Aprilia RXV/SXV550 kahekesi sõiduks?

Soovid osta mootorratast, nägid tänaval vinget tsiklit ja tahaks arutleda, nõu pidada ... koht, kus erinevate mootorrataste kohta arvamust avaldada ja infot otsida...kogu üldine jutt mootorratastest

Moderaator: Moded


Teema algataja
sigaelmar
Postitusi: 286
Liitunud: 27 Juul 2006, 12:17
Asukoht: Saaremaa

Aprilia RXV/SXV550 kahekesi sõiduks?

Lugemata postitus Postitas sigaelmar »

Vaatan ja valin omale ratast ja ikka ja jälle jääb sõelale Aprilia RXV550 või siis hädapärast käiks ka SXV550. Minu jaoks suureks miinuseks on selle ratta juures see, et see on ühekohaline :( Kui ma ehitaksin kaassõitjale jalatoed, kas oleks mõeldav sellise rattaga kahekesi sõita? Sest noorik tahaks ka suvel mõned korrad ikka sõitu saada :) Huvitaks siis rohkem metsas sõitmine.



Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8783
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: Aprilia RXV/SXV550 kahekesi sõiduks?

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Tegemist ühe teravaima rattaga oma klassis, juba üksi on päris hull sõita, eriti, kui piirajad on maas.
Isegi, kui sellega saab kahekesi sõita, siis kahekesi metsas sõita pole küll väga hea mõte, ükskõik mis rattaga :)
Ühesõnaga, saab aga kui sa pole mingi MX-i kunn, siis lihtsalt ei soovita.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

efendi
Mode
Postitusi: 969
Liitunud: 23 Dets 2004, 17:12
Tsikkel: KTM
Asukoht: Tartu
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 24 korda

Re: Aprilia RXV/SXV550 kahekesi sõiduks?

Lugemata postitus Postitas efendi »

Ma küll ei saa hästi aru miks, aga palun - http://www.50stunt.com/SUPERMOTO_STUNT_ ... t-0101.htm selle otstarbe peaksid need täitma küll

i am not totally useless, i can be used as a bad example.

Kes mett teeb, see mett sööb!
Kasutaja avatar

cool200
Postitusi: 657
Liitunud: 15 Okt 2005, 13:19
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Re: Aprilia RXV/SXV550 kahekesi sõiduks?

Lugemata postitus Postitas cool200 »

teine tahab metsavaheteel töristada sõbrannaga lihtsalt--metsas sõitmine ei tähenda ju kohe myttamist ja tsikli uputamist :)

jawad,dnepr soolo,suzukiT500 2 takti,suzuGSXR750F,honda CBR900RR,yamuR1,suzuGSXR1000 K4 :)

Teema algataja
sigaelmar
Postitusi: 286
Liitunud: 27 Juul 2006, 12:17
Asukoht: Saaremaa

Re: Aprilia RXV/SXV550 kahekesi sõiduks?

Lugemata postitus Postitas sigaelmar »

Täpselt nii, cool200. Sellepärast pakub ka RXV rohkem huvi kuna tundub, et on tehtud enduuro variant sellest rattast. Või ma eksin?


MotoMell
Postitusi: 811
Liitunud: 01 Dets 2004, 17:32

Re: Aprilia RXV/SXV550 kahekesi sõiduks?

Lugemata postitus Postitas MotoMell »

SXV-ga metsa minekuks peaks RXV-lt lisaks velgedele veel amordid ja käigukasti hankima, SXV-l ülemõistuse pikk 1. käik, eriti metsa jaoks. Igapäevasõitudeks on see ratas tüütu, kahekesi sõitmiseks päris jabur. Samas nädalavahetustel adrenaliinipaugu hankimise jaoks parim asi.

Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2012
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Aprilia RXV/SXV550 kahekesi sõiduks?

Lugemata postitus Postitas bitter »

elmar, kas plaan on nii, et põhiliselt sõidad ise ja keerad korralikult peale :P aga mõned korrad aastas võtad pruudi sabale ja sõidate vaguralt nagu pensionärid kalavetele? Ei tea kui palju RXV poolraam kanda jaksab aga priisata seal kindlasti pole. Sihipäraselt kasutades ju sellise ratta peale tagumikku pikalt ei toeta! Kui paned pruudi istuma ja ise oled lenksus püsti siis peaks ok olema need mõned sõidud. Tasuks noorik välja õpetada, et auklikul teel ei istuta nagu kott kartuleid vaid aidatakse kaasa! Nagu hobusega traavi sõites. Tasub veel meeles pidada, et selle klassi rataste sadulad ei ole kruiisimiseks - võib patja vaja minna.


Teema algataja
sigaelmar
Postitusi: 286
Liitunud: 27 Juul 2006, 12:17
Asukoht: Saaremaa

Re: Aprilia RXV/SXV550 kahekesi sõiduks?

Lugemata postitus Postitas sigaelmar »

bitter kirjutas:

elmar, kas plaan on nii, et põhiliselt sõidad ise ja keerad korralikult peale :P aga mõned korrad aastas võtad pruudi sabale ja sõidate vaguralt nagu pensionärid kalavetele?

Võib nii õelda küll. Kõikidel sõitudel ta kindlasti kaasas ei ole ja matkama me ka selle rattaga ei taha minna. Lihtsalt veidi metsateedel koos kodistada mõni nädalavahetus.


Tort
Postitusi: 2021
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 166 korda

Re: Aprilia RXV/SXV550 kahekesi sõiduks?

Lugemata postitus Postitas Tort »

Mul on kasutusel sama lahendus. Taha on võimalik vajadusel lisa jalarauad külge keerata, ise kotte pidi paagi otsa ronida ja mahub pruut ka taha sellel optimistlikult max 1,5 kohalisel sadulal. Reisimiseks ja mugavaks kruisimiseks polegi mõeldud, aga sõidutamise eest saab punkti kirja. Ratas on lühendatud sadulaga enduro.

Kasutaja avatar

Irual
Postitusi: 250
Liitunud: 11 Okt 2010, 19:37
Tsikkel: vändast käima
Tänanud: 18 korda
Tänatud: 39 korda

Re: Aprilia RXV/SXV550 kahekesi sõiduks?

Lugemata postitus Postitas Irual »

Huvi pärast - mismoodi te kaassõitjat selliste ratastega üldse sõidutate? Kas keertate iga kord vedru eelpinget peale, et sag enam-vähemgi normaalne ja ratas juhitav oleks?


Teema algataja
sigaelmar
Postitusi: 286
Liitunud: 27 Juul 2006, 12:17
Asukoht: Saaremaa

Re: Aprilia RXV/SXV550 kahekesi sõiduks?

Lugemata postitus Postitas sigaelmar »

Irual kirjutas:

Huvi pärast - mismoodi te kaassõitjat selliste ratastega üldse sõidutate? Kas keertate iga kord vedru eelpinget peale, et sag enam-vähemgi normaalne ja ratas juhitav oleks?

Kuidas tavalistel ratastel tehakse? :roll:

Kasutaja avatar

Burn7
Postitusi: 571
Liitunud: 08 Juun 2005, 23:48

Re: Aprilia RXV/SXV550 kahekesi sõiduks?

Lugemata postitus Postitas Burn7 »

Palju te kokku kaalute?

Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Aprilia RXV/SXV550 kahekesi sõiduks?

Lugemata postitus Postitas Black »

Irual kirjutas:

Huvi pärast - mismoodi te kaassõitjat selliste ratastega üldse sõidutate? Kas keertate iga kord vedru eelpinget peale, et sag enam-vähemgi normaalne ja ratas juhitav oleks?

Huvitav, kas siin keerati?

http://2.media.collegehumor.cvcdn.com/3 ... d4c658.jpg

Ega nad võistlema lähe...


Teema algataja
sigaelmar
Postitusi: 286
Liitunud: 27 Juul 2006, 12:17
Asukoht: Saaremaa

Re: Aprilia RXV/SXV550 kahekesi sõiduks?

Lugemata postitus Postitas sigaelmar »

Burn7 kirjutas:

Palju te kokku kaalute?

Mina ca 84kg, naine ca 57kg.

Kasutaja avatar

Burn7
Postitusi: 571
Liitunud: 08 Juun 2005, 23:48

Re: Aprilia RXV/SXV550 kahekesi sõiduks?

Lugemata postitus Postitas Burn7 »

Siis ma arvan, et mahute ära küll. Ma olen 2 sõbraga koos ka ühe rattaga sõitnud. Kokku oli meid siis 3. Oli küll veidi suurem enduro - Suzuki Dr650. Kaalusime kokku umbes 240kg. Lapsepõlves sai Jawa, Minski ja Rigaga ka kolmekesi sõidetud.
Video ka sellest kuidas sxv'ga kahekesi sõidetakse.http://www.youtube.com/watch?v=T1oUxtXDWQ8

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8783
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: Aprilia RXV/SXV550 kahekesi sõiduks?

Lugemata postitus Postitas Piipz »

cool200 kirjutas:

teine tahab metsavaheteel töristada sõbrannaga lihtsalt--metsas sõitmine ei tähenda ju kohe myttamist ja tsikli uputamist :)

RXV ei ole sedatüüpi ratas lihtsalt.... Huvitaks, mis eelmine ratas oli, seda esimeseks rattaks kohe kindlasti ei soovita.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942

Teema algataja
sigaelmar
Postitusi: 286
Liitunud: 27 Juul 2006, 12:17
Asukoht: Saaremaa

Re: Aprilia RXV/SXV550 kahekesi sõiduks?

Lugemata postitus Postitas sigaelmar »

Aprilia Pegaso, Ducati Monster 750, Kawasaki ZX6R

Kasutaja avatar

efendi
Mode
Postitusi: 969
Liitunud: 23 Dets 2004, 17:12
Tsikkel: KTM
Asukoht: Tartu
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 24 korda

Re: Aprilia RXV/SXV550 kahekesi sõiduks?

Lugemata postitus Postitas efendi »

Kui mees tahab, las mees sõidab. Mina saan aru, et tegemist on pigem sellise - "viin tüdruku läbi metsa ujuma/diskolt koju/bussi peale vms" lahendusega, mitte kahekesi motomatkamisega. Ja kahtlen ka, et mingeid hüppeid vms seal kahekesi tegema hakatakse, niisama mõned kilomeetrid töristamist kannatab see sabaraam ära küll. Kui sa, sigaelmar aga peaks mingil imelikul põhjusel tõesti peast segane olema ja tahtma kahekesi krossi sõitma hakata, siis ole kena ja ära tee - selle jaoks ei ole see ratas ega ükski normaalne naisterahvas ehitatud.

i am not totally useless, i can be used as a bad example.

Kes mett teeb, see mett sööb!

Teema algataja
sigaelmar
Postitusi: 286
Liitunud: 27 Juul 2006, 12:17
Asukoht: Saaremaa

Re: Aprilia RXV/SXV550 kahekesi sõiduks?

Lugemata postitus Postitas sigaelmar »

Ei, naisega sõidan vaikselt rahulikult grüünes. Aga RXV võiks selline ratas olla, millega pärast üksi sõites fanni ka saab :) Sellepärast ma ei tahakski näiteks Pegasot või F650GSi, sest need on lahjad ja kohmakad :) Olen mõelnud ka XT660 peale aga tegelt on Euroopa rattad südamelähedasemad.


will111
Postitusi: 5261
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 381 korda

Re: Aprilia RXV/SXV550 kahekesi sõiduks?

Lugemata postitus Postitas will111 »

väga õige, ei ole mõtet osta mingit asfaldiendurot lihtsalt sellepärast, et need paar korda kahekesi sõita oleks natuke parem. kui see kahekesi sõitmine oleks peamine ja eesmärk siis teine asi.

mina sõitsin päris mitmeid kordi kahe inimesega oma kunagise TTR600'ga. sellel muidugi ei olnud see sabaraam nüüd kindlasti mitte nii nõrk, et seal midagi väga piiripealset oleks olnud aga noh ega ta ju ka ei ole siiski mingi kaheinimese tsikkel. ei ütleks, et probleemi oleks olnud.


Teema algataja
sigaelmar
Postitusi: 286
Liitunud: 27 Juul 2006, 12:17
Asukoht: Saaremaa

Re: Aprilia RXV/SXV550 kahekesi sõiduks?

Lugemata postitus Postitas sigaelmar »

MotoMell kirjutas:

SXV-ga metsa minekuks peaks RXV-lt lisaks velgedele veel amordid ja käigukasti hankima, SXV-l ülemõistuse pikk 1. käik, eriti metsa jaoks. Igapäevasõitudeks on see ratas tüütu, kahekesi sõitmiseks päris jabur. Samas nädalavahetustel adrenaliinipaugu hankimise jaoks parim asi.

Kuna SXV on kordades rohkem liikvel kui RXV, siis olen ka kaalunud selle soetamist aga sinu postitusest ma saan aru, et see variant ikkagi ei sobi mulle kui ma tahan metsas sõitmas käia. Ma mõtlesin, et vahetan rehvid ära ja asi vask. Kuigi olen märganud youtube videotest, et RXV on rahulikum ratas, see on siis ilmselt käigukastist?

Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Aprilia RXV/SXV550 kahekesi sõiduks?

Lugemata postitus Postitas mella »

550 *XV on fann ainult linnas huligaanitsemiseks ning supermotorajal. Või siis kruusateel.
Metsas on liiga väsitav ja võimas, et seda fannimisena saaks võtta.
Kunagi 1 mees oli pundis sellisega. Esimeses kivihunnikus istus lõpuks kinni, kuna pidevast väljasuretamisest kooles aku.

Kõige rohkem fanni on metsas olnud 250CC masinaga.

sigaelmar kirjutas:

Aga RXV võiks selline ratas olla, millega pärast üksi sõites fanni ka saab :)


Teema algataja
sigaelmar
Postitusi: 286
Liitunud: 27 Juul 2006, 12:17
Asukoht: Saaremaa

Re: Aprilia RXV/SXV550 kahekesi sõiduks?

Lugemata postitus Postitas sigaelmar »

Sellise töömahuga on vist ainult krossikad?

Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Aprilia RXV/SXV550 kahekesi sõiduks?

Lugemata postitus Postitas Black »

Suvaline enduurokas on metsarajale isegi asfaldirehviga kindlasti oluliselt etem kui Ninja. Ja ma olen Ninjaga metsarajal käinud (rannaliivast pidin tõesti seljas ära tooma). Et, noh, nagu vast hiljutisest enduroka teemastki läbi käis: kõik ei tahagi tingimata rajalt maha kive ja kände puurima minna. Mitte et see omaette lahe lõbu ei oleks. Aga universaalsus kindlasti kannatab, kui reg. numbrit külge ei saa. Eriti kui kuuri all teist tsiklit lisaks pole.

Kasutaja avatar

Kox
Postitusi: 551
Liitunud: 07 Okt 2006, 13:10
Tsikkel: 701 Enduro & Intruder 1800
Asukoht: Tartu
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Aprilia RXV/SXV550 kahekesi sõiduks?

Lugemata postitus Postitas Kox »

aga miks mitte miskit sarnast? http://www.auto24.ee/used/1890718

Omatud: Yamaha R6 99/Yamaha R6 02/Suzuki GsxR 600 04/Kawasaki Zx6R 03/Kawasaki Zx10R 04/Yamaha R1 04/Buell Xb9R Firebolt 02/Yamaha R6 07/KTM 950 SM 07/Kawasaki Zx10R 09/Buell Xb9S Lightning 04/KTM Super Duke 05/Aprilia Shiver 08/Yamaha R6 07/3x Yamaha FZ1N 07&08/Aprilia Tuono 07/Aprilia Tuono V4R 11/KTM 1290 Superduke R 14/KTM 1190 Adventure 14/BMW R 1250 GS Adventure 19/Husq 701Enduro 20 & Suzu VZR 1800 08

Brabus
Postitusi: 364
Liitunud: 18 Aug 2006, 16:03

Re: Aprilia RXV/SXV550 kahekesi sõiduks?

Lugemata postitus Postitas Brabus »

Kox kirjutas:

aga miks mitte miskit sarnast? http://www.auto24.ee/used/1890718

mille poolest ta nüüd rxv-st parem on ?

Kasutaja avatar

426f
Postitusi: 1572
Liitunud: 27 Jaan 2011, 03:27
Tsikkel: aprilia rs50 MHR
Asukoht: paide

Re: Aprilia RXV/SXV550 kahekesi sõiduks?

Lugemata postitus Postitas 426f »

on siin mõnel vastajal reaalselt ka antud ratas olemas või on asjaga sõitnud nii,et 2 inimest sadulas.rxv/sxv on veidra kuulsusega ratas,mõned ajad tagasi kõik tahtsid sellist omale ja siis kõik teadsid,et masinal on jama mootor ja vähe kestab ja kuna 2 silindrit siis on kolbide vahetus sama hinnaga nagu teeks kahte eraldi mootorit ja keegi ei ei läinud ostma.läks veel aega mööda ja selgitati,et selle mootori hoolduse remont on siiski väga odav ja nüüd kõik ostaks omale sellise

-minsk125
-voshod
-Izh planeta 5
-k750
-yamaha yz426f
-yamaha fj1200
-kawasaki zx12r

Supermoto stunts
Postitusi: 127
Liitunud: 11 Aug 2009, 18:18
Asukoht: Tallinn

Re: Aprilia RXV/SXV550 kahekesi sõiduks?

Lugemata postitus Postitas Supermoto stunts »

Minul oli, esiteks juba passis on ta kahekohaline, lühikesi otsi saab vabalt seljakotiga lasta,vajadusel timmid amordid jäigemaks. Varuosade hinda vaata inglismaal. Palju infot saad siit http://www.apriliaforum.com

Kasutaja avatar

KevinH
Postitusi: 30
Liitunud: 22 Aug 2013, 18:42

Re: Aprilia RXV/SXV550 kahekesi sõiduks?

Lugemata postitus Postitas KevinH »

Aga miks mitte drz400sm või s? Esiteks on stockis kahekohaline, teiseks on õlivahetus manualis 6000km, hea peremees vahetab muidugi tihedamini ja kolb kestab ka 30 000-40 000km ilma probleemideta.. Endal on hetkel 16 000 miili ja kõik tiptop. Naisega kokku kaalume samapalju, vahest käime koos metsas ja linnapeal tiirutamas ka aga ega see mingi eriline nauding ei ole, seepärast koos sõitmiseks ka teine ratas olemas. http://www.kuldnebors.ee/search/soiduki ... uage_id=et


Teema algataja
sigaelmar
Postitusi: 286
Liitunud: 27 Juul 2006, 12:17
Asukoht: Saaremaa

Re: Aprilia RXV/SXV550 kahekesi sõiduks?

Lugemata postitus Postitas sigaelmar »

Kox kirjutas:

aga miks mitte miskit sarnast? http://www.auto24.ee/used/1890718

:) Aprilia näeb parem välja, täpselt selle pärast. Suzuki kohta siis täitsa normaalse välimusega aga Itaalia rataste vastu ei saa. Jah, mulle on ratta välimus väga oluline, suudab seda keegi mõista või mitte.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratastest üldiselt”