Rumalad küsimused 2
-
- Postitusi: 239
- Liitunud: 22 Juun 2007, 12:44
- Tsikkel: FighTLR, Scrambler (domikas)
- Asukoht: Kangru-Uuesalu
- Tänanud: 1 kord
- Tänatud: 62 korda
Re: Rumalad küsimused 2
Tort kirjutas:Soojamehi ka leidub? Mis maksab talvel tänapäeva elektrihinna juures 100m2 2-korruselise normaalse soojustusega ridaka küte õhk-vesi pumbaga? 6 malmradikat on. Ise arvan, et ca 100 euri kuus.
"Normaalsest soojustusest" tihtilugu ei piisa ütlemaks, et hoone ka sooja peab. Oluliselt tähtsam näitaja kui soojustuse paksus, oleks õhulekkearv - hoone välispiirete õhupidavust iseloomustav näitaja. Ainuüksi paksu kampsuniga tuulises ilmas veel soe ei hakka ja kehvem lugu kui see kampsun veel märg ka on. Tänased normid näevad ette soovituslikult, et õhulekkearv ei tohiks olla suurem kui 1,0 ning sel juhul oleks mõistlik kasutada ka soojatagastusega ventilatsioonisüsteemi. Veel paar aastat tagasi oli õhulekkearv normina 3,0 juhul kui kasutusel oli ventsüsteem ning 6,0 kui tegemist oli loomuliku ventilatsiooniga.
Seega peaksid algandmeid natukene täpsustama. Kas ridakas on ehitatud viimase aasta jooksul või varem ja kas seal on soojatagastusega ventsüsteem. Kui väga täpselt soov teada saada neto kütteenergia tarve siis oleks tegelikult vaja lisaks välispiirete kihtidele teada ka rõhutesti tulemust, maja plaani, soojuspumba ning ventsüsteemi parameetreid, kas on otsmine korter või keskmine, paiknemist ilmakaarte suhtes, inimeste arvu jpm.
Eh, läks targutamiseks ära. Proovin ikka natukene vastata ka. 100€ kuus ainult kütte eest välja käia on mu arvates 100m2 pinnaga korteri puhul isegi sel juhul kui see hoone ei ole kõige värskem ja parima kvaliteediga ehitatud, pisut palju. Pigem võiks 100€ kuus aasta keskmine olla nii küttele, elektrile ja soojale veele kokku.
Kui soovid veel midagi üle täpsustada siis anna aga märku. Saame kohvitassi taga kokku.
566 97 936