Kas lane-split on Eestis lubatud? → Re: Kas lane-splitte on eestis lubatud?

Kasutaja avatar

tfr
Postitusi: 560
Liitunud: 07 Okt 2003, 12:12
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 2 korda

Re: Kas lane-splitte on eestis lubatud?

Lugemata postitus Postitas tfr »

§2 lõige 76 on mu meelest kõige parem. See jätabki kõik hallile alale. Kui seal oleks sõna "Sõidukite" "autode" asemel, siis vaidlemiskohta sisuliselt ju ei oleks.

Mina isiklikult interpreteeriks seda punkti nii, et see lubab tsiklitel/mopeedidel pikalt ja pidevalt kahekesi kõrvuti sõita.

Lane-splittingut võib käsitleda kui rivi üksteisele järgnevaid möödumis- või möödasõidumanöövreid - sõltuvalt sellest, kas sa jääd sama raja piiresse või ei. Reaalses elus kipub ta pigem minema pigem sinna möödasõidu poole, sest Sa sõidad kas joone peal või siis siiberdad seal veits ühele või teisele poole. Möödasõit on aga rangemalt reglementeeritud. Möödumise §54 iseenesest ei keela ka paremalt poolt möödumist, eeldusel et Sa jääd sama sõiduraja piiresse.

Aga vanasti oli LS-is kindlasti ka sees "nõelumise keeld", mis oli defineeritud umbes nii, et keelatud on "järjestikused manöövrid ettejõudmise eesmärgil". Aga praegu ma miskipärast seda leida ei suutnud.



TransAlp '02

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”