Tsikkel motomatkamiseks


Aha
Postitusi: 34
Liitunud: 12 Aug 2004, 23:16
Tsikkel: VFR 800
Tänatud: 3 korda

Re: Tsikkel motomatkamiseks

Lugemata postitus Postitas Aha »

OldHorseNewTricks kirjutas:

Tere,

Kas keegi oskaks soovitada häid lehti-foorumeid kus oleks kirjutatud lähemalt matkaratastest. Koguaeg on paelunud mõte tsikliga matkata, kuid siiani pole olnud piisavalt ressurssi sellega tegelemiseks. Nüüd kus on tekkinud võimalus sellega tegeleda ja uuringi maad. Endale on silma jäänud Honda VFR... Tripid ilmselt väga pikad alguses ei ole ja enamus ikkagi asfald... Ei taha ka üle tõmmata esialgu- saaks maitse suhu läbi kogemuste.
Täiesti rohelisena motomatkamises on silma jäänud matkajaid nn sport touring ratastel kui ka enduro üüpi masinatega matkajaid. Mis on nende põhimõtteline vahe? Tehnilisest poolest saan aru, kuid pole olnud võimalust suhelda inimestega otse miks on tehtud otsus ühe või teise ratta kasuks.

Aasta lõpus sai võrreldud 1200GS ja eelmise põlvkonna VFR800. Link siin: http://biker.ee/phpbb/viewtopic.php?f=1 ... FR#p699863
Teistest ei oska väga arvata kuna ei ole suurt kasutanud va Jawa 350 ja Pannonia, aga need ilmselgelt täna enam ei kvalifitseeru. :D

Kindlasti on igaühe jaoks mingi ratas või ratta tüüp vähemalt. Suurem veelahe läheb sealt, kas sõita ainult asfaldil või ka kõikjal mujal.

Esmane äratundmine (või siis mitte) tekib peale istudes. Edasi kujuta ennast nii paagitäie jagu (3-4 h järjest või peatustega) sama koha peal istumas. Kui on alguses ebamugav, siis 3h möödudes on palju ebamugavam! Ja kui kunagi pikemalt tahad sõita, siis 2-3-4 paagitäit läheb tavaliselt päevas pikemate otste puhul sõltuvalt istmiku kestvusest ja ratta kiirusest ning janust.

Üldine soovitus on alustada lihtsamast, lahjemast, odavamast otsast kuna muidu võivad proovimised ja otsingud kalliks kätte minna. Suurem ratas ei ole tingimata paha aga võib alguses lihtsalt hirmutada. Samuti võib sellega täislasti ja aeglase kiiruse kombinatsioon olla raskemini hallatav (otse sõitmine ju enamusega lihtne!).

PS. Kui plaan kahekesi matkata, siis soovitan ka seljakoti arvamust pärida (turvatunne, nähtavus, mugavus, kinnihoidmise võimalused jne..).

VFR 800 julgen soovitada asfaldile. GS 1200 saab hästi hakkama igal pool, kuigi asfaldil viib VFR kaugele kergemini.

Terveid kilomeetreid!

VFR

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Motomatkamine”