Sõiduvarustuse kiitmine/kirumine. → Re: Mootorratturi sõiduvarustuse kiitmine/kirumine.


Teema algataja
Sollep

Re: Mootorratturi sõiduvarustuse kiitmine/kirumine.

Lugemata postitus Postitas Sollep »

Mootorratturi sõidujope Halvarssons Odyssey
Halvarssons Mercury püksid
Teema varjusurmas, aga muljetaks siis natuke. Mul on olnud kokku 4 päris mootorrattajopet, pükse rohkem. Tavalisi nahktagisid, millega aastaid tagasi sõidetud sai, ei hakka siin lugema. Viimane motovarustus on teistest kaugelt üle - rootslaste tehtud Halvarssonsi komplekt: Mercury püksid ja Odyssey jope. Pikalt sai kaalutud ja valitud ning sai hea. Nanotehnoloogiaga välimine kiht tähendab seda, et asi peab vett niimoodi, et vesi tõrjutakse ära kanga pinnalt. Põhimõtteliselt veetilgad jooksevad nagu kuulid riide peal, sisse ei imbu. Lisaks on päikesekiirgust peegeldav töötlus ja soojusele reageeriv vooder ning hõõrdumisele vastupidavad kihid. Kõik see hi-tec kokku tähendab, et täpselt samade riietega sõitsin 25 kraadise kuumusega päeval kodust ära ja öösel 10 kraadiga koju tagasi, voodrid olid jopel kogu aeg sees. Mõlemal juhul oli hea mugav olla, ei palav ega külm. Sõidan ilma gondliteta ja enamasti lahtise kiivriga, seega sõidutuul otse peale, samuti vihm. Kui läbi vihma sõita, siis see Mercury jope jääb ise kergeks, erinevalt teistest, millel pealmine kiht kuni vett tõrjuva membraanini vettib läbi. Sellest tuleb veel üks eelis - kui suvel vooder välja võtta, siis jope vihmakindlus säilib, kuna ei sõltu voodrist. Hõõrdumisvastaseid omadusi ja kaitsmeid pole õnneks katsetanud, aga peaks olema küllalt samaväärne Rukka mootorratturi sõiduvarustusega (kui tippmudelid kõrvale jätta). Algul pikalt mõtlesin, et ostan Rukka mootorratturi sõidujope, aga kui käisin proovimas neid, siis jäid minust nad sinna poodi - jube jäigad, nagu raudrüü oleks seljas. Halvarssonsi motovarustus on seljas oluliselt mugavam ja takistab vähem liikumist. Mis on Rukka mootorratturi sõdiduvarustuse eelis mu meelest - uutel Rukka motojopedel on väga hea hermeetiline tõmblukk. Halvarssonsil on tavapärane süsteem, et all on lukk ja peal on vihmakindel klapp, mis üle luku käib. Kokkuvõtvalt - Mercury mootoratturi jope ja Odyssey sõidukomplekt on üsna ideaalilähedane variant meie kliimas mootorrattaga sõitmiseks ja mu meelest õigustab oma hinda (mis on paras kirves). Veel suuruste kohta - Halvarssonsi motovarustus kipub oma numbri kohta pigem suurem olema. Nt. mul muud motojoped on 52 või L, Halvarssonsi oma on paras 50. Motopükstega sama lugu. Varrukate - pükste pikkusega probleemi pole, põhjamaa inimestele disainitud. Seega soovitan, kellel rahakott vähegi kannatab.

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”