sõiduvarustuse kohta huvitav artikkel - eriti algajatele

Kasutaja avatar

creativ
Postitusi: 1167
Liitunud: 27 Sept 2007, 14:35
Tsikkel: KTM LC8 ADV
Asukoht: tallinn

Re: sõiduvarustuse kohta huvitav artikkel - eriti algajatele

Lugemata postitus Postitas creativ » 20 Jaan 2009, 22:31

soolo kirjutas:Kas Tartu kandis oleks mõnda lahket inimest kes turvise ja kaitsmete kohta viitsiks seletada ja näpuga näidata? Müügimeeste jutt on üks asi, hoopis teine igapäevakasutajate oma.Ei tahaks valesid investeeringuid teha ja kasutuid asju kokku osta.Kas kaelakaitse on liikluses kasutatav asi või liigne luksus?Suvel tahaks ka mõnest mammutite üritusest osa võtta,seepärast olen jube uudishimulik. Seni olen maanteega piirdunud enamasti,teistes valdkondades teadmised suht nõrgad.
soovitan siin foorumis mõned kaitsmeid (a la "hingega põlvekaitsmed" jne.) puudutavad teemad läbi lugeda! seal on turvistest päris palju kokku-lahku räägitud. parem kui ükskõik mis müügimehe jutt (v.a. tõsine motohullust müügiproff kes kõik asjad enda peal järgi proovinud)
üldiselt ikka vanasõna et mida kallim seda vingem. materjalide vastupidavus, hingavus, mugavus ja mis põhiline, täpsem kaitseeffekt. turvised peavad olema parajad ilmtingimata ja korralikult kinnituma mitte logisema loksuma või pigistama.
igapäeva sõiduks sobib siiski mugavuse tõttu riidekomplekt kus on kaitsmed juba sees (aga eemaldatavad kindlasti). aga korraliku kaitsmega riietus maksab üle keskmise...
Turvissärk kõrge kaelaosa ja pika sabaosaga on kindlasti üks tõhusamaid asju. Korralikuks pean alates 2000 ja parimad 3500-5500.
Niisama suure mammutiga sõitmiseks ei ole mõtet muretseda massivseid põlvekaitsmeid (alla1000.-) Need on pigem kivikaitsmed krossikatele. Tõsisemad ja effektiivsemad maksavad +1000 kuni 2000 (alpinestar, Thor, Acerbis) ja üle. Kui tõsist kaitset vajad siis juba ortopeedilised a la Asterisk, podmx ca 10K või veel vingemad CTI-d 30K

edu! :bsmile:


Ära usu hülge möla! Anna aeruga!
____________________

LC8 Adventure

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”