Hälvik-autojuhid

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2726
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 197 korda
Tänatud: 427 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Maaks »

antsa911 kirjutas:

Ülaltoodud toyotaidika manööver on tüüpiline näide sellest, kuidas lihtsalt liiga kiire on, et reastuda õigel ajal ja autojuht täiesti juhuslikult unustas ära, kuhu ta peab sõitma.

Soovitaks siin autojuhtidest kaasakiunujatel natukene süveneda meie UUDE liiklusseadusesse:
§ 33. Juhi üldkohustused - lg 2 p 8 enne paigalt liikuma hakkamist, manöövri või sõiduki seismajäämise alustamist veenduma, et see on ohutu ega takista või ohusta teisi liiklejaid ning teel töötajaid. Manöövri mõiste avab sama seaduse § 2 p 37) manööver on igasugune pööre või mis tahes sõiduraja vahetus või ümberpõige. See kehtib täiesti üksüheselt mõistetavalt!

Varasema seaduse alusel oli reastujal eesõigus, nüüd enam mitte. Ei ole mõtet jahuda paremakäe reeglist ega mitte millestki - manööver on manööver!

Kui mina oleks selle Toyota roolis olnud, siis see tsiklist ei oleks nii puhtalt pääsenud :ner: Ringile sõites on ristmiku ees selline kolmnurkne märk! Hea oleks ennast kurssi viia selle märgi nõuetega (see kohustab teed andma muide ka nendele liiklejatele kes mingil põhjusel ringil kasvõi tagurpidi peaksid liiklema :!: )
Ja ega selle §33 tundmine sullegi mööda külgi maha ei jookseks!

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”