Seljakaitse

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded


Teema algataja
firepoiss

Seljakaitse

Lugemata postitus Postitas firepoiss »

Tervist...et nimelt siin panin väikse kobara maha ja sain ise põrutada parasjagu ning varustus vigastada, tean kiivirt ei tohi küll kasutada, aga oskab keegi seljakaitsme kohta öelda, et selle peal kukkusin, et kas ta järgmine kord on turvaline või tuleb välja vahetada.


Kasutaja avatar

sang
Postitusi: 1796
Liitunud: 18 Veebr 2004, 11:01

Lugemata postitus Postitas sang »

oleneb paugust.... aga kui oli vähegi tugevam, siis on mõtet mitte riskida ja tuleks välja vahetada. Ega silmaga tihti defekte ei näe, samas võivad mikropraod kaitse järgmise matsu jaoks ebaefektiivseks jätta.

Teema algataja
Mašk

Lugemata postitus Postitas Mašk »

nõustun sang'i tekstiga, kindluse mõttes võiksid selle välja vahetada. järgmine kord võib see sul pisema matsu peale kas katki minna või mida iganes juhtuda ja kui tuleb suurem mats siis oi oi oi..... :o :)

terv,
raits

sys
Postitusi: 735
Liitunud: 14 Nov 2002, 21:17
Tsikkel: Yamaha R6 "Raven"
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas sys »

Üldiselt on enamiku kaitsmete kohta kaasas kiri, et pärast matsu välja vahetada. Mul endal on Dainese seljakaitse ja sellel on see alumiiniumist (mälu võib ka petta) kärg (nagu mesilastarus), mis sellele kukkudes deformeerub. Seega seda tüüpi kaitmest küll järgmise matsu ajal kasu pole.

harimal
Postitusi: 1071
Liitunud: 30 Mai 2007, 12:57
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 2 korda

Lugemata postitus Postitas harimal »

Kui paljud siinsed tegelased omavad sõiduriietust integreeritud seljakaitsmega, aga kannavad kilpkonna lisaks?

Käesolev kevad on mõtlema pannud, et äkki topelt ei kärise.

CarbTune karburaatorite sünkronisaator: http://nagi.ee/photos/harimal/7766255/in-set/125775/
ColorTune küttesegu kontrollija: http://nagi.ee/photos/harimal/7776475/in-set/125775/
Kaupo Toom kaupo.toom@gmail.com 50 90 643, 52 20 897
Kasutaja avatar

-PitBull-
Postitusi: 1186
Liitunud: 10 Mär 2006, 21:59
Asukoht: Ida-Virumaa

Lugemata postitus Postitas -PitBull- »

harimal kirjutas:

Kui paljud siinsed tegelased omavad sõiduriietust integreeritud seljakaitsmega, aga kannavad kilpkonna lisaks?

Käesolev kevad on mõtlema pannud, et äkki topelt ei kärise.

Ma kandsin mõlemaid. See mis tagi sees, alaselga nagu eriti ei kaitsenud.

Pilt


Riga->Planeta 5 1991->Jupiter 2K 1968-> R1 2005->Honda CBR600RR 2004
Kasutaja avatar

VWman
Postitusi: 831
Liitunud: 30 Apr 2004, 22:13
Asukoht: Saku- Kasemetsa
Tänanud: 1 kord
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas VWman »

harimal kirjutas:

Kui paljud siinsed tegelased omavad sõiduriietust integreeritud seljakaitsmega, aga kannavad kilpkonna lisaks?

Käesolev kevad on mõtlema pannud, et äkki topelt ei kärise.

Mina, aga antud hetkel teoreetiliselt, kuna kilpkonn puudu.
Tahaks saada sellist vesti, kus kilkonn eraldi ära käiks ja kasutada saaks.
Aga mul Uvexi jopel, see seljakaitse, on siuke "tilulilu tükk porplooni"

Mida arvata odavatest "hiina kilpkonnadest" nagu näiteks see http://www.trendimport.ee/index.php?pro ... roup_id=26

KÄIN JALA JA JOON VETT
Kasutaja avatar

scryth
Postitusi: 1094
Liitunud: 26 Apr 2006, 09:18
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas scryth »

-PitBull- kirjutas:
harimal kirjutas:

Kui paljud siinsed tegelased omavad sõiduriietust integreeritud seljakaitsmega, aga kannavad kilpkonna lisaks?

Käesolev kevad on mõtlema pannud, et äkki topelt ei kärise.

Ma kandsin mõlemaid. See mis tagi sees, alaselga nagu eriti ei kaitsenud.

Kas see kombe originaalkaitse lisaks kilpkonnale midagi juurde kah annab?

kus viga näed laita, seal mine ja hakka mölisema

Leiutaja
Postitusi: 60
Liitunud: 24 Dets 2005, 21:54
Asukoht: Haapsalu

Lugemata postitus Postitas Leiutaja »

harimal kirjutas:

Kui paljud siinsed tegelased omavad sõiduriietust integreeritud seljakaitsmega, aga kannavad kilpkonna lisaks?

Minul on Heldi "kilpkonn" lisaks jope kaitsmele, maksis 1100 vist. http://www.motomarket.ee/popup.php?url= ... 213924.jpg. Julgem tunne on sõita.

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6615
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 400 korda

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Leiutaja kirjutas:
harimal kirjutas:

Kui paljud siinsed tegelased omavad sõiduriietust integreeritud seljakaitsmega, aga kannavad kilpkonna lisaks?

Minul on Heldi "kilpkonn" lisaks jope kaitsmele, maksis 1100 vist. http://www.motomarket.ee/popup.php?url= ... 213924.jpg. Julgem tunne on sõita.

Alles meil oli teema "kaitsmed kohustuslikuks" ja selle raames tõi keegi (sry. ei viitsi otsida, kes) välja võltsturvalisuse aspekti.

Edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!


Alwayslate
Postitusi: 373
Liitunud: 16 Mai 2006, 17:08
Asukoht: Tallinn/Merivälja
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Alwayslate »

VWman kirjutas:
harimal kirjutas:

Kui paljud siinsed tegelased omavad sõiduriietust integreeritud seljakaitsmega, aga kannavad kilpkonna lisaks?

Käesolev kevad on mõtlema pannud, et äkki topelt ei kärise.

Mina, aga antud hetkel teoreetiliselt, kuna kilpkonn puudu.
Tahaks saada sellist vesti, kus kilkonn eraldi ära käiks ja kasutada saaks.
Aga mul Uvexi jopel, see seljakaitse, on siuke "tilulilu tükk porplooni"

Mida arvata odavatest "hiina kilpkonnadest" nagu näiteks see http://www.trendimport.ee/index.php?pro ... roup_id=26

Sinisalol on kaitsmesärk,millelt saad seljakaitsme eraldi ära võtta ja näiteks kombe all kasutada.Mina ostsin enda selle särgi Motobox-ist mõned aastad tagasi ja eelmine aasta vähemalt oli neil veel neid müügis kah.
Välimuselt samalaadne,aga teiste värvidega kui mul:
Pilt

Minsk->Jawa->Yamahaxj600n->Yamaha dragstar 650->Suzuki TL1000S->SV 1000 S-> TL1000R
Kasutaja avatar

M2
Postitusi: 607
Liitunud: 24 Mai 2007, 11:47
Tsikkel: CB1000R
Asukoht: Harjumaa
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 2 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas M2 »

Mul selline küsimus: mida tuleks seljakaitse valikul silmas pidada? Millised on need olulised nüansid, mis kindlasti korralikul eksemplaril olemas olema peavad? Küsimus on aktuaalne, kuna läheb varsti ostuks ja ei taha selles osas järeleandmisi teha. Lisaks veel nii palju, et tagi sees selline asi juba olemas, aga nagu juba korduvalt mainitud, siis selle kasutegur pole täielik. Võibolla on sellest varem juttu olnud, aga kuna teema taas tõstatatud, siis kasutan juhust ja küsin.

ELUST TULEB LÄBI MURDA, MITTE PUGEDA!
http://www.animalistika.ee
Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas mella »

Oled ikka kindel, et peale äravõtmist saad seda seljakaitset kasutada eraldi? minuteada käib see lukuga ainult särgi külge ja ülal muid kinnitusi pole. Vähemalt vanal mudelil, millel vööpinguteid veel polnud, ei olnud eraldi seljakaitsmega midagi teha.

Alwayslate kirjutas:

Sinisalol on kaitsmesärk,millelt saad seljakaitsme eraldi ära võtta ja näiteks kombe all kasutada.Mina ostsin enda selle särgi Motobox-ist mõned aastad tagasi ja eelmine aasta vähemalt oli neil veel neid müügis kah.
Välimuselt samalaadne,aga teiste värvidega kui mul:
Pilt


Alwayslate
Postitusi: 373
Liitunud: 16 Mai 2006, 17:08
Asukoht: Tallinn/Merivälja
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Alwayslate »

Täiesti kindel.
Kasutasin just seda kaitset nädalavahetusel survivalil.
Nii õlarihmad kui vöö jäävad kaitsme külge.

Minsk->Jawa->Yamahaxj600n->Yamaha dragstar 650->Suzuki TL1000S->SV 1000 S-> TL1000R
Kasutaja avatar

creativ
Postitusi: 1180
Liitunud: 27 Sept 2007, 14:35
Tsikkel: KTM LC8 ADV
Asukoht: tallinn
Tänanud: 10 korda

Lugemata postitus Postitas creativ »

M2 kirjutas:

Mul selline küsimus: mida tuleks seljakaitse valikul silmas pidada? Millised on need olulised nüansid, mis kindlasti korralikul eksemplaril olemas olema peavad? Küsimus on aktuaalne, kuna läheb varsti ostuks ja ei taha selles osas järeleandmisi teha. Lisaks veel nii palju, et tagi sees selline asi juba olemas, aga nagu juba korduvalt mainitud, siis selle kasutegur pole täielik. Võibolla on sellest varem juttu olnud, aga kuna teema taas tõstatatud, siis kasutan juhust ja küsin.

ise tegelesin siin paar kuud tagasi aktiivselt otsimisega ja sai erinevaid versioone vaadatud ja kaalutud. osadel käivad varrukad ära koos küünarvarre kaitsmega. osadel käib seljakaitse ära. erinevus oli selga sobivusel päris suur. proovisin viis kuus eri versiooni ja ainult üks oli ideaalne minu kesta jaoks. see ongi individuaalne.
materjali erinevus selgub juba siis kui näpu vahel katsud. kas on odav võrk või hästi elastne, veniv ning hingav. kui selga venitad siis peavad kaitsmed sobima hästi keha järgi mitte nii et hoiavad kuidagi kangelt ja eemale. tundub et mida kallim seda parem. töötlus ja kaitsmete sobivus, sõiduasendis keha ligi hoidvad.
mina leidsin UFO oma ja üleüldse jalgratta poest hawaii express. selga istus kui valatult.

Ära usu hülge möla! Anna aeruga!
____________________

LC8 Adventure
Kasutaja avatar

Andrez
Postitusi: 513
Liitunud: 05 Mai 2004, 09:30
Tsikkel: KTM 990 Supermoto
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas Andrez »

Küsiks veel sellise lolli küsimuse, et kuidas sellised kaitsed lukuga ühendatavatel riietel kasutatavad on :roll:

Kasutaja avatar

VWman
Postitusi: 831
Liitunud: 30 Apr 2004, 22:13
Asukoht: Saku- Kasemetsa
Tänanud: 1 kord
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas VWman »

Parim seljakaitse, mida müügil näinud on see Sys-i poolt mainitud Dainese seljakaitse.

Ain aga see Rukka oma ? Ka alu ja kärg. http://www.loodusinvest.ee/pildid1/675.jpg

Viimati muutis VWman, 13 Mai 2008, 15:56, muudetud 1 kord kokku.
KÄIN JALA JA JOON VETT

joel
Postitusi: 1800
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 110 korda

Lugemata postitus Postitas joel »

Suzumen kirjutas:

Parim seljakaitse, mida müügil näinud on see Sys-i poolt mainitud Dainese seljakaitse.

Kes, kus ja mis hinnaga seda Eestis pakub?

Joel
Kasutaja avatar

-PitBull-
Postitusi: 1186
Liitunud: 10 Mär 2006, 21:59
Asukoht: Ida-Virumaa

Lugemata postitus Postitas -PitBull- »

Mul selline http://www.dragbike.ee/pood/?p=1&id=38&item=413 , minu arust väga mugav.

Pilt


Riga->Planeta 5 1991->Jupiter 2K 1968-> R1 2005->Honda CBR600RR 2004
Kasutaja avatar

-PitBull-
Postitusi: 1186
Liitunud: 10 Mär 2006, 21:59
Asukoht: Ida-Virumaa

Lugemata postitus Postitas -PitBull- »

Miinused

  1. Ei lase õhku läbi (kombe all hakkab palava ilmaga selg kiirelt higistama)
  2. Mõeldud sellise võistluskombe alla, millel on üleval spetsiaalne kinnitus seljakaitsme kinnitamiseks. Kui kombel puudub selline kinnitus, siis ülemine osa ei püsi paigal. Sama kehtib ka riidest kaheosaliste kombede kohta, millel pole kunagi selliseid seljakaitse kinnitusi näinud.

Higistama hakkab jah, aga seljas püsib nagu korralikult küll.

Pilt


Riga->Planeta 5 1991->Jupiter 2K 1968-> R1 2005->Honda CBR600RR 2004
Kasutaja avatar

LST
Postitusi: 104
Liitunud: 10 Jaan 2007, 09:25
Tsikkel: Hornet-S
Asukoht: Prn/Tln

Lugemata postitus Postitas LST »

Oman Dainese Wave seljakaitset (sama, mis Suzumen soovitas) - äärmiselt mugav ja ka väga turvalise tunde annab...istub ilusti seljas ja ei sega mingil moel... Oluline on osta enda pikkusele vastav, et oleks võimalikult mugav ja selg korralikult kaetud.

Kasutaja avatar

creativ
Postitusi: 1180
Liitunud: 27 Sept 2007, 14:35
Tsikkel: KTM LC8 ADV
Asukoht: tallinn
Tänanud: 10 korda

Lugemata postitus Postitas creativ »

alumiiniumi kiht juhib hästi soojust ja annab tugevust löögi vastu. super hea mõte kasutada seljakaitsmes. tegelikult see higistamine on üks paras peavalu mis häirib ja higistamine on seotud energiakuluga. sama nagu külmetamine. võistlusspordis ülioluline nüanss.

Ära usu hülge möla! Anna aeruga!
____________________

LC8 Adventure
Kasutaja avatar

-PitBull-
Postitusi: 1186
Liitunud: 10 Mär 2006, 21:59
Asukoht: Ida-Virumaa

Lugemata postitus Postitas -PitBull- »

Suzumen kirjutas:
-PitBull- kirjutas:

Mul selline http://www.dragbike.ee/pood/?p=1&id=38&item=413 , minu arust väga mugav.

Plussid
Korralik tugev kaitse
Miinused

  1. Ei lase õhku läbi (kombe all hakkab palava ilmaga selg kiirelt higistama)
  2. Mõeldud sellise võistluskombe alla, millel on üleval spetsiaalne kinnitus seljakaitsme kinnitamiseks. Kui kombel puudub selline kinnitus, siis ülemine osa ei püsi paigal. Sama kehtib ka riidest kaheosaliste kombede kohta, millel pole kunagi selliseid seljakaitse kinnitusi näinud.

Ei märganudki kohe algul, aga sellel mis pildil, pole trakse, minu omal on. Sellepärast tundus see ülemise osa paigal püsimise jutt imelik :wink:

Pilt


Riga->Planeta 5 1991->Jupiter 2K 1968-> R1 2005->Honda CBR600RR 2004
Kasutaja avatar

pitbull
Postitusi: 557
Liitunud: 09 Juun 2004, 14:44
Tsikkel: v2
Asukoht: westestonia ....finland
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas pitbull »

ise kasutan seljakotti(seda plastikust mis ametlikult euroopas tunnustatud)töötab ka kylgepidi kaelatoena...turvis rsk ei mahu naha alla...et see siis suvel

PitBull ,,I Just Don't Give A Fuck...,,

Teema algataja
Gaspar

Lugemata postitus Postitas Gaspar »

Tundub,et praegu räägitakse krossi ja rinka varustusest?Kas nn. "muidumeestele" ka midagi normaalset pakkuda oleks?Või ajab see tagi sees olev kaitse asja ära?

Pean silmas siin linnasliiklemist põhimõtteliselt.


joel
Postitusi: 1800
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 110 korda

Lugemata postitus Postitas joel »

Pildi järgi tundus see Dainese oma küll olevat piisavalt õhuke, et suvalise kombe või tagi alla panna, kui just päris liibuvatega ei sõida.

Joel
Kasutaja avatar

Yerba
Postitusi: 1225
Liitunud: 09 Juun 2006, 00:42
Tsikkel: Honda VFR800X Crossrunner '13

Lugemata postitus Postitas Yerba »

Tagi sees olev kaitse on parem kui lihtsalt T-särk.
Kilpkonn seljas on parem kui lihtsalt tagi, mille sees on pehme kaitse.
Elementaarne.
Kõik ajavad asja ära, oleneb mida eesmärgiks pead - lihtsalt mugavust või siis maksimaalselt turvalisust?
Nii et tagi sees olev kaitse ajab ka asja ära. On alati ajanud.

Gaspar kirjutas:

Tundub,et praegu räägitakse krossi ja rinka varustusest?Kas nn. "muidumeestele" ka midagi normaalset pakkuda oleks?Või ajab see tagi sees olev kaitse asja ära?

Pean silmas siin linnasliiklemist põhimõtteliselt.

www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!
Kasutaja avatar

pitbull
Postitusi: 557
Liitunud: 09 Juun 2004, 14:44
Tsikkel: v2
Asukoht: westestonia ....finland
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas pitbull »

lase mõnel sõbral endale kurikaga selga lyya tava kaitsmega...ma olen kindel et linnakiirusel saad palju palju julmema paugu...

PitBull ,,I Just Don't Give A Fuck...,,
Kasutaja avatar

creativ
Postitusi: 1180
Liitunud: 27 Sept 2007, 14:35
Tsikkel: KTM LC8 ADV
Asukoht: tallinn
Tänanud: 10 korda

Lugemata postitus Postitas creativ »

Gaspar kirjutas:

Tundub,et praegu räägitakse krossi ja rinka varustusest?Kas nn. "muidumeestele" ka midagi normaalset pakkuda oleks?Või ajab see tagi sees olev kaitse asja ära?

Pean silmas siin linnasliiklemist põhimõtteliselt.

linnas on kukkumine ja laks ettearvamatu. Samuti koht ning avarii lõpptulemus. Spordi tingimustes on rajad turvatud, sõitjad liiguvad ühes suunas, sõiduoskused peajagu kõrgemal kui tänavasõitjatel.
Ettearvamatuse tõttu on linnas turvavarustus teatud mõttes isegi olulisem ja peaks vastama maksimaalsetele näitajatele. Loomulikult on kogu see teema vabatahtlik ja igaüks valib ise kuidas end hoida õnnetuse eest või juba õnnetuses olles.

Soe soovitus on panna turvavarustusse nii palju raha et kahju hakkab ja natuke rohkemgi. Hiljem tänad ise ennast et sellise otsusega justkui üle oma varju hüppasid.

Ära usu hülge möla! Anna aeruga!
____________________

LC8 Adventure
Kasutaja avatar

korke
s1000rr Guru
Postitusi: 2137
Liitunud: 20 Okt 2004, 22:53
Tsikkel: roller
Asukoht: Eesti / punased potased
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 15 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas korke »

ma jälle soovitaks Alpinestars'i . Eelmine aasta sai tsikkel üle tõmmatud ning esimese asi mis laksu kirja sai oli selg. Seljakaitsel olid sügavad asfaldist tekkinud vaod sees ning selg täiesti puutumata.
Varustust oli seljas suht vähe: Seljakaitse, saapad kiiver ja kindad .

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”