Vajaks veidi abi: otsin avarii põhjustanud Suzukit

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded


Teema algataja
mike34
Postitusi: 9
Liitunud: 03 Okt 2012, 09:35
Tsikkel: Yamaha XTZ 750

Vajaks veidi abi: otsin avarii põhjustanud Suzukit

Lugemata postitus Postitas mike34 »

Tere Klubikaaslased.

Ehk saan siit veidi abi nimelt 26.07 2013 umbes kella 3 ajal päeval oli mul kadake tee alguses kus asub üks kena tsikklipood minu autol vasakpööret sooritades ja suzuki banditil sinine 2005 aasta või uuem pisike kohtumine.
Nüüd aga rattamees kadunud kui tina tuhka.

Veidi lähemalt kadaka tee alguses oli vaja baikerisse minna ja peale seda kui autoga hoo maha võtsin ja suuna sisse panin ( heites ka kiire pilgu külje ja keskpeeglisse veendusin et, saan oma manöövri sooritatud) kiirendasin ning keerasin vasakule otsustas minu autoga sinasõprust luua sisnine bandit millepeale minu auto tagumine ja juhiuks muutsid tehasest antud kuju, juhipoolne peegel otsustas aga et tehasest antud suund talle ei sobi ja valis uue suuna mida näidata.
Bandit aga otsustas et summutit tal enam vaja pole ja jalaraud ning ka piduri pedaal peaksid olema arvestades auto uut kuju üsna keres sees.Ning veidi elumahlu samuti välja sülitades jäi ta seisma üks 50 m peale avariipaikka.
läksin siis ratturi juurde kuna jalanõudeks olid vaid plätud( sandaalid) siis see hakkas vaikselt sinakat värvust võtma, käia ta sai kuna aga oli näost kaame siis pakkusin oma abi et viin ta kuhu tal vaja on eelkõige pakkusin välja traumapunkti seda ta väitis et, tal vaja pole ( ta ema olevat perearst) ning palus end viia Linnu teel asuva neste juurde kus tal pidi auto olema, tundus välimuse poolest olevat tavaline mees peale küsimust kas paberid on tal korras ning ta väitis et kõik on ok jalg aga paistetas muljumisetõtt suuremaks viisin ta soovitud punkti andisn ka end mobiili nr et siis esmaspäeval kui ta on käinud traumapunktis või vähemalt arstijuures siis ajame korda kindlustuse abiga tekkinud jama.
Kuna autos oli lisaks mu naisele ka 2 kuune imik kes sellest matsust hakkas nutma ja maha ei rahunenud hoolimatta kõigest ei võtnud ma ka tema numbrit ja tsikkli nr ei mäleta, ning läksin oma teed.

Ühesõnaga kokkuvõte täna on teisipäev inimene pole helistanud ratta nr algas vist 76 (VIST) tean et tegemist on helesinise Suzuki Banditiga ja numbrialusel oli Bikepoint ehitusaasta mudeli järgi peaks olema 2005 ja edasi muust hetkel pihta hakata pole.
Küsisin ka selt majast kuhu juurde ta viisin et, kas keegi teab aga tulutult.

Seega kui keegi teab ratast mille summuti on küljest murdunud esigondel viga saanud ning jalaraud koos piduripedaaliga keresse surutud oleksin igasuguse abi eest äärmiselt teretulnud.
Kandis või kasutas ta punakat nahkjopet ja shuberti avatud kiivrit.
las inimene helistab mulle ja kindlustus ajagu asja korda.

See võiks olla ka kõigile meelespea võtke välja telefon ta tehke paar piltti kus näha teise sõiduki nr.
Autol on kasko peal ja see polegi nii suur paukk aga meid rattureid on niigi vähe ja peame kokku hoidma. Selline asi vaid tekitab tuska, juhtus siis lahendame ära.

Palun igasugune isiklik arvamus endale jätta ( teinud nii või teisti hetkel see enam ei aitta)
ootaks vaid kommentaare või soovitusi mis edasi.
Kas keegi oskab mõne niidiotsa kuhu edasi politseisse teen avalduse 31.07 õhtul kui inimene ise selleks ajaks pole ühendust võtnud.

Mihkel
5050578



Kasutaja avatar

M.K
Postitusi: 199
Liitunud: 16 Juul 2007, 12:51
Tänatud: 22 korda

Re: Vajaks veidi abi: otsin avarii põhjustanud Suzukit

Lugemata postitus Postitas M.K »

Kui juba numbri esimest poolt tead ja marki, siis vast maaneametil ei ole väga keeruline öelda, kes ratta omanik on.
Mingi haige juhus võib ju olla, et numbrialgusega 76 on mitu banditit, aga no omanikel on pildid ka andmebaasis. Sa ise vast ei saa neid andmeid kätte, aga tee politseisse avaldus ning usun, et saad abi.

Edu

The price of anything is the amount of life you exchange for it.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7345
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Vajaks veidi abi: otsin avarii põhjustanud Suzukit

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

M.K kirjutas:

Mingi haige juhus võib ju olla, et numbrialgusega 76 on mitu banditit, aga no omanikel on pildid ka andmebaasis. Sa ise vast ei saa neid andmeid kätte, aga tee politseisse avaldus ning usun, et saad abi.

Politsei ei ütle sulle midagi: pöördud 5 päeva hiljem nende poole jutuga mingist liiklusõnnetusest, kus väidetavalt inimesed viga said ja ometi pole nede registris selle kohta midagi. Halvimal juhul saad se veel süüdistuse sündmuskohalt lahkumise ja teatamata jätmise eest. Kui sul tunnistajaid pole, siis kanna "koolituskuludesse" ja liigu eluga edasi.

Kui ise detektiivi tahad mängida, siis pigem mine Bikepointi ja kurda muret neile, äkki suudavad sulle oma paberitest müüdud tsikli leida (kuigi see on ilmselt juba 5x omanikku vahetanud).

Aga mis puutub politseisse, siis tõsiselt, kui sul tunnistajaid/videot pole, siis kontrolli seadusest ikka 3x üle, mis see hilinenud teatamine sinu jaoks tegelikult tähendab (seadused ja politseiametnikud on aeg-ajalt ebaratsionaalsed). Et pärast poleks vaja lisaks kahetseda.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Vajaks veidi abi: otsin avarii põhjustanud Suzukit

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

Maanteamet sellega ei tegele. Ja neil ei ole õigust sõiduki omaniku andmeid kolmandatele isikutele väljastada. Seda reguleerivad ka vastavad seadused.

Aga sellised asjad peaks läbi politsei käima. Ja kes siis laseb inimese ära ilma andmeid üles kirjutamata eriti kui selline lugu. Ja kui olete mõlemad ära sõitnud ja midagi fikseeritud pole siis saadab vast nüüd ka politsei pikalt. Või vähemalt tükk aega kirvad sind peale avalduse vastuvõtmist. Ning siis saad kolme kuu pärast kirja, et antud keis on lõpetatud kuna puuduvad asitõendid. Vaevalt ka Bikepoint sulle andmed annab.

Ja kui politseist helistab tsikli omanikule siis ta kas ütleb, et pole midagi juhtunud või, et te läksite ilusti lahku bla bla bla prett ei olnud. Ning siis soovitatakse sul pöörduda kohtusse.

Palun küll vabandust aga siin on küll tegemist lihtsameelsusega. Ja kõige õigem on vastuseid just foorumist otsida (väike sarkasm). :wack:

Viimati muutis Ardilla, 31 Juul 2013, 10:17, muudetud 1 kord kokku.

Tort
Postitusi: 2021
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 166 korda

Re: Vajaks veidi abi: otsin avarii põhjustanud Suzukit

Lugemata postitus Postitas Tort »

Politsei politseiks. Välja võib tüübi ikka uurida ja nime üles panna. Kes see ülelaskjast jänespüks on, teistel ka hea vaadata. Julged (teisele varalist kahju) teha, julge tunnistada.

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7345
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Vajaks veidi abi: otsin avarii põhjustanud Suzukit

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

ardilla de terra kirjutas:

Palun küll vabandust aga siin on küll tegemist lihtsameelsusega. Ja kõige õigem on vastuseid just foorumist otsida (väike sarkasm).

Ma olen üsna kindel, et postitaja on praeguseks aru saanud vanasõna "loll saab ka kirikus peksa" tähendusest ning meil puudub vajadus siin lisaks parastada (kuigi tuleb tunnistada, et hirmasti tahaks) ning "soola haava peale hõõruda". Eks inimesed õpi oma vigadest ikka ( mõned ei õpi muidugi kunagi).

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Vajaks veidi abi: otsin avarii põhjustanud Suzukit

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

macintosh kirjutas:

Ma olen üsna kindel, et postitaja on praeguseks aru saanud vanasõna "loll saab ka kirikus peksa" tähendusest ning meil puudub vajadus siin lisaks parastada (kuigi tuleb tunnistada, et hirmasti tahaks) ning "soola haava peale hõõruda". Eks inimesed õpi oma vigadest ikka ( mõned ei õpi muidugi kunagi).

Ega ei parastagi pigem imestan. Praegu on küll viimane aeg asi ametlikult ära fikseerida. Isegi kui ta saab teada kes see oli mis siis edasi?

MInu arvates see kes põhjustas ja endast ei tee kõike, et asi ära klaarida on paras halb inimene. Kuna selliseid asju saab väga edukalt läbi kindlustuse ajada ja midagi hirmsat selles ei ole. Mu oma naine on kah selline lihtsameelne ja heasüdamlik, kui keegi talle sisse põrutab siis võib ta vabalt süüdi rääkida ja ta ainult muretseb. Sai talle ilusti sõnad peale loetud kui ei ole kindel kutsu kohale politsei. Trahvi nad nii kui nii ei tee suure tõenäisusega isegi kui süüdi oled aga asi saab fikseeritud. :!: Ning hiljem muud süüdistused ja kohalt lahkumised välistatud :!:

Samuti ajavad närvi parkla ukselaksajad ja need kes ära kriimustavad auto ja endast märki maha ei jäta. t*** mitmes auto juba ära rikutud, kõik küljed ära taotud.

Samuti piisab ka politsei lühinumbril helistamisest ja loo ära rääkimisest stiilis: Sõitsin sellise sõidukiga number selline mulle sõideti sisse sellise sõidukiga numbrimärk selline palun fikseerida. Ja kõik + paberimäärimised. Ja siis kohe kindlustusse.

Samuti soovitan kadaka tee alguses läbi käia ja vaadata kas väljas on kuskil videovalvekaameraid ja siis omanikult salvestist küsida.

Kasutaja avatar

boob
Mode
Postitusi: 758
Liitunud: 13 Mai 2006, 11:30
Asukoht: 5013912
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 5 korda

Re: Vajaks veidi abi: otsin avarii põhjustanud Suzukit

Lugemata postitus Postitas boob »

mike34 kirjutas:

...Veidi lähemalt kadaka tee alguses oli vaja baikerisse minna ja peale seda kui autoga hoo maha võtsin ja suuna sisse panin ( heites ka kiire pilgu külje ja keskpeeglisse veendusin et, saan oma manöövri sooritatud) kiirendasin ning keerasin vasakule otsustas minu autoga sinasõprust luua sisnine bandit millepeale minu auto tagumine ja juhiuks muutsid tehasest antud kuju, ...

No tee või tina, aga mina loen küll sellest jutust välja, et Sa ise keerasid tuima näoga tsiklimehele otsa, kuna peeglisse vaadates võis ta jääda Sulle pimedasse nurka ja Sa ei pannud teda tähele. (togi)


Tort
Postitusi: 2021
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 166 korda

Re: Vajaks veidi abi: otsin avarii põhjustanud Suzukit

Lugemata postitus Postitas Tort »

Tsikkel tuli tagant ja kui on sõna sõna vastu, siis jääb ilmselt süüdi. Kui õige poiss oleks olnud, siis poleks ka üle lasnud.

Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Vajaks veidi abi: otsin avarii põhjustanud Suzukit

Lugemata postitus Postitas mella »

4 päeva hiljem kirjutades ikka nii suur shokk, et komasid kasutada ei oska?
Loe nagu nõrgalt kirjutatud keskkoolikirjandit.


Teema algataja
mike34
Postitusi: 9
Liitunud: 03 Okt 2012, 09:35
Tsikkel: Yamaha XTZ 750

Re: Vajaks veidi abi: otsin avarii põhjustanud Suzukit

Lugemata postitus Postitas mike34 »

Nii veidi siis täpsustan. Minu taga oli teine sõiduato nissan something ja tema ning minu vahele poleks see ratas ka parima tahmise juures mahtunud.
Alustasin liikumist vasakule kiirusest 10km/h mitte 50 nagu võiks ekslikult aru saada.
Lihtsameelsus lihtsameelsuseks, oli mis oli ja muuta ma seda enam ei saa, saan aga vähemalt proovida asja korda saada.
Miks ei teavitunud politseid varem oli lootus et tegemist on siiski härrasmehega... ning antud juhtum jääbki vaid plekimõlkimiseks ning täiskasvanud inimesed saavad asjad korrektselt lahendatud.
Äkki on jalaga voodi tel aku tühi j.n.e mina soovin et, kui minuga juhtub midagi analoogset siis saadaks vajadusel ka minust aru. (tee teistele nii nagu soovid et tehtaks sulle) !
Komade osas ... jah on küll minu emakeel aga. Las see asi jääb.
Numbri esimene pool on VIST 76 aga pole kindel kuna endale sellekohast märget ei teinud( omad vitsad peksavad kõige valusamalt)
Soovin vaid inimest ülesse leida muud ei midagi Bikepoint ütles et idee neil on aga minule infot otse nad ei anna ( samas võib olla ka lihtsalt numbri alus).

Mihkel

Kasutaja avatar

justcraizy
Postitusi: 513
Liitunud: 23 Jaan 2008, 17:01
Asukoht: Tallinn, Tartu

Re: Vajaks veidi abi: otsin avarii põhjustanud Suzukit

Lugemata postitus Postitas justcraizy »

Kui ta teist möödasõidul oli, siis olid ise süüdi olukorras. Kui mälu ei peta, siis pidevat joont seal ei ole ja võib möödasõitu teostada. Mis avalduse sa Politseisse selles kontekstis esitada tahad?

zx6r(04)->zx6r(06)->zx10r(08)-> cbr600rr(07)

Teema algataja
mike34
Postitusi: 9
Liitunud: 03 Okt 2012, 09:35
Tsikkel: Yamaha XTZ 750

Re: Vajaks veidi abi: otsin avarii põhjustanud Suzukit

Lugemata postitus Postitas mike34 »

justcraizy kirjutas:

Kui ta teist möödasõidul oli, siis olid ise süüdi olukorras. Kui mälu ei peta, siis pidevat joont seal ei ole ja võib möödasõitu teostada. Mis avalduse sa Politseisse selles kontekstis esitada tahad?

ma räägin nagu asi oli,
keerasin vasakule teine auto oli seljataga , ratas tuli küljepealt sisse, kontakti ei saa et kindlustus ära saaks lahendada juhtunu.
Simpel tegelikult.
Või olen endiselt liigselt sinisilm ???

Kasutaja avatar

tali
Postitusi: 1403
Liitunud: 21 Apr 2005, 15:10
Tsikkel: 650cc V2
Asukoht: Pärnumaa
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 12 korda

Re: Vajaks veidi abi: otsin avarii põhjustanud Suzukit

Lugemata postitus Postitas tali »

Hea teemaalgataja! Politseid ei pühendata liiklusõnnetusse juhul, kui kõik asjaolud on selged, süü osas vaidlust ei ole ja keegi ei ole viga saanud. Kuna Sinu jutust võis mõista, et rattur oli vigastatud, jääb arusaamatuks, miks ei kutsutud vähemasti kiirabi. Häirekeskus oleks siis juba ise politseid teavitanud ja Sul oleks praegu igasugune jama olemata olnud. Tagantjärgi tarkus, aga edaspidi ikka helista, see kõne ei maksa midagi :) . Kes teab, kas tsiklimehe ema ikka oli perearst, või olid tal hoopis mingid jamad ja ta tahtis Sinust võimalikult ruttu vabaneda. Ja nüüd istub kusagil ravimata luumurruga...

18-aastane pereliige: "Äratuse helin on see n..ss, mis sul magada ei lase". :)
"Takahashi on küll aeglane, aga see-eest kukub tihti." H. Kender, Viasat Sport Baltic, Malaisia Moto2
PS! Klausen/Kender Viasati tagasi!
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7345
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Vajaks veidi abi: otsin avarii põhjustanud Suzukit

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

justcraizy kirjutas:

Kui ta teist möödasõidul oli, siis olid ise süüdi olukorras. Kui mälu ei peta, siis pidevat joont seal ei ole ja võib möödasõitu teostada. Mis avalduse sa Politseisse selles kontekstis esitada tahad?

No mis sa jahud, normaalne liikleja ei tee tiheda liiklusega kohas möödasõitu otse ristmikul (olgu mootorrattaga, traktori või hobuveokiga). Ma ei mäleta, kuidas LS selle täpselt sõnastab aga selle kohta olemas ka kohtulahend, kus mootorrattur otsustas teha möödasõidu ja põrkas kokku tema ees oleva vasakpööret tegeva autoga. Kohtukulud tasus mootorrattur.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

puumake
Postitusi: 12
Liitunud: 10 Juul 2013, 23:40
Tsikkel: YAMAHA YX600 Radian
Asukoht: Paide / Pärnu

Re: Vajaks veidi abi: otsin avarii põhjustanud Suzukit

Lugemata postitus Postitas puumake »

Väga keerukas lugu. Mida tõestada. AGA
KUNA TEIE SOORITASITE VASAKPÖÖRET SIIS OLETE SÜÜDI TEIE. liikliusseadus paneb selle paika. Ei veendunud manöövri ohutuses. Olen ise süüdi jaanud ja on töökaaslane.samamoodi vasakpööret tehes süüdi jäänud.
Pealegi. Kui olid kehalised vigastused. Oleks tulnud kindlasti teatada.
Suht raske ja keerukas juhus politseisse minna. Ja kas mitte ka kindlustusse ei tule 3 päeva jooksul infot anda.

ela ise ja lase ka teistel elada

Teema algataja
mike34
Postitusi: 9
Liitunud: 03 Okt 2012, 09:35
Tsikkel: Yamaha XTZ 750

Re: Vajaks veidi abi: otsin avarii põhjustanud Suzukit

Lugemata postitus Postitas mike34 »

puumake kirjutas:

Väga keerukas lugu. Mida tõestada. AGA
KUNA TEIE SOORITASITE VASAKPÖÖRET SIIS OLETE SÜÜDI TEIE. liikliusseadus paneb selle paika. Ei veendunud manöövri ohutuses. Olen ise süüdi jaanud ja on töökaaslane.samamoodi vasakpööret tehes süüdi jäänud.
Pealegi. Kui olid kehalised vigastused. Oleks tulnud kindlasti teatada.
Suht raske ja keerukas juhus politseisse minna. Ja kas mitte ka kindlustusse ei tule 3 päeva jooksul infot anda.

Nii ma nüüd siis selgitan veelkord PUUST ja PUNASEKS.
LS möödasõit vaskault poolt kahesuunalisel tänaval on lubatud kas eesliikuvast sõidukit möödajõudmiseks vastasuuna vööndi kaudu või kui eesliikuv sõiduk teeb parempööret.
kadaka tee ja mustamäe tee ristmikust juhtus see umbes 80m kaugusel Kadaka teel.
Minu taga oli veel sõiduauto tema suutis samuti kenasti hoo maha võtta ning ka vasak suunatuli oli sisse lülitatud kui ta nüüd otsustas minu taga olevast autos mööda lennata ja minule sisse sõita siis kus on antud juhul minu SÜÜ ?
Mina tegin endapoolt kõik vajaliku manöövri ohutuks sooritamiseks enda ja teiste liiklejate seisukohast.
mootorratas kohtus minu autoga kui olin juba vastasuuna vööndis täielikult.
Kindlustusele on kohtus teavitada 5 päeva jooksul. seda olen ka teinud kui inimene jääb leidamata teeb kasko auto korda.
Viimane fakt ei pane mind niivägag muretsema pigem fakt et teine osapool on kadunud.

Viimati muutis mike34, 31 Juul 2013, 12:03, muudetud 1 kord kokku.

Tort
Postitusi: 2021
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 166 korda

Re: Vajaks veidi abi: otsin avarii põhjustanud Suzukit

Lugemata postitus Postitas Tort »

puumake kirjutas:

Väga keerukas lugu. Mida tõestada. AGA
KUNA TEIE SOORITASITE VASAKPÖÖRET SIIS OLETE SÜÜDI TEIE.

KUNA SINA TEEMAT EI JAGA, SIIS ÄRA RÄÄGI.

Küsimus on selles, kes alustas manöövrit esimesena. Kuna jänespüks enam ühendust ei võta, siis on selge, kes esimesena alustas. Kui jänespüks oleks eneses kindel ja paberid korras, siis ta saaks ju oma tsikli kindlustuse rahadega korda. Milleks sellisest võimalusest niisama loobuda? Ju siis on mingi põhjus, kas load või selge süü manöövril, et kodus kinniste kardinate taga väriseda.

Kasutaja avatar

Kri§to
Postitusi: 1393
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:21
Tänatud: 1 kord

Re: Vajaks veidi abi: otsin avarii põhjustanud Suzukit

Lugemata postitus Postitas Kri§to »

Liiklusseadus peatükk 10

10. peatükk
LIIKLUSÕNNETUS
§ 168. Üldine abistamiskohustus
(1) Iga liikleja või sõitja on kohustatud abistama sündmuskohal vastavalt oma oskustele liiklusõnnetuses kannatada saanud abitus seisundis olevat inimest ja teavitama sellisest inimesest viivitamata häirekeskust.
(2) Kui häirekeskuse teavitamine liiklusõnnetuses kannatada saanud inimesest ei ole sündmuskohalt võimalik ja kannatanu juurde ei ole võimalik jätta abistajat, aga ka siis, kui liiklusõnnetuses kannatada saanud inimese vigastused ei ole sellised, mis eeldaksid tema transportimist haiglasse kiirabiga, peab juht toimetama kannatanu võimalikult ohutul viisil lähimasse haiglasse.
(3) Liikleja või sõitja peab viibima liiklusõnnetuses kannatada saanud inimese juures, kui see on ohutu, kuni kiirabi, politsei või päästeüksuse saabumiseni. Kui kannatanu toimetatakse haiglasse käesoleva paragrahvi lõikes 2 sätestatud korras, peab liikleja või sõitja abistama juhi või kannatanu palvel juhti kannatanu haiglasse toimetamisel, sealhulgas olema saatjaks, kui see on ohutu.
§ 169. Juhi tegutsemine liiklusõnnetuse korral
(1) Kui on juhtunud liiklusõnnetus, peab liiklusõnnetuses osalenud juht:
1) võimalikult kiiresti seisma jääma, põhjustamata sellega lisaohtu, ja lülitama sisse ohutuled. Kui sõidukil puuduvad ohutuled või kui liiklusõnnetuses osalenud sõiduk asub kohas, kus nähtavus on halb või piiratud, tuleb teele panna ohukolmnurk vastavalt käesoleva seaduse § 39 lõikele 9;
2) tegema kõik võimaliku, et liiklus liiklusõnnetuse kohal oleks ohutu;
3) esitama liiklusõnnetuses osalenud teise juhi soovil isikut tõendava dokumendi.
(2) Kui liiklusõnnetuses on inimene saanud vigastada või surma, peab juht:
1) kui liiklusõnnetuse kohal on sooritamata käesoleva paragrahvi lõike 1 punktides 1 ja 2 sätestatud toimingud, tähistama selle koha ohukolmnurgaga vastavalt käesoleva seaduse § 39 lõikele 9 ja tegema kõik võimaliku, et liiklus liiklusõnnetuse kohal oleks ohutu;
2) teavitama liiklusõnnetusest häirekeskust ning tegutsema sealt saadud korralduste kohaselt;
3) andma abivajajale esmaabi oma oskuste piires;
4) kirjutama üles liiklusõnnetuse pealtnägijate nõusolekul nende nimed ja aadressid.
(3) Kui juht on täitnud käesoleva paragrahvi lõikes 2 esitatud nõuded, kuid häirekeskuse teavitamine sündmuskohalt ei ole võimalik ja tal ei õnnestu korraldada kannatanu toimetamist haiglasse kiirabiga, peab ta viima kannatanu haiglasse oma sõidukiga, tingimusel et transportimine pole kannatanule ohtlik. Kannatanut transportinud juht peab haiglas kannatanu vastuvõtnud isikule teatama kirjalikult oma nime, kontaktandmed ja sõiduki numbri ning naasma viivitamata liiklusõnnetuse kohale.
b Liiklusõnnetusest ei ole vaja politseile teatada, kui on täidetud kõik järgmised tingimused:
1) inimesed liiklusõnnetuses vigastada ei saanud või liiklusõnnetuses osalenud inimesed ei nõua ise oma tervise kontrolli;
2) liiklusõnnetuses osalenud juhid või juht ja varalise kahju saajad on juhtumi põhjusi hinnates varalise kahju tekitamise vastutuse küsimuses ühel meelel;
3) hilisemat identifitseerimist võimaldaval viisil on loetletud kõikide liiklusõnnetuses osalenud inimeste andmed;
4) nimetatud on varalise kahju tekitamise eest vastutav isik;
5) liiklusõnnetuses osalenud juhid või juht ja varalise kahju saajad on punktides 2–4 loetletud asjaolud kirjalikult vormistanud ja sellele alla kirjutanud.[/b]
(5) Lahkarvamuse korral, kui varalise kahju saaja ei ole teada, varalise kahju tekitajat ei ole sündmuskohal või varaline kahju tekkis loomale otsasõidu või selle vältimise tagajärjel, tuleb liiklusõnnetusest kohe teatada politseile ja tegutseda vastavalt politsei korraldusele. Kui jahiseaduse mõistes suurulukile otsasõidu tõttu varalist kahju pole tekkinud, kuid suuruluk on saanud vigastada või hukkunud, tuleb teavitada häirekeskust ning tegutseda sealt saadud korralduste kohaselt.
(6) Sõidukit või liiklusõnnetusse puutuvaid esemeid tohib enne politsei liiklusõnnetuse kohale jõudmist liigutada vaid siis, kui transporditakse kannatanut haiglasse või teiste sõidukite liiklus on nende tõttu võimatu ja eelnevalt on tunnistajate juuresolekul ära märgitud sõiduki ja esemete asend ning jäljed.
(7) Liiklusõnnetuses osalenud juht ei tohi tarvitada alkoholi ja muud narkootilist ega psühhotroopset joovet tekitavat ainet, kuni politsei on selgitanud sündmuskohal välja liiklusõnnetuse asjaolud, välja arvatud narkootilist või psühhotroopset ainet sisaldavat ravimit sündmuskohal abi osutava kiirabibrigaadi või muu tervishoiutöötaja korraldusel vältimatu abi korras.

Praegusel juhul plekid ise ilmselt oma kasko kinni ja elad edasi.
Ei tea sa kodaniku nime, vastava katogooria juhtimisõiguse olemasolu...... ega sedagi, kas tsikli dokustaadid olid korras. Kas sõitja oli omanik, või mingi sass, kes läks kellegi tsikliga proovisõitu tegema ja pani risu. Siis viisid veel sellise vennikese kuskile tema auto juurde (selle sõiduki numbri panid ikka kirja?)


Katza
Postitusi: 49
Liitunud: 01 Okt 2011, 15:54
Tsikkel: Versys 650/KTM 525EXC/Z800
Asukoht: Tallinn/Tartu

Re: Vajaks veidi abi: otsin avarii põhjustanud Suzukit

Lugemata postitus Postitas Katza »

mike34 kirjutas:
puumake kirjutas:

Väga keerukas lugu. Mida tõestada. AGA
KUNA TEIE SOORITASITE VASAKPÖÖRET SIIS OLETE SÜÜDI TEIE. liikliusseadus paneb selle paika. Ei veendunud manöövri ohutuses. Olen ise süüdi jaanud ja on töökaaslane.samamoodi vasakpööret tehes süüdi jäänud.
Pealegi. Kui olid kehalised vigastused. Oleks tulnud kindlasti teatada.
Suht raske ja keerukas juhus politseisse minna. Ja kas mitte ka kindlustusse ei tule 3 päeva jooksul infot anda.

Nii ma nüüd siis selgitan veelkord PUUST ja PUNASEKS.
LS möödasõit vaskault poolt kahesuunalisel tänaval on lubatud kas eesliikuvast sõidukit möödajõudmiseks vastasuuna vööndi kaudu või kui eesliikuv sõiduk teeb parempööret.
kadaka tee ja mustamäe tee ristmikust juhtus see umbes 80m kaugusel Kadaka teel.
Minu taga oli veel sõiduauto tema suutis samuti kenasti hoo maha võtta ning ka vasak suunatuli oli sisse lülitatud kui ta nüüd otsustas minu taga olevast autos mööda lennata ja minule sisse sõita siis kus on antud juhul minu SÜÜ ?
Mina tegin endapoolt kõik vajaliku manöövri ohutuks sooritamiseks enda ja teiste liiklejate seisukohast.
mootorratas kohtus minu autoga kui olin juba vastasuuna vööndis täielikult.
Kindlustusele on kohtus teavitada 5 päeva jooksul. seda olen ka teinud kui inimene jääb leidamata teeb kasko auto korda.
Viimane fakt ei pane mind niivägag muretsema pigem fakt et teine osapool on kadunud.

Kuna Sa LS meile puust ja punaseks oskad teha ning tead täpselt, mida tähendab möödasõit, siis ole palun nii kena ja loe kõva häälega kõigile ette LS :
§ 17. Tee andmise üldised kohustused
(5) Mitterööbassõiduki juht peab andma teed:
3) vasakule või tagasi pöörates vastutulevale liiklejale ja temast möödasõidul olevale juhile, kui liikluskorraldusvahendid ei määra teisiti;

Siis võiks veel uurida väga süvenenult, kuidas käituda liiklusõnnetuse korral ning mõelda, mida tegid õigesti, mida valesti.
§ 169. Juhi tegutsemine liiklusõnnetuse korral

Ja sanktsioonid, mida võib oodata liiklusõnnetusest mitteteatamise puhul :
§ 236. Liiklusõnnetusest mitteteatamine

(1) Liiklusõnnetuses osalenud sõiduki juhi poolt liiklusõnnetusest politseile teatamise nõuete rikkumise eest, kui teatamine oli kohustuslik, –
karistatakse rahatrahviga kuni 300 trahviühikut, arestiga või sõiduki juhtimisõiguse äravõtmisega kuni kaheteistkümne kuuni.

(2) Kohus või kohtuväline menetleja võib kohaldada käesoleva paragrahvi lõikes 1 sätestatud süüteo eest lisakaristusena sõiduki juhtimisõiguse äravõtmist kolmest kuust kuni üheksa kuuni.

Motorcycling, if you need to ask why, you wouldn't understand.

puumake
Postitusi: 12
Liitunud: 10 Juul 2013, 23:40
Tsikkel: YAMAHA YX600 Radian
Asukoht: Paide / Pärnu

Re: Vajaks veidi abi: otsin avarii põhjustanud Suzukit

Lugemata postitus Postitas puumake »

Liiklusseadus
17.5.3
Ja
39.1
On ühed punktid. Mis reguleerivad
Ja 4 päeva hiljem.
Igatahes palju õnne.
Ees on väga pikk protsess

ela ise ja lase ka teistel elada
Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1811
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 217 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Vajaks veidi abi: otsin avarii põhjustanud Suzukit

Lugemata postitus Postitas pühak »

Kui vasakpöörde sooritajal oli suund sees ja ootas pöördeks võimalust, on selge, et tagant tulev möödasõitja alustas manöövrit hiljem. Kui asi nii oli, lootis tsiklimees sel kombel tõenäoliselt ka otsesõitjatest mööda saada, vilistades seadusepügalale, et vasakpöördele asunust sõidetakse mööda paremalt.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"

Katza
Postitusi: 49
Liitunud: 01 Okt 2011, 15:54
Tsikkel: Versys 650/KTM 525EXC/Z800
Asukoht: Tallinn/Tartu

Re: Vajaks veidi abi: otsin avarii põhjustanud Suzukit

Lugemata postitus Postitas Katza »

Tsiklijuhi tegu oli mõtlematu, kuid oma õigust ära tagantjärele nõudma mine. Sellest ei tule head. Aga jõudu asja lahendamisel!

Motorcycling, if you need to ask why, you wouldn't understand.
Kasutaja avatar

speedvana
Postitusi: 865
Liitunud: 17 Juun 2007, 13:41
Tsikkel: FZR
Asukoht: tallinn/+
Tänatud: 1 kord

Re: Vajaks veidi abi: otsin avarii põhjustanud Suzukit

Lugemata postitus Postitas speedvana »

saan aru, et teema algataja pöördus rohkem küsimusega, kas keegi teab kedagi, kes teab sellist tsiklit või ratturit.


Aivar123
Postitusi: 208
Liitunud: 23 Juul 2012, 17:00
Tsikkel: TDM 900
Asukoht: tallinn

Re: Vajaks veidi abi: otsin avarii põhjustanud Suzukit

Lugemata postitus Postitas Aivar123 »

ah mis sa vaevled, võta toru ja helista 6125666 ( politsei avariigrupi telefon) ja küsi sealt. Kui sa viisid tegelase tema auto juurde alinnu teele, siis mis sai rattast? Kui seal majas teda keegi ei tea, siis,kas tegu ei võinud olla suva "sassiga", kes ntx tegi kellegi rattaga proovisõitu, pani risu, sina viisid ta auto juurde tagasi ja omanik otsib ratast taga... kui ratas siiani seal kadaka teel ei seisa, siis keegi pidi ju selle ära viima - ehk on politseil juba miski info olemas ja ootavad sinu kõnet. Samavõrd on võimalus, et tegelane ise juba politseisse pöördunud jutuga, et miski auto tema külili lükkas ja ära sõitis. Siinolijatest pole (vist) keegi kohapeal olnud kui see asi juhtus, seega saad ainult teoreetilist moraalitsemist lugeda.

Parem kui me tööalaselt ei kohtu... mitte et minul klientide vastu midagi oleks.

Vabal ajal olen normaalne aga vaba aega on vähe, siis pakun veoteenust 8-kohaliste väikebussidega. Info Ps.
Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Vajaks veidi abi: otsin avarii põhjustanud Suzukit

Lugemata postitus Postitas mella »

Kes tõendab, et auto pöörde alustamisel suunaga märku andis? Titt tagaistmelt?
Tagantjärele võib igasugu luuletusi kokku panna, aga arvesse lähevad vaid tõestatavad faktid nagu möödasõit, vasakpööre ja mõlkis külg.


Teema algataja
mike34
Postitusi: 9
Liitunud: 03 Okt 2012, 09:35
Tsikkel: Yamaha XTZ 750

Re: Vajaks veidi abi: otsin avarii põhjustanud Suzukit

Lugemata postitus Postitas mike34 »

speedvana kirjutas:

saan aru, et teema algataja pöördus rohkem küsimusega, kas keegi teab kedagi, kes teab sellist tsiklit või ratturit.

See on täpselt see mida ma soovin.

Moraali lugeda oskab igaüks, ja kuna foorum on avalik on teil kõigil selleks õigus, kas seda tuleb teha ja milleks on see hea jäägu igaühe enda südametunnistusele.
Ma ei otsi siit õigust, vaid lihtsalt soovin leida teise osapoole.

Kes on süüdi ja mis toimub edasi jäägu aga kindlustuse otsustada.(kui leitakse minul süü siis olen täiesti nõus ka oma tegude eest vastutama)

Mihkel


puumake
Postitusi: 12
Liitunud: 10 Juul 2013, 23:40
Tsikkel: YAMAHA YX600 Radian
Asukoht: Paide / Pärnu

Re: Vajaks veidi abi: otsin avarii põhjustanud Suzukit

Lugemata postitus Postitas puumake »

Siis minegi juba kohe poliisi ja teata ka kindlustussse. Mida kiiremini seda parem.

ela ise ja lase ka teistel elada
Kasutaja avatar

Kri§to
Postitusi: 1393
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:21
Tänatud: 1 kord

Re: Vajaks veidi abi: otsin avarii põhjustanud Suzukit

Lugemata postitus Postitas Kri§to »

No näed kupli all kõik korras. Aga mis anomaalia see tollel päeval siis oli???


Teema algataja
mike34
Postitusi: 9
Liitunud: 03 Okt 2012, 09:35
Tsikkel: Yamaha XTZ 750

Re: Vajaks veidi abi: otsin avarii põhjustanud Suzukit

Lugemata postitus Postitas mike34 »

Kri§to kirjutas:

No näed kupli all kõik korras. Aga mis anomaalia see tollel päeval siis oli???

Hüsteeriliselt nuttev laps, naine kes on näost valge.
Ise ka aru ei saa.

Mihkel

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”