[Naised] Kas putitate ise ka oma tsiklit?

Neiu, preili, proua, miss, madam... alafoorum moto- (ja ka mittemoto-) teemalisteks küsimusteks, arvamusteks ja teadaanneteks vaid ja ainult naistele. Eranditult.

Moderaator: Moded

Foorumi reeglid
  • teemasid võivad alustada ainult naised
  • naised küsivad/arvavad/räägivad kuidas oskavad, mehed vastavad siis kui midagi asjalikku on öelda,
  • rumalaid küsimusi pole olemas,
  • meeste algatatud teemad leiavad siin kiire lõpu
Kasutaja avatar

Teema algataja
pyramiid
Postitusi: 1042
Liitunud: 27 Mär 2008, 09:57
Tsikkel: Ducati Multistrada 620
Tänanud: 6 korda

[Naised] Kas putitate ise ka oma tsiklit?

Lugemata postitus Postitas pyramiid »

Paljud teist reaalselt õlinäpud on ja oma tsikli juures ka ise midagi ära teevad?
Täitsa huvitab, palju veel selliseid minusuguseid on! :D



Kasutaja avatar

neleovel
Postitusi: 1
Liitunud: 03 Mai 2016, 13:15
Tsikkel: Kawasaki Vulcan 750
Tänatud: 1 kord

Re: [Naised] Kas putitate ise ka oma tsiklit?

Lugemata postitus Postitas neleovel »

Putitan koos isaga, sest olen alles võhik sellel alal, aga hiljem kindlasti. :)

Kasutaja avatar

hei5
Postitusi: 161
Liitunud: 08 Juul 2005, 12:57
Tsikkel: 3 olnud, unistustes järgmine..
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 9 korda

Re: [Naised] Kas putitate ise ka oma tsiklit?

Lugemata postitus Postitas hei5 »

Ma putitan juba rohkem kui sõita saan.. Päris mitu korda lammutanud ja kokku pannud (mitte just mootorit). Seaduseks muutunud see, et alati jääb polte üle või puudu :D Maniküür läheb ka untsu :P Ega muudmoodi ei õpi isendit tundma kui näppides..


Sandra
Postitusi: 152
Liitunud: 13 Sept 2013, 19:11
Tsikkel: Honda CBR600F
Asukoht: Muraste
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: [Naised] Kas putitate ise ka oma tsiklit?

Lugemata postitus Postitas Sandra »

Hoolduse teen ise, remonti pole mu ratas veel vajanud.

Tissidega uss
Kasutaja avatar

Teema algataja
pyramiid
Postitusi: 1042
Liitunud: 27 Mär 2008, 09:57
Tsikkel: Ducati Multistrada 620
Tänanud: 6 korda

Re: [Naised] Kas putitate ise ka oma tsiklit?

Lugemata postitus Postitas pyramiid »

Ise olen enda ratast päris korralikult ümber modinud. Nüüd on ees ootamas siduri lahtivõtmine (kaan maha, kettad välja, korvi check jne). Selles mõttes, kui mutrivõti käest ei pudene, on täitsa võimalik hakkama saada. Ei ole midagi üle mõistuse käivat ning guugel ja juutuub on täis ju erinevaid õpetusi. :)

Kasutaja avatar

Merli84
Postitusi: 13
Liitunud: 16 Aug 2013, 17:33
Tsikkel: Yamaha Fazer
Asukoht: Keila.
Tänatud: 1 kord

Re: [Naised] Kas putitate ise ka oma tsiklit?

Lugemata postitus Postitas Merli84 »

Sõitnud olen rattaga juba peaaegu kolm aastat ja see aasta sai siis esimest korda ka ise käed külge pandud.
Pole päris mootorit veel ise remontinud, ei ole veel tarvis olnud. Aga sai siin ise usinasti suunatuled ära vahetatud ja natukene esigondli kallal nokitsetud.
Aga nii õpib kõige paremini ;) .

Kasutaja avatar

KatS
Postitusi: 5
Liitunud: 01 Apr 2016, 20:06
Tsikkel: Kawasaki Versys
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: [Naised] Kas putitate ise ka oma tsiklit?

Lugemata postitus Postitas KatS »

Päris oma ratas on nüüd alles esimest aastat, kuid esimesed nokitsemised (õhufiltri vahetus jne) sai proovitud ise teha. Muidugi mees oli abiks oma valvsa pilgu ja vajadusel juhendamisega. :D


kadrikas8
Postitusi: 28
Liitunud: 30 Mai 2012, 22:22
Tsikkel: BMW F650 GS, Honda Transalp
Asukoht: Põltsamaa
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 1 kord

Re: [Naised] Kas putitate ise ka oma tsiklit?

Lugemata postitus Postitas kadrikas8 »

Mootorit ise lahti ei kisu, aga ülejäänud vajaminevad toimingud saan küll edukalt ära tehtud. Suuremate remontimiste ajal olen alati ninapidi juures olnud :)

Kasutaja avatar

GeiuLiisi
Postitusi: 501
Liitunud: 31 Aug 2012, 19:43
Tsikkel: Hayabusa aka Triinu :)
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 31 korda
Kontakt:

Re: [Naised] Kas putitate ise ka oma tsiklit?

Lugemata postitus Postitas GeiuLiisi »

Kuna ma algupäraselt autotehnikuks õppinud, siis jah. Üldiselt majandan oma autode ja ratastega ise. Elu on näidanud, et mehed jätavad mul pidurisadula poldid kinni keeramata või keeravad õlipunnil vindi maha jne, jne. Olen aru saanud, et saab usaldada AINULT iseennast, mul õnneks on teadmised ja oskused olemas, mingi piirini.

Küll aga garaazi puudumine on suur miinus. Sp olen läinud mõnede asjade puhul seda teed, et lihtsalt maksan mõnele adekvaatsele firmale rohkem, kui mulle meeldiks, aga vähemalt tean, et asi saab tehtud (kullipilguga käin ju kontrollimas ka töökäiku ja olen selle vahtimise eest ka peale saanud maksta :D ) ja kui on mingi kasjakk, siis hiljem on konkreetselt arve najal võimalik kompensatsiooni nõuda või lihtsalt töö ületegemist minu jaoks null kuluga.

Teisipäeval läheb mu Busa nt Tartusse Motohoovi poistele. Lasen nukaketipinguti vahetada, segu paika regullida ja küünlad vahetada. Muidu teeks ise, aga kuna puhkus hakkab esmaspäeval ja ma terve puhkuse aja istun Ahjal garaazi all ja teen oma autole täismahus keretöid - keevitusest värvimiseni välja, siis lihtsalt ei ole aega tervet päeva kulutada tsiklile ja no reedel vaja ju Kiviõlis rajale minna!!!

Seega jah. Teatud juhtudel lihtsalt kas pole endal aega või kohta, et mässata, siis luban mingid tegelased masina kallale.
Viimane suur asi, mis ise eelmise ratta juures tegin oli kah nn "kleidi vahetus" ehk et nii palju detaile, kui sai, said parandatud ja uue kollase värvi alla. Sel talvel võtan sama töö Busaga ette... Sellel plastikut palju ja seeläbi töömaht tunduvalt suurem, kui eelmise naked rattaga... :)

Muidu aga - müts maha naiste ees, kellel on huvi enama vastu, kui lihtsalt ratta peal hea välja näha. See, kas keegi ise midagi remontida oskab, polegi oluline, peamine on, et HUVI asja vastu oleks olemas.

Boobs of steel, Stainless :twisted:

mas
Postitusi: 1
Liitunud: 07 Nov 2016, 22:17

Re: [Naised] Kas putitate ise ka oma tsiklit?

Lugemata postitus Postitas mas »

Putitamise vajadust pole veel olnud :) küll aga nüüd hooaja lõppedes tuli mõte tsiklile uus kujundus teha. Nüüd lihvin ja möllan garaažis :D


pentajalg
Postitusi: 3
Liitunud: 24 Nov 2016, 18:51
Tsikkel: Suzuki LS650P Boulevard
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 3 korda

Re: [Naised] Kas putitate ise ka oma tsiklit?

Lugemata postitus Postitas pentajalg »

mind tabas väike putitamisvajadus veel enne, kui load käes. avastasin bensulekke rattalt. kui tuli tuttava meesinimesega jutuks, et selline asi ja plaan bensukraan ära vahetada ja nii, küsis ta ka esimese asjana, kas mul mõni sugulane või tuttav on spets. ütlesin, et ise vahetan kraani ära. sain ka impressive-momendi vastuseks :P algul olin ka skeptilisem, aga kui tekkis reaalne vajadus, tekkis ka soov lähemalt uurida ja juba olen palju targem oma ratta asjus. edaspidi julgem. nii et arvan ka, et peaks ikka ise vähemalt põhiasju teadma, mis kust käib.

Kasutaja avatar

Te Ka
Postitusi: 1
Liitunud: 02 Mär 2020, 16:31
Tsikkel: Suzuki GSF 650S
Tänanud: 1 kord

Re: [Naised] Kas putitate ise ka oma tsiklit?

Lugemata postitus Postitas Te Ka »

Lasen remonditööd teha esindustes. Pole oskusi ise tegeleda.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ainult naistele (mootorratturitele või lihtsalt huvilistele)”