Lahe seltskond mootorratastel või mootorrattaklubi
Moderaator: Moded
Ok, hoian oma teatavad mõtted siis vähemalt nädala jagu kupli all kinni.
Aga sulle palve - kas sa saaksid esitada, PALUN, siia nimekirja erinevatest klubi vormidest/liikidest koos definitsioonidega, mida EMÜ tunnistab.
Ja kas EMÜ on väljaspool Eesti piire samuti EMÜ (Eesti Mootorratturite Ümarlaud)?
Hetkel on EMCA'ga olukord, kus nimeks on Eesti Mootorrattaklubide Ühendus, aga lühendina kasutavad nad ainult EMCA't.
ColorTune küttesegu kontrollija: http://nagi.ee/photos/harimal/7776475/in-set/125775/
Kaupo Toom kaupo.toom@gmail.com 50 90 643, 52 20 897
-
- Mode
- Postitusi: 3133
- Liitunud: 26 Mai 2003, 21:00
- Asukoht: TLN
- Tänanud: 1 kord
- Tänatud: 1 kord
harimal kirjutas:Aga sulle palve - kas sa saaksid esitada, PALUN, siia nimekirja erinevatest klubi vormidest/liikidest koos definitsioonidega, mida EMÜ tunnistab.
Ja kas EMÜ on väljaspool Eesti piire samuti EMÜ (Eesti Mootorratturite Ümarlaud)?
Jah, selle nimekirja saab lahti kirjutada. Aga mitte siia teemasse, vaid siis kui selleks eraldi foorumiosa avalikuks tehakse.
Esiteks, Eesti Mootorratturide Ümarlaud kui selline võib saada sügisel uue nime. Teiseks, täpsusta palun küsimust - mis seal välismaal siis sellist on, et EMÜ-d olemas ei tohiks olla?
Küsimuse 2. osas toon võimaliku näite.
EMÜ esindaja on Lätis ja suhtleb sealse tsikliklubide assotsiatsiooni liikmega. Kumba allolevatest lausetest ta pigem kasutab?
Hello, I'm Mr. X from "Eesti Mootorratturite Ümarlaud", could you please let me use your "raal", so I could download a "tüürel" for my "rüperaali üldtunnustatud mitmiktarberuumi värat"?
Hello, I'm Mr. X from Estonian Motorcyclist's Union, could you lend me your computer, so I could download a USB driver for my laptop?
Sarnase olukorra tõttu tahtsin ma teada MC ja MK sarnasust või erinevust EMÜ seisukohast.
Ehk kui ma olen MK liige, siis kas lätlasele ütlen "Hi, I'm a biker from Tallinna Kimajad Mootorrattaklubi" või "Hi, I'm a biker from Tallinna Kimajad Motorcycle Club"?
Ehk kas väljamaalasele ütleme "jäääär" ja "Jüriööülestõus" või "edge of ice" ja "ancient Estonians riot that started with the beginning of Summer"?
Ma ei tea, kuidas sinuga lood on, aga vähemalt 3-4 aastat tagasi kimasin mina kehvemal juhul IGA nädal ja PAREMAL JUHUL vaid üle nädala Eesti, Läti, Rootsi vahet. Ja kui teeolud vähegi lubasid, siis tsikliga. Jupiti sai käidud ka teistes riikides.
ColorTune küttesegu kontrollija: http://nagi.ee/photos/harimal/7776475/in-set/125775/
Kaupo Toom kaupo.toom@gmail.com 50 90 643, 52 20 897
-
- Mode
- Postitusi: 3133
- Liitunud: 26 Mai 2003, 21:00
- Asukoht: TLN
- Tänanud: 1 kord
- Tänatud: 1 kord
sa NASAle ei taha pinda käia küsimustega a la mismoodi astronaudid kosmoses nikku teevad?
saada oma küsimustelist meiliga. Ei taha seda foorumiteemat siin naeruvääristada rohkem.
Pihelgas kirjutas:sa NASAle ei taha pinda käia küsimustega a la mismoodi astronaudid kosmoses nikku teevad?
Küsisin juba. Vastus oli "Ettevaatlikult, nagu siilid"
ColorTune küttesegu kontrollija: http://nagi.ee/photos/harimal/7776475/in-set/125775/
Kaupo Toom kaupo.toom@gmail.com 50 90 643, 52 20 897
Kuigi Harimal'i küsimus venis vblla vähe pikale, on sellel jutul siiski oma iva sees. Kuulun ka ühte klubisse, mille 2005 moodustasime ja panime nimele lühendi MC sisse. Nüüd olen aru saanud, et seda lühendit meie tegevus välja ei kanna. Oletame, et muudame selle ümber MK-ks. Aga ma ei ole aru saanud, kuidas seda inglise keeles kasutama peaks. Kas see on siis MCC? Või siis vaatame ise, millise muu tuntud lühendiga see tegevus kõige enam kokku läheb, peaasi et MC-ks ei tõlgiks.
-
- Mode
- Postitusi: 3133
- Liitunud: 26 Mai 2003, 21:00
- Asukoht: TLN
- Tänanud: 1 kord
- Tänatud: 1 kord
MK on selline kodune väljend motoklubile. Eestis kasutavad seda ka paljud spordiklubid. Kui ikka väljapoole sõita tahate (kasvõi Läti, Leedu) siis sõiduklubi võiks olla MCC. Kui teil klubisse kuuluvad ühte marki rattad võite kaaluda ka RC.
Võtke klubiesindajatega osa sügisesest Ümarlauast, seal võiks asja täpsemalt arutada.
Mul läheb juhe kokku
1) Miks te arvate et astronaudid üleüldse geid on?
2) Harimal: kas sa tööl ja kodus tegeled tõesti koguaeg sületipuraalidega, lauatipu raalidega, võtmeparrastega, vedela kristalli eksponeerijatega jne?
Miks peab otsest tõlget nüüd äkki valikuliselt kasutama hakkama? Kui sul on oma MK siis tõlgi ta teise keelde ikka sisu järgi. Maailmas on erinevates keeltes väga palju väljendeid mida ei saagi tõlkida otsetõlkes just selle pärast, et väljendil on oma väljakujunenud sisu/taust. Mul on tulnud palju kokku puutuda tehnilise tõlkega merenduse vallast. Asi nägi välja nii, et tõlkebüroo tõlkis mingist keelest eesti keelde ja mina tõlkisin eesti keelest eesti keelde. Ausõna. Ja ma olin naerust kõveras laua all. Äärmiselt lõbus töö.
Teema ongi ju selle kohta, et aru saada, et MC ei ole päris see mis me mõtlesime ja praegune embleemivirvarr on sõna otses mõttes TEIBITUUNING. Kui sa tahad lätis valjuhäälselt kuulutada, et su GS500 kukkus kolm korda rohkem edasi käima peale seda, kui sa talle lasid Hayabusa nimega teibid peale kleepida, siis ega keegi ju kätt ette ei pane. Jutt käibki sellest et oleme asjast tiba valesti aru saanud ja omale kinnisideeks võtnud. Sama lugu on ju meil nõuka ajast tulnud inimeste seas väljenditga näiteks "kemppi keevitus", soomlastel oli selliseks terminiks CRC, kuna see neil esimesena aerosoolpakendiga turule tuli, ja seega aerosoolpakend selle omale terminiks. Minulgi paluti sealmaal kunagi Würthi roostesurma see-err-see ulatada.... Kentsakas eks?
Aga jah, nimekiri oleks muidugi abiks asi.
-
- Postitusi: 558
- Liitunud: 18 Okt 2005, 09:42
- Tsikkel: rod ja pooleli xs
- Asukoht: Tallinn
- Tänatud: 1 kord
palju kisa vähe villa. 7 lehekülge kohati mehhiko seebiks kiskuvat vestlust.
ühelt poolt foorumisse postitatud teksti põhjal vähemalt kolmekordse poliitharidusülikooli läbi teinud harimali küsimused ja teiselt poolt pihelga kidakeelne jutt.
aga asja kogu olemus on selles, et emca avaldas oma deklaratsiooni, seletused jäid kahjuks lisamata. tavaline eesti mees ei ole millegagi nõus kui talle ilusasti puust ette ei tehta ja punaseks ei värvita.
usun, et tommi küsimus ja pihelga vastus on täpselt selline seletus, mida see deklaratsioon vajaks. paar erinevat näidet juurde ja asi oleks ehk lahendatud.
peace.
I don't give a shit, I don't take any shit, I'm not in the shit busines!
-
- Mode
- Postitusi: 3133
- Liitunud: 26 Mai 2003, 21:00
- Asukoht: TLN
- Tänanud: 1 kord
- Tänatud: 1 kord
Krisos, seda eesmärki täidab ka EMCA otsus vaadata teema läbi 01.05 toimuval koosolekul, ning esitada vastus peale seda. Kuna EMCA eest ma vastata ei saa, siis sellest ka nn. kidakeelsus.
Väga tahaks, et teema jääks konstruktiivseks ja väldiksime mõttetut möla. Veelkord: esitage antud teema kohta küsimusi, EMCA esindaja vastab neile kindlasti.
Paistab, et EMCA-l saab palju tööd ees olema: http://www.rate.ee/show.php?id=4601671 (bikerlase signatuurist leitud)
Sattusin guugeldades lehele, kust EMCA tõlked pärit on. Hetkel küll maas, aga webarchive abil saab sisu kätte küll: klikk. Paari viimase versiooni peale peaks kõik leheküljed olemas olema. Seal siis tundus vähemalt esmapilgul olevat rohkem ja ka muud sorti huvitavat infot kui EMCA lehel ning wikipedias. Näiteks "General Info of Interest" -- kuidas meedik peaks ümber käima 1%eri vesti/värvidega
P.S. Ei fänna MC-sid, vaid niisama enese harimise mõttes ja uudishimust uurin.
Mul oleks vahemärkusena väike üleskutse Klubidele:
Kui Te ei kuulu EMCAsse,ega plaani ka selle liikmeks saada,kui Te ei täida nõudeid,mis on igal pool maailmas samad MC´dele,siis palun eemaldage see MC rokker seljalt...te ise ei kaota sellest suurt midagi,küll aga võidab see kulutuur ja kogu MC olemus. Pole vaja jätta kellegile muljet et meil on 1,5 miljonit elaniku kellest pooled kuuluvad erinevatesse MC´desse.
Keegi ei ole ju keelanud ajada oma rida ja oma asja, aga seda võiks siiski teha ilma sümboolikata,mille kandmiseks tegelikult õigust ei ole...AUSTUST JA LUGUPIDAMIST nende klubide suhtes,kes on MC rokkeri väärilised!
NB: ei ole EMCA liige ja kunagine MC rokker seljalt on eemaldatud EMCA loomisest saadik
Parimat
Küsimus
Lugesin siin seda foorumit kõikide lehekülgede ulatuses ja tekkis vajadus endale konto teha. Kas tohib paar küsimust selle teema kohta. Saan aru täiesti EMCA mõttest ja MC olemusest. Keegi peab seda loomaaeda vaos hoidma ja ausalt - ega need pole veel motomehed, kes Statoili tanklas oma plastikutega kummi venitavad. Nii, nüüd küsimused.
Kes tegelikult on need EMCA? Kes neid valis - ise valisid. Teiste käest ei küsitud, järelikult on nad omaette nii õelda klubi, kuhu mingi punt klubisid kuulub. Ajagu siis oma asja. Miks nad teiste tegevust juhtida püüavad, olgu omaette. Keegi pole palunud. Pole olnud ju mingeid valimisi....Lihtsalt keegi kuulutas välja, et mina olen nüüd Tsaar. Olgu
MC väljateenimisest. Mis on motoklubi esimene reegel. Mootorratta omamine ja sellega ka palju sõitmine. Mina imestan aga kuidas näiteks saab olla teie põhimõtetele tuginedes MC ja ka EMCA liige selline klubi nagu MC39, kelle presidenti pole ma elus tsikli otsas kokkutulekutel näinud. Auto on tal ilus aga, kus on motikas.
Tegelikult on ju teil ikka endal kah asi natuke mäda ja asi selgeks tegemata. Aga olge meheks. Tallinnas näeme volbriööl.
kris. kirjutas:saqu kirjutas:MC klubitegevus soomes:
http://www.postimees.ee/250408/esileht/ ... mises-meesJa selle uudise seotus meie antud teemaga oleks milline?
terv
kris.
XVZ-13 TF - Big Blue Light
Iseloomustada igakülgselt MC tegevusi.
Kas see küsimus oli ajendatud soovist ironiseerida või on IQ probleem
WR400F
Opinions are like assholes – everybody has one.
J a n n o kirjutas:spinna kirjutas:nelipühilase vereülekanne.
mis see on? äkki räägid lähemalt
Ajasn sassi need usukategooriad ja sellega seonduvad. See vereülekande probleem usulistel põhjustel on hoopis jehoova tunnistajatel.
http://www.elu24.ee/?id=5366 Jälle hea võimalus silmaringi laiendada. Eestiski on vist mingeid sarnaseid juhtumeid olnud.
Mototeemas oli seal eelpool viidatud netilehtedel kah midagi sarnast kirjas: lugupeetud vend surgu pigem vigastustesse, kuid parameedikud ei tohi mingil juhul embleemi rikkudes tagi seljast ära lõigata. Muidu tuleb "või muidu.."
Hr. Pihelgas
Hr. Pihelgas! Mul on kahju Sinust kohe. Pane see asi lukku ja lähme õue, sõitma. Ja päris kahju teist kõigist, kes siin arvutis istuvad. Pärnus näeme, seal pidi ju ka palju vastuseid saama. Mina hakkan Äksi minema. Nii, nüüd kõik minema siit arvutite tagant. Ratsud ootavad, Tegelt kah. Soovitan see siin nüüd lõpetada.
-
- Postitusi: 1009
- Liitunud: 17 Dets 2004, 15:27
- Tsikkel: HD VRSCDX Night Rod Special
- Asukoht: Riia, Tallinn
- Kontakt:
Kuna põhiline vaidlus on nüüdseks taandunud MC või mitte MC teemale ja sellele, mida siis kasutada, kui MC mõõtu välja ei anna, siis lisaksin siia ühe "revolutsioonilise" mõtte: Jätta see MCC, MK või mis iganes siis üldse ära! Ma olen mõnel suurel rahvusvahelisel kokkutulekul käinud ja peab mainima, et ega neid MCC või RC rockeriga veste seal küll ei märka. Küll on aga rohkelt veste, kus ülemine rocker on klubi nimi, keskel embleem (värvid, sümboolika) ja alumisel rockeril riik või väiksem koht. Ja kõik.
Kui sa sõidad selle vestiga/tagiga tsikliga või käid motokokkutulekutel või rock kontserditel, siis on raske uskuda, et keegi seda vaatamata "MC" rockeri puudumisele allveeorienteerumise või kirimale klubiks peaks...
Julge. Ja nüüd ratta selga! +16 juba Kakumäel!
-
- Postitusi: 151
- Liitunud: 23 Sept 2007, 18:26
- Tsikkel: honda/suzuki
- Asukoht: Valgamaa
- Kontakt:
Re: Küsimus
motomeez kirjutas:
- MC väljateenimisest. Mis on motoklubi esimene reegel. Mootorratta omamine ja sellega ka palju sõitmine. Mina imestan aga kuidas näiteks saab olla teie põhimõtetele tuginedes MC ja ka EMCA liige selline klubi nagu MC39, kelle presidenti pole ma elus tsikli otsas kokkutulekutel näinud. Auto on tal ilus aga, kus on motikas.
Tegelikult on ju teil ikka endal kah asi natuke mäda ja asi selgeks tegemata. Aga olge meheks. Tallinnas näeme volbriööl.
õrrr! minus ärkas kohe emalõvi.Kuule meez,kus sa lugesid,et , MC esimene reegel on mootorratta omamine? palun viidet.Ma lugesin kogu selle EMCA lehe läbi huvi pärast,aga ei näinud...nägin hoopis seda,et ..tsiteerin... Klubiringkondades liikudes tuleb alati arvestada käitumise kuldse reegliga: kui sina pead lugu teistest, peetakse lugu ka sinust. Kui käitud lugupidamatult siis koheldakse sind samaga. jms jutt.Ei sõnagi tsikli omamisest. Kui sa ei tea MC39 midagi ,siis algatuseks loe viimast motomaaniat ja tsikleid on seal klubis rohkem kui sinu kuuri all.....Mina pole selle klubi liige,aga minu poeg sõidab rinkat selle ( õigemini siis äksi motolkubi alias mc39 )klubi all ja tean kui lugupidavalt ja mõnusalt seal koheldakse ka mitte klubiliikmeid (ma mõtlen siis seda konkreetset MC-d)
EMCA
EMCA kodukaga tutvunud, soovitaks Emakal kõigepealt üle vaadata oma read, enne kui teistele ettekirjutisi tullakse tegema...viitaks sellisele olematule niiöelda MC-le nagu väidetavalt on MC Tallinn- mida kuradit, ei miskit infot, ei logo jne..kõik muidu ilus..logod reas ja siis miskine MC Tallinn..kas ka teistele ei tundu see asi vigane olevat!!!
Pole reaalselt mehi kohanud, ega kah virtuaalselt nagu tänapäeval kombeks, nii et mõtlemisainet teile suur ja võimas EMCA, kes te olla tahate!!!
Reaalsus on vähe teine, mis siin virtuaalmaailmas jahute, kas pole õigus???
oodates samalaadseid teemaarutlusi???
-
- Mode
- Postitusi: 3133
- Liitunud: 26 Mai 2003, 21:00
- Asukoht: TLN
- Tänanud: 1 kord
- Tänatud: 1 kord
Re: EMCA
kardaan3 kirjutas:EMCA kodukaga tutvunud, soovitaks Emakal kõigepealt üle vaadata oma read, enne kui teistele ettekirjutisi tullakse tegema...viitaks sellisele olematule niiöelda MC-le nagu väidetavalt on MC Tallinn- mida kuradit, ei miskit infot, ei logo jne..kõik muidu ilus..logod reas ja siis miskine MC Tallinn..kas ka teistele ei tundu see asi vigane olevat!!!
Pole reaalselt mehi kohanud, ega kah virtuaalselt nagu tänapäeval kombeks, nii et mõtlemisainet teile suur ja võimas EMCA, kes te olla tahate!!!
Reaalsus on vähe teine, mis siin virtuaalmaailmas jahute, kas pole õigus???
oodates samalaadseid teemaarutlusi???
kardaan3, ehk oled kah viisakas ja tutvustad ennast. Muidu jääbki mulje, et suur jama majas, kui suvalised võllid juuatäis peaga räuskavad.
MC Tallinn on täiesti reaalselt eksisteeriv klubi. Meiliaadress on ju infos olemas, saad küsida, et kes või mis.
Kes siin juuatäis peast või isiku andmetest on rääkinud!
Kui ma selle postituse siia tegin, olen ma kah olemas
Teema keerleb ümber MC-de ja EMCA, võiks sellele ka pühenduda.
Tore kui eksisteerib, selline klubi, aga fakt on see, mis kohe silma hakkab, vaadates EMCA kodulehte,et selgelt on toodud pilt kuidas peab ühe MC logo asetsema jne
tehakse tööd väidetavalt klubide ridade ja logode korrastamises..
ja mida me näeme...http://www.emca.ee/index.php?id=5
Samuti üks EMCA ülesanne on teadaolevalt uute klubide tekke kontroll..
Aga kui minna http://www.neti.ee/cgi-bin/teema/MEELEL ... bid/Autod/
Seal mitu klubi, millel järgi sõna UUS
Klubide arv kasvab ikka nagu seeni pärast vihma.
Mõtlemisainet