Tervisekontroll?

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded


Teema algataja
duub7

Tervisekontroll?

Lugemata postitus Postitas duub7 »

Tekkis probleem tervisekontrollil tõendi saamisega silmanägemise pärast. Tunnistan, et nägin ainult poolt kontrolltahvlist aga auto roolis pole kunagi tundnud, et nägemisest puudus oleks ja sama on ka tavaelus.
Hoolimata sellest väideti raudkindlalt, et ilma silmaarsti tõendita nad mulle tervisetõendit ei anna.
Kas keegi oskab soovitada kohta Tallinnas kus tervisekontrollil silmanägemist veidi leebemalt hinnatakse või soovitada mõnda muud varianti kuidas asja saaks nii ajada, et lubadel ei oleks kirjas, et pean prille kandma?

Kasutaja avatar

Pikk
Mode
Postitusi: 1366
Liitunud: 09 Mär 2004, 10:03

Re: Tervisekontroll?

Lugemata postitus Postitas Pikk »

duub7 kirjutas:

Tekkis probleem tervisekontrollil tõendi saamisega silmanägemise pärast. Tunnistan, et nägin ainult poolt kontrolltahvlist aga auto roolis pole kunagi tundnud, et nägemisest puudus oleks ja sama on ka tavaelus.
Hoolimata sellest väideti raudkindlalt, et ilma silmaarsti tõendita nad mulle tervisetõendit ei anna.
Kas keegi oskab soovitada kohta Tallinnas kus tervisekontrollil silmanägemist veidi leebemalt hinnatakse või soovitada mõnda muud varianti kuidas asja saaks nii ajada, et lubadel ei oleks kirjas, et pean prille kandma?

Ma väga loodan, et sa sellist "leebet" arsti kuskilt ei leia.
Poolpimedat madallendurit pole liiklusesse vaja. Kruti okulaarid ette ja anna kuuma!!

Kes mett teeb, see mett sööb!

Teema algataja
FayKing

Lugemata postitus Postitas FayKing »

Leebemat arsti soovitada (õnneks) ei tea.
Kui prillid ebamugavad kasuta läätsesid :roll:

Kasutaja avatar

libisevsidur
Postitusi: 23
Liitunud: 17 Sept 2007, 23:25

Lugemata postitus Postitas libisevsidur »

oot, kas sa prille üldse kannad? kinos vahest käid või kodus telekat vaatad?
kui sul siiani prille veel ei ole, siis viimane aeg need endale hankida, aga kui nägemine juba nii puudulik, et isegi silmaarstid ei suuda sind selle tabeli altpoolt kolmandat rida nägema panna, siis oleks vist aeg jalakäijaks hakata.
Lubadele muuseas ei panda enam seda märget. Ja politseile võid alati udu ajada, et just kuu aega tagasi lasid laservisionis lühinägelikkuse sarvkesta laserdamisega kompenseerida.


Holms
Postitusi: 309
Liitunud: 06 Apr 2006, 13:42
Tsikkel: VN 1500 MS
Asukoht: Mulgimaa
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas Holms »

On Sul ainult AB või miskid kategooriad veel? AB lubade jaoks andis vähemalt mõni aasta tagasi tervisetõendi perearst ja seal võidi ka poolpime nägijaks teha. :shock: Tegelikult on Sul`praegu kõige targem silmaarsti juures ära käia ja omale prillid muretseda. Mõnes optikapoes on ka silmaarst mingitel aegadel kohal ja heal juhul nädala-kahega on prillid käes.
Endal eluaeg olnud lubadel prillikandmise märge, kuid ei ole sellele seni ükski korravalvur tähelepanu pööranud.

Loom kõnnib, mees sõidab
IZ->...->VX 800..->VN 1500 MS

Teema algataja
duub7

Lugemata postitus Postitas duub7 »

Perearsti juures ma käisngi.
Oleks siis asi selles, et ma olen poolpime nõustuks ma, et ilma prillideta pole minu koht liikluses.
Kinos, telekat vaadates ei teki mingeid probleeme subtiitrite ega millegi lugemisega/nägemisega. Raamatut lugedes ei pea ma seda näole lähemale tooma, et tähti näha.
Lihtsalt ei ole vajadust prillide jaoks kuna mitte midagi tegemata/nägemata ilma nendeta ei jää.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas mx77 »

duub7 kirjutas:

Perearsti juures ma käisngi.
Oleks siis asi selles, et ma olen poolpime nõustuks ma, et ilma prillideta pole minu koht liikluses.
Kinos, telekat vaadates ei teki mingeid probleeme subtiitrite ega millegi lugemisega/nägemisega. Raamatut lugedes ei pea ma seda näole lähemale tooma, et tähti näha.
Lihtsalt ei ole vajadust prillide jaoks kuna mitte midagi tegemata/nägemata ilma nendeta ei jää.

No nüüd küll aru ei saa: sa siis näed või ei näe?. Ei saa olla rase või siis veidi rase :).


Teema algataja
duub7

Lugemata postitus Postitas duub7 »

Näen piisavalt hästi, et prillide kandmine mulle midagi juurde ei annaks.

Kasutaja avatar

bash
Postitusi: 786
Liitunud: 13 Mai 2005, 15:23
Asukoht: Saue
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas bash »

duub7 kirjutas:

Näen piisavalt hästi, et prillide kandmine mulle midagi juurde ei annaks.

Tuttavate pealt vaadates teeb just hullemaks nägemise. Nii kui prillid endale lased panna võid normaalse nägemisega aidaa öelda. Mul taheti kunagi koolis arstlikult ka tabeli järgi prillid anda. Aasta hiljem lubade kontrollis aga kuni alumist 2 rida (kaasaarvatud) nägin ja sama kehtis ka hiljem kooli arstlikus, siis jälle nägin. Tahan väita, et silmanägemine mingil määral kõigubki, vastavalt väsimusele, toitumisele, eluviisidele.

Just enjoy ... nothing less, nothing more

Teema algataja
duub7

Lugemata postitus Postitas duub7 »

Ei tea kas on muidu mingi kindel distants kui kaugelt seda tabelit vaatama peab? Äkki pandi mind liiga kaugele? Kontrollile minnes ma isegi ei mõelnud selle peale, et millegi pärast ei peaks see õnnestuma.
Mida rohkem ma mõtlen seda rohkem tundub mulle täiesti ebaloogiline see, et minu nägemise juures ei ole lubatud juhtida A kat sõidukit. Lihtsalt ei ole kunagi olnud probleemi, et ma midagi ei näeks piisavalt hästi.


janis
Postitusi: 729
Liitunud: 17 Dets 2004, 10:11
Tsikkel: Kawasaki GTR1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 6 korda

Lugemata postitus Postitas janis »

Minul oli näiteks vastupidi- läksin silmaarsti juurde ütlesin et ma ei näe korralikult, nemad väitsid, et mul nii väike miinus, et see ei tohiks nii mõjuda, pandi silmalihaseid lõdvestavaid silmatilku tunnipärast nägin 100% järgmine kontroll jälle kerge miinus, niimoodi vaheldumisi. Kõik oleneb sellest kui väsinud su silmad on, lõpuks sain A,B load ilma prillideta, kuigi A1 lubadel olid prillid märgitud. Kõige lihtsam on see kui lähed ja paned korraliku silmaarsti juures aja kinni ja lased kontrollida, saad õige tulemuse, kontrollitakse nii aparaadiga kui ka vanal heal viisil. Hiljem kirjutab sulle arst tõendi kas on vaja prille või ei ole ja lähed uuesti tervisekontrolli, siis seal enam silmi ei kontrollita.

EDU!

NB kui tervisetõendi teed A-kat taotlemiseks ja varasemast on B kat olemas siis veendu et tõendil oleks märgitud mõlemad kategooriad, minul näiteks oli see jama et A kat oli enne B kati olemas ja kui uue tervisetõendiga ARKI läksin oli arst sinna ainult B kirjutanud, ARK ei tahtnud mulle enam A kati lubadele panna, pidin minema ja laskma arstil vea parandada.

Kasutaja avatar

Burn7
Postitusi: 571
Liitunud: 08 Juun 2005, 23:48

Lugemata postitus Postitas Burn7 »

bash kirjutas:

Tuttavate pealt vaadates teeb just hullemaks nägemise. Nii kui prillid endale lased panna võid normaalse nägemisega aidaa öelda. Mul taheti kunagi koolis arstlikult ka tabeli järgi prillid anda. Aasta hiljem lubade kontrollis aga kuni alumist 2 rida (kaasaarvatud) nägin ja sama kehtis ka hiljem kooli arstlikus, siis jälle nägin. Tahan väita, et silmanägemine mingil määral kõigubki, vastavalt väsimusele, toitumisele, eluviisidele.

Mul endal oli sama moodi. Käin suht igal aastal silmi kontrollimas ja tulemused kõiguvad tõesti.

Kasutaja avatar

sakala84
Postitusi: 80
Liitunud: 25 Sept 2007, 17:54
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe

Lugemata postitus Postitas sakala84 »

duub7 kirjutas:

Ei tea kas on muidu mingi kindel distants kui kaugelt seda tabelit vaatama peab? Äkki pandi mind liiga kaugele? Kontrollile minnes ma isegi ei mõelnud selle peale, et millegi pärast ei peaks see õnnestuma.
Mida rohkem ma mõtlen seda rohkem tundub mulle täiesti ebaloogiline see, et minu nägemise juures ei ole lubatud juhtida A kat sõidukit. Lihtsalt ei ole kunagi olnud probleemi, et ma midagi ei näeks piisavalt hästi.

pane prillid ette kui arstile lähed. :D või mine ilma prillideta kuhugile mujale arstile ja kui seal ka selline jant, et ei näe, siis soovitan prillid, läätsed muretseda.

Thunderace; VFR 800
Kasutaja avatar

kris.
Postitusi: 2391
Liitunud: 23 Mär 2004, 18:11
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 24 korda

Lugemata postitus Postitas kris. »

Kui nägemine korras ei ole aga olukorra muutmise asemel pea liiva alla pista, saavad silmad igapäevases kasutamises oluliselt suurema koormuse (pingutad ja kissitad enesele märkamatult) ning seetõttu väsivad ja "kuluvad" kiiremini. Nägemise edasine halvenemine on peaaegu et garanteeritud :( . Aasta või kahe jooksul ei pruugi vahet märgata kuid pikemas perspektiivis on halvenemine vältimatu ...

terv
Kris.
XVZ-13 TF - Big Blue Light

Kasutaja avatar

ishijupp
Postitusi: 1112
Liitunud: 13 Jaan 2006, 11:54
Tsikkel: BMW R1150R , K-650
Asukoht: Harku
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 8 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas ishijupp »

Olen kotkasilm aga poolt tabelit ei näe. Võta mõistus taskust välja ja korrigeeri oma nägemine ära!


Teema algataja
ThaNukks

Lugemata postitus Postitas ThaNukks »

Linnaliikluses eriti prille kanda ei viitsi, kuid maantel panen kindlasti ette, et suurematel kiirustel oleks augud, kükad, lohud jne näha. Ei ütleks, et prillidega ebamugav on... well, kui mingi laia raamiga gay prillid on (nagu elton johnil), siis võib asja üle vaielda.


motard
Postitusi: 95
Liitunud: 19 Mai 2005, 14:42
Tsikkel: Husqvarna 450TE KawasakiGPZ750
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 28 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas motard »

bash kirjutas:
duub7 kirjutas:

Näen piisavalt hästi, et prillide kandmine mulle midagi juurde ei annaks.

Tuttavate pealt vaadates teeb just hullemaks nägemise. Nii kui prillid endale lased panna võid normaalse nägemisega aidaa öelda. Mul taheti kunagi koolis arstlikult ka tabeli järgi prillid anda. Aasta hiljem lubade kontrollis aga kuni alumist 2 rida (kaasaarvatud) nägin ja sama kehtis ka hiljem kooli arstlikus, siis jälle nägin. Tahan väita, et silmanägemine mingil määral kõigubki, vastavalt väsimusele, toitumisele, eluviisidele.

No lühinägelikkusel on ka mitmeid erinevaid põhjuseid ja mõnigal juhul on prill vältimatu ja peatab halvenemise ja mõningal juhul ei aita prill seisundi halvenemist kuid aitab NÄHA! Mõnel juhul aitab ravi vahel ainult op. Nagu iga teise organiga.
Ei tasu nii lühinägelikult seda asja vaadata.

Aga sõita on raudselt lahedam kui sa näed kuhu lähed.

Kasutaja avatar

hary
Postitusi: 126
Liitunud: 23 Apr 2007, 17:08
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

re

Lugemata postitus Postitas hary »

Lahendus selline, et lähed vaiksesse kohta ja paistad igati OK olema ja panevad ilma selleta ka tõendisse, siis ei need maal viitsi vaadata, paar korda nii juhtunud endal..nad eeldavad 8-) abiks ka tuttav õde, perearst vms...võid ka vaielda, tunnista prille, et lugedes kasutad sõitmisel mitte ka läheb läbi, teadupärast on perifeerne(külgedele) olulisem mis tihti on sama nii prillikandjal kui terava nägemise korral..

Kasutaja avatar

Margusxx
Mode
Postitusi: 903
Liitunud: 23 Veebr 2004, 12:28
Tsikkel: GSX1300RZ K750 CRF1000l
Asukoht: Rootsi
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 34 korda

Lugemata postitus Postitas Margusxx »

kris. kirjutas:

Kui nägemine korras ei ole aga olukorra muutmise asemel pea liiva alla pista, saavad silmad igapäevases kasutamises oluliselt suurema koormuse (pingutad ja kissitad enesele märkamatult) ning seetõttu väsivad ja "kuluvad" kiiremini. Nägemise edasine halvenemine on peaaegu et garanteeritud :( . Aasta või kahe jooksul ei pruugi vahet märgata kuid pikemas perspektiivis on halvenemine vältimatu ...

terv
Kris.
XVZ-13 TF - Big Blue Light

pole alati õige, mul olid ka lapsena silmad jamad, oleksin pidanud prille kandma, ei tahtnud. 12 aastat hiljem selgus, et nende lühinägelike silmadega võib 300 meetri pealt headshot`e sooritada ilma optikata. Sellest hoolimata iga kord kui tervisekontrollis olen siis enne kui kabinetis maha istun, õpin kogu selle tabeli pähe. Igaks juhuks;)

Hardcore,hardcore,hardcore,hardcore. Nothing less and nothing more...
Kasutaja avatar

kris.
Postitusi: 2391
Liitunud: 23 Mär 2004, 18:11
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 24 korda

Lugemata postitus Postitas kris. »

Ma üldiselt eeldasin, et meil siin lapsed ei hakka mootorratta lubasid tegema :wack: .

terv
Kris.
XVZ-13 TF - Big Blue Light


petz
Postitusi: 1443
Liitunud: 20 Juun 2005, 11:29
Tsikkel: KMZ sidecar, Super Tenere
Asukoht: Lilli-Nuia-Viljandi-Emmaste
Tänatud: 2 korda

Lugemata postitus Postitas petz »

to duub7: õpi see tabel pähe :lol:

Kasutaja avatar

Margusxx
Mode
Postitusi: 903
Liitunud: 23 Veebr 2004, 12:28
Tsikkel: GSX1300RZ K750 CRF1000l
Asukoht: Rootsi
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 34 korda

Lugemata postitus Postitas Margusxx »

jajah, eks ta üks vanainimeste asi ole jah...

Hardcore,hardcore,hardcore,hardcore. Nothing less and nothing more...
Kasutaja avatar

spinna
Postitusi: 3010
Liitunud: 02 Veebr 2004, 19:32
Asukoht: Saaremaa

Lugemata postitus Postitas spinna »

Kuule tee oma nägemine korda! Prillid pole mingi häbiasi ja enesetunne on kah parem kui pilt on õige mitte see mida sa arvad õige olevat. Selleks see tabel ongi, et kuna nägemine ei muutu plõksuga vaid pisitasa, siis tihtipeale inimene ise enne tabeliprobleeme aru ei saagi, et silmadega midagi toimub. Mul tütar kurtis lapsepõlves väsimust ja peavalu. Kogemata tuligi välja , et as silmades. Sai prillid ( millega kaasnesid igasugu sõjad ja riiud kodus jne, noorte värk..) ja nägemine LÄKS paremaks. Fakt.
Saad aru, probleemi teravik ei ole mitte su lubades ja terviseTÕENDIS vaid su TERVISES. Hoia seda.

Suzuki GSX 750 Inazuma

Teema algataja
wtking

Lugemata postitus Postitas wtking »

No ma arvasin ka, et ma näen korralikult, kuid arsti juuures tabeli alumist otsa just kõige paremini ei näinud. Sai siis silmaarsti juures käidud ja sealt öeldi, et mul nii väike miinus, et pole prille eriti vaja, kuid kui soov, siis mingid prillid saab ikkagi natuke abistamiseks. Sai siis need ikkagi ära tellitud ja ma ei kujutanud ettegi, et nii hästi võib näha. Ehk siis kokkuvõttes ise oled selle kehva nägemisega nii hajunud, et arvadkui, et ei saa palju paremini näha, kuid ikka saab küll.


Teema algataja
Supermoto_1337

Lugemata postitus Postitas Supermoto_1337 »

Mina sain tervisetõendi kätte ilma silmi kontrollimata, sest ütlesin et pole probleemi silmadega. Piiratud juhiload sain ka kätte ilma mingi prillide märgiseta. Ise tundsin siiski, et oleks prille vaja ja nii saigi silmaarsti juures käidud. Ta ütles et kui ma ise tahan enale prille siis ma võin need tellida aga põhimõtteliselt pole vaja. Ise ma tunnen ka, et mida aeg edasi seda rohkem on vaja kissitada, eriti siis kui vaatan liiklusmärke, kus on tekst. Enda jaoks olen avastanud ka selle, et õhtul magama minnesm kui olen väsinud, olen peaaegu täiesti pime, sest silmad on väsinud. Hommikul see-eest on tunne nagu olek silmad täiesti korras. Silmaarst ütles ja ise olen ka seda tõdenud, et kõige halvem on mu nägemine väsinud silmadega hämaras. Lasin endale prillid teha et oleks võimalus neid kanda, kui soovi on (just sõites nii auto kui ka mootorrattaga).
Ma arvan et lase endale prillid teha ja kanna neid siis kui ise tahad. Ma võin kihla vedada, et prillidega sõitmine hakkab sulle meeldima, sest jube lahe on kui pilt on 100% selge. Eriti kanna prille hämaras sõites.

Kasutaja avatar

GoodCat
Postitusi: 208
Liitunud: 20 Mär 2008, 12:35
Tsikkel: SV650s, CRF450

Lugemata postitus Postitas GoodCat »

väikese miinuse juures ongi kõige suurem häda, sest tabelit sa hästi ei näe aga muidu on okei. endal oli ka väike miinus. Eelmise aasta märtsis sain omale -0.5x2 prillid, enamasti autosõiduks, väsinud silmadega lihtsalt ei näe märke ja kui võõras linnas sõita olen ohutum liikleja. see märts komisariaadi arstlikus kontrollis kirjutati 0.25 ja 0.6.
A kat kontrollis üks silm nägi 0 ja teine 0.25. Küsiti, et kas panna märge või mitte, ma ei tundnud vajadust.

Ise soovitan need prillid ära osta, tunned suurt vahet liigeldes ja palju mugavam endal, päiksepaistelise ilmaga no kohe kuidagi ei kissita seda liikluspiirangu märki välja kui prille ei kanna :p


Teema algataja
duub7

Lugemata postitus Postitas duub7 »

Hää küll, esmaspäevaks panin aja kirja - kontrollitakse üle mis seis siis on.

Muide kas keegi oskab öelda kas nendes prillipoodide kontrollides on kohal kvalifitseeritud arstid kes võivad ka tervisekontrolli jaoks mulle mingi tõendi kirjutada?
Haiglates/polikliinikutes olid järjekorrad muidu oma 2-3 kuud.


Teema algataja
pesukaru

Lugemata postitus Postitas pesukaru »

Üks värk see ka oleneb mis tööd või millega tegeled kui silmadele puhkust ei anna kaob ka nägemine ää mingi arvuti taga istumine või öösel sõitmine kehvade tuledega rikuvad nägemise aga mul kogemus olemas väike puhkus nendest asjadest ja asi ok ?!!! (Aafrikas mustadel vendadel väga harva esineb prille sest lugeda ei oska arvutit ei ole öösel ei sõida) kusagilt lugesin meelde jäi aafrika kohta !


Teema algataja
duub7

Lugemata postitus Postitas duub7 »

mx77 kirjutas:

No nüüd küll aru ei saa: sa siis näed või ei näe?. Ei saa olla rase või siis veidi rase :).

Sorry aga suht loll võrdlus kui aus olla :P Nägemisega ikka päris nii must ja valge ei ole, et kas näed või oled pime.
Täna sai siis kontrollis käidud ja -0,5 ...

Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas mella »

duub7 kirjutas:

Hää küll, esmaspäevaks panin aja kirja - kontrollitakse üle mis seis siis on.

Muide kas keegi oskab öelda kas nendes prillipoodide kontrollides on kohal kvalifitseeritud arstid kes võivad ka tervisekontrolli jaoks mulle mingi tõendi kirjutada?
Haiglates/polikliinikutes olid järjekorrad muidu oma 2-3 kuud.

Prillipoes pole silmaarst vaid optometrist. Ja spetsiaalselt õppinud silmade korrigeerimist.

Kas ainult -0.5 või silinder ka?

Lase kindlasti teha endale prillid. kui pappi pole, võta mingid odavad. Või läätsed. näiteks ühekordsed läätsed - saad 40kr-ga paari ning tõdemuse, milline on terav pilt.

juba 0.5 dioptrit nägemise halvenemist muudab minul võistlustel ringiaegu väga palju. Kui ikka täpselt ei näe, ei julge peale keerata.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”