Milline kiiver?

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas AzA »

Või on kirvehinnaga koorik üle keskmise niru, mida tuleb ka suht tihti ette.

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7219
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1877 korda
Tänatud: 521 korda

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

AzA kirjutas:

Või on kirvehinnaga koorik üle keskmise niru, mida tuleb ka suht tihti ette.

Ma seda nagu "läbi lillede" mõtlesingi,aga ei tahtnud kohe välja lajatada. :mrgreen:

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7358
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1078 korda
Tänatud: 1060 korda
Kontakt:

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

AzA kirjutas:

Või on kirvehinnaga koorik üle keskmise niru, mida tuleb ka suht tihti ette.

Maailm pole mustvalge, need nn kirvehinnaga koorikud on keskendunud ühe omadusena mugavusele. Teine asi, millele tähelepanu pöörata on see, et enimtunnustatud testid (Sharp, Snell, ECE , DOT) annavad kõik erineva tulemuse. Snell on "on-ei-ole" põhimõttel, ehk kas on sertifitseeritud või mitte, Sharp annab lisaks sellele ka tärnide arvu ning näitab ära, millised on konkreetse kiivri nõrgad kohad. Kui kiiver läbib testi, siis on ta turvaline. Halvasti istuv ja ebamugav aga kallis kiiver on alati viletsam, kui hästiistuv ja mugav aga odav kiiver (ja vastupidi).

http://sharp.direct.gov.uk/

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7219
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1877 korda
Tänatud: 521 korda

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Macintosh kirjutas:
AzA kirjutas:

Või on kirvehinnaga koorik üle keskmise niru, mida tuleb ka suht tihti ette.

Maailm pole mustvalge, need nn kirvehinnaga koorikud on keskendunud ühe omadusena mugavusele. Teine asi, millele tähelepanu pöörata on see, et enimtunnustatud testid (Sharp, Snell, ECE , DOT) annavad kõik erineva tulemuse. Snell on "on-ei-ole" põhimõttel, ehk kas on sertifitseeritud või mitte, Sharp annab lisaks sellele ka tärnide arvu ning näitab ära, millised on konkreetse kiivri nõrgad kohad. Kui kiiver läbib testi, siis on ta turvaline. Halvasti istuv ja ebamugav aga kallis kiiver on alati viletsam, kui hästiistuv ja mugav aga odav kiiver (ja vastupidi).

http://sharp.direct.gov.uk/

Minu kiiver on odav,istub hästi,hea tuulutusega,minu rattaga vaikne ning on sharp testis 4 tärni saanud.Tuleb välja,et puhas rõõm :D

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas AzA »

Kiiver on väga isiklik muidugi, aga sellegipoolest on väga tihti suure hinna puhul vähe kiivrit ja vastupidi.
Sõidan enamjaolt boxer V8-ga, mis on igast asendist kirvehinnaga üle keskmise niru. See, et ta mulle isiklikult on kõige mugavam ei tähenda, et ta kehva poleks.
Minu jaoks järgmine linnakas on gpa aircraft, aga mulle ta ei meeldi, mis siis, et 2x odavam ja topeltvisiiriga ja mugav ka ning ilmselt sama turvaline kui lõuakaitse välja arvata.
Võimalik, et sõltub väga rattast, pole jõudnud katsetada.
Maanteel eelistan üldse hjc cl-st-d, mis siis, et riiulis legendaarne c3.

Eks kiivritega on samamoodi nagu kõige muu kolaga .... 20% raha eest saad 80% asjast.
Kummardused sulle härra Pareto.

Kogun huvitavamaid eksemplare. Ilmselt lapsepõlve trauma, kui sõbrad rebisid panonnidel salvo lõuakaitse ja klaasidega isenditega, aga mina pidin mingi nokaga emmi meeste närakaga ringi tuuseldama :mrgreen:
Mulle võib alati pakkuda müüa ebatavalisi S ja M suuruses potte. Garanteerin, et hoitakse kotis stabiilse temperatuuriga ruumis ja kord aastas käiakse mikrofiibriga üle :bsmile:

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

AhtoP
Postitusi: 35
Liitunud: 26 Aug 2013, 16:34
Tsikkel: Kawasaki ZZR1400 2008a.

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas AhtoP »

Jagan oma muret ka siia.

Umbes aasta tagasi ostsin HJC rpha max kiivri. Suve keskel lagunes ära visiiri kinnitus. See oli üli vähese kasutuse juures üllatav. Tellisin liigendid uued. Paigalduse käigus selgus aga, et liigendi kinnitused visiiri lõua osal on täiesti katki. Mõlemalt poolt ühtemoodi. Kuna avastasin seda ebamugaval ajal, siis ei saanud garantii asja hästi ajada.
Otsustasin katkised kinnitused ise ära remontida. Kasutasin selleks "keemilist metalli" .
Liim jäi pidama ja nagu unustasin selle mure.

Kuna pühapäevaks lubab üsna head ilma, siis sai varustus välja võetud igaks juhuks. Minu üllatus oli suur, kui kiivri puhastamisel leidsin tugevad praod lõua osa plastiku sees. Ma ei hakka midagi seekord enam lahti võtma ega uurima, kuid ilmseltgelt selle kiivriga enam ohutu sõita pole.

Kuna kiivril endal on peal vist kile, siis selle alt praod ei paista.

Loomulikult on kiiver hästi hoitud ja kukkunud pole. Mõne üksiku õrna kriimu vast leiab.
Sellise kiivriga isegi õrna avarii puhul lendaks see kiiver ilmselt pilbasteks

Igatahes pöördusin müüa poole. Vaatab mis vastavad.

Aga nagu netist otsides selgus, siis on sama murega inimesi veel.

Ma ei ole agressiivne juht, olen lihtsalt võistlushimuline.

m1hkel
Postitusi: 3
Liitunud: 11 Jaan 2015, 15:23

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas m1hkel »

Kas keegi MT kiivrite kohta oskab midagi rääkida? Motomarketis praegu päris soodsate hindadega ja kõige odavam MT Revenge saanud SHARPi testis isegi 5 tärni. Ise oleks muidu rohkem huvitatud MT Blade SV-st.
http://motomarket.ee/catalog/mt-kiivrid

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7219
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1877 korda
Tänatud: 521 korda

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

m1hkel kirjutas:

Kas keegi MT kiivrite kohta oskab midagi rääkida? Motomarketis praegu päris soodsate hindadega ja kõige odavam MT Revenge saanud SHARPi testis isegi 5 tärni. Ise oleks muidu rohkem huvitatud MT Blade SV-st.
http://motomarket.ee/catalog/mt-kiivrid

Mine proovi ja saad teada,kas on mugav või mitte.Kellelgi teisel pole sinu pead proovimiseks :D
Motomarket ei võta kohe kindlasti mingit mõtetut saasta müüki.Kui ka veel head tulemused Sharp testis,siis mida veel oodata.Kui sobib ja välimus meeldib siis tee kaupa.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

m1hkel
Postitusi: 3
Liitunud: 11 Jaan 2015, 15:23

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas m1hkel »

urmas66 kirjutas:

Mine proovi ja saad teada,kas on mugav või mitte.Kellelgi teisel pole sinu pead proovimiseks :D
Motomarket ei võta kohe kindlasti mingit mõtetut saasta müüki.Kui ka veel head tulemused Sharp testis,siis mida veel oodata.Kui sobib ja välimus meeldib siis tee kaupa.

Eks ma nii arvatavasti teengi, lihtsalt mõtlesin, et äkki kellelgi on kogemusi jagada selliste omaduste kohta, millest letiääres ei saa aru (mürasummutus, õhutus jne). :)


fisher
Postitusi: 84
Liitunud: 28 Mär 2006, 13:45
Tsikkel: 1999 Triumph Sprint ST

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas fisher »

Nüüd läinud suvi sai siiber varustuses higistamisest ning ostsin Knox Venture särgi, suvepüksid ja suvekindad. Nüüd tuleva hooaja peale mõeldes aga tekkis hirm, et no ei taha palava ilmaga olemasolevat HJC kinnist kiivrit eriti pähe panna.

Ons kellelgi ehk soovitust järgmiste näitajatega kiivrile:

pigem tagasihoidlik must matt välimus
avatav
võiks olla mitte liiga mürarikas
päikesevisiir/prillid vms, mida suuremad, seda parem
hind selline max 200.-
väga mööda Eestit hetkel veel ringi ei paaruta, et kui saaks Tallinnas pähe proovida/osta oleks hea

Kui kellelgi on ideid, andke teada.

Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3196
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 196 korda

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Vaata sead üleval olevat linki seal on ka avatav MT.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7358
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1078 korda
Tänatud: 1060 korda
Kontakt:

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

fisher kirjutas:

Nüüd läinud suvi sai siiber varustuses higistamisest ning ostsin Knox Venture särgi, suvepüksid ja suvekindad. Nüüd tuleva hooaja peale mõeldes aga tekkis hirm, et no ei taha palava ilmaga olemasolevat HJC kinnist kiivrit eriti pähe panna.
Ons kellelgi ehk soovitust järgmiste näitajatega kiivrile:
pigem tagasihoidlik must matt välimus
avatav
võiks olla mitte liiga mürarikas
päikesevisiir/prillid vms, mida suuremad, seda parem
hind selline max 200.-
väga mööda Eestit hetkel veel ringi ei paaruta, et kui saaks Tallinnas pähe proovida/osta oleks hea
Kui kellelgi on ideid, andke teada.

Kui sul on kuumusega suvel probleeme, siis esimene asi mida vaadata on kiivri värv - must kiiver neelab mõnusalt soojust ja see neeldunud soojus läheb ikka kiivrisse. Avatav iseenesest ei anna jahutuseks suurt midagi juurde. Pigem vali siis juba hele kiiver.

Mina sinu asemele vaataks kahte võimalikku valikut:

  1. Caberg Ego - väga suurte tuulutuspindadega kiiver spetsiaalselt suviseks sõiduks. http://www.webbikeworld.com/r2/motorcyc ... aberg-ego/
    Tallinnas on neil väidetavalt kohepeal olemas: Neil http://www.mymoto.ee/CABERG-EGO-STREAMLINE/5/123/5100
  2. Shark Evoline 3 - kiiver mida saab muuta lahtiseks ja kinniseks, nii nagu parasjagu vaja on vaid ühe käeliigutusega. Müüb Motodepoo

Pilt

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7219
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1877 korda
Tänatud: 521 korda

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

fisher kirjutas:

Nüüd läinud suvi sai siiber varustuses higistamisest ning ostsin Knox Venture särgi, suvepüksid ja suvekindad. Nüüd tuleva hooaja peale mõeldes aga tekkis hirm, et no ei taha palava ilmaga olemasolevat HJC kinnist kiivrit eriti pähe panna. .....

Proovi lihtsalt mõnd avatava lõuaga kiivrit,või sellist millel see lõuaosa veel ka ära käib.Palavusest päästab see,kui saad seima jäädes(ka foori taga) või vaikselt liikudes lõua lahti teha.
Kui,aga ilm väga kuum,siis on kinnise lõua ja visiiriga isegi parem,kui see et kuum õhk näkku tuleb.Olen seda kogenud ja see on väga vastik.Tekib see muidugi alles seal 35+ temperatuuriga,aga ka sellega võiks arvestada.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

fisher
Postitusi: 84
Liitunud: 28 Mär 2006, 13:45
Tsikkel: 1999 Triumph Sprint ST

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas fisher »

Macintosh kirjutas:
fisher kirjutas:

Mina sinu asemele vaataks kahte võimalikku valikut:

  1. Caberg Ego - väga suurte tuulutuspindadega kiiver spetsiaalselt suviseks sõiduks. http://www.webbikeworld.com/r2/motorcyc ... aberg-ego/
    Tallinnas on neil väidetavalt kohepeal olemas: Neil http://www.mymoto.ee/CABERG-EGO-STREAMLINE/5/123/5100
  2. Shark Evoline 3 - kiiver mida saab muuta lahtiseks ja kinniseks, nii nagu parasjagu vaja on vaid ühe käeliigutusega. Müüb Motodepoo

Pilt

Esimene variant pole avatav ning teine maksab rohkem, kui oleksin nõus investeerima.

Kui täpsutada, siis see palavus pigem häirib selles mõttes, et tõmban endale ämbri pähe, kus siis õhk mingil määral liigub, aga tahaks, et tuul näole puhuks. Millegipärast on suvel väiksematel teedel, heinamaade vahel sõites täiuslikuks õnneks puudu just see tunne :) Võiks ju praegu visiiri lahti teha, aga siis lendavad jumal teab mis asjad silma ja päikeseprillid alla ei mahu. Avatava kiivriga see hetk kiivrisisesed prillid ette, nokk lahti ja nirvaana.

Aga egas midagi, mitu head kuud on aega ja eks üritan siis siin-seal motopoest läbi käia ja näppida isendeid.

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas AzA »

Mida parem ventilatsioon, seda suurem müra :)
Mida lahtisem kiiver, seda ohtlikum lõug ära riivida.
Evo 3 on selline kõige rohkem keskel asi.
Soovitan soojalt, kui peakuju sobib.

Veel on variantideks shark raw, gpa aircraft tüüpi lahtised, kus saab lõuale mesilasekaitsme panna.
Mõtle veel 2-e kiivri peale, selline 100 eurine täiesti lahtine palavaks heinamaaks ja sabale igaks juhuks kinnine.

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6637
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 659 korda
Tänatud: 406 korda

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas yeekim »

GIVI kiivrid:
Pilt
Pilt

Müüjaks JAWA pood ja Depoo.

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!


jaanisp
Postitusi: 117
Liitunud: 25 Apr 2007, 16:31
Tsikkel: Z
Asukoht: Tartu

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas jaanisp »

Oman ego streamline ja tegu on väga hea kiivriga, julgen soovitada. Mugav ja hea tuulutusega, samas ka suhteliselt vaikne.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7219
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1877 korda
Tänatud: 521 korda

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Müra on seotud ikka pigem rattast(aerodünaamikast) ja üsna vähe ka kiivrist.Lahtine kiiver ei ole kindlapeale väga mürarikas on ka vastupidi.Lahtisel kiivril, tuulekohin mis tekib kinnisel kiivril, peaaegu puudub,kuulda on mootori häält ja ka ümbritsevat müra,aga see ei ole üldiselt häiriv.Lahtine kiiver peaks ikka kindlasti olema visiiriga,sest ainult prillidega on suht ohtlik meie putukarikkas kliimas ja ka vihmaga on prillidega kehv.Mul oli lahtine Held ja praegu on selline ,millel lõug ära käib.Minu rattaga,kõrge klaasiga, on kõige suurem tuule müra, kui lõug ees ja visiir kinni.
Tegelikult annavad poed ka proovisõiduks kiivrit.Nii,et mine oma rattaga kohale ja proovi ära.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Laur
Postitusi: 377
Liitunud: 18 Nov 2005, 18:37
Tsikkel: VTX1800R
Asukoht: Muhv nõudmiseni
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 2 korda

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas Laur »

Praegune ca 6a. tagasi ostetud Nolan N82 classik plus kinnine kiiver, muidu meeldiv kuid tuulemüra on kohutav, vahest sõidust tulles kõrvad huugavad. ratas sporttouring.
On midagi nii kuni keskmises hinnaklassis vaiksemat saada või käib see kõikide odavama otsa kiivritega kaasas?

M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans

sandman1111
Postitusi: 279
Liitunud: 01 Juun 2006, 17:22
Tsikkel: CRF450R13

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas sandman1111 »

Sharp testis, teeb 60 eurone kiiver pähe väga kallitele tootjatele. Ma ei tea kui südamesse neid tähti saab võtta, raske uskuda, et Arai viimane sõna on halvem kui 60 eurikovine.


being
Postitusi: 49
Liitunud: 08 Apr 2015, 20:57
Tsikkel: BMW R1200RT / CBR600F

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas being »

On kellelgi ehk kogemust Nexx XR2 või XR1R naked bikega? Ehk siis suhteliselt püstine asend ja väike tuuleklaas, mis tuule kiivrile suunab.

Otsin turvalist, vaikset, kvaliteetset, hea õhutuse ja suure nähtavusalaga ning mõistliku hinnaga kiivrit. :wink:

Kasutaja avatar

Kristjan85
Postitusi: 89
Liitunud: 17 Veebr 2012, 15:25
Tsikkel: Yamaha r6
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas Kristjan85 »

Kas Arai Vector 2 ja Arai Axces 2 kiivrite näol on tegemist ühe ja sama kiivriga? Kas eri turgudel on kiivrid erinevate nimedega nimetatud?

Kasutaja avatar

Kristjan85
Postitusi: 89
Liitunud: 17 Veebr 2012, 15:25
Tsikkel: Yamaha r6
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas Kristjan85 »

Kristjan85 kirjutas:

Kas Arai Vector 2 ja Arai Axces 2 kiivrite näol on tegemist ühe ja sama kiivriga?

Selgitan, soovin osta seda kiivrit:
http://www.bikeworld.fi/verkkokauppa/ky ... -axces-ii6
Käisin proovimas, nagu pähe valatud. Otsisin infot juutubist, infi vähe, siis leian sellise video:

Sama kiiver? Teine nimi? USA turule?
Vectori kohta infot palju rohkem. Ei leidnud, aga et meie poed siin vectorit müüks.
Mõtteid?

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2542
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 182 korda
Tänatud: 356 korda

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas Maaks »

sandman1111 kirjutas:

Sharp testis, teeb 60 eurone kiiver pähe väga kallitele tootjatele. Ma ei tea kui südamesse neid tähti saab võtta, raske uskuda, et Arai viimane sõna on halvem kui 60 eurikovine.

Kiivritel on väga palju muid (kasutajate jaoks) olulisi omadusi kui et vastupidavus kokkupõrkele (ja löögienergia neelamine) :-)
Alates kasutusmugavuses ja kaalust ning lõpetades müra ja kasvõi ventilatsiooniga.
Ehk siis lihtne on teha turvalist kiivrit, aga lihtne ei ole teha turvalist, kerget, vaikset ja kasutajasõbralikku kiivrit. Sealt ilmselt ka kallim hind (arendustöö tuleb ju kellelgi kinni maksta).
Aga asjast kah: mul sellest kevadest alates HJC RPHA Max ja senise põhjal rahul asjaga, arvestades et sain hea hinnaga (240€).
Ainus puudus visiiri kiire uduseks minemine linnasõidul, kui tuleb foori taga seisma jääda - ehk siis peab serva lahti tegema. OK, kiivriga oli kaasas veel uduvastane pinlock lisavesiir, mida külge pole veel pannud - võib-olla see päästaks päeva.
Aga ikkagi on parem kui mu eelmine kiiver (HJC CL Max) - too on nüüdseks juba 7a vana kah muidugi.

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

pritz
Postitusi: 74
Liitunud: 26 Nov 2012, 19:48
Tsikkel: k12R

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas pritz »

Pinlock on ääretult lahe asi, aga paraku ka kvaliteetne pinlock teeb visiirist läbi nähtavuse ikkagi grammikene kehvemaks kui palja puhta visiiriklaasiga. Lisaks tegin avastuse, et pinlocki lisakiht on vist kõige tundlikum asi kriimustustele maailmas .

Aga paduvihmas ja linnas. No problemo.

"He who shall be last, shall be sideways and smiling"

Sülearvutid maaletooja hinnaga! priidik@notebooks.ee Küsi julgelt! Vaata http://www.notebooks.ee
Kasutaja avatar

426f
Postitusi: 1572
Liitunud: 27 Jaan 2011, 03:27
Tsikkel: aprilia rs50 MHR
Asukoht: paide

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas 426f »

kuidas seda õiget kiivri suurust valida,mul vana kiiver on s mõõdus ja uus on m sest poes s ei tahtnud kuidagi pähe mahtuda ja kui kiiver peas oli siis pressis näo naha kortsu ja m on väheke suur peas.samas vana s mõõdus kiiver istub peas väga hästi

Viimati muutis 426f, 11 Juun 2015, 12:25, muudetud 1 kord kokku.
-minsk125
-voshod
-Izh planeta 5
-k750
-yamaha yz426f
-yamaha fj1200
-kawasaki zx12r

vanalendur
Postitusi: 507
Liitunud: 10 Juul 2012, 21:17
Tsikkel: D Monster
Asukoht: Tartu/Riia
Tänanud: 77 korda
Tänatud: 39 korda

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas vanalendur »

426f kirjutas:

kuidas seda õiget kiivri suurust valida,mul vana kiiver on m mõõdus ja uus on s sest poes m ei tahtnud kuidagi pähe mahtuda ja kui kiiver peas oli siis pressis näo naha kortsu ja s on väheke suur peas.samas vana m mõõdus kiiver istub peas väga hästi

No eks sa peadki selle järgi valima kuidas peas tundub. Eriti kui S(mall) on suur ja M(edium) on väike.

Kasutaja avatar

426f
Postitusi: 1572
Liitunud: 27 Jaan 2011, 03:27
Tsikkel: aprilia rs50 MHR
Asukoht: paide

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas 426f »

uus on mingine imelik odav tornaado kiiver,ma loodan,et kallima otsa omad on seest õige suuruse järgi tehtud.kui poest leian üles Shoei NXR siis seda kindlasti proovima m ja s suurust.kui palju uue kiivri polster kandes venib

-minsk125
-voshod
-Izh planeta 5
-k750
-yamaha yz426f
-yamaha fj1200
-kawasaki zx12r

nilsleven
Postitusi: 69
Liitunud: 04 Juun 2013, 10:24
Tsikkel: HD Dyna 96ci | Iron 883
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 2 korda

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas nilsleven »

urmas66 kirjutas:

Panin selle LS2 kiivri otsingusse ja seal oli ka selline avatava lõuaga, aliexpressis olematu hinnaga müügis olev LS2 FF370.Otsisin igaks juhuks ka SHARP testi selle ja ,mis mind hämmastas,et sellele on antud 4tärni ja Shubert C3 on saanud 3 tärni.Ja seda 3-e tärni on saanud ka veel väga paljud tuntud ning kallid kiivrid.
http://sharp.direct.gov.uk/testsratings/schuberth-c3
http://sharp.direct.gov.uk/testsratings/ls2-ff370

Sellega on selline naljakas lugu, et kiivritestid ja turvalisus ei ole tegelikult 100% kooskõlas. Nimelt selleks, et saada testis hea hinne, ei tohi kiiver puruneda. Kuid mitte-purunev kiiver ei absorbeeri lööki vaid kannab selle ajule ja selgroole edasi. On hüpotees, et kõige turvalisemad kiivrid ei saagi kiivritestides häid hindeid saada, ning on võimalik suhteliselt lihtsasti teha 5* kiiver, mis ei ole kahjuks eriti turvaline - aga hea on 5* kleeps poes peale panna :)

Loe ka:
http://jalopnik.com/5582380/how-the-tru ... list-fired

...ja sama teema ameerika jalgpalli kiivritega:
http://www.bloomberg.com/news/features/ ... ll-helmets

Viimases on hea lause: "Virginia Tech’s STAR system is widely influential, but does it oversimplify the complex science around concussion risk?"


nilsleven
Postitusi: 69
Liitunud: 04 Juun 2013, 10:24
Tsikkel: HD Dyna 96ci | Iron 883
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 2 korda

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas nilsleven »

Kas keegi on omanud nii Schuberth C3 kui C3 Pro kiivreid ning oskab seletada, kas Pro mõnu on nii suur, et selle eest lisa 250 eurot välja käia?

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”