Mootorratturite reisikirjad → Mootorrattaga kiirteel

Kasutaja avatar

CB500
Postitusi: 2189
Liitunud: 25 Juul 2003, 21:52
Asukoht: CB900F Hornet

Mootorrattaga kiirteel

Lugemata postitus Postitas CB500 » 13 Juul 2005, 13:30

puhh kirjutas:Ennem kui oma reisikirjad ülesse paneks, paluks targematelt natsa abi, et see reis ka hästi sujuks ja oleks millest kirjutada. Nimelt paluks abi st nõu, mida jälgida ja arvestada liikudes Tšehhis, Austrias, Sloveenias, Horvaatias, Ungaris, Slovakkias.
Näiteks, kus on kiirtee maksuline, kas mingi piirivalve ootab veel "podarokit" peale poola ja leedu omade? Peab mingi erikindlustus olema mõnel maal peale meie rohelise kaarti? Vms hääd nõuanded.

Ette tänades ja reisi ootuses
puhh
Tšehhi kiirtee(d) mootorratturile tasuta, vähemalt meie ei maksnud sest bensukast nii öeldi. Austrias on muutorratastele tasuline, aga see on nii ilus maa et soovitaks sõita mitte-kiirteid, kollased ja võimalikult käänulised highly recomended! ;) Austrias on head teed ka. Sloveenias ka vist kiirtee tasuta, ei märganud küll sellist kohta kus maksma oleks pidanud. Horvaatia kiirteed kõik tasulised, tõkkepuu alt saad piletiga sisse ja maha sõites maksad ära. Maksta saab Horvaatia kuna, euro ja kaardiga. Ungari kiirtee tasuline, tuleb osta vinjett(kleeps), nagu austriaski.
Piirivalve kinki ei ole minult veel nõudnud, olen kõiki mainitud maid läbinud 1 korra v.a. läti-leedu (2).
Rohelisest kaardist piisab.


Mine “Motomatkamine”