algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

hotshot
Postitusi: 115
Liitunud: 16 Jaan 2008, 15:23
Tsikkel: crf 450r, Varadero
Asukoht: Talinn/Euroopa

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas hotshot »

overboost kirjutas:

Millisel 250-450cc krossikal on kõige pikem hooldusvälp? Mõlgutan siin mõtet mõni 250cc või 450cc osta, et metsas, karjääris ja igalpool rohtukasvanud teedel sõita. Ise mõtlen, et võtaks 450cc, sellel ressurssi rohkem, 250cc keeraks rohkem peale ja seega kuluks ka rohkem.
Milline 450cc jaapanlastest - Honda, Kawasaki, Suzuki, Yamaha?

Kuna on arusaada, et sa krossikatest midagi ei tea, siis soovitan osta tsikkel värvi järgi! Mina ostsin honda (crf450) kuna enne olid pitbikega sõitmiseks punast värvi riided ostetud. Lühidalt Honda- punane, Yamaha- sinine (poest on võimalik saada ka valget ja musta vist), ktm- oranz, suzuki- kollane, kawasaki- roheline! Jõudu ja kindlasti osta 450cc, sellega mõnusalt hirmus sõita metsavahel! :shock:



Kasutaja avatar

jup
Postitusi: 161
Liitunud: 24 Sept 2007, 12:05
Tsikkel: XL600V Transalp
Asukoht: tln

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas jup »

tere,
küsimus oleks selline, et kuidas saaks võhik kindlaks teha, et kas gaasiamort on auru välja lasknud või ei. Või ainus võimalus ikka asjatundja juurde viia?

Ette tänades,
Jup


tenter

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas tenter »

Tere.Oskab ehk keegi anda nõu kuidas reguleerida lenksu? Et kui ees(kõrgel) või kui madalal peaks lenks olema? Lenks on Renthal H971 ja rattaks Honda CRF 250 2005.Kas on mingid kindlad mõõdud või on asi puhtalt tunnetuslik? Ise olen proovinud nii ja naa-kui lenks on eespool oleks ratas kurvis nagu ylejuhitav ja hyppes kisub kyynlasse, panen lenksu allapoole- väsivad käed väga ruttu ära ja hypetel libisen liialt taha, sõit muutub ebamugavaks ja väsitavaks minu jaoks. Tänud vastajatele.

Kasutaja avatar

pyramiid
Postitusi: 1042
Liitunud: 27 Mär 2008, 09:57
Tsikkel: Ducati Multistrada 620
Tänanud: 6 korda

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas pyramiid »

jup kirjutas:

tere,
küsimus oleks selline, et kuidas saaks võhik kindlaks teha, et kas gaasiamort on auru välja lasknud või ei. Või ainus võimalus ikka asjatundja juurde viia?

Ette tänades,
Jup

Just, just sam amure mul ka siin! Võtsin amordi maha ja tegi ainult üks väike suss ja rohkem ei miskit, jummala 0!! Seega, kas ainult spetsi kätte või mis?

Ja teine küsimuis puudutab seda saabuvat jahedamat aega, kust ja kuidas olete paigaldanud enda rattale need käepideme kotid või krt teab kuida neid nimetatakse. Välja näevad midagi sellist ja vaja oleks YZ 125sele rattale?
Ehk annab ka miskit omal käel aretada??
Pilt

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

tenter kirjutas:

Tere.Oskab ehk keegi anda nõu kuidas reguleerida lenksu? Et kui ees(kõrgel) või kui madalal peaks lenks olema? Lenks on Renthal H971 ja rattaks Honda CRF 250 2005.Kas on mingid kindlad mõõdud või on asi puhtalt tunnetuslik? Ise olen proovinud nii ja naa-kui lenks on eespool oleks ratas kurvis nagu ylejuhitav ja hyppes kisub kyynlasse, panen lenksu allapoole- väsivad käed väga ruttu ära ja hypetel libisen liialt taha, sõit muutub ebamugavaks ja väsitavaks minu jaoks. Tänud vastajatele.

Ise olen leidnud, et tõpselt keskel on parim.
Prooviksid äkki teise paindega lenksu?


tenter

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas tenter »

Teise paindega lenksu? Mis parameetrite järgi seda teha. Lenksu vahetus on nagunii plaanis-gaasirulli alune ots on suht kulunud, et gaasirull lausa logiseb yles-alla. Lenksu valikuid on seinast seina nii hinna kui ka painete poolest. Äkki seletaksite mulle selle asja lahti ja usutavasti on sama probleemiga algajaid peale minu veel teisigi.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

tenter kirjutas:

Teise paindega lenksu? Mis parameetrite järgi seda teha. Lenksu vahetus on nagunii plaanis-gaasirulli alune ots on suht kulunud, et gaasirull lausa logiseb yles-alla. Lenksu valikuid on seinast seina nii hinna kui ka painete poolest. Äkki seletaksite mulle selle asja lahti ja usutavasti on sama probleemiga algajaid peale minu veel teisigi.

Oh pagan, äkki Koval oskaks selle peenemalt lahti seletada, aga eks see sõltub su sõiduharjumusest ja sellest kuidas sa lenksu hoiad, kas hoiad nagu haamrivart või nagu tennisereketit.
Ise olen leidnud õige lenksu nii, et olen läinud poodi ja erineva paindega lenkse kätte proovinud. Üldiselt on see poes õige tundunud ka hiljem ennast õigustanud. Meil on tavaliselt kahjuks suht nadi valik erinevaid lenkse kohapeal.


tenter

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas tenter »

Tänud vastuste eest. Sinu poolt soovitatu proovin kindlasti ära ja tulemustest annan ka teada. Ja sul on õigus, seda lenksu settingut oskab kõige selgemini ja arusaadavamalt lahti seletada vist ainult hr.Koval.


racerx
Postitusi: 955
Liitunud: 13 Okt 2004, 15:56

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas racerx »

pole plaanis kovaliga siin lenksupainete alal konkureerida, kuid tsikli seadistamine iseendale sobivaks on väike teadusharu küll.

Üldiselt on iga tsikliga kaasas raamat kus on ka täpselt kirjas kuidas lenks ja lingid võiks olla.

Honda originaal lenks ja raamatus soovitatud asend on enamikel juhtudel täiesti sobiv lahendus, ehk siis sellest täpsem seadistus eeldab, et sõitja on tasemel kus ta enam selliseid küsimusi ei esita teistele isikutele ning saab või oskab oma mehhaanikult nõuda täpseid settinguid.

Kui väga jämedalt nõu anda siis keera lenks peale, ja pane väike nõks ettepoole või sama joone peale amorditoruga. Külje pealt vaadates peaks vast aru saama. Sidurilink on lenksuga samal kõrgusel loodis, esipidur veidi kõrgemal.

Palju sõltub käte ja sinu enda pikkusest. Lenksuasendist võib muutuda sõit ebamugavaks kuid hüpetes küünlasseminek ja tahalibisemine on ikkagi märk sellest on kiirelt on vaja minna mõne treeneri juurde ,kes ühtlasi peale kahe eelpoolnimetatud probleemiga tegelemise, selgitab sulle ka lenksusättimise tagamaid põhjalikult ning ehk aitab vähe siit sealt keerata.

Kasutaja avatar

2stroketaliban
Postitusi: 809
Liitunud: 25 Jaan 2008, 21:50
Tsikkel: Suzuki RM250K8
Kontakt:

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas 2stroketaliban »

:shock: Lenksu ja linkide paigutust määrab kõige rohkem su enda pikkus ja sõiduasend.pikemale kõrgem lenks ja vastupidi aga kuna tegu on alaga kus areng toimub iga päev siis kindlat valemit selliste asjade kohta ei ole on vaid mingisugused baasteadmised.

Viimati muutis 2stroketaliban, 11 Okt 2009, 10:27, muudetud 1 kord kokku.
http://www.ehkk.ee
CZ500.. Cagiva wmx250.. KTM sx250.. Yamaha yz250.. Yamaha yz125.. Suzuki rmz450.. Suzuki rm250.. Suzuki rmz450.. 450.. 450..jne

tenter

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas tenter »

Tänud kõigile vastajatele.Ma arvan et vastused olid piisavalt täpsed ja informatiivsed, nii et võiks selle teema luukku panna. Ratast ostes manuaali kaasa ei saanud, siit need rumalad kysimused. Äkki kellelgi on vedelema jäänud Honda crf 250 manuaal, ehk annab teada.


so0da

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas so0da »

tere k6ik se pere . mina olen t6sine algaja krossimees soetasin hiljuti omale kawa 125 2005 väljalaske aastaga . präegu talv jayrita nokitseda tsikli tip top . aga ykspäev mina vaikselt limpsisin seal siklit vaatsin kus midagi logiseb v6i ripub pillapalla ja avastasin et 6li on tilkund kerge loik puki peale . lähemalt uurides p6hja alt siis 6li kruvivahelt polnd imitsend vaid sealt natuke eespool olevast pisikesest august . auk tundub olevat tehase poolne. oskab keegi yelda milles värk ?. sikel seisnud peaaegu kuu garaazis soojas pole näind ennem et tilkund kuskilt oleks midagi!!!

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6615
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 400 korda

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas yeekim »

so0da kirjutas:

tere k6ik se pere . mina olen t6sine algaja krossimees soetasin hiljuti omale kawa 125 2005 väljalaske aastaga . präegu talv jayrita nokitseda tsikli tip top . aga ykspäev mina vaikselt limpsisin seal siklit vaatsin kus midagi logiseb v6i ripub pillapalla ja avastasin et 6li on tilkund kerge loik puki peale . lähemalt uurides p6hja alt siis 6li kruvivahelt polnd imitsend vaid sealt natuke eespool olevast pisikesest august . auk tundub olevat tehase poolne. oskab keegi yelda milles värk ?. sikel seisnud peaaegu kuu garaazis soojas pole näind ennem et tilkund kuskilt oleks midagi!!!

Ai- ai!
Tegid jälle emakeele tundidest poppi või mis?

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Boobush
Postitusi: 913
Liitunud: 28 Juul 2006, 18:09
Tsikkel: roller
Asukoht: Eesti
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 27 korda

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas Boobush »

so0da kirjutas:

tere k6ik se pere . mina olen t6sine algaja krossimees soetasin hiljuti omale kawa 125 2005 väljalaske aastaga . präegu talv jayrita nokitseda tsikli tip top . aga ykspäev mina vaikselt limpsisin seal siklit vaatsin kus midagi logiseb v6i ripub pillapalla ja avastasin et 6li on tilkund kerge loik puki peale . lähemalt uurides p6hja alt siis 6li kruvivahelt polnd imitsend vaid sealt natuke eespool olevast pisikesest august . auk tundub olevat tehase poolne. oskab keegi yelda milles värk ?. sikel seisnud peaaegu kuu garaazis soojas pole näind ennem et tilkund kuskilt oleks midagi!!!

Tuleb välja, et su rattal on leke !

Aga tegelt, tuvasta ära, mis august see õli sul välja tilkus. Kui midagi ebatähtsat on ja üks väike õlitilk garaazipõrandal lõhub sinu "clean looki", siis pane see auk hermeetikut/silikooni täis. 2 taktise pilli puhul on väljalaske ots see, kust võib mõni tilk õli/tökatit tulla, kui tihend pole just kõige värskem.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

so0da kirjutas:

tere k6ik se pere . mina olen t6sine algaja krossimees soetasin hiljuti omale kawa 125 2005 väljalaske aastaga . präegu talv jayrita nokitseda tsikli tip top . aga ykspäev mina vaikselt limpsisin seal siklit vaatsin kus midagi logiseb v6i ripub pillapalla ja avastasin et 6li on tilkund kerge loik puki peale . lähemalt uurides p6hja alt siis 6li kruvivahelt polnd imitsend vaid sealt natuke eespool olevast pisikesest august . auk tundub olevat tehase poolne. oskab keegi yelda milles värk ?. sikel seisnud peaaegu kuu garaazis soojas pole näind ennem et tilkund kuskilt oleks midagi!!!

Kirjeldus on vähe keeruline, äkki sebid mõne pildi siia!

Kasutaja avatar

2stroketaliban
Postitusi: 809
Liitunud: 25 Jaan 2008, 21:50
Tsikkel: Suzuki RM250K8
Kontakt:

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas 2stroketaliban »

vaid sealt natuke eespool olevast pisikesest august

Ei tohiks seal peale õlipunni mingeid teisi tehaseauke olla kuid pildist oleks suur abi kindlasti:)

http://www.ehkk.ee
CZ500.. Cagiva wmx250.. KTM sx250.. Yamaha yz250.. Yamaha yz125.. Suzuki rmz450.. Suzuki rm250.. Suzuki rmz450.. 450.. 450..jne

so0da

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas so0da »

2stroketaliban kirjutas:

vaid sealt natuke eespool olevast pisikesest august

Ei tohiks seal peale õlipunni mingeid teisi tehaseauke olla kuid pildist oleks suur abi kindlasti:)

kuidas siia v6imalik pilti oleks lisada???


matti
Postitusi: 638
Liitunud: 16 Juun 2007, 18:17
Asukoht: Tartumaa

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas matti »

http://picturepush.com/upa

Lae siia pilt arvutist ülesse ja [img]************[/img] pildi aadress netis pane nende jurakate vahele, siis ilmubki su pilt foorumis, võib ka lingi pildini panna. :D


so0da

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas so0da »

matti kirjutas:

http://picturepush.com/upa

Lae siia pilt arvutist ülesse ja Pilt pildi aadress netis pane nende jurakate vahele, siis ilmubki su pilt foorumis, võib ka lingi pildini panna. :D

Pilt
pilt siis neile kes huvi tundsid ( sealt se 6li immitseb )


EDIT by miu.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

See on küll mingi müstiline auk, mida seal kindlasti ei peaks olema ja mille päritolu arvestades kuju on küll suht müstiline.

Kasutaja avatar

2stroketaliban
Postitusi: 809
Liitunud: 25 Jaan 2008, 21:50
Tsikkel: Suzuki RM250K8
Kontakt:

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas 2stroketaliban »

See auk on küll kellegi omalooming.Kuigi sellest august ei tohiks õli tulla kuna seal peaks ka sisemine sein olema st. et karteripoolte vahelt ajab läbi ja tuleb läbi tolle augu välja.
Muidugi kui ostetakse kasutatud ratas ,millel ilmneb lekkeid vms on igati mõistlik mootor algosadeks võtta ,loksutada üle kõik laagrid,kepsud,kolvid ,vajadusel vahetada pahaks läinud asjad välja ja sellisel juhul võid üsna kindel olla ,et järgmise suve saab muretult läbi:)

http://www.ehkk.ee
CZ500.. Cagiva wmx250.. KTM sx250.. Yamaha yz250.. Yamaha yz125.. Suzuki rmz450.. Suzuki rm250.. Suzuki rmz450.. 450.. 450..jne

matti
Postitusi: 638
Liitunud: 16 Juun 2007, 18:17
Asukoht: Tartumaa

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas matti »

Mu suzu karteril näiteks ka selline poolkera auk, nimelt käigukasti kohal on üks tühi ruum justkui mis sinna välja viib, õhutusena toimib justkui, õli rohkem kallatud on siis jöriseb sealt välja üleliigne, ehmatab ära küll muidu :)

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Ok, mingi tühimiku tuulutusava võib ta küll olla, aga kui sealt ikka väga usinalt immitseb peaks tihendite seisukorras kahtlema.


so0da

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas so0da »

mx77 kirjutas:

Ok, mingi tühimiku tuulutusava võib ta küll olla, aga kui sealt ikka väga usinalt immitseb peaks tihendite seisukorras kahtlema.

leitsin vea yles [img][IMG]http://www3.picturepush.com/photo/a/2524221/220/2524221.jpg[/img][/img]
siduri hoova yber oleva kummi vahelt jookseb seda .(keneka tagas siis pisike auk mille kaudu sinna kogunev 6li maha jookseb ) oskab keegi yelda kuida vahetus käib
kas käigukast tleb laiali l6hkuda ?

Kasutaja avatar

marzer
Postitusi: 44
Liitunud: 26 Juul 2009, 21:43
Tsikkel: honda cr250, iz jupiter2x2
Asukoht: võru

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas marzer »

so0da kirjutas:
mx77 kirjutas:

Ok, mingi tühimiku tuulutusava võib ta küll olla, aga kui sealt ikka väga usinalt immitseb peaks tihendite seisukorras kahtlema.

leitsin vea yles [img][IMG]http://www3.picturepush.com/photo/a/2524221/220/2524221.jpg[/img][/img]
siduri hoova yber oleva kummi vahelt jookseb seda .(keneka tagas siis pisike auk mille kaudu sinna kogunev 6li maha jookseb ) oskab keegi yelda kuida vahetus käib
kas käigukast tleb laiali l6hkuda ?

Ei pea mootorit laiali võtma. Süütemängu võtad väntvõllilt ära ja siis saad selle sidurihoova kätte ja saad uue tihendi panna. Süütemängu mahavõtmiseks on sul vaja tõmmitsat, vasara ja kruvikaga ei tasu asja kallale minna, võid midagi tuksi keerata. :D Edu.

Kasutaja avatar

KoVaL73
Postitusi: 246
Liitunud: 30 Dets 2005, 13:28
Kontakt:

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas KoVaL73 »

Kui see tüli ei tekita ja abi selle tõmmitsaga on, küsi meilt viljandist. Meil omalajal tehtud vist kõikidele siklitele need tõmmitsad


so0da

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas so0da »

KoVaL73 kirjutas:

Kui see tüli ei tekita ja abi selle tõmmitsaga on, küsi meilt viljandist. Meil omalajal tehtud vist kõikidele siklitele need tõmmitsad

.

suured tänud abi eest . T6mmits on olemas . ml momendil on tsikkel soomes ja ise ka siin . lähi ajal on plaanis uuesti viljandi tuua ja otsida kuskilt keegi amordi meister kuna mingiaeg tagasi transportides amordid eest allat6mmatult hakkas 6li jooksma läbi seimmerlingide vahelt. need vist omadega 6htal . kysiks uuesti yle selle asja veel et kui keneka eest ära saab kas siis saan ma selle siduri pulga ilma muud tegematta välja t6mmatud ? niisama proovides se nigu väga liikuma kyl ei hakkand !

Kasutaja avatar

marzer
Postitusi: 44
Liitunud: 26 Juul 2009, 21:43
Tsikkel: honda cr250, iz jupiter2x2
Asukoht: võru

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas marzer »

Peaks ilusti välja tulema, see võll on nõellaagrite peal.

Kasutaja avatar

2stroketaliban
Postitusi: 809
Liitunud: 25 Jaan 2008, 21:50
Tsikkel: Suzuki RM250K8
Kontakt:

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas 2stroketaliban »

kysiks uuesti yle selle asja veel et kui keneka eest ära saab kas siis saan ma selle siduri pulga ilma muud tegematta välja t6mmatud ?

Ei saa,pead väikese kaane siduri poolelt eemaldama ja keerama lahti sidurivedrud,eemaldama korvikaane, tõmbama sidurivarda korvi poole(u.5-10mm) ja siis vabaneb nn. siduripulk kuna tal on süvend mille sees varras istub kui vedrudel pinge peal.

http://www.ehkk.ee
CZ500.. Cagiva wmx250.. KTM sx250.. Yamaha yz250.. Yamaha yz125.. Suzuki rmz450.. Suzuki rm250.. Suzuki rmz450.. 450.. 450..jne

so0da

Re: algaja krossiharrastaja küsiks nõu?

Lugemata postitus Postitas so0da »

2stroketaliban kirjutas:

kysiks uuesti yle selle asja veel et kui keneka eest ära saab kas siis saan ma selle siduri pulga ilma muud tegematta välja t6mmatud ?

Ei saa,pead väikese kaane siduri poolelt eemaldama ja keerama lahti sidurivedrud,eemaldama korvikaane, tõmbama sidurivarda korvi poole(u.5-10mm) ja siis vabaneb nn. siduripulk kuna tal on süvend mille sees varras istub kui vedrudel pinge peal.

tänud . sain kätte ~!! se kummir6ngas on omaega läbi narmendab igaltpoolt!! nyyd vaja uus leida kuskilt !

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”