Tee mis tahad, ratta ma ostan...lõpuks...

Soovid osta mootorratast, nägid tänaval vinget tsiklit ja tahaks arutleda, nõu pidada ... koht, kus erinevate mootorrataste kohta arvamust avaldada ja infot otsida...kogu üldine jutt mootorratastest

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
Ahfrsk
Postitusi: 218
Liitunud: 07 Jaan 2013, 10:19
Tsikkel: K8 gixxer
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 4 korda

Tee mis tahad, ratta ma ostan...lõpuks...

Lugemata postitus Postitas Ahfrsk »

Nu nii, tervist härrased.

Mõtteid ratta ostu ümber mõlgutan ma juba aastaid. Nüüd see aasta võtan asja südamega käsile.
Esimese satsuga kevadel teen omale A-kat. load ära ja väga hea oleks, kui selleks ajaks ka tsikkel juba olemas on, arvestades, et hooaja algusega vast hinnad ka tõusevad natuke..

Huvitab Bike tüüpi ratas ja kasutust leiab see Eestimaa pinnal ringi sõites, oma lõbuks ja transpordiks.
Hinnapiir (varustus ja remont ja asjad juba arvestatud) on ratta peale Maksimaalselt 2500 eurot. 2000 oleeks realistlikum...

Ma olen natuke uurinud siit ja sealt, räägitakse, et välismaale pole mõtet nii odava masina järgi minna, et eestis leidub ka palju tsikkleid, mida osta, samas hinnaklassis.
Okei, lendasin suure hurraaga peale, aga reaalsus on see, et ei ole siin ju midagi eriti saada :/ Hetkel auto24.ee´sse parameetrid sisse lüüa, et: Mototehnika, bike, aasta alates 1998, hind kuni 2500 ja võimsus alates 40kw leidub ainult 11 ratast, no mis valik see selline on :/

Ainuke asi, mis sealt silma hakkab, on 2001 kawazaki zx9r, mille kohta ma varemgi uurinud olen, suht popp ja kena ratas, aga seegi mingi kahtlane kuulutus, odav hind ja pilte vabsee pole...
Sedasi ei jää ju muud üle, kui tuleb väljapoolt piire omale ratast hankima minna...Rootsi või Saksamaa kasutatud tsikkleid vaadates leidub sealt minu päringutele vastavaid masinaid tuhandeid...ja võrreldes siin selle 11 eesti omadega, kõvasti odavamalt...

Niisiis, lõpuks teema oani jõudes, mis värk on, et nii minimaalselt rattaid leidub hetkel eestis ? 2500 eurot ei tohiks ju olla nii madal hind, et selliseid asju ei müüda siin...
Kui on valida 11 ratta hulgast, millest pooled kohe välja langevad, siis ei olegi ju võimalik leida ratast omale...ei jäägi muud üle, kui tuleb oodata hooaja algust, et neid rohkem välja ilmuks (ja hinnatõusuga) või väljamaa poole pöörduda ?

Viimati muutis Ahfrsk, 07 Jaan 2013, 11:35, muudetud 2 korda kokku.


Jalgratas Scott ->
96´ ZX7R ->
K8 GSXR 750

zx12r

Re: Tee mis tahad, ratta ma ostan...lõpuks...

Lugemata postitus Postitas zx12r »

Kui 11 rattast langevad pooled välja, miks siis ülejäänude seast ei ole võimalik sobivat leida?

Mu meelest see 9R on küll väga kenas olukorras ja käre pill (see, mille hind on täpselt 2500 hetkel). See on täpselt midagi vahepealset minu eelisele ja praegusele rattale. Sõiduomadustelt ja jõu poolest on ta vägagi tip-top, kas konkreetne isend ka heas korras on, pead ise järele vaatama või laskma teha tehnilise ülevaatuse.

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7331
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Tee mis tahad, ratta ma ostan...lõpuks...

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Esiteks Eestis on valik tõesti väike (sest Eesti on väike), teiseks, mis sa siin ikka müüd, kui väljas on hanged - eks neid kevadel ilmub välja ka pisut enam.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

Melx
Postitusi: 390
Liitunud: 03 Mai 2006, 16:15
Tsikkel: Freewind|Bandit 1250 SA|B-King
Asukoht: Saaremaa
Tänatud: 5 korda

Re: Tee mis tahad, ratta ma ostan...lõpuks...

Lugemata postitus Postitas Melx »

Kõik rattad pole alati just kuulutusega müügis, tee ostukuulutus, ilmselt leiad ka mõne laisema või mudu müüja kes pole oma suksut viitsinud, tahtnud vöi teadmatusest müüki pannud. Kevadepoole tuleb rohkem müüki niikuinii.

Ziccel

Ohverdan bensiini !
Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Tee mis tahad, ratta ma ostan...lõpuks...

Lugemata postitus Postitas mella »

Välismaalt ostul on sul küll valik suurem, aga head kaupa odavamalt ikka ei saa.
Otsimine, valimine, toomine, registreerimine annab lõpuks ikkagi märkimisväärse summa kokku. Lisaks sellele on sul välismaa pilli puhul väiksemad võimalused peidetud vigade korral midagi ette võtta.
Odava hinnaklassi (mida 2K€ on) puhul pead juba arvestama probleemse ratta saamise riski tõusuga. Head ratast ei müüda odavalt. Ei siin ega seal.

Ja lõppudelõpuks, kui sul isegi lube pole, poleks ma eriti kindel, et see ratas sul üle aasta käes püsib. Seega õpi kõigepealt sõitma ja saa aru, mida sa tegelikult tahad. Ja selleks ei pea olema ratas, mida sa unes nägid peale lõvipasteediga võileiva söömist.

Kasutaja avatar

Loff
Postitusi: 2868
Liitunud: 18 Nov 2006, 18:23
Tsikkel: Husqvarna TE610, Kawa VN740
Asukoht: Maal
Tänanud: 41 korda
Tänatud: 34 korda
Kontakt:

Re: Tee mis tahad, ratta ma ostan...lõpuks...

Lugemata postitus Postitas Loff »

mella kirjutas:

Ja lõppudelõpuks, kui sul isegi lube pole, poleks ma eriti kindel, et see ratas sul üle aasta käes püsib. Seega õpi kõigepealt sõitma ja saa aru, mida sa tegelikult tahad. Ja selleks ei pea olema ratas, mida sa unes nägid peale lõvipasteediga võileiva söömist.

(lol)

Ega tegelikult internetist ratast ei osta ju! kuigi ma ise olen ühe ostnud aga see oligi varuosadeks või remondiks ja mulle meeldibki rohkem tsikleid remontida kui nendega sõita :wack: Kohe ilmselt tuleb järgmine raibe, mille sõidukorda teen.
Ise pead ikka reaalselt minema seda vaatama ja selga aelema! Käi kõik sõbrad-tuttavad läbi, kellel on motikas, istu selga ja proovi sõita, võibolla bike ei sobigi Sulle ja blablabla.

https://www.youtube.com/@paavokaleva
Impa Kulli Lohikäärme!
Yamaha TTR600 '00(panin risu)
KTM 620 LC4 '97(müüsin maha)
Kawasaki VN750 '87
Husqvarna TE610E '02
Kasutaja avatar

Yerba
Postitusi: 1225
Liitunud: 09 Juun 2006, 00:42
Tsikkel: Honda VFR800X Crossrunner '13

Re: Tee mis tahad, ratta ma ostan...lõpuks...

Lugemata postitus Postitas Yerba »

Osta muidugi. Neid ostan kohe ratta teemasid on juba jalaga segada.
Ainult aru ei saa miks peab see esimene ratas bike olema. Okei, andsid nõudmistelt küll väheke järgi ja sobib midagi muudki alla R1 masina. :twisted:
Miks ei või olla esimene ratas niisama mõnus ratas, millega sõiduvärki õppida ja nautida. Honda Hornet 600, Suzuki Bandit 600, Yamaha TDM 850 vms. Sõidavad ja saavutavad ka linnas ning teedel lubatud kiiruseid ning tsipa üle sellegi hea tahtmise korral.
Laiendaks seda otsinguvärki tunduvalt.

www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!

Raigo86
Postitusi: 114
Liitunud: 25 Sept 2008, 14:49
Tsikkel: Harley Davidson VRSCDX 09
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Tee mis tahad, ratta ma ostan...lõpuks...

Lugemata postitus Postitas Raigo86 »

Vaadates sinu teksti tekib küsimus kas sa oled üldse millegiga sõitnud eelnevalt või tuleb see esimeseks rattaks mille peale istud?
Arvestades seda, et 1000ccm bike on päris karm võib sõit suht kiiresti lõppeda nii, et mina soovitaks ka vähe tagasihoidlikumalt alustada ning endale kindlaks teha mida peaks ratas endast kujutama ja kus sellega peamiselt sõidetakse.

Kasutaja avatar

ivari
Postitusi: 62
Liitunud: 01 Juun 2012, 10:50
Tsikkel: Z1000

Re: Tee mis tahad, ratta ma ostan...lõpuks...

Lugemata postitus Postitas ivari »

Ei ole see tonnine esimeseks rattaks midagi nii ülejõu käivat, kui endal mõistust on. Minu esimene sõidukogemus oli alles esimeses sõidutunnis platsi peal. Veidi hiljem sain load ja praeguse ratta ja olen õnnelik, et lahjemat ei ostnud. Kuigi sõidukogemus olematu, olen ratta taltsutamisega kenasti hakkama saanud. Eks igaüks ise peaks ennem ostu mõtlema, kui suur enesekontroll tal on, et kw-d kohe pähe ei hakkaks.

Kasutaja avatar

Teema algataja
Ahfrsk
Postitusi: 218
Liitunud: 07 Jaan 2013, 10:19
Tsikkel: K8 gixxer
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 4 korda

Re: Tee mis tahad, ratta ma ostan...lõpuks...

Lugemata postitus Postitas Ahfrsk »

Yerba kirjutas:

Osta muidugi. Neid ostan kohe ratta teemasid on juba jalaga segada.
Ainult aru ei saa miks peab see esimene ratas bike olema. Okei, andsid nõudmistelt küll väheke järgi ja sobib midagi muudki alla R1 masina. :twisted:
Miks ei või olla esimene ratas niisama mõnus ratas, millega sõiduvärki õppida ja nautida. Honda Hornet 600, Suzuki Bandit 600, Yamaha TDM 850 vms. Sõidavad ja saavutavad ka linnas ning teedel lubatud kiiruseid ning tsipa üle sellegi hea tahtmise korral.
Laiendaks seda otsinguvärki tunduvalt.

Mina ei ole öelnud, et raudpolt peab bike olema ja ei midagi muud...
Honda hornet on mulle kunagi ühest tsikliajakirjast silma jäänud, mida ma sital olles sirvisin, väga ilus ja äge ratas, minul ei oleks midagi selle vastu, kui ainult rahakott lubaks...
Yamaha TDM on lihtsalt rõve, võib ju olla kasvõi maailma parim ratas, aga ma ei taha sõita ringi rattaga, mis mulle ei meeldi, et teistele meeldida.
Muidugi mängib ratta välimus suurt rolli, selle pärast lihtsalt eelistan bike ja streetfightereid...

Raigo86 kirjutas:

Vaadates sinu teksti tekib küsimus kas sa oled üldse millegiga sõitnud eelnevalt või tuleb see esimeseks rattaks mille peale istud?
Arvestades seda, et 1000ccm bike on päris karm võib sõit suht kiiresti lõppeda nii, et mina soovitaks ka vähe tagasihoidlikumalt alustada ning endale kindlaks teha mida peaks ratas endast kujutama ja kus sellega peamiselt sõidetakse.

Tegu siiski esimese rattaga, ei ole varasemat kogemust, peale põllu peal 125cc krossikaga ringi kimamise paar korda.

Ent pole kordagi mina ega isegi keegi teine veel siin teemas maininud 1000cc .. ja see on minu arust üldse omaette teema vaidluseks :D 125cc või 600cc peal vastu puud sõites saab samamoodi surma, nagu 1000cc ratta peal. See on ikka oma teha, kas sa lajatad gaas põhjas oma 1000cc püssiga, või võtad vaiksemalt...

Ning seda kirjutasin ka, kus ja kuidas ratas kasutust leiab...

Jalgratas Scott ->
96´ ZX7R ->
K8 GSXR 750

Hardrocker
Postitusi: 988
Liitunud: 11 Sept 2007, 21:38
Tsikkel: Kawasaki Z900RS’22, GasGas 250
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 2 korda
Kontakt:

Re: Tee mis tahad, ratta ma ostan...lõpuks...

Lugemata postitus Postitas Hardrocker »

Ahfrsk kirjutas:

Mina ei ole öelnud, et raudpolt peab bike olema ja ei midagi muud...
Honda hornet on mulle kunagi ühest tsikliajakirjast silma jäänud, mida ma sital olles sirvisin, väga ilus ja äge ratas, minul ei oleks midagi selle vastu, kui ainult rahakott lubaks...
Yamaha TDM on lihtsalt rõve, võib ju olla kasvõi maailma parim ratas, aga ma ei taha sõita ringi rattaga, mis mulle ei meeldi, et teistele meeldida.
Muidugi mängib ratta välimus suurt rolli, selle pärast lihtsalt eelistan bike ja streetfightereid..

http://www.auto24.ee/clients/motoait/us ... c3377100l6

P.S.Minul ei ole antud rattaga mitte vähimatki seost.

Kasutaja avatar

ONiils
Postitusi: 101
Liitunud: 22 Juul 2008, 21:55
Tsikkel: Honda CBR600F
Asukoht: Läänemaa

Re: Tee mis tahad, ratta ma ostan...lõpuks...

Lugemata postitus Postitas ONiils »

Foorumiga liitumise kuupäev, kasutajanimi (ahvraisk???), postituste sisu ja keelekasutus viitavad suure tõenäosusega inimesele, kes on teinud teema lihtsalt selleks, et nö "vanu olijaid" närvi ajada. Tundub, et seda teemat ei tasu väga tõsiselt võtta siin. :ner:

Kasutaja avatar

Yerba
Postitusi: 1225
Liitunud: 09 Juun 2006, 00:42
Tsikkel: Honda VFR800X Crossrunner '13

Re: Tee mis tahad, ratta ma ostan...lõpuks...

Lugemata postitus Postitas Yerba »

Hornet 600sid (2000 aasta kanti) sai siin veel vähe aega tagasi natukene üle 2000 eurose hinnaga. Ühe valge sellise horneti ostsin Bikepointist enne jõule just. Ja üks kollane Hornet jäi neil veel alles, netis seda üleval ei ole. Kui on suurem huvi selle vastu, mine tee asja Bikepointi.

www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!

Tuono

Re: Tee mis tahad, ratta ma ostan...lõpuks...

Lugemata postitus Postitas Tuono »

See Honda on juba 2a. vähemalt müügis, enne oli valge (liikus Soomes) ja neljandal pildidl on näha, et gondel on must olnud kuna vana värv paistab alt välja.


dnb303
Postitusi: 22
Liitunud: 28 Mär 2011, 20:19
Tsikkel: võimas

Re: Tee mis tahad, ratta ma ostan...lõpuks...

Lugemata postitus Postitas dnb303 »

Tuono kirjutas:

See Honda on juba 2a. vähemalt müügis, enne oli valge (liikus Soomes) ja neljandal pildidl on näha, et gondel on must olnud kuna vana värv paistab alt välja.

2 aastat jah,eelmine aasta suve lõppus pandud müüki)

Kasutaja avatar

päikesemasin
Postitusi: 162
Liitunud: 11 Aug 2004, 22:27
Tsikkel: KTM 1290SAR
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Tee mis tahad, ratta ma ostan...lõpuks...

Lugemata postitus Postitas päikesemasin »

"Ainuke asi, mis sealt silma hakkab, on 2001 kawazaki zx9r, mille kohta ma varemgi uurinud olen, suht popp ja kena ratas, aga seegi mingi kahtlane kuulutus, odav hind ja pilte vabsee pole..."
Minu ratas ja ratast ei osteta piltide järgi. Hind ongi selline, sest see on õige hind aga no peaks siis 3000euriga müüki panema :D äkki tundub siis veel parem olevat :lol:

Riga, Delta, Minsk, Jawa 638, Honda CB450, Honda CBR1000F, Kawasaki Ninja ZXR9, Suzuki TL1000R, KTM 950SM, KTM 990 Adventure, KTM 1290 R Adventure
Kasutaja avatar

erkop
Postitusi: 192
Liitunud: 06 Nov 2011, 17:15
Tsikkel: Versys

Re: Tee mis tahad, ratta ma ostan...lõpuks...

Lugemata postitus Postitas erkop »

Tundub, et sul on kõik korralikult läbi mõeldud, edu müügiga (w)


MotoMell
Postitusi: 811
Liitunud: 01 Dets 2004, 17:32

Re: Tee mis tahad, ratta ma ostan...lõpuks...

Lugemata postitus Postitas MotoMell »

päikesemasin kirjutas:

"Ainuke asi, mis sealt silma hakkab, on 2001 kawazaki zx9r, mille kohta ma varemgi uurinud olen, suht popp ja kena ratas, aga seegi mingi kahtlane kuulutus, odav hind ja pilte vabsee pole..."
Minu ratas ja ratast ei osteta piltide järgi. Hind ongi selline, sest see on õige hind aga no peaks siis 3000euriga müüki panema :D äkki tundub siis veel parem olevat :lol:

Kusjuures pead vist jah 3000ga panema. Mul oli üks ninja 2010 jaanuarist saadik müügis, u 1650 eur vms praeguses rahas, juuli keskel tuli esimene huviline kohale ja muidugi sõitis sellega minema ka. 2011 sügisel pani müüki, 2 nädalat ja ligi 1000€ rohkemaga müüdud.

Kasutaja avatar

päikesemasin
Postitusi: 162
Liitunud: 11 Aug 2004, 22:27
Tsikkel: KTM 1290SAR
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Tee mis tahad, ratta ma ostan...lõpuks...

Lugemata postitus Postitas päikesemasin »

Vahest neid postitusi lugedes, tekib tunne, et varsti on ka mootorrataste müük sama illegaalne kui narkootikumide, sest kunagi ei tea kelle sa ära tapsid just :wink:

Riga, Delta, Minsk, Jawa 638, Honda CB450, Honda CBR1000F, Kawasaki Ninja ZXR9, Suzuki TL1000R, KTM 950SM, KTM 990 Adventure, KTM 1290 R Adventure

davidsoniharald
Postitusi: 1488
Liitunud: 14 Mär 2006, 19:17
Tsikkel: GasGas EC300
Asukoht: Eesti, mu kodu.
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 7 korda
Kontakt:

Re: Tee mis tahad, ratta ma ostan...lõpuks...

Lugemata postitus Postitas davidsoniharald »

päikesemasin kirjutas:

Vahest neid postitusi lugedes, tekib tunne, et varsti on ka mootorrataste müük sama illegaalne kui narkootikumide, sest kunagi ei tea kelle sa ära tapsid just :wink:

See lause oli kohe niiii hea, et panin selle oma allkirjaks nüüd :).

Kasutaja avatar

korke
s1000rr Guru
Postitusi: 2137
Liitunud: 20 Okt 2004, 22:53
Tsikkel: roller
Asukoht: Eesti / punased potased
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 15 korda
Kontakt:

Re: Tee mis tahad, ratta ma ostan...lõpuks...

Lugemata postitus Postitas korke »

Krt....15 aastat tagasi räägiti ,et k750 ja m 750 on liiga karm ...alusta ikka Minskiga. 30 hp ehk oli neil 750ccm tsiklitel?
10 a tagasi räägiti ,et kle kle .....1000ccm liiga karm ..võtta ikka 600ccm.... Tol ajal siis oli 90kw 1000ccm tsiklid. Täna ikka räägitakse seda 1000ccm juttu ,et võtta ikka 600ccm. Tänapäeval siis esiotsa 600ccm tsiklid on 93kw +. Pole asi kubatuuris vaid enda mõistuses. Piirajatega Rolleriga saab ka ennast invaliidiks ja surnuks sõita kui mõistust pole. :roll:

Raigo86 kirjutas:

Arvestades seda, et 1000ccm bike on päris karm võib sõit suht kiiresti lõppeda nii

Kvaliteetne mootorratta töökoda Tallinnas http://www.mrttech.ee.
E-pood
http://www.mrttech.ee Facebook - MRT Tech
ÖHLINS, Marchesini, Akrapovic, GB Racing, MRA, Brembo,Gilles, Ilmberger Carbon.


Willie
Postitusi: 150
Liitunud: 17 Jaan 2004, 09:14
Tsikkel: FLH
Asukoht: Pärnu

Re: Tee mis tahad, ratta ma ostan...lõpuks...

Lugemata postitus Postitas Willie »

korke kirjutas:

Krt....15 aastat tagasi räägiti ,et k750 ja m 750 on liiga karm ...alusta ikka Minskiga. 30 hp ehk oli neil 750ccm tsiklitel?
10 a tagasi räägiti ,et kle kle .....1000ccm liiga karm ..võtta ikka 600ccm.... Tol ajal siis oli 90kw 1000ccm tsiklid. Täna ikka räägitakse seda 1000ccm juttu ,et võtta ikka 600ccm. Tänapäeval siis esiotsa 600ccm tsiklid on 93kw +. Pole asi kubatuuris vaid enda mõistuses. Piirajatega Rolleriga saab ka ennast invaliidiks ja surnuks sõita kui mõistust pole. :roll:

Raigo86 kirjutas:

Arvestades seda, et 1000ccm bike on päris karm võib sõit suht kiiresti lõppeda nii

Kogu selle kubatuuri ja mootorimahu sappa võiksin lisada, et tänapäeval sõidavad juba tüdrukud (ise tean neist kahte) Busaga, teie jahute siin mingitest tonnistest sääreväristajatest.

Noormehed, käige ikka ajaga kaasas.

Pilt
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8764
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 324 korda
Kontakt:

Re: Tee mis tahad, ratta ma ostan...lõpuks...

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Ma ei seostaks seda võimsust ajaga kaasas käimisega, samas ei ole ma ka nõus väitega, et just kubatuur on hukkav.
Asi puhtalt ühenduses, mis sadula ja lenksu vahele jääb. Aga see ainult minu arvamus.
Seega kui algaja tahab endale busa - go for it :bsmile:

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942

Willie
Postitusi: 150
Liitunud: 17 Jaan 2004, 09:14
Tsikkel: FLH
Asukoht: Pärnu

Re: Tee mis tahad, ratta ma ostan...lõpuks...

Lugemata postitus Postitas Willie »

Piipz kirjutas:

Ma ei seostaks seda võimsust ajaga kaasas käimisega, samas ei ole ma ka nõus väitega, et just kubatuur on hukkav.
Asi puhtalt ühenduses, mis sadula ja lenksu vahele jääb. Aga see ainult minu arvamus.
Seega kui algaja tahab endale busa - go for it :bsmile:

Piipz, aastate jooksul on siin arutatud tundmatu arv kordi teemal esimese ratta võimsus ja kubatuur. Teema on saanud minu jaoks juba enam kui koomilise alatooni. Samas on väga tore mõelda, et eespool kommenteerinud Korke sõidab tonnisega (või pisut suuremaga) ja koolist tulnu sõidab tonnisega kuid nende kogemustepagas on absoluutselt võrreldamatud. Ehk, kui järgida üldist trendi, siis koolist tulnutele on tonnine sissejuhatuseks teemas ja Korke sugustele oleks vaja vähemalt 8000-st.

Võimsus ja kubatuur on enamasti maitseasi, reaalse vajadusega pole siin midagi pistmist. Ise sõidan tehaseseades Aprilia Area 51-ga, K9 Hayabusaga ning HD 95 kuuptollisega. Kõik nad on mind seni kohale viinud ja tagasi ka toonud. Nende kõigiga on fun sõita.

Pilt
Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Tee mis tahad, ratta ma ostan...lõpuks...

Lugemata postitus Postitas mella »

On vahe ja päris suur.
tonnine reageerib ka madalatel pööretel gaasile, 600-ne on märksa tuimem.
Analoogia võin tuua traielitsiklite juurest, kus 250 ja 280 ccm mootoril on juba oluline vahe reaktsioonis, 200-sel vee seda enam.
Kui 200-sel juhuslik gaasivääratus on parandatav, siis 280 on selleks ajaks, kui korrigeerida jõuad, juba käsu täitnud ;)

korke kirjutas:

Pole asi kubatuuris vaid enda mõistuses.


Raigo86
Postitusi: 114
Liitunud: 25 Sept 2008, 14:49
Tsikkel: Harley Davidson VRSCDX 09
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Tee mis tahad, ratta ma ostan...lõpuks...

Lugemata postitus Postitas Raigo86 »

Kindlasti saab 1000-ga ka mõistlikult sõita aga omast kogemusest võin seda öelda nagu mella mainis, et on ikka vahe vahel küll.
Esimeseks rattaks minul oli Kawa z750 mis oli suhteliselt hea ratas esimeseks, ei olnud väga äkiline ja ajas asja ära aga praeguse FZ1 neid võrrelda ei anna kuna kuna kawa oli alguses natuke uimane aga samas kui FZ1-ga natuke äkilisemalt keerad on see suht kiiresti tagarattal.(võib algaja ära ehmatada)

Ei taha siin öelda et kindlasti osta lahjem aga eelnevalt kontrolli seda tihendit kõvasti kes seal lenksu ja sadula vahel on muidugi ka varustus peab hea olema vahet ei ole kas sõidad 600-ga, 1000-ga või 1600-ga.


pyta
Postitusi: 1102
Liitunud: 22 Mai 2009, 18:23
Tsikkel: Beta 300rr, Fz1n
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Tee mis tahad, ratta ma ostan...lõpuks...

Lugemata postitus Postitas pyta »

inimesed ikka ei suuda oma jorri jätta ja jauravad oma ''esimene ratas bandit/hornet oo kui õige valik'' juttu, tüüp tahab baiki, no ja kui sõidabki surnuks,mis siis ikka,looduslik valik

RF600R ´96 (09-10) XT600 ´90 (10- 15) ZX9R ´98 (10-11) Thunderace '98 (12-12), GSX-R 750 '04 (13-15), TT600RE '05 (15-16), RSV1000R '08 (16-18), Beta 300rr '14 (16-...), Fz1n '09 (18-...)
Kasutaja avatar

Yerba
Postitusi: 1225
Liitunud: 09 Juun 2006, 00:42
Tsikkel: Honda VFR800X Crossrunner '13

Re: Tee mis tahad, ratta ma ostan...lõpuks...

Lugemata postitus Postitas Yerba »

Ei muidugi, kui tahab baiki siis baiki.
Ainult et see võimaluste osa oli tänu rahakotile väga kitsas. No ja siis tuligi mõte seda otsingut laiendada pakkudes ka teisi variante. Aga ok, vabandust, enam nii ei tee. Võib-olla mõned agaramad soovitajad said ka siit indu enam rohkem mitte mõtteid välja käia ja soovitusi mitte jagada. Las siis teemaalgatajad ostavad ja sõidavad nagu jumal juhatab või endale meelepärane tundub.

www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!
Kasutaja avatar

Teema algataja
Ahfrsk
Postitusi: 218
Liitunud: 07 Jaan 2013, 10:19
Tsikkel: K8 gixxer
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 4 korda

Re: Tee mis tahad, ratta ma ostan...lõpuks...

Lugemata postitus Postitas Ahfrsk »

pyta kirjutas:

inimesed ikka ei suuda oma jorri jätta ja jauravad oma ''esimene ratas bandit/hornet oo kui õige valik'' juttu, tüüp tahab baiki, no ja kui sõidabki surnuks,mis siis ikka,looduslik valik

Palun selgita mulle, kui imbetsillile nüüd puust ja punaseks ette ära, kuidas on mul suuremad võimalused 120km/h vastu puud sõites ellu jääda 600cc enduro või mingi chopperi peal, kui 120km/h vastu puud sõites 600cc baigi või banditi peal ?
Jään huviga ootama, ehk saan targemaks.

Jalgratas Scott ->
96´ ZX7R ->
K8 GSXR 750
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratastest üldiselt”