Huumorit
Kiievisse saabuvad vürsti luurajad teatega, et linna peale tuleb lohe Gorinõtš. Luurajad lähevad Aljoša Popovitši juurde ja paluvad, et ta lohega võitlema läheks.
“Noh ... ei tea nüüd ... siin on ikka enne tarvis aru pidada...” venitab Aljoša Popovitš kukalt sügades. Luurajad lähevad Dobrõnja Nikititši juurde.“Suur häda, dobrõnja, lohe Gorinõtš tuleb Kiievi peale!! Tarvis võitlema minna!”
“Noh, enne vaja ikka mõtelda, ega siis nii äkki...” pomiseb Dobrõnja Nikititš.
Luurajad lähevad Ilja Murometsa juurde:“Häda, Ilja! Lohe Gorinõtš tuleb linna peale!”
Ilja Muromets kargab püsti, tõmbab soomusrüü selga, pistab mõõga tuppe, võtab ühte kätte oda, teise kilbi ja hüppab hobuse selga. Luurajad on hämmastunud:
“Kuule, Ilja, aga kas sa siis enne aru ei peagi?”
“Mis siin ikka aru pidada,” vastab Ilja,” põgeneda on tarvis!”
xxxxxxxxxxxxxxxx
Keegi daam haigutab ballisaalis suure suuga.
“Mis, kas tahate mu ära süüa?” hüüab porutšik Rzevski.
“Ma ei söö sealiha,” vastab daam nägu krimpsutades.
“Nojah,” märgib Rzevski, “lehmad on ju taimetoitlased.”
Tšapajev ja Petka satuvad valgete kätte. Need tahavad teada, kus paiknevad Punakaardi üksused. Tšapajev ja Petka ei ütle. Siis hakatakse neid piinama, pekstakse küll nii-, küll naamoodi, aga mehed on ikka tummad. Kui piinajad lõpuks väsivad ja asja katki jätavad, ütleb Tšapajev ägades Petkale:
“No said nüüd, Petka! Ma ütlesin kohe, et kirjutame üles, aga sina muudkui, et jätame meelde, jätame meelde!”
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Tšapajev ja Petka varastavad lennuki. Tšapajev hakkab piloodiks ja Petka pardamehhaanikuks. Tšapajev hüüab:
“Petka! Näidud?”
Järgneb vaikus. Tšapajev hõikab kurjemalt:
“Petka! Näidud?”
“Kaheksakümmend!” kõlab vastus.
Tšapajev noogutab rahulolevalt, kuid siis sugeneb ta silmadesse arusaamatus:
“Aga mida kaheksakümmend?”
“Aga mida näidud?” kõlab Petka vastus.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Tšapajev ja Petka saadetakse Aafrikasse ühele vähearenenud riigile kultuuriabi andma. Varsti tuleb nende tööd kontrollima komisjon. Komisoniliikmed näevad, kuidas Tšapajev kihutab autoga jõe kallast mööda ja pukseerib veesuuskadel neegrit. Petka on aga kaks neegrit adra ette rakendanud ja künnab maad. Komisjon väljendab pahameelt:
“Ja seda te nimetate kultuuriabiks, seltsimees Petka?! Võtke eeskuju seltsimees Tšapajevist, kes neegrit sõidutab!”
“Ei, te saate valesti aru,” vaidleb Petka vastu. “Vassili Ivanovitš püüab hoopis elussöödaga krokodille.”
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Mees seisab tund aega ühes odava väljamüügi järjekorras ja jõuab lõpuks leti ette. Korraga hüüab keegi:
Uuuuuuuuuuuurmaaaaaaas!"
Mees tormab välja. Vaatab siia, vaatab sinna, kedagi pole. Läheb poodi tagasi ja seisab taas järjekorra lõppu. Seisab oma kask tundi ära ja on just leti äärde jõudnud, kui keegi tänavalt hüüab jälle:
"Uuuuuuuuurmaaaaaas!"
Mees jookseb välja ja jälle pole kedagi näha. Ta läheb poodi, tagasi ja seisab veel kaks tundi. Kui ta viimaks leti ette on jõudnud, kostab jälle:
"Uuuuuuuurmaaaaaas!"
Mees jookseb välja, kedagi pole. Ta karjub meeleheites:
Liitu vestlusega
Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige
Avan konto
Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.