Face-Off: Jalgrattad jms aegalsed sõidukid teel → Re: Õnnetused mootorratastega


Tonis_T
Postitusi: 147
Liitunud: 03 Dets 2012, 10:05
Tsikkel: GSF1250SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 14 korda

Re: Õnnetused mootorratastega

Lugemata postitus Postitas Tonis_T »

mx77 kirjutas:
Tonis_T kirjutas:
triplekix kirjutas:

Selle Taaramäede replikate teemaga nõustun ka täiesti. Laulasmaa poole minnes peale Keila-Joad on päris kitsas ja kurviline tee ning kas tõesti on neil vaja seal kahe- teinekord kolmekesi KÕRVUTI sõita? Sõida kurat hanereas ja ei sega kedagi, aga kõrvuti sõitjaid on küll tahtmine teinekord abistada aju kasvatamisel :wack:

Jep, jep! Ajage aga alla ja tehke midagi halba või midagi. Kergliiklustee olemasolu ei kohusta seal sõitma. Ratturid ei tee mitte midagi seadusevastast. Tee on avalik ja kõikidel on seal võrdne õigus liigelda. Samas on siin nagunii levinud suhtumine, et mootorratturid on ainsad õiged ja kõik ülejäänud teevad ainult sihilikult motomeestele liiga. Pigem võiks olla vähem kraaksumist ja rohkem tolerantsust.

Mõeldud oli seda, et need MAMIL-id rikuvad liikluseeskirju, mis kohustavad jalgratturit sõitma võimalikult tee paremas ääres ja sõidavad kahekesi või lausa kolmekesi (olen ise näinud) kõrvuti.

Mamilid ei riku eeskirju kui sõidavad kolonnis mööda teed, mille kõrval on ka kergliiklustee. Nagu Dog666 ka kenasti seadust tsiteeris on kolonnis sõitmine täiesti aktsepteeritud liikumisvõimalus, teiseks on seadust järgitud, kui üks ratas sõidab tee servas ja teine tema kõrval, siis kõrval sõitev rattur sõidabki võimalikult tee servas kuna päris tee serv on teise ratturi poolt hõivatud. Ohtliku olukorra tekitamine on siiski ootamatud põhjendamatud manöövrid, mitte eeskirju järgiv liiklemine, mis mõnele suvalisele teise vahendiga liiklejale juhtumisi meelepärane ei ole.

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”