algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Kasutaja avatar

creativ
Postitusi: 1183
Liitunud: 27 Sept 2007, 14:35
Tsikkel: KTM LC8 ADV, LC4 620, 640, 660
Asukoht: Estocolmo
Tänanud: 16 korda

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas creativ »

mx77 kirjutas:

Üldiselt rusikareegel on, et valliga või hea soonega kurvi kalluatd keha koos rattaga sisse, sest kuna pidamine on hea tuleb seda kurvi sõita max. kiiresti. Sisemine jalg sellistes kurvides võimalikult ratta kõrval ja ees, piltlikult peaks jalaba olema pidurketta kõrval.
Pilt: http://www.motorsport.ee/?id=gal&g=81986 a veel http://www.motorsport.ee/?id=gal&g=81971

Tases kurvis keerad keha rohkem välja/otse, koormad max välimist jalatuge ja sisemine jalg ei ole nii ees.
Pilt: http://www.motorsport.ee/?id=gal&g=81958

Püsti kurvi sõitmine oleneb ikkagi paljuski su kiirusest, kui on lauge kurv hea valliga aga laines siis tasub ikka püsti lasta, aga kui kuskile toetuda ei ole siis vast mitte.
Pagan, Kegumsis lasid esiotsa mehed kiiremates kurvides püsti ratta nii kaldu, kui ma ei suudaks istudeski :).

njah! uskumatu kuidas liikumiskiirus tegelikult tsikli kurvis vastu maad surub!! küssa ainult õiges kiiruse ja kaldenurga suhtes. lisaks siis kehaasend ja kaalujaotus. õige rehv, piisavas ehk täpses koguses võimsust tagarattas ja hoia ainult kinni! :roll:
kahjuks on raske (loe:võimatu) vanemas eas seda kõike endale selgeks teha ja praktikas ellu viia. :wack: :mrgreen:

Ära usu hülge möla! Anna aeruga!
____________________

LC8 Adventure, LC4 620, 640, 660, Suzuki DR350

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”