Naisterahvas ja kasutatud motikas - kas väga halb paar?

Neiu, preili, proua, miss, madam... alafoorum moto- (ja ka mittemoto-) teemalisteks küsimusteks, arvamusteks ja teadaanneteks vaid ja ainult naistele. Eranditult.

Moderaator: Moded

Foorumi reeglid
  • teemasid võivad alustada ainult naised
  • naised küsivad/arvavad/räägivad kuidas oskavad, mehed vastavad siis kui midagi asjalikku on öelda,
  • rumalaid küsimusi pole olemas,
  • meeste algatatud teemad leiavad siin kiire lõpu

Teema algataja
Piia

Naisterahvas ja kasutatud motikas - kas väga halb paar?

Lugemata postitus Postitas Piia »

Plaanis on lähiajal muretseda endale päris oma mootorratas. Uut osta ei jõua ja esimeseks rattaks poleks vist väga mõttet ka. Hinnaks võiks olla max 50 000.- Kuna olen naisterahvas ja tehnikajubinatest eriti ei jaga, siis sellest ka mu mure:
1) Kas sellise raha eest saab ratta, mis siiski suurema osa ajast oleks sõiduvõimeline ja tooks rohkem rõõmu kui muret?
2) Kas üldse on võimalik toime tulla ilma väga head motikat tundvat sõpra omamatta (kes oleks iga hetk nõus appi tormama)?
3) Kuidas on lood motikate teenindustega suuremates Eesti linnades? Kas nende abil saaks hakkama? Ja kas nende teenuste kasutamine on megakallis või lihtsalt kallis lõbu?
Motikad on tõesti vahvad, aga vähemalt esialgu igasugu filtrite vahetused, elektrisüsteemi vead, mootoririkked, piduriketaste vahetamine, mmm, ja muud koledad sõnad, mis mul kohe meelde ei tule, tekitavad küll hirmujudinaid :( Ühesõnaga, kas täitsa lootusetu juhtum?



gs
Postitusi: 181
Liitunud: 21 Mär 2003, 13:27

Lugemata postitus Postitas gs »

Sõltuvalt stiilsit võijs naisterahvale soovitada Suzuki GS500E-d või ntx. Kawasaki EN500. Mõlemad üsna kerged ja rahulikud rattad mis käivad iga ilmaga. Hinnad kah alla 50 kilo :)

U79
Postitusi: 86
Liitunud: 06 Jaan 2004, 11:12
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas U79 »

Sellise raha eest on valikut maa ja ilm. Löö vaid kuulutused lahti ja vali välja. Ma omalt poolt soovitaks igasugustest soovitajate soovitustest ikkagi hoiduda.(tahes tahtmata topitakse sulle mingeid enda eelistusi)Naisterahvastel on ostuotsuse langetamisel olulised hoopis teised kriteeriumid kui meestel. Osta see, mis endale meeldib ja loril lõpp.Kohalikus motoajakirjas oli isegi mingi markide ja karakteristikute loetelu.
Kui väga õnnetu ja hooldamata ratta otsa ei kuku, siis ei lagune eriti ükski ratas. Juppe on kah kenasti saada, kui sa just midagi väga haruldast itaalia vms. eksooti ei soeta. Ja miske tuttav remondimees pole kindlasti ilmtingimata vajalik.Paljud mehed ei tee oma rataste juures ise enam midagi. Mugavam on lasta hooldada hoolduses. (jäävad küll ilma võimalusest garaazis "õltsiga remonti teha":) )Probleemi ei tohiks kuidagi moodi rohkem olla kui autoga. Naised sõidavad autodega ja ei ole nad eriti vaevunud mootori hingeelu tundma õppida ja ega tsikli puhul teisiti pole. Ja teeninduse töötund vist on samas klassis kui automeestelgi.
Nii, et midagi keerukat ega rasket pole seal kusagil.
Edukat otsimist ja ilusat ilma sõitmiseks.
Kasutaja avatar

Zeek
Postitusi: 273
Liitunud: 07 Okt 2003, 14:12
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas Zeek »

U79 ütles ilusti kõik ära nii et miskit lisada enam eriti ei oskagi :D
Ehk vaid niipalju, et püüa vältida põrsa päris kotis ostmist...ehk siis enne paberite vormistamist püüa ikka võimalikult paljude ratastega proovisõitu teha (või vähemasti niipalju kui võimalik seljas aeleda), nii näed ise ka kas ja mis kõige enam sobib. Ega algajana seda valikut eriti lihtne nagunii teha ei ole, kuid erinevate rataste proovimine annab ehk veidi enam aimu. Kõigepealt püüa omale selgeks teha oma soovid...et MIDA sa siis ikka soovid...baiki, kroomi, matkaratast...ja MILLE JAOKS: linnas ja maanteel käituvad eri rattad väga erinevalt, ehk siis ratas, millega linnas on mõnus tiirutada, võib maanteel osutuda kipakaks ja aeglaseks, samas kui matkarattaga linnas autode vahel ukerdamine aeglane ja kohmakas tundub, on temaga maanteel mõnus parajalt kiires tempos üsnagi pikki vahemaid raskusteta läbida...ja nii edasi ja nii edasi, rattad on erinevad, nagu ka inimesed kes nendega sõidavad, rääkimata erinevate ratastega erinevate inimeste erinevatest soovidest ja erinevatest vajadustest ;)

Ja remondi pärast ära muretse...kui huvi on saad põhitõed suht kiiresti kätte, kui huvi ei ole või oma jõust/nõust puudu tuleb leiab ka remondikoha...ning sõbrad kes ikka aitavad kui hätta jääd ;)


Zeek, matkaratta (XJ900) ja putitamisratta (K-750, külgkorviga) õnnelik (naissoost) omanik

P.S. empiiriliste vaatluste käigus on selgunud et suurem osa mootorrattaomanikke ei remondi ise oma rattaid, kuid enamasti suudavad aimata kust viga otsida...
Viimati muutis Zeek, 22 Juun 2005, 10:16, muudetud 1 kord kokku.
Elu on...

uko
Postitusi: 18
Liitunud: 17 Juun 2005, 12:37
Asukoht: viljandi

Lugemata postitus Postitas uko »

Väga hea paar,kui juba seljas aelemiseks läheb.
.
olge marurahulikud
Kasutaja avatar

Pikk
Mode
Postitusi: 1366
Liitunud: 09 Mär 2004, 10:03

Lugemata postitus Postitas Pikk »

U79 kirjutas:
Sellise raha eest on valikut maa ja ilm. Löö vaid kuulutused lahti ja vali välja. Ma omalt poolt soovitaks igasugustest soovitajate soovitustest ikkagi hoiduda.(tahes tahtmata topitakse sulle mingeid enda eelistusi)
Siinkohal tahaks pisut vaielda, ikka tuleb kuulata mida teised räägivad ja asjast arvavad. Kaugeltki pole GS ja EN minu valik ja lemmikute hulka kuuluvad, aga soovitada julgeksin neid masinaid kindlasti, nagu ka kodanik gs mainis. Antud rattad on ennast kvaliteedi, vastupidavuse ja hinna osas juba ammu tõestanud ja esimeseks rattaks oleksid kindlasti sobilikud. Remondi osas olen U79-ga nõus, seal pole karta midagi. Kui ratast ostma lähed, tee foorumis häält, küll mõni ikka sulle abikäe annab ja ratta üle vaatab. Ratturite pere suht sõbralik ja kui ka midagi peaks juhtuma, saad abi kindlasti odavamalt, kui autoteenindusest. Edu.


Suurust pole mõtet peljata, siin naisi, kes sõidavad gsxf 750, gsxf 1100, KTM, M-i ja paljude teiste, mitte just kõige väiksemate ratastega ;)
Kes mett teeb, see mett sööb!

t7pi
Postitusi: 202
Liitunud: 19 Aug 2004, 10:29
Tsikkel: hinges europann
Asukoht: tarbatu

Lugemata postitus Postitas t7pi »

1. jah saab
2. jah on
3. ametlikud teenindused kipuvad olema vaid tallinnas-tartus, muudes suuremates linnades võid leida suvalisi (aga kindlasti häid) remondimehi. ja siin ma tahangi sulle südamele panna, et vali endale esmaklassiline mehaanik ja JÄÄ TALLE KINDLAKS. üks hullemaid asju on, kui sama ratta juures on miljoon erinevat tegelast, kes igaüks teeb omamoodi ja pärast teine teeb oma käe järgi ümber ja kokku on segapuder. pealegi, kui üks teeb vea ja pärast seda ise parandama peab - järgmine kord on hoolsam :P ning natuke tuttavam ratas võetakse reeglina ka kiiremini ette, ei ole nädalatepikkust ootamist, kui miskit paaniliselt vaja on.
kui ostad endale manuaali, saad ise ka piduriklotside-filtrite-õlide vahetamisega suurepäraselt hakkama!
aga parim soovitus on ikkagi - küll aeg õpetab :) sa ei õppinud käimist ka ju ühe päevaga, saati siis tsikli peenmehaanikat... ;)

täpi
izh planeta 5, yamaha xj600, honda st1100, ktm lc4

ps. olen naesterahvas ja eelpoolnimetet ratastega täitsa ellu jäänud... :)

Teema algataja
Piia

Lugemata postitus Postitas Piia »

Aitäh kõigile vastuste eest! Mul on kohe süda palju kergem... :) Nüüd peab ikka motikas perre tulema! Õlised käed on mulle tegelikult lapsest peale väga meeldinud, nii et kui keegi kunagi õpetada viitsib, siis küll ma elementaarsed remondioskused ka omandan :wink:
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ainult naistele (mootorratturitele või lihtsalt huvilistele)”