Ratta vedamiseks kärukonksu abivahend

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
hgl
Postitusi: 25
Liitunud: 17 Juul 2014, 23:03
Tsikkel: Kawasaki GT750 '89

Ratta vedamiseks kärukonksu abivahend

Lugemata postitus Postitas hgl »

Tere!

Kas keegi on kusagil näinud või kasutanud sellist abivahendit, mis käib autol kärukonksu munaku otsa ja selle abivahendi peale läheb ratta esiratas.
Tulemuseks on kiire ja lihtne lahendus ratta transpordiks? Siiamaani on silma jäänud ainult pigem ameerikamaa masinate kandilise kandetoru sisse käiv lahendus.

Tänud ette



Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7345
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Ratta vedamiseks kärukonksu abivahend

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Eks siin ole põhjus, miks ameeriklaste kandilise torudega kinnitusi on maailm täis ja Euroopas kasutatava muna otsa leidub vaid (vähemalt) kaherattalisi haagiseid. Muna otsa käivad asjad ei saa olla jäigalt kinni. Muna ülesanne on võimaldada haagitud seadmel võimalikult vabalt liikuda. Sa soovid täpselt vastupidist.

Pilt
http://goo.gl/iFW9P6

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2504
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 341 korda

Re: Ratta vedamiseks kärukonksu abivahend

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Seda vist käsitletakse seaduses pukseerimiseks ja soolomotorratta pukseerimine ei ole lubatud?!
PS Mul autol kah kandiline konksu kinnitus, aga "made in estonia"
EDIT: Mac, munal on vars kah taga! Need jalgrattahoidjad, mis munale toetuvad on küll suht jäigalt kinni.

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA

mrtn
Postitusi: 166
Liitunud: 20 Okt 2003, 22:17
Tsikkel: Suzuki VX800
Tänanud: 14 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Ratta vedamiseks kärukonksu abivahend

Lugemata postitus Postitas mrtn »

Maaks kirjutas:

PS Mul autol kah kandiline konksu kinnitus, aga "made in estonia"
EDIT: Mac, munal on vars kah taga! Need jalgrattahoidjad, mis munale toetuvad on küll suht jäigalt kinni.

Eemaldatavad konksud võiksid standardiseeritud küll olla a la ameeriklaste nelikanttoru. Mul on 3 autol kõik erinevad.

Munakal istuv jalgrattahoidik on teatud hetkeni tihke, aga kui järgi annab, siis enam kinni ei püsi. Mul on üks selline. Ma ei ole kindel, miks ma seda ära visanud pole veel.

Suzuki VX800 '93
Kasutaja avatar

Teema algataja
hgl
Postitusi: 25
Liitunud: 17 Juul 2014, 23:03
Tsikkel: Kawasaki GT750 '89

Re: Ratta vedamiseks kärukonksu abivahend

Lugemata postitus Postitas hgl »

No jaa, veeb on täis meerikamaa lahendusi nelikant toru otsas.

Kuid alati on võimalus, et keegi on välja töötanud miskise universaalse lahenduse ka teistele tegelastele.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Ratta vedamiseks kärukonksu abivahend

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

mrtn kirjutas:
Maaks kirjutas:

PS Mul autol kah kandiline konksu kinnitus, aga "made in estonia"
EDIT: Mac, munal on vars kah taga! Need jalgrattahoidjad, mis munale toetuvad on küll suht jäigalt kinni.

Eemaldatavad konksud võiksid standardiseeritud küll olla a la ameeriklaste nelikanttoru. Mul on 3 autol kõik erinevad.

Munakal istuv jalgrattahoidik on teatud hetkeni tihke, aga kui järgi annab, siis enam kinni ei püsi. Mul on üks selline. Ma ei ole kindel, miks ma seda ära visanud pole veel.

Mul on konksu kinnitusega Thule lukustatav rattahoidik kolmele rattale ja see küll lukustatud asendis ei saa kuskile liikuda.Need kandilise toruga kinnitused on lihtsalt tugevamatel konksudel ja ka euroopa autodele(raamiga maasturid ja kaubikud-bussid) saadaval.
Need tavalised konksud on kandevõimega 75kg,kui suurema kandevõimega vaja ,siis saad ka tugevama kinnitusega konksu panna.Saamas enamus meil müüdavatest maasturitestki ei ole tehase poolt suurema koormuse jaoks mõeldud,sellest ka konks vastav.Need suuremad koormused eeldavad ikka ja ainult raamiga autot ehk kui tahad tsiklit,ka kerget.seal vedada,siis peab ikka vastav auto olema ,mitte lihtsalt konks tugevam.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

ramli
Postitusi: 32
Liitunud: 21 Aug 2006, 21:23
Tsikkel: 1200NTX
Asukoht: Viljandi
Tänatud: 2 korda
Kontakt:

Re: Ratta vedamiseks kärukonksu abivahend

Lugemata postitus Postitas ramli »

hmm, mulle see idee meeldib. Aga tõesti, kuidas seadus sellise lahenduse peale vaadata võib? Nii Eestis kui mujal Euroopas ning mis kiirusega siis sõita tohib? Kui see pukseerimise alla kuulub, siis vist natuke jama.

Muidu teeks omale kohe kahekohalise :razz:, otse raami külge. Rataste vahele peaks vast distantsvarda panema, et kurvis või tagurdamisel kokku ei keeraks. Ja siis igatahes, lõunasse kasvõi novembris :mrgreen:

Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Ratta vedamiseks kärukonksu abivahend

Lugemata postitus Postitas Black »

LS:

§ 62. Mootorsõiduki pukseerimine

(1) Mootorsõidukit võib pukseerida haagiseta mootorsõidukiga. Pukseerida ei tohi kaherattalise sõidukiga ega kaherattalist sõidukit.

(9) Ühtki inimest ei tohi olla pukseeriva mootorsõiduki veoplatvormil ega sellele osaliselt toetatud sõidukis.

Ehk osaliselt toetumine kvalifitseerub pukseerimiseks ja kaherattalist meil pukseerida ei tohi.

Pange oma krossikad katuseraamidele, kui kuuti, kasti ega käru pole. :)

Kasutaja avatar

Kapa
Postitusi: 280
Liitunud: 08 Veebr 2006, 14:58
Tsikkel: Honda XR600r Honda CRF450
Asukoht: viljandi
Tänatud: 2 korda
Kontakt:

Re: Ratta vedamiseks kärukonksu abivahend

Lugemata postitus Postitas Kapa »

Pole probleem! :wink: Tegelt peaks selle kasti vb üldse ära kaotama!

Pilt
Pilt

Kui teed ära karda, kui kardad ära tee! Iga kord sama jama!
PUUPAADID
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”