Õnnetusjuhtumikindlustus

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
Murukas
Postitusi: 15
Liitunud: 23 Mai 2010, 23:07
Tsikkel: XT660R '07
Asukoht: Tallinn, Jõhvi

Õnnetusjuhtumikindlustus

Lugemata postitus Postitas Murukas »

Üldjuhul ma oma muresid avalikult ei aruta, aga see kohe väärib ülesmärkimist.

Lugu õnnetusjuhtumikindlustusest

Nimelt räägitakse juba enne autokooli, et küsimus ei ole selles, kas sa kukud, vaid millal sa kukud. Lähtuvalt sellest sõlmisin Seesamis õnnetusjuhtumikindlustuse 2011 aasta kevadel.
See “millal” juhtus muidugi varem kui ma oleksin oodanud ja juba enne eelmise aasta jaanipäeva olin kannataja liiklusavariis, mille alusel tasus õnnetusjuhtumikindlustus 17% valurahast. Vigastused olid antud õnnetust arvestades väikesed, vasak jalg jäi auto ja ratta vahele ning tulemuseks oli sääre tugev põrutus ja närvide vigastus.

Nädala alguses soovisin Seesamist pakkumist uueks kindlustusperioodiks. Pakkumise asemel sain aga vastuse, et Seesam selleks perioodiks mulle pakkumist ei tee ja põhjuseks oli loomulikult aastatagune avarii. Ütlen ausalt, et selline vastus võttis mind sõnatuks. Uurisin siit ja sealt ning lõpuks edastati mulle info, et järgmisel hommikul istuvad targad pead peakontoris maha ja arutavad “Kas selline käitumine on kliendi suhtes õiglane?”. See vastus muutis mind muidugi sinisilmseks ja arvasin oma blondi peaga, et elu ongi ilus ja aus. Tutkit. Järgmisel hommikul teatati, et pakuvad mulle kitsamat kindlustuskaitset ehk siis surmahüvitist. Selle vastuse peale tekkis mul sada uut küsimust. Üks vastus, mis väärib eraldi ülesmärkimist tuli Seesami partnersuhete osakonna müügijuhilt: Oluline miks me lepingut samadel tingimusele ei pikenda on vigastuse põhjus ja iseloom ning seda otsust ei ole Seesam teinud kergekäeliselt. Mootorrattaga liiklemist ei pea Seesam kuidagi riskiohtlikumaks tegevuseks ja see asjaolu ei ole meie otsust mõjutanud. Selle peale ütleks ma lihtsalt “Möhhhh?”.

Praegu ootan vastust, mis on siis Seesami silmis mu vigastuse põhjus ja iseloom, mis nad sellise raske otsuseni viisid. Ise ma seda välja ei ole suutnud mõelda.

Võtsin ühendust ka tarbijakaistega, et saada neilt nõu. Mu muret kuuldes olid nad väga üllatunud, sest pole sellise probleemiga varem kokkupuutunud. Hiljem muidugi täpsustati, et seaduse järgi on kindlustuspakkujal õigus oma kliente valida. Aga olemasolevaid kliente?

Kokkuvõte siis: kannataja liiklusavariis, valuraha 17% aga uut pakkumist ei saa, kuna vigastuse põhjus ja iseloom selline.

Võib-olla olen ma ise õnnetusjuhtumikindlustuse põhimõttest valesti aru saanud…



Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Õnnetusjuhtumikindlustus

Lugemata postitus Postitas mx77 »

No aga vaheta kindlustusfirmat ja kohe, mis siin nutta et ei pikenda lepingut.

Kasutaja avatar

Margus
Postitusi: 317
Liitunud: 15 Dets 2009, 09:46
Tsikkel: CBR600RR
Asukoht: Harjumaa

Re: Õnnetusjuhtumikindlustus

Lugemata postitus Postitas Margus »

No ilmselgelt oled Sa nende silmis liiga kõrge riskiastmega tegelane, et Sinuga uut lepingut sõlmida.
Sa viid ju kindlustusseltsist raha välja mitte ei tooda neile kasumit.
Kõige mõistlikum ja enda närve säästvam oleks vist seltsi vahetada mitte nendelt kangutada uut lepingut välja.
Ise ligemale aasta tagasi omale õnnetusjuhtumikindlustust tehes ja kindlustusseltsi valides tegin seda ERGO kasuks kuna erinevate seltside õnnetusjuhtumikindlustuse tingimusi lugedes oleks üldse mõistlikum kodus istuda ja mittemidagi teha sest vastasel juhul, kui midagi peaks juhtuma siis see kindlustuskaitse alla ei käi.

Tel. 56566665 Margus
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Õnnetusjuhtumikindlustus

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Julgen ka Ergot soovitada.

Kasutaja avatar

rannamees
Postitusi: 906
Liitunud: 21 Juun 2008, 15:42
Tsikkel: FZS 1000
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 415 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Õnnetusjuhtumikindlustus

Lugemata postitus Postitas rannamees »

Vaheta seltsi ja võta pakkumisi võimalikult paljudelt.
Seesamil ei ole Sind vaja.
Sinul on kindlustust vaja.
Nii lihtne see asi ongi.

Pilt
Kasutaja avatar

Teema algataja
Murukas
Postitusi: 15
Liitunud: 23 Mai 2010, 23:07
Tsikkel: XT660R '07
Asukoht: Tallinn, Jõhvi

Re: Õnnetusjuhtumikindlustus

Lugemata postitus Postitas Murukas »

See ei olnud nutmise ega halamise põhimõttel postitatud. Pigem infoks, kuidas üks kindlustusselts oma kliente hoiab.
Seesamilt ei oota ma üldsegi mitte pakkumist vaid loogilist põhjendust. Kuigi ka see ei ole nii lihtne kui esmapilgul paistab.

Kasutaja avatar

Slinky
Postitusi: 118
Liitunud: 13 Mär 2011, 18:25
Tsikkel: 05' z750
Asukoht: Tallinn

Re: Õnnetusjuhtumikindlustus

Lugemata postitus Postitas Slinky »

Kindlustused on kõik ühed ahned tõprad :D reklaamivad kõike ilusa ja toredana aga kui detalidesse laskuda hakkavad igasugu nüansid välja tulema. Swedbanki kindlustustest olen head kuulnud aga endal kogemus puudub. ERGOst hoia suure kaarega eemale, see vist ainult mööda kohtuid käibki :?

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2430
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 335 korda

Re: Õnnetusjuhtumikindlustus

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Pöördu oma küsimusega Liikluskindlustus Fond'i poole ka, vaata kuidas nemad asja kommenteerivad.

Kasutaja avatar

Ivoonu
Toetajaliige
Postitusi: 1487
Liitunud: 27 Sept 2007, 18:06
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Asukoht: Tartu
Tänanud: 107 korda
Tänatud: 64 korda

Re: Õnnetusjuhtumikindlustus

Lugemata postitus Postitas Ivoonu »

M.T. kirjutas:

Pöördu oma küsimusega Liikluskindlustus Fond'i poole ka, vaata kuidas nemad asja kommenteerivad.

LKF'i ei puutu see asi kuidagi, kuna tegu ei ole liikluskindlustusega.

Kasutaja avatar

warrior.R1
Postitusi: 77
Liitunud: 01 Juul 2012, 22:47
Tsikkel: R1

Re: Õnnetusjuhtumikindlustus

Lugemata postitus Postitas warrior.R1 »

...Untouchable...
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Õnnetusjuhtumikindlustus

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Slinky kirjutas:

Kindlustused on kõik ühed ahned tõprad :D reklaamivad kõike ilusa ja toredana aga kui detalidesse laskuda hakkavad igasugu nüansid välja tulema. Swedbanki kindlustustest olen head kuulnud aga endal kogemus puudub. ERGOst hoia suure kaarega eemale, see vist ainult mööda kohtuid käibki :?

ERGO kohta räägid külanaistelt saunas kuuldu põhjal või omast kogemusest?

Mul on ERGO-ga kaks väga positiivset kogemust. Ja mõlemite puhul oli asjaajamine väga korrektne ja ilma igasuguse käginata.
Esiemene oli reisikindlustus, siis kui see Islandi vulkaan purskas ja lennukid kõik maas istusid. meil tuli see koju jõudmine ikka sigakallis koos lisandunud transpordikorraldustega ja väga kallite hotelliarvetega (odavad hotellid olid puupüsti täis). ERGO maksis ilma igasuguse küsimiseta kõik kinni, kusjuures osad kindlustused hakkasid vigisema, et see force majeure jne.

Teine kord ujutas ülevalt naaber pool korterit üle. ERGO sebis tipp-topp remondifirma, remondi tase oli väga ok ja oleme ausad, kasutatud materjalide kvaliteet ja hind olid paremad kui enne õnnetust. Ei saa midagi halba öelda.

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2430
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 335 korda

Re: Õnnetusjuhtumikindlustus

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Ivoonu kirjutas:
M.T. kirjutas:

Pöördu oma küsimusega Liikluskindlustus Fond'i poole ka, vaata kuidas nemad asja kommenteerivad.

LKF'i ei puutu see asi kuidagi, kuna tegu ei ole liikluskindlustusega.

aijaa, my bad :wack:

Kasutaja avatar

Slinky
Postitusi: 118
Liitunud: 13 Mär 2011, 18:25
Tsikkel: 05' z750
Asukoht: Tallinn

Re: Õnnetusjuhtumikindlustus

Lugemata postitus Postitas Slinky »

mx77 kirjutas:
Slinky kirjutas:

Kindlustused on kõik ühed ahned tõprad :D reklaamivad kõike ilusa ja toredana aga kui detalidesse laskuda hakkavad igasugu nüansid välja tulema. Swedbanki kindlustustest olen head kuulnud aga endal kogemus puudub. ERGOst hoia suure kaarega eemale, see vist ainult mööda kohtuid käibki :?

ERGO kohta räägid külanaistelt saunas kuuldu põhjal või omast kogemusest?

Mõlemat, nii külameeste jutt kui enda kogemus :wink:


Hr.Nõel
Postitusi: 1447
Liitunud: 21 Okt 2005, 21:33
Tsikkel: Päris mitu...
Asukoht: Pärnu
Tänatud: 109 korda

Re: Õnnetusjuhtumikindlustus

Lugemata postitus Postitas Hr.Nõel »

ERGOst hoia suure kaarega eemale, see vist ainult mööda kohtuid käibki

S
Olen mx77 samat meelt. Ergoga ainult positiivsed kogemused ülivõrdes.
Tegemist küll kaskoga, aga kummardused ette ja taha. Täpselt nii nagu lepingus kirjas. Nii oli ka. Ainult et asendus autot ei toodud ukse ette, pidin ise autorenti järgi minema. :lol:

Tel. +372 viiskuus 2158üksüks & noelamees@gmail.com

reimps

Re: Õnnetusjuhtumikindlustus

Lugemata postitus Postitas reimps »

Slinky kirjutas:

Mõlemat, nii külameeste jutt kui enda kogemus :wink:

Toetan isiklikust kogemusest - nad ei vaevunud mulle mu "võlgnevust JAH.-lepingu osas meelde tuletama üle aasta. Nüüd helistas mulle inkasso.
Kuisjuures enne seda "võlgnevusperioodi" olin ma enda teada kontoris lepingu maksevabaks muutnud ja konkreetselt küsisin ka seal, et ega mul rohkem kohustusi pole. Öeldi et pole, seega lugesin Ergo-perioondi enda elus lõppenuks. Konkreetne rataski oli selle "võlaperioodi" ajal juba müüdud. Njakaa, p*** andsid mind ettehoiatamata inkassosse (kellega oli asju ajada väga positiivne - vastutulelikud ja viisakad, seega kõik juba korras). Ergo on muidu mugav ja soodne, aga mu protestikirjale pole nad siiani vaevunud vastama. Mõttetu summa (22€), aga asi on põhimõttes. Ma pole nendega veel lõpetanud, ma tahan teada, kas tõesti tegin mina vea või..

Aga Ergoga on rahade liikumine küll igati positiivne, kui tegu on õnnetusjuhtumitega ja süüdi on teine pool. Lihtsalt see inkassosseandmine tõmbas mu silmis Ergo maine maha.

EDIT: Arusaamatus oli põhjustatud kergest infopuudulikkusest osapoolte vahel, aga ERGO rehabiliteeris end mu silmis täielikult, seega mu eelnev tekst las jääb, aga asi lahenes väga positiivselt ja viisakalt. Müts maha.

Viimati muutis reimps, 22 Mai 2013, 14:50, muudetud 1 kord kokku.

pruul
Postitusi: 15
Liitunud: 03 Juul 2007, 23:04

Re: Õnnetusjuhtumikindlustus

Lugemata postitus Postitas pruul »

Tunnen päris mitme kindlustusfirma tegelast. Juttudest aru saanud, et Seesam üks korrektsemate hulgast.
Sinu lugu kuulates ei saa aru mille üle pahane olla - oli kindlustusleping mille jooksul toimus avarii ja firma sulle vastavalt lepingule asjad maksis.
Ja kui selle juures ilmselt neil edasise suhtes mingi küsitavus tekkis, siis vähemalt ausad inimesed, et sinu järgmise kindlustusperioodi raha vastu ei võtnud teades, et kui midagi veel juhtub, siis enda poolt maksta ei taha. Mõnigi teine oleks ilmselt su raha rõõmuga vastu võtnud ning jama korral lepingust väikese kirjaga komasid otsima hakanud...


vaalapoeg
Postitusi: 57
Liitunud: 14 Sept 2009, 10:52

Re: Õnnetusjuhtumikindlustus

Lugemata postitus Postitas vaalapoeg »

Sorry, et teemasse vahele pistan, aga hää pealkirjaga teema on.

Kuna lastele (jalka ja krossiga tegelevad alaealised) ka vaja õnnetusjuhtumi kindlustust, siis saatsin laiali pakkumiskutsed Ergosse,Iffi, Salvasse ja Seesamisse. Nõue oli minu poolt, et poliisil oleks märge kaitstuse kohta kõrge riskiastmega spordialade(jalgpall, auto-moto) kohta. Hetkel on tulemused huvitavad:
Salva- ei kindlusta
IF - max hüvitislimiidid on äärmiselt väikesed
Ergo - max hüvitislimiidid mõistlikud, aga kuna pakkumine sisaldas max limiite, siis kindlustusmakse ka vastav :D
Seesam - vastus puudub

Kasutaja avatar

Teema algataja
Murukas
Postitusi: 15
Liitunud: 23 Mai 2010, 23:07
Tsikkel: XT660R '07
Asukoht: Tallinn, Jõhvi

Re: Õnnetusjuhtumikindlustus

Lugemata postitus Postitas Murukas »

Võin julgelt öelda, et BTA'lt ära ka pakkumist küsi. Mulle pakuti 7x väiksemat kindlustussummat, aga see eest küsiti 2x kõrgemat tasu võrreldes teiste seltsidega ;)

Kasutaja avatar

Margus
Postitusi: 317
Liitunud: 15 Dets 2009, 09:46
Tsikkel: CBR600RR
Asukoht: Harjumaa

Re: Õnnetusjuhtumikindlustus

Lugemata postitus Postitas Margus »

vaalapoeg kirjutas:

Sorry, et teemasse vahele pistan, aga hää pealkirjaga teema on.

Kuna lastele (jalka ja krossiga tegelevad alaealised) ka vaja õnnetusjuhtumi kindlustust, siis saatsin laiali pakkumiskutsed Ergosse,Iffi, Salvasse ja Seesamisse. Nõue oli minu poolt, et poliisil oleks märge kaitstuse kohta kõrge riskiastmega spordialade(jalgpall, auto-moto) kohta. Hetkel on tulemused huvitavad:
Salva- ei kindlusta
IF - max hüvitislimiidid on äärmiselt väikesed
Ergo - max hüvitislimiidid mõistlikud, aga kuna pakkumine sisaldas max limiite, siis kindlustusmakse ka vastav :D
Seesam - vastus puudub

See oli ka peamine põhjus miks mina ERGO valisin :wink:
Ergo pakub kaitset ka motosporti harrastades ja seda ka võisteldes harrastaja tasemel.

Ergo õnnetusjuhtumikindlustuse tingimustes on kirjas:
12.2. Kõrge riskiga spordialadega tegelemisel kehtib kindlustuskaitse
ainult juhul, kui selles on kindlustuslepingus kokku
lepitud. Kõrge riskiga spordialad käesolevate tingimuste
mõistes on näiteks auto- ja motosport (sh veemotosport),
mägimatkamine (v.a alpinism jm mägironimise vormid), kollektiivsed
pallimängud (sh jalgpall, korvpall jms), (jää)hoki, jalgrattasport,
raskejõustik, sukeldumine, purjetamine, surfamine,
võitlusspordialad (karate, judo jms, v.a poks), ratsutamine,
mäesuusatamine, igasugune ekstreemsport jt kõrge riskiga
spordialad ning harrastused.

Tasub kindlasti ka Ergost pakkumus võtta. Arvan, et saad meeldiva üllatuse osaliseks.
Ei oska kommenteerida seda, et kuidas seal õnnetuse korral hüvitiste maksmisega lood on :roll:

Tel. 56566665 Margus

vaalapoeg
Postitusi: 57
Liitunud: 14 Sept 2009, 10:52

Re: Õnnetusjuhtumikindlustus

Lugemata postitus Postitas vaalapoeg »

Sain ka Seesami pakkumise kätte.

Võrreldes Ergoga siis osad hüvitiste piirmäärad 2* väiksemad, osad kordades väiksemad. Hind on kahekordne Ergo hind.

Pakkumiste numbrite järgi vaadates on Ergo pakkumine konkurentsitult ja võrreldamatult parem Seesamist ja IF-st.


tehh
Postitusi: 60
Liitunud: 09 Juul 2007, 22:16
Asukoht: keila
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 3 korda

Re: Õnnetusjuhtumikindlustus

Lugemata postitus Postitas tehh »

Soovitan ka Ergot. Endal on 2 korda vaja nendega tegemist teha olnud. Mõlemad korrad atv.ga juhtunud õnnetused,Esimenekord oli käeluu ja teinekord seljal korralik põrutus. Polnud mingit probleemi. Ka kindlustus tehti järmiseks aastaks ära ilma et oleks hinda tõstetud.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”