Keti hooldus ja eluiga

Kasutaja avatar

matu
Postitusi: 250
Liitunud: 13 Jaan 2007, 13:39
Tsikkel: välismaa motikas
Asukoht: Geyla

Re: Keti hooldus ja eluiga

Lugemata postitus Postitas matu » 15 Aug 2008, 15:12

Mul oli täpselt sama keiss nagu arendaja rääkis. Kett hakkas oma eluea ka imelikku "kohinat" tegema - arvatavasti ole see tingitud sellest, et sõites oli kord pingul kord lõtv ja nii pidevalt. Kui ratta pukile ajad siis pinguta kett ära ning keera tagaratast aeglaselt ringi...kui ühel hetkel tundub, et kõik igati tiptop ning teisel hetkel jälle, et kett täitsa lõdva siis on kett omadega õhtal. Kusjuures ma pidin isegi tihedamini pingutama kui 500km järel, aga jah kaua sa ikka viitsid - pidin tunnistama, et kett läbi :? .
See keti põhjalik pesu ja muu keemia sees loputamine on tõepoolest puht kosmeetiline tegevus. Lihtsam ja kasulikum tegevus olekski sul uus komplekt osta...kui ise ketikomplekti vahetasin siis ei tulnud mõttessegi, et üks hammakatest vana jätta. Kui juba teha siis korralikult...olgugi, et tagahammakas nägi samuti hea välja.
Õlide ja vahade kohta olen kuulnud selliseid väiteid, et uue keti puhul soovitatakse kasutada vaha ja nö vana keti puhul õli....ma ei kujuta ette ka kust või miks selline väide või mis vahet sel on. Igaljuhul ise olen kogu aeg (nii uue kui vana keti puhul) kasutanud ainult vaha, kuna see ei tõmba tolmu nii kergelt ligi ning teiseks ei hakka nii kergelt ketilt lenduma ja ei määri gondleid ära.


Mine “Mootorratta remont, tehnika, elekter ...”