Palju küsimusi ühe algaja poolt

Neiu, preili, proua, miss, madam... alafoorum moto- (ja ka mittemoto-) teemalisteks küsimusteks, arvamusteks ja teadaanneteks vaid ja ainult naistele. Eranditult.

Moderaator: Moded

Foorumi reeglid
  • teemasid võivad alustada ainult naised
  • naised küsivad/arvavad/räägivad kuidas oskavad, mehed vastavad siis kui midagi asjalikku on öelda,
  • rumalaid küsimusi pole olemas,
  • meeste algatatud teemad leiavad siin kiire lõpu

Teema algataja
Assu

Palju küsimusi ühe algaja poolt

Lugemata postitus Postitas Assu »

Oleks mõned küsimused siis teadjamatele.Need on siin vist kuskil olemas kah, aga kuna küsija suu pihta ju ei lööda, siis esitan kõik uuesti & korraga.& kuna ma eriti asjale veel pihta ei saa, siis oleks hästi kena, kui seletataks võimalikult lihtsas keeles.
1.Ma olen naissoost(!) & varsti tahaks minna tegema A1 kategooria lube.Ehk siis neid, mis lubavad sõita kuni 125 kuupsentimeetriste mootorsõidukitega või millegi sellisega siis.Tahan endale juba pikemat aega baiki.Justnimelt baiki, mitte midagi muud.Et äkki keegi tark inimene soovitaks mulle mingisugust tema arvates head baiki.Koos selgitustega.
2.Millised need eksamid umbes on, mida seal teha tuleb & kuidas õppesõit välja näeb?
3.Palju see asi kokku maksab?
Aitäh tähelepanu ja (kui keegi aitab, siis sellele) abi eest :)
Assu



stonefree
Postitusi: 542
Liitunud: 22 Mai 2004, 14:08
Asukoht: Tallinn

Re: Palju küsimusi ühe algaja poolt

Lugemata postitus Postitas stonefree »

Tere tulemast mootorratturite hulka! :)


Ise ka suht roheline veel mõnele küsimusele vastamisega saan hakkama.
Assu kirjutas:
Oleks mõned küsimused siis teadjamatele.Need on siin vist kuskil olemas kah, aga kuna küsija suu pihta ju ei lööda, siis esitan kõik uuesti & korraga.& kuna ma eriti asjale veel pihta ei saa, siis oleks hästi kena, kui seletataks võimalikult lihtsas keeles.
1.Ma olen naissoost(!) & varsti tahaks minna tegema A1 kategooria lube.Ehk siis neid, mis lubavad sõita kuni 125 kuupsentimeetriste mootorsõidukitega või millegi sellisega siis.Tahan endale juba pikemat aega baiki.Justnimelt baiki, mitte midagi muud.Et äkki keegi tark inimene soovitaks mulle mingisugust tema arvates head baiki.Koos selgitustega.
2.Millised need eksamid umbes on, mida seal teha tuleb & kuidas õppesõit välja näeb?
Õppesõidu kohta http://biker.ee/phpbb/viewtopic.php?t=6665
3.Palju see asi kokku maksab?
Hind sõltub paljuski autokoolist, Tallinnas Kalju omas näiteks on juhilubade omanikele 4600+esmaabi kursus(ca 400EEK) + ARK eksam 1140 EEK.

125cm3 paraku kyll soovitada ei oska, kui siis Honda CBR peaks korralik pill olema.
ZX-9R. Vahel sõidan kiiresti aga rullnokk ei ole :)

Teema algataja
Motomart

Lugemata postitus Postitas Motomart »

Kas B-kategooria load on olemas ja kui palju vanust on?

Õismäel Aveda autokoolis A kategooria 4000kr + 300kr esmaabi + 1140 ARK eksamid. Õppesõidu rattad on üsna uued ja korralikud.

Cowboy
Postitusi: 232
Liitunud: 30 Jaan 2005, 00:24

Lugemata postitus Postitas Cowboy »

Autojuhtide foorumisse on tulnud sellised pakkumised.
http://www.lifanbaltic.com/ ja http://www.redinvest.ee/

Neid firmasid kommenteerida ei oska, kogemus puudub.
Eks ikka k6ik s6ltub rahakotist, soovist, tahtmisest.
Kasutaja avatar

HeitiKender
Postitusi: 450
Liitunud: 24 Nov 2004, 08:32

Lugemata postitus Postitas HeitiKender »

1. tsiklivalik on nii lai, et eks selle pead kellegi, kelle arvamust usaldad, poodi kaasa võtma ja siis mõtlema, milline meeldib. Vist isegi pole vahet, kas kahe- või neljataktiline. Kui just baiki, siis ma vist läheks seda teed, et ostaks 600cc tsikli ning lisaks 25kW piiraja. Harjud suurusega ning välja näeb soliidsem ning kui vanus ja kogemus lubab, saad piiraja maha võtta ning A-päris load teha. Hääl ja jõukõver on ka algajale sõbralikum suurema kubatuuriga asjadel.
Väikestest siis valiks ilmselt Aprilia, neil on kenad pillid ning 125cc klass hästi esindatud.
http://www.aprilia.ee/Mootorrattad/rs125.html
http://www.aprilia.ee/Mootorrattad/rs125tuono.html

Kui aga valida 600cc sari, siis on valik laiem, isiklikult soovitan Yamaha R6-t (näiteks Rossi värvilahendusega). Lõbus sõita ning tänavasõitjate lemmik R1 on sealt tulevikus loogiline samm :)

2. Eksamid on umbes nagu autojuhilubade tegemisel - teooria ja platsisõit ja linnasõit. Põhimanöövrid, mitte midagi üle mõistuse.

3. 4000 krooni vist oli ligikaudu kogu kupatus motokooli kohta? Motokoolidest soovitan Haja autokooli (Tallinnas) kus õpetajaks Aivar Kuivkaev. Kuna tal on kogemused nii krossis, enduros kui ringrajal, oskab ta sealtõpitut kenasti õpilastele üle anda ning ta kindel õpetusviis aitab õpilastel sõita enesekindlamalt. Ning huumor teeb õppimise väga nauditavaks. Kasuks tuleb kindlasti ka "Randmevääne II" õpiku läbilugemine.

Lisakulud on muidugi sõiduvarustus ja pill ise, aga need sõltuvad valikust ning hinnad kõiguvad väga palju. Kindlasti kaheosaline kaitsmetega kombesioon, soovituslikult seljakaite, kaitsmetega kindad ning nii hea kiiver kui süda vähegi osta lubab. Kui just päris motosaapaid ei taha, siis vähemalt kõrgete äärtega võiks olla, et jalalaba liiges oleks jalanõu sees. Soojal suvepäeval võib see kõik väga ebamugav olla aga nagu öeldakse, ratastoolis või kirstus on palju ebamugavam.

sujuvat gaasirannet :)
Kasutaja avatar

tfr
Postitusi: 560
Liitunud: 07 Okt 2003, 12:12
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 2 korda

Lugemata postitus Postitas tfr »

Motomart kirjutas:
Kas B-kategooria load on olemas ja kui palju vanust on?
Kui inimene tahab teha A1-kategooria lube, seega see peaks ta paigutama üsna täpselt 16 ja 18 eluaasta vahele. B-kategooriat siis veel ei anta :)
TransAlp '02

Teema algataja
Assu

Lugemata postitus Postitas Assu »

Aitäh teile.Aga selline küsimus tekkis veel, et kas A kategooria lubade tegemine on kohustuslik või võin ma nende A1 omadega elu lõpuni ringi sõita?
Kasutaja avatar

Mix
Postitusi: 1246
Liitunud: 18 Mär 2004, 16:25
Tsikkel: tsiklit netu.
Asukoht: Tartu, Estonia

Lugemata postitus Postitas Mix »

Assu kirjutas:
...kas A kategooria lubade tegemine on kohustuslik või võin ma nende A1 omadega elu lõpuni ringi sõita?
Selleks pead Sa jääma "elu lõpuni" sõitma lahjade, võrrimõõtu tsiklitega, mitte üle 125 cc.. Vaevalt, et Sulle see meeldiks... :)
Kasutaja avatar

Marauder
Postitusi: 326
Liitunud: 10 Juul 2004, 12:32
Tsikkel: Hornet 600 '03
Asukoht: Kuressaare

Lugemata postitus Postitas Marauder »

Mix kirjutas:
Assu kirjutas:
...kas A kategooria lubade tegemine on kohustuslik või võin ma nende A1 omadega elu lõpuni ringi sõita?
Selleks pead Sa jääma "elu lõpuni" sõitma lahjade, võrrimõõtu tsiklitega, mitte üle 125 cc.. Vaevalt, et Sulle see meeldiks... :)
ei need pole eluaegsed, vähemalt minu lubade kegtivus aeg on kuni 18-nda eluaastani :roll:

Teema algataja
Assu

Lugemata postitus Postitas Assu »

Mix kirjutas:
Assu kirjutas:
...kas A kategooria lubade tegemine on kohustuslik või võin ma nende A1 omadega elu lõpuni ringi sõita?
Selleks pead Sa jääma "elu lõpuni" sõitma lahjade, võrrimõõtu tsiklitega, mitte üle 125 cc.. Vaevalt, et Sulle see meeldiks... :)
Ega ei meeldiks küll jah :P

olli
Postitusi: 384
Liitunud: 11 Okt 2004, 21:27
Tsikkel: BMW F650GS
Asukoht: Tartu

Lugemata postitus Postitas olli »

Marauder kirjutas:
Mix kirjutas:
Assu kirjutas:
...kas A kategooria lubade tegemine on kohustuslik või võin ma nende A1 omadega elu lõpuni ringi sõita?
Selleks pead Sa jääma "elu lõpuni" sõitma lahjade, võrrimõõtu tsiklitega, mitte üle 125 cc.. Vaevalt, et Sulle see meeldiks... :)
ei need pole eluaegsed, vähemalt minu lubade kegtivus aeg on kuni 18-nda eluaastani :roll:
Loogiline, et esmased load kehtivad kaks aastat. Peale seda pead ainult lubade väljastamise riigilõivu tasuma ning uued load kehtivad veel kaks aastat. Kui autoga lõppastme koolituse ära teed, kehtivad ka A1 load juba 10 aastat.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ainult naistele (mootorratturitele või lihtsalt huvilistele)”