Endurod metsaradadele (Harjumaa)


pezz
Postitusi: 173
Liitunud: 23 Sept 2008, 21:49
Tsikkel: CRF1000L
Asukoht: Tartu

Re: Endurod metsaradadele (Harjumaa)

Lugemata postitus Postitas pezz » 06 Apr 2009, 19:32

bitter kirjutas:Suhtlesin kompetentse tuttavaga struktuurides ja sain teada, et Päästeametil on täiesti olemas õigused ja võimalused hättasattunuid mobiilpositsioneerida.
Ennevanasti 2000. aastal, kui see üliäge päästeameti süsteem Regios kõrvallaua taga progeti (mille käigus valmis ka maailma esimene mobiilpositsioneerimine), siis hakkas sissetuleva kõne korral dispetšeri programm automaatselt telefoni positsioneerima, fikstelefonide ja taksofonide koordinaadid saadi Elionilt. Dispetšeril oli võimalik lülitada tausta kaardivaate ja aerofoto vahel. Värskemat seisu praegu ei tea.

Lisaks on EMT-il olemas ka teenus "Sõbraleidja":
Kõikidel EMT lepingulistel ja kõnekaardi Simpel-i ning POPi klientidel on võimalik mobiiltelefoni või arvuti abil oma sõbra, lapse või lihtsalt tuttava mobiiltelefoni positsioneerida. Positsioneerimine võimaldab kasutaja asukohta määrata maapiirkondades mõnekilomeetrise ja linnapiirkondades kuni 500-meetrise täpsusega. Lisaks saad sõbrale anda ka enda positsioneerimise õiguse ning vajadusel seda reglementeerida ka ajaliselt. Samuti saad määrata, kas sinu positsioneerimisel saadetaks sulle ka sellekohane SMS-teavitus.

Ehk siis paarile paremale sõbrale võiks anda iseteeninduses loa end päevasel ajal positsioneerida ja märkida ka, et iga kord saadetakse igaks juhuks sulle ka teavitussõnum. Kui ükskõik mis jampsi juhtub, siis on vähemalt kellelgi võimalik kerge vaevaga su ligikaudnegi asukoht teada saada.


Mine “Kross ja enduro”