Rumalad küsimused 2

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded


Rein
Postitusi: 1244
Liitunud: 03 Aug 2003, 23:24
Tsikkel: Valkyrie
Asukoht: LÕUNA- eesti/ neprrrr, Honda F6 Valkyrie, Yamaha XVS 125 DragStar, ex-yam fj1200
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Rein »

Mis see E36 on? :wack:



Kasutaja avatar

Yerba
Postitusi: 1225
Liitunud: 09 Juun 2006, 00:42
Tsikkel: Honda VFR800X Crossrunner '13

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Yerba »

Rein kirjutas:

Mis see E36 on? :wack:

See on BMW meeste hellitusnimi oma auto kohta. Aga wikipedia abiga leiame sellise info: http://en.wikipedia.org/wiki/BMW_3_Series_(E36)

www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!

Rein
Postitusi: 1244
Liitunud: 03 Aug 2003, 23:24
Tsikkel: Valkyrie
Asukoht: LÕUNA- eesti/ neprrrr, Honda F6 Valkyrie, Yamaha XVS 125 DragStar, ex-yam fj1200
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Rein »

Ma ise ka arvasin et ju see mingi auto on, aga minu mäletamist mööda hakkasid BMW d E 38 st 8)

Kasutaja avatar

Fos
Postitusi: 260
Liitunud: 20 Okt 2008, 12:23
Tsikkel: foorumi vihatuim
Asukoht: Tallinn

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Fos »

Rein kirjutas:

Ma ise ka arvasin et ju see mingi auto on, aga minu mäletamist mööda hakkasid BMW d E 38 st 8)

kas sa nüüd oled sarkastiline ja viitad sellele, et alla 7 seeria polegi bmw, või siis rumal - ma kahe vahel praegu :)

edit: neid E (ja uutel F) numbreid kasutatakse selle mõttega, et kui sa ütled 3'ene bemm, siis see võib olla 9 erinevat autot. Kui sa ütled E36, siis teavad kõik (kelle vaja teada) mis kerega tegu.

If it has tits or wheels It will get you in trouble.

Rein
Postitusi: 1244
Liitunud: 03 Aug 2003, 23:24
Tsikkel: Valkyrie
Asukoht: LÕUNA- eesti/ neprrrr, Honda F6 Valkyrie, Yamaha XVS 125 DragStar, ex-yam fj1200
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Rein »

Ma kaldun sinna sarkastilisuse poolele. Ja kui kunagi peaks ostma sedaan autot, siis 7 seeria mudel oleks üks valikutest. E 38 kindlasti lõpuaasta mudel, selline, millel on peal külglibisemise vastane süsteem. Ilma selleta võib rahulikult auto talveks seisma panna.

Kasutaja avatar

jegesmesh
Postitusi: 648
Liitunud: 03 Veebr 2009, 18:37
Tsikkel: poolik veel
Asukoht: Jõgeva

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas jegesmesh »

See nagu mersudel W124, W126 jne.


koi
Postitusi: 1768
Liitunud: 17 Mai 2004, 00:01
Tsikkel: GL 1800
Asukoht: Saue
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 37 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas koi »

Keegi tähelepanelik ütles, et kõikidel idiootidel on BMW! :wack: Aga õnneks kõik BMW omanikud ei ole idioodid :bsmile:

Nii loll pole keegi, et teisi õpetada ei oskaks.

rolller
Postitusi: 154
Liitunud: 14 Mär 2007, 16:02
Tsikkel: TT600R
Asukoht: võru

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas rolller »

Rein kirjutas:

Ma kaldun sinna sarkastilisuse poolele. Ja kui kunagi peaks ostma sedaan autot, siis 7 seeria mudel oleks üks valikutest. E 38 kindlasti lõpuaasta mudel, selline, millel on peal külglibisemise vastane süsteem. Ilma selleta võib rahulikult auto talveks seisma panna.

........või siis talverehvid suvel põletamata jätta ja sõitma õppida. (togi)

Kasutaja avatar

antonio
Postitusi: 172
Liitunud: 20 Mär 2012, 13:56
Tsikkel: Kawasaki GPZ 500S
Asukoht: Tallinn - Valga

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas antonio »

koi kirjutas:

Keegi tähelepanelik ütles, et kõikidel idiootidel on BMW! :wack: Aga õnneks kõik BMW omanikud ei ole idioodid :bsmile:

Kuigi ma viskan kriitikanooli e36-e juhtide pihta, siis kui aus olla, siis mul endalgi on BMW, aga no ei teki vajadust mingeid debiilsusi teepeal korraldada.

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7344
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Piipz kirjutas:

miks türgi on inglise keeles kalkun?

Küsimus polegi nii rumal, kui pealtnäha tundub...
http://en.wikipedia.org/wiki/Name_of_Turkey

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

Rein
Postitusi: 1244
Liitunud: 03 Aug 2003, 23:24
Tsikkel: Valkyrie
Asukoht: LÕUNA- eesti/ neprrrr, Honda F6 Valkyrie, Yamaha XVS 125 DragStar, ex-yam fj1200
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Rein »

rolller kirjutas:
Rein kirjutas:

Ma kaldun sinna sarkastilisuse poolele. Ja kui kunagi peaks ostma sedaan autot, siis 7 seeria mudel oleks üks valikutest. E 38 kindlasti lõpuaasta mudel, selline, millel on peal külglibisemise vastane süsteem. Ilma selleta võib rahulikult auto talveks seisma panna.

........või siis talverehvid suvel põletamata jätta ja sõitma õppida. (togi)

Sellega torgid küll vähe valet meest :wack:
Uued Continentalid olid all, naastud ka veel, 70 kilomeetrit tunnis ja õhkõrn puudutus vasaku eisrattaga teetelgjoonel olevat, no ütleme poole rehvikõrgust lumeriba võttis ikka päris omajagu võimlema roolis. Ütlen juba ette ära, et sõitma sai õpitud kastiga Mossega. Sellega sai lausa paar talve kimatud. Sellele järgnes siis 3 200 seeria Volvot siis üks scorpa, siis 740 Volvo, siis mõned 940 ned ja W126 merss, siis oli veel tagaveoline Mazda 929 :) Kõik ei tulegi kohe meelde. See rodu on selleks et välistada järgmist lauset, et võiksid tagaveoga sõitma õppida :) Enamus sellest nimistust jäi aega, kui talverehvid polnud kohustuslikud :D:D:D
Tagaveoliste Volvodega lõikasid nagu sula võid, lumest ning lopast läbi ja pidi ikka ise vaeva nägema, et külge ette saada :P

Kasutaja avatar

Pihelgas
Mode
Postitusi: 3132
Liitunud: 26 Mai 2003, 21:00
Asukoht: TLN
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Pihelgas »

Rein kirjutas:
rolller kirjutas:
Rein kirjutas:

Ma kaldun sinna sarkastilisuse poolele. Ja kui kunagi peaks ostma sedaan autot, siis 7 seeria mudel oleks üks valikutest. E 38 kindlasti lõpuaasta mudel, selline, millel on peal külglibisemise vastane süsteem. Ilma selleta võib rahulikult auto talveks seisma panna.

........või siis talverehvid suvel põletamata jätta ja sõitma õppida. (togi)

Sellega torgid küll vähe valet meest :wack:
Uued Continentalid olid all, naastud ka veel, 70 kilomeetrit tunnis ja õhkõrn puudutus vasaku eisrattaga teetelgjoonel olevat, no ütleme poole rehvikõrgust lumeriba võttis ikka päris omajagu võimlema roolis. Ütlen juba ette ära, et sõitma sai õpitud kastiga Mossega. Sellega sai lausa paar talve kimatud. Sellele järgnes siis 3 200 seeria Volvot siis üks scorpa, siis 740 Volvo, siis mõned 940 ned ja W126 merss, siis oli veel tagaveoline Mazda 929 :) Kõik ei tulegi kohe meelde. See rodu on selleks et välistada järgmist lauset, et võiksid tagaveoga sõitma õppida :) Enamus sellest nimistust jäi aega, kui talverehvid polnud kohustuslikud :D:D:D
Tagaveoliste Volvodega lõikasid nagu sula võid ja pidi ikka ise vaeva nägema, et külge ette saada :P

kas selle info, et tagaveolisega rallikrossi sõidad, jätsid põhjusega mainimata? :mrgreen: :bsmile:


Rein
Postitusi: 1244
Liitunud: 03 Aug 2003, 23:24
Tsikkel: Valkyrie
Asukoht: LÕUNA- eesti/ neprrrr, Honda F6 Valkyrie, Yamaha XVS 125 DragStar, ex-yam fj1200
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Rein »

Pead sa ka kohe koore piimapealt ära riisuma :D :D :D Ja kui veel 8 aastane op. auto juhtimise kogemus organites ka välja tuua , kus mitte ükski mittepeatuja ei jäänud tabamata ja oma auto sai selle aja jooksul ainult ühe äärekivi ripsaka esivelje serva pihta :P


rolller
Postitusi: 154
Liitunud: 14 Mär 2007, 16:02
Tsikkel: TT600R
Asukoht: võru

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas rolller »

huvitav mille poolest siis erineb tagaveoline bemm teistest tagaveolistest? Äkki siis polegi paljude bemmide kraavi sattumise põhjuseks hernetera suurune aju ja manustatud märjuke, vaid hoopis käparditest BMW insenerid? :D

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas mx77 »

rolller kirjutas:

huvitav mille poolest siis erineb tagaveoline bemm teistest tagaveolistest? Äkki siis polegi paljude bemmide kraavi sattumise põhjuseks hernetera suurune aju ja manustatud märjuke, vaid hoopis käparditest BMW insenerid? :D

Eks vist probleem ikka selles, et BMW on kogu aeg taga ajanud oma autode sportlikke sõiduomadusi, seda aga eelkõige asfaldil. Libedamal substantsil sõites hakkavad need sõiduomadused nõudma juhilt väga häid sõidoskusi. Hea näide on vana rullnokk kolmene, see suudab ennast nii välkiirelt risti vista, et kui veidike vastukeeramisega hijaks jääd lajatab kohe teises suunas saba minema.
Selles mõttes on mersu hea vastupidine näide, see mis suvel veidi uimane on talvel mõnusalt kontrollitav.


extremist
Postitusi: 603
Liitunud: 31 Aug 2010, 19:57
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas extremist »

Annab kuidagi kaugtuld sättida allapoole? Öösel valgustan muidu ainult metsatukka, oleks vaja teele suunata ikka (togi)


Rein
Postitusi: 1244
Liitunud: 03 Aug 2003, 23:24
Tsikkel: Valkyrie
Asukoht: LÕUNA- eesti/ neprrrr, Honda F6 Valkyrie, Yamaha XVS 125 DragStar, ex-yam fj1200
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Rein »

http://www.reporter.ee/2011/11/20/bmw-j ... a-pogenes/
Siin osaleski meie, või täpsemini mul venna endine BMW, millega ma ise ka kilomeetreid mõõtsin ja eelpool kirjeldatud insident juhtus. Ütleme nii, et isteasendi ja pedaalide suhtes on pahkluust kõrgemate ja tugeva tundetu tallaga talvesaabastega raske tunnetada pedaali. Pedaal pole ju trossiga, vaid elektrooniline ja vedruga. Hakkad vajutama, aga ei saagi aru, millal on see nõks ära käinud ja oled juba üle vajutanud. 740, see oli ikka omajagu äkiline tegelikult. Kasutasime kõige kitsamat lubatud rehvi, kuid auto ikka tuias teepeal. Kui oli kuhugi pandud värske sile asfalt, siis seal oli juhitavus okei. Ehk siis tol ajal jupp 4 realist Tallinn-Tartu maanteed. Nendest õhukese persetega kolmestest ei tasu üldse rääkida. 1,6-1,8 olid veel kuidagi juhitavad, aga 2,0 ja edasi ei saanud vapsee pihta, kuidas need autod käituvad. Täiesti määramatul hetkel võivad olla alajuhitavad, järgmises kurvi aga ajavad juba ise enesest perset ette ja pole juttugi enam nina libisemisest. Müstika. Ämmal on praegu E36 (togi) aga pole seda katsetama läinud, las töristab ise tasakesi edasi, ei taha enda järgi istmeasendit sättida, aga tema setingutes ei mahu roolitaha ära. Kui nüüd laksude juurde tagasi tulla, siis nagu eespool öeldud põhjus on selles, et väga kindlalt käitunud auto muudab hetkega oma tuju ja siis oled juba reageerimisega hiljaks jäänud. Kui ikka kiirus läheb üle 90 pead täie tõsiduse ja tähelepanuga juhtimise juures olema.


Rein
Postitusi: 1244
Liitunud: 03 Aug 2003, 23:24
Tsikkel: Valkyrie
Asukoht: LÕUNA- eesti/ neprrrr, Honda F6 Valkyrie, Yamaha XVS 125 DragStar, ex-yam fj1200
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Rein »

extremist kirjutas:

Annab kuidagi kaugtuld sättida allapoole? Öösel valgustan muidu ainult metsatukka, oleks vaja teele suunata ikka (togi)

Kui muidu ei saa, keera amordist tagaotsa kõrgemaks. Kui on eraldi tuledes ja muud regulli võimalust pole, siis tuleb tule ülemisi kinnitusi kuidagi modida, et allapoole suunata (seibid tule ja kinnituse vahele).


skulptor
Postitusi: 286
Liitunud: 27 Dets 2009, 18:17
Asukoht: Tallinn, Nõmme, laanemaa, Seira

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas skulptor »

Issand jumal, BMW on koige igavam auto, mis olla saab. Soiduomadustelt ma motlen. Mis esisilla, tagasilla jura te ajate. Esisillaveoga, piisava jouga, laheb auto kurvis otse, mitte ei loobi kuhugi. Kraavi lendad, siis on ikka sul endal peas midagi segi lainud voi auto hooldamata. Soitke aeglasemalt kui kiiresti ei oska.


kalju1
Postitusi: 456
Liitunud: 19 Aug 2009, 12:34
Tänatud: 14 korda

Re: Rumalad tif´detidena olete kõrgema ohu valdküsimused 2

Lugemata postitus Postitas kalju1 »

kunagi autoaegade alguses ütles gottlieb daimler (või oli see karl benz?), et autojujhtimieseks on võimelised 30 % (?) inimestest.
Täna on kõik kõvad autojuhid, ja kui midagi p-sse läheb siis on süüdi kõik teised teeholdajatest kuni autotootjateni.
Mul on ikka kõrvus minu autoõpetaja H. Luige sõnad, et juhtidena olete võrdsed kõrgema ohu valdajad (võrdesed relvakandjatega). Kõik, mis valesti teete on hiljem võimatu tagsi pöörata. Mina jagan autojuhid (ka tsiklimehed) juhtideks ja sõitjateks (esimesed saavd aru ja teadvustavad kes nad on ja mis nad teevad, teised on lihtsalt kaasakulgejad ja hoiaks ma ei tea mis/kes et meil sellest hullemat ei juhtuks).

Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2012
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas bitter »

Androidi omanikud ärgake! Kui ma tasulise appi telefonist maha installin, siis kas hiljem tagasi panemiseks pean selle uuesti ostma või? Või sõltub sellest, kuhu see on salvestatud? Enamus appe salvestuvad mälukaardile aga mõned mitte. Ja ühte neist (mis pole mälukaardil) tahaks prooviks ajutiselt eemaldada. Kas peaks selle enne ümber tõstma mälukaardile? Või jätab playpood meelde, kes ja mida ostnud on?

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas mx77 »

bitter kirjutas:

Androidi omanikud ärgake! Kui ma tasulise appi telefonist maha installin, siis kas hiljem tagasi panemiseks pean selle uuesti ostma või? Või sõltub sellest, kuhu see on salvestatud? Enamus appe salvestuvad mälukaardile aga mõned mitte. Ja ühte neist (mis pole mälukaardil) tahaks prooviks ajutiselt eemaldada. Kas peaks selle enne ümber tõstma mälukaardile? Või jätab playpood meelde, kes ja mida ostnud on?

Minu kogemus on, et saab teist korda jälle installida. Ma küll installisin korduse siis mitte telefoni playpoe, vaid veebipoe kaudu.


Hardrocker
Postitusi: 988
Liitunud: 11 Sept 2007, 21:38
Tsikkel: Kawasaki Z900RS’22, GasGas 250
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 2 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Hardrocker »

Kes on pildil?

Pilt

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Hardrocker kirjutas:

Kes on pildil?

Peaks Toomas Triisa olema

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7344
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

bitter kirjutas:

Androidi omanikud ärgake! Kui ma tasulise appi telefonist maha installin, siis kas hiljem tagasi panemiseks pean selle uuesti ostma või? Või sõltub sellest, kuhu see on salvestatud? Enamus appe salvestuvad mälukaardile aga mõned mitte. Ja ühte neist (mis pole mälukaardil) tahaks prooviks ajutiselt eemaldada. Kas peaks selle enne ümber tõstma mälukaardile? Või jätab playpood meelde, kes ja mida ostnud on?

Pood jätab meelde, mida ostetud on. Kui kasutad mõnd backup programmi, siis saab rakenduse ka allalaadimata installida. See võib oluliseks osutuda: nimelt võivad sinu õigused rakenduse versiooniuuendusega kaotsi minna (ära detaile küsi, aga mõnede asjadega on mul nii olnud) ja siis pead küll uuesti ostma.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

426f
Postitusi: 1572
Liitunud: 27 Jaan 2011, 03:27
Tsikkel: aprilia rs50 MHR
Asukoht: paide

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas 426f »

kui võtta kätte 4 taktilise krossika väntvõll ja hoida kepsust kinni ja teise käega lüüa kepsule pähe siis kõliseb nagu aisakell
kas uus kepsu laager ei tee mingit häält kui sama moodi kontrollida

-minsk125
-voshod
-Izh planeta 5
-k750
-yamaha yz426f
-yamaha fj1200
-kawasaki zx12r
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas mx77 »

426f kirjutas:

kui võtta kätte 4 taktilise krossika väntvõll ja hoida kepsust kinni ja teise käega lüüa kepsule pähe siis kõliseb nagu aisakell
kas uus kepsu laager ei tee mingit häält kui sama moodi kontrollida

uus on kuss.


Bastard
Postitusi: 759
Liitunud: 12 Sept 2010, 19:42
Tsikkel: TDM900
Asukoht: est
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 19 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Bastard »

Kuidas puhastada krobelist plastikut? Passat B3 interjöör (pagassi plastid ja uste ääred) on ikka suht räpased, samas tavaline märg lapp ei näi eriti aitavat.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas mx77 »

würthil on väga hea foam cleaner puhastusvaht

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3136
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 330 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas ranel »

Kui asjalikud need kukkumispunnid on?

Minu talupojaloogika ütleks, et need on asjalikud vaid siis, kui tegemist aeglaste kiirustega. Suurtel kiirustel tekib rohkem jõudu ja hakkab kere painutama või murdub üldse ära, olen ma õigesti aru saanud?

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Suletud

Mine “Ajaviiteks...”