soovin osta sülearvuti

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
ets0
Postitusi: 128
Liitunud: 17 Mai 2006, 19:34
Tsikkel: Suzuki Intruder 1500/2007
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 1 kord

soovin osta sülearvuti

Lugemata postitus Postitas ets0 »

Tere lugupeetavad
Otsin tütrele (saab 16 ) sünnipäeva kingitust, sooviks oli läpakas. Leidsin sellise isendi Lenovo ThinkPad Yoga aga hind on oi oi oi.
Tõsi, ise olen arvutitest vääga kaugel kuid tütrekesele tahaks parimat. Tean et mänge ta erilist ei mängi, telkut arvutist ei vaata.
Ehk kooliasjadeks oleks OK.
Tuttav isik soovitas just seda.

Ootaks teie arvamusi
On äkki keegi, kes suudab paremat hinda pakkuda.

Lugupidamisega.



Kasutaja avatar

zidmänn
Postitusi: 85
Liitunud: 01 Mär 2009, 14:41
Tsikkel: Suzaki
Asukoht: Sinu selja taga
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 2 korda
Kontakt:

Re: soovin osta sülearvuti

Lugemata postitus Postitas zidmänn »

On tuttav piisavalt pädev arvuti alaseid soovitusi jagama? Sest vaadates seda "yoga" sülearvutit siis saab ekraani pahupidi keerata, mis minu arvates on täiesti mõttetu funktsioon mis arvutile hinda lihtsalt juurde lisab.
Kui tütar midagi erilist ei tee peale koolitööde ja veebis surfamise, siis sülearvuti võiks jääda 500 euro piiresse (alla 350 euro ei ole eriti mõtekas).
Mida minu arvates ostmisel tasuks jälgida võiks oleks kindlasti ekraani suurus. Liialt väikest ei tasuks võtta ja liialt suur võib mõnele ebamugav olla (endal 17.3" ekraan ja mahub vaevalt kotti, mis minu jaoks pole õnneks tähtis), ehk optimaalne suurus võiks jääda 15.6" piiresse.
Esimesena mis näiteks silma paistab oleks selline asi: http://www.1a.ee/arvutitehnika_burootar ... 0_i5_ebony
Antud sülearvutil peaks jõudlusest peaks enam kui piisav olema. Ning kui on kindla peale minek siis võetakse tavaliselt Lenovo. Mida ei soovitaks osta, on HP.
Kõik on pelgalt ainult minu arvamus, mis on minu piiratud teadmiste põhjal koostatud. Aga kuna biker.ee omab väga palju "iti" vendasid, kes on ilmselgelt sülearvuti otsingul pädevamad kui mina siis jääb ootama ka nende arvamusi :bsmile: .

Kasutaja avatar

Boobush
Postitusi: 913
Liitunud: 28 Juul 2006, 18:09
Tsikkel: roller
Asukoht: Eesti
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 27 korda

Re: soovin osta sülearvuti

Lugemata postitus Postitas Boobush »

SSD ja FHD ekraan on tänapäeval arvutit ostes asjad, millega PEAKS arvestama. SSD on mõistlik ise juurde panna, kuid ekraan võiks olla ikkagi korraliku resoga juba ostes.

Kasutaja avatar

ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: soovin osta sülearvuti

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

Kuna varem või hiljem selle keegi nii kui nii peab ära soovitama, siis võtan südame rindu ja pakun ise välja. Kui mänge mängida ei taha ja väga spets-progesid tarvis ei ole ja rahast kahju ei hakka, siis mäkk. MacBook Air peaks olema parim valik. Väike, vastupidav, kiire ja ei pea kogu elu veetma mingite seadetega n*ssides, et masin töötaks..

Kui aga ikka juba looduslikult vastu hakkab õunatoode, siis jah, tuleb mingi pessuka-peavalu perre võtta...

:-|||


Tort
Postitusi: 2021
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 166 korda

Re: soovin osta sülearvuti

Lugemata postitus Postitas Tort »

Õun ju veel kallim. Kui vaja soodsamat ja ssd kettaga, siis mulle jäi selline silma, tütrele kooliasjadeks ja surfamiseks väga hea: https://flex.ee/l/Asus/1893-Asus_X302LA

Plussid - ssd ketas, mõistliku suurusega mitte liiga suur ekraan, 1,6 kilo kannatab kaasas vedada vajadusel, aku 6 tundi on enamvähem hea, näeb ilmselt tütarlapse jaoks äge välja. Miinused - 128gb ei ole suurte mahtude jaoks liiga mahukas, windows 10.

Pakkuge ikka variante, mitte pikka juttu. Ets ju ütles, et pole väga tuttav teemaga. Muidu kari patse koos jälle, kes võistlevad oma teadmistega ja üritavad üksteisest targemad olla.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7196
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1858 korda
Tänatud: 517 korda

Re: soovin osta sülearvuti

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

elektromargu kirjutas:

Kuna varem või hiljem selle keegi nii kui nii peab ära soovitama, siis võtan südame rindu ja pakun ise välja. Kui mänge mängida ei taha ja väga spets-progesid tarvis ei ole ja rahast kahju ei hakka, siis mäkk. MacBook Air peaks olema parim valik. Väike, vastupidav, kiire ja ei pea kogu elu veetma mingite seadetega n*ssides, et masin töötaks..

Kui aga ikka juba looduslikult vastu hakkab õunatoode, siis jah, tuleb mingi pessuka-peavalu perre võtta...

:-|||

Et,kui nagu maci ei võta,siis kindlustad omale kohe peavalu? :shock:
Jutt käib esimesest(nagu aru võib saada?)oma arvutist teismelisele,kes surfab netis ja teeb kooli asju.Mina soovitan,et mine kuskile suuremasse arvutipoodi(kasvõi Elioni või Klicki) ja enne tee omale selgeks hinnalagi.Küll sealt osatakse soovitada.Siit sa pädevat nõu ei saa.Aga pakun,et 300-500 vahemikku on igati pädevaid asju saadaval.Soodukaga võib ka odavamalt leida.HP koha pealt olin ka enne mitte eriti heal arvamusel,aga nüüd on koduseks läpakaks just HP ja ei oska midagi halba öelda.Mõistliku raha eest piisavalt arvutit.
Üks SSD kõvakettaga jäi silma(SSD on lapse puhul,kes näiteks voodis arvutit kasutab natuke riskivabam,et ei kuumene üle)
https://www.klick.ee/probook-450-g2-pen ... -128gb-ssd
Ise soovitaks kindlasti koolitöödeks osta Office lisaks,sest muidu ei saa eriti nagu koolitöid teha.Kaasas olev on tavaliselt aastane pakett(kui on).

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Heikik
Postitusi: 411
Liitunud: 23 Mär 2015, 11:31
Tsikkel: lenksuga
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 21 korda

Re: soovin osta sülearvuti

Lugemata postitus Postitas Heikik »

Mis see hinnapiir oleks?

Näiteks ASUS on viimastel aastatel kiire tõusu teinud. Aastal 2009 ei teadnud neist väga veel keegi. Viimase viie aastaga on nad müügilt oma turuosaga maailmas 4. kohale tõusnud ning kui tehnikaajakirjade- ja portaalide hinnanguid nende toodetele vaadata, on need enamasti kiitvad. Toon näiteks ühe sülearvutimudeli, mis ka Klickis müügil on. Täpsemalt on sellest 2 varianti, üks lahjem ja odavam, teine natuke võimsam ja kallim (erinevad prosed, 128GB SSD vs 256 GB SSD). Kiidetakse mõlemaid:

http://www.trustedreviews.com/asus-zenbook-ux305-review

http://www.amazon.com/Zenbook-UX305FA-L ... B00SGS7ZH4

http://www.expertreviews.co.uk/laptops/ ... lternative

Ise kasutan kolmandat aastat üht ASUS-e N-seeria arvutit (hinnaklass, tõsi küll 1200+ eur, mis ilmselt jääb lapse jaoks natukene liiga kalliks), kuid on ka odavamaid häid aparaate. Lisaks töökindlusele on panustatud palju disainile ja koostekvaliteedile - palju kasutatakse harjatud metalli jne.

CBR900RR --> ER-6F --> 636 Ninja --> CBR1000RR --> 650MT --> Tiger 800 XC
Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: soovin osta sülearvuti

Lugemata postitus Postitas mella »

Mina soovitaks üldse MITTE vaadata alla 550EUR maksvaid läpakaid. Neil kõigil on midagi puudu.

Olulised asjad, mis PEAVAD olema: Korraliku firma SSD (kas Intel või Samsung) ja Skandinaavia klaviatuur (võib ka UK). Lisaks võiks olla tihe ekraan (ei pea olema FullHD) ja vastupidav korpus. Ja kindlasti MATT ekraan.
Minul isiklikust maitseks lisaks sisene ID kaart ja klaviatuurivalgustus. Lastel ilmselt oluline veebikaamera.

3 põhilist viga, mida odava arvutiga tehakse: Aeglane ketas (5400RPM), aeglane protsessor (igasugu odavad AMD-d ja Pentiumid) ning USA jaotusega klaviatuur.
2 esimest teevad arvuti aeglaseks, kolmas on üle elatav, kuid äärmiselt ebamugav.

Seda kõike UUE arvuti puhul sa 600EUR eest ei saa.

Zidmänni soovitatul on aeglane ketas, hõre ekraan ja vale klaviatuur.
Torti pakutud variant on enamvähem. SSD tootja pole teada. Protsessor on taluvusläve napilt ületanud. Ekraan on hõre.
Urmase pakutud variandil on eelmistega võrreldes hõre ekraan, 2x aeglasem protsessor ja see jääb kiirelt kitsaks.

Mina soovitaks hoopis kasutatud Dell E6420 (hinnajärk 128GB SSD-ga tihe ekraan 250EUR) või E6430 (hind kusagil 350..400EUR). Ja tiheda ekraani ning SSD kettaga.

E6240 on kiiruselt võrreldav Torti pakutuga, hind üle 2x odavam.

Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: soovin osta sülearvuti

Lugemata postitus Postitas mella »

Ehk siis kui raha on palju ja midagi teha ei taha, siis mäkk. Väga täpne kirjeldus :D
Tegelikult on mäkk hea arvuti, aga ulmeliselt kõrge hinnaga ja üles haibitud. Reaalselt samasuguste parameetritega PC saab kolmandiku jagu odavamalt kätte.
JA pole mina näinud veed probleemi PC seadetega. Küll aga mäki puhul, millega üks lahendus jäigi tegemata, kuna polnud lihtsalt võimalik.

elektromargu kirjutas:

Kui mänge mängida ei taha ja väga spets-progesid tarvis ei ole ja rahast kahju ei hakka, siis mäkk. MacBook Air peaks olema parim valik. Väike, vastupidav, kiire ja ei pea kogu elu veetma mingite seadetega n*ssides, et masin töötaks..

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8781
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: soovin osta sülearvuti

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Mella on õigel teel.

SSD or nothing, ütlen ka mina. Ütleme nii, et kõva protsessor, kõva ekraan ja kõva kõik ülejäänud aga tavaline HDD on kokku aeglasem, kui lahjem protsessor, lahjem ekraan ja lahjem kõik ülejäänud kuid SSD ketas, seda ERITI juhul, kui sa mingeid mänge ei kavatse mängida. Nali naljaks aga see on see filter, mille ma esimesena peale panen, kui keegi mult uue arvuti kohta nõu küsib.

Ma olen muuseas viimasel ajal päris mitu Ordi arvutit ostnud, SSD ketastega ning kõige vanemast ostust on rohkem, kui aasta möödas ning ei ole kuulnud, et oleks õhku lennanud või muidu hätta sellega jäänud. Hinnad on ordi läpparitel päris head.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

indumen
Postitusi: 1061
Liitunud: 01 Apr 2008, 09:23
Tsikkel: Yamaha MT-10, 2017
Asukoht: Tallinn / Imavere
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 41 korda
Kontakt:

Re: soovin osta sülearvuti

Lugemata postitus Postitas indumen »

Soovitada võib ju nii mõndagi, reaalsuse taandub ikkagi kõik rahakotini, paljudele tuttavatele üritanud abikätt osutada, lõpuks jalutatakse ikka mingi käkiga (a'la näe juba odavalt sain) minuni ja öeldakse et mängi võlurit ja tee s*tast saia. no ei saa ju :bsmile:

omadest kogemustest kui rääkida hinna ja kvaliteedi ja jõudluse suhtest siis asus ja samsung on minu silmis ennast tõestanud. näide just eelmine nädal kruvisin tuttava asusesse, mis oli 3 aastat vana, uue SSD ketta sisse ja masin liikus nagu tänapäeva arvuti peaks. Muidugi omal ajal maksis 800€ ringi too kah
kiire kokkuvõte:
mõistliku hinnaga->Samsung või Asus
mõistliku kvaliteediga-> Dell latitude seeria või HP probook/elitebook, lenovoga kokkupuudet väga pole olnud aga äriklassiga väga mööda ei tohiks panna anyway!

märksõnad: koolitööks ja niisama surfamiseks alla 14" pole hea mõte, resolutsiooni puhul peaks vaatama vähemalt alates 1600x900 numbrit ja sellest üles poole.
kindlasti SSD ketas, kui muidugi on muidu püss masin ja ketas lahja, siis see hilisem investeering pole ka vast tappev (120gb ketas umbes 40-50 euri 256gb ketas 70-90 euri)
garantiid ei tasuks unustada, vähemalt 3 aastat võiks ikka olla, äriklasside puhul on see tavaline samas.
protsessori poole pealt võiks alustada inteli i3 seeriast, äärmisel juhul mõni kobedam pentium. Amd tootjalt alla 4 tuuma mitte vaadata, pigem üldse vältida.

suurim soovitus, ära koonerda, kokkuvõttes on jamamist vähem ja asi töötab pikalt. mõtle kasvõi järelmaksu peale.
kodus on üks hp probook juba 6 aastat tiksunud ja käib veel mõne aasta rahulikult.

Viimati muutis indumen, 17 Nov 2015, 12:37, muudetud 1 kord kokku.
98% of the teenage population does or has tried smoking pot. If you're one of the 2% put this in your signature

kontakt nr. +372 52 58 244
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7196
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1858 korda
Tänatud: 517 korda

Re: soovin osta sülearvuti

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Piipz kirjutas:

Mella on õigel teel.

SSD or nothing, ütlen ka mina. Ütleme nii, et kõva protsessor, kõva ekraan ja kõva kõik ülejäänud aga tavaline HDD on kokku aeglasem, kui lahjem protsessor, lahjem ekraan ja lahjem kõik ülejäänud kuid SSD ketas, seda ERITI juhul, kui sa mingeid mänge ei kavatse mängida. Nali naljaks aga see on see filter, mille ma esimesena peale panen, kui keegi mult uue arvuti kohta nõu küsib.

Ma olen muuseas viimasel ajal päris mitu Ordi arvutit ostnud, SSD ketastega ning kõige vanemast ostust on rohkem, kui aasta möödas ning ei ole kuulnud, et oleks õhku lennanud või muidu hätta sellega jäänud. Hinnad on ordi läpparitel päris head.

Ordi arvutitega ,nii 3 aastat vanadega, on meil firmas probleemid olnud riistvaraga.Ühendused ekraaniga ja klaviatuurid on mitmel ära lõppenud.Emaplaat 2x jne.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: soovin osta sülearvuti

Lugemata postitus Postitas mella »

2 märkust:
nende hindadega SSD-d ei kannata kriitikat. Veaprotsent on liiga suur neil päris odavatel. KUI on olulised andmed, mis ketta peale pannakse. Või kui sa saad Samsa või Inteli lõpptarbija hinnaga koos KM-ga sellise hinnaga kätte, näita mulle ka seda kohta.

Protsessori poolest ma kõige väiksemaid i3-sid ei paneks. 4. ja 5. seeria alumine ots on ikka väga mannetu.

indumen kirjutas:

(120gb ketas umbes 40-50 euri 256gb ketas 70-90 euri)
protsessori poole pealt võiks alustada inteli i3 seeriast, äärmisel juhul mõni kobedam pentium. Amd tootjalt alla 4 tuuma mitte vaadata, pigem üldse vältida.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: soovin osta sülearvuti

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Kõige mõistlikum on siiski heas korras kasutatud äriklassi sülearvuti. Paljud firmad vahetavad oma arvutid välja iga paari-kolme aasta tagant ja leidub piisavalt selliseid eksemplare, milledest on näha, et arvuti on kogu oma elu ainult dokis istunud - klavituur ja touchpad on täiesti kasutamata.
laptopid.ee on näiteks usaldusväärne koht. Sealt näiteks idagi sellist:
http://www.laptopid.ee/index.php/produc ... ad-t420s-2
lenovo T-seeria on täiega pommikindel asi

Kasutaja avatar

indumen
Postitusi: 1061
Liitunud: 01 Apr 2008, 09:23
Tsikkel: Yamaha MT-10, 2017
Asukoht: Tallinn / Imavere
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 41 korda
Kontakt:

Re: soovin osta sülearvuti

Lugemata postitus Postitas indumen »

nagu ma ütlesin siis kõik oleneb ostja võimalustest, i3 võrreldes celeroniga, on ikka vaks vahet :D netis kannatab kolada küll ja mingeid kirjandeid toksida wordis. feisbuuki ja online mängudega saab ka hakkama
eks me kõik tahaks endale tuhandeid maksvaid rüperaale mis suudaks kõike. eesti keskmine kasutaja ma arvan ei panusta selles suunas.

samsungi kettad foorumis liiguvad vabalt selliste hindadega, interneti ajastul ei ole keeruline leida asju, ei pea alati esimesse arvutipoodi tormama ja letihinnaga rabama ;)

Teema algatajale, lähtu asja tuumast, protsessor, kõvaketas, ekraan, garantii, kõik muu tilulilu on teisejärguline, tütre puhul muidugi ma ei tea, kas disainist väga mööda saab vaadata, naiste värk :P värv peab õige olema jne :) siis läheb keeruliseks ja kalliks see lõbu tavaliselt :D
Kui tütreke lepib siis mx77 pakutud variant kasutatud äriklass oleks tõsine alternatiiv. Maximum mis teha tuleks on ilmselt aku vahetus, seda loetakse kulumaterjaliks.

98% of the teenage population does or has tried smoking pot. If you're one of the 2% put this in your signature

kontakt nr. +372 52 58 244
Kasutaja avatar

Yerba
Postitusi: 1225
Liitunud: 09 Juun 2006, 00:42
Tsikkel: Honda VFR800X Crossrunner '13

Re: soovin osta sülearvuti

Lugemata postitus Postitas Yerba »

zidmänn kirjutas:

On tuttav piisavalt pädev arvuti alaseid soovitusi jagama? Sest vaadates seda "yoga" sülearvutit siis saab ekraani pahupidi keerata, mis minu arvates on täiesti mõttetu funktsioon mis arvutile hinda lihtsalt juurde lisab.
Kui tütar midagi erilist ei tee peale koolitööde ja veebis surfamise, siis sülearvuti võiks jääda 500 euro piiresse (alla 350 euro ei ole eriti mõtekas).
Mida minu arvates ostmisel tasuks jälgida võiks oleks kindlasti ekraani suurus. Liialt väikest ei tasuks võtta ja liialt suur võib mõnele ebamugav olla (endal 17.3" ekraan ja mahub vaevalt kotti, mis minu jaoks pole õnneks tähtis), ehk optimaalne suurus võiks jääda 15.6" piiresse.
Esimesena mis näiteks silma paistab oleks selline asi: http://www.1a.ee/arvutitehnika_burootar ... 0_i5_ebony
Antud sülearvutil peaks jõudlusest peaks enam kui piisav olema. Ning kui on kindla peale minek siis võetakse tavaliselt Lenovo. Mida ei soovitaks osta, on HP.
Kõik on pelgalt ainult minu arvamus, mis on minu piiratud teadmiste põhjal koostatud. Aga kuna biker.ee omab väga palju "iti" vendasid, kes on ilmselgelt sülearvuti otsingul pädevamad kui mina siis jääb ootama ka nende arvamusi :bsmile: .

Oleneb kasutaja mugavusharjumustest ja vajadustest. Minu meelest 180 kraadi alla keeratav ekraan on väga hea asi, niimoodi keerad arvuti tabletiks kokku ja on siruliasendis väga mõnus peesitada ja kirjatükke lugeda. Mingi klaviatuur ei jää siis ju segama.
Lenovo Yoga ajab asja täitsa ära. No näiteks selline: http://www.cnet.com/products/lenovo-yoga-2-13-inch/

www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!
Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: soovin osta sülearvuti

Lugemata postitus Postitas mella »

13" ja 11" on 2 täiesti erinevat masinat.
13" kannatab kasutada, 11" on ikka täielik jama. Hinnavahe 2x näitab selle ka ära ;)

Yerba kirjutas:

Lenovo Yoga ajab asja täitsa ära. No näiteks selline: http://www.cnet.com/products/lenovo-yoga-2-13-inch/

Viimati muutis mella, 17 Nov 2015, 13:24, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: soovin osta sülearvuti

Lugemata postitus Postitas mella »

Khm, Lenovo 420, sees i5-2520M, hind 490EUR. Dell E6420, sees i5-2520M, hind 250EUR.
Loomulikult tuleb sama kvaliteeti 2x kallimalt osta ;)

mx77 kirjutas:

laptopid.ee on näiteks usaldusväärne koht. Sealt näiteks idagi sellist:
http://www.laptopid.ee/index.php/produc ... ad-t420s-2
lenovo T-seeria on täiega pommikindel asi

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: soovin osta sülearvuti

Lugemata postitus Postitas mx77 »

ei tea kust sa selle Delli hinna võtsid. Võrdlema peaks ikka tervet arvutit, mitte ainult proset.


Tort
Postitusi: 2021
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 166 korda

Re: soovin osta sülearvuti

Lugemata postitus Postitas Tort »

Minu meelest oleks ikka rott oma kallile tütrele 16ndaks mingi "väga hea, mis siis et pruugitud" asi kinkida. Naisele pandimajast kõrvarõngaid või sõrmust ka ju ei osta, kuigi tundub väga praktiline.

Ma saan aru, et kui karva pooleks ei aja, siis see oli piisavalt mõistliku hinna/kvaliteedi/välimuse suhtega? https://flex.ee/l/Asus/1893-Asus_X302LA

Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: soovin osta sülearvuti

Lugemata postitus Postitas mella »

Kui ma tervikuna võrdlen, tuleb Dell parem masin. Võetud ühe Tallinna kesklinna arutipoe lehelt. Hind koos käibega.
Protsessor (GHz) i5-2520M 2,50GHz
HDD (GB) 128GB SSD
RAM (MB): 4096MB
Ekraani diagonaal 14"
Resolutsioon 1600x900
Videokaart NVIDIA NVS 4200M
ID kaardi lugeja
Nordic keyb
Klaviatuurivalgustus.
3G modem.

mx77 kirjutas:

ei tea kust sa selle Delli hinna võtsid. Võrdlema peaks ikka tervet arvutit, mitte ainult proset.

Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: soovin osta sülearvuti

Lugemata postitus Postitas mella »

Ma küll eelistaks enne kasutatud ferrarit kui uut Daciat.
Naisele kassikullast uued kõrvarõngad. Särab ju samamoodi :P

Tort kirjutas:

Minu meelest oleks ikka rott oma kallile tütrele 16ndaks mingi "väga hea, mis siis et pruugitud" asi kinkida. Naisele pandimajast kõrvarõngaid või sõrmust ka ju ei osta, kuigi tundub väga praktiline.

Ma saan aru, et kui karva pooleks ei aja, siis see oli piisavalt mõistliku hinna/kvaliteedi/välimuse suhtega? https://flex.ee/l/Asus/1893-Asus_X302LA

Kasutaja avatar

Yerba
Postitusi: 1225
Liitunud: 09 Juun 2006, 00:42
Tsikkel: Honda VFR800X Crossrunner '13

Re: soovin osta sülearvuti

Lugemata postitus Postitas Yerba »

Tort kirjutas:

Minu meelest oleks ikka rott oma kallile tütrele 16ndaks mingi "väga hea, mis siis et pruugitud" asi kinkida. Naisele pandimajast kõrvarõngaid või sõrmust ka ju ei osta, kuigi tundub väga praktiline.

Ma saan aru, et kui karva pooleks ei aja, siis see oli piisavalt mõistliku hinna/kvaliteedi/välimuse suhtega? https://flex.ee/l/Asus/1893-Asus_X302LA

Antud juhul sekundeerin siinkohas Tort jutule. Okei, endale ostamiseks on kasutatud sülearvuti tõesti mõistlik mõte. Aga kingituseks? Annad üle nii, et paned Rimi kilekotti? :)
Endale meeldiks, kui sünnipäevaks tuuakse kangemat sorti "lilled", millel kork juba maha keeratud ja korra maitstud?

www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: soovin osta sülearvuti

Lugemata postitus Postitas mx77 »

mella kirjutas:

Kui ma tervikuna võrdlen, tuleb Dell parem masin. Võetud ühe Tallinna kesklinna arutipoe lehelt. Hind koos käibega.
Protsessor (GHz) i5-2520M 2,50GHz
HDD (GB) 128GB SSD
RAM (MB): 4096MB
Ekraani diagonaal 14"
Resolutsioon 1600x900
Videokaart NVIDIA NVS 4200M
ID kaardi lugeja
Nordic keyb
Klaviatuurivalgustus.
3G modem.

mx77 kirjutas:

ei tea kust sa selle Delli hinna võtsid. Võrdlema peaks ikka tervet arvutit, mitte ainult proset.

Sul on huvitav tõlgendus, sinu pakutud arvuti ainuke eelis on eraldi videokaart, mis on täiesti mõttetu kui ei ole megamängur. Muus osas on lenovo igas parameetris parem. 4 giga RAM on ikka alla igasuguse tänapäevase nõudmise.

Kasutaja avatar

kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Re: soovin osta sülearvuti

Lugemata postitus Postitas kaimex »

Tegelt saab rami alati juurde ka lisada. Ise ostsin ka arvuti, kus 4gb oli. Hetkel panin 8 juurde ja nüüd vahetan ka 4-se 8gb vastu välja. Lenovo ja Dell minu jaoks ainukesed tootjad. Naisele ostsin 1000€ HP äriklassi oma ja läks järgmine päev garantiisse. Hetke seisuga 2a vana ja 3 korda garantiis olnud. Samsung suri ka 3 aastal ja toshiba oli garantiis rohkem, kui minu käes. Ise vaataks alates i5 prosest, ssd ketas ja korralik ekraan, rami pärast väga ei muretseks, kuna seda saab ka hiljem juurde osta. :)

Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: soovin osta sülearvuti

Lugemata postitus Postitas mella »

No millises igas parameetris siis?
8GB RAM on hea, aga paraku ma ei tea eriti tavakasutaja rakendusi, mis vajaks üle 4GB. Jätame kujunduse ja CAD-i välja. Ma kasutan veel ise Lenovo T60, millel 2GB RAM ja 32bit win7 saab hakkama.
Muud olulised asjad on samad. Lenovol tuleb vajadusel sisene ID juurde osta. Klaviatuuri layout pole teada.
Ainus, mis Dellil puudu - USB3, mis aga tavakasutaja jaoks pole eriline määraja. Kasutada okavad ainult mäluseadmed.
Isegi delli järgmine mudel - E6430 , mille on olemas USB3, maksab alla tolle Lenovo hinna. 360EUR.

mx77 kirjutas:

Sul on huvitav tõlgendus, sinu pakutud arvuti ainuke eelis on eraldi videokaart, mis on täiesti mõttetu kui ei ole megamängur. Muus osas on lenovo igas parameetris parem. 4 giga RAM on ikka alla igasuguse tänapäevase nõudmise.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: soovin osta sülearvuti

Lugemata postitus Postitas mx77 »

sorry, aga kui sa veel kasutad T60-t, siis ma arvan et sa ei peaks arvutite teemal sõna võtma :)
me lihtsalt neli-viis aastat tagasi viskasime töö juures T60-d minema, kuna nendega ei olnud enam mitte midagi teha.

Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: soovin osta sülearvuti

Lugemata postitus Postitas mella »

Teil töö juures ehk ei suuda "itimehed" muud teha kui uusi arvuteid osta.
Sa isegi ei tea, milleks ma seda T60 kasutan, aga juba kahe käega sildistad.

mx77 kirjutas:

sorry, aga kui sa veel kasutad T60-t, siis ma arvan et sa ei peaks arvutite teemal sõna võtma :)
me lihtsalt neli-viis aastat tagasi viskasime töö juures T60-d minema, kuna nendega ei olnud enam mitte midagi teha.

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2501
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 341 korda

Re: soovin osta sülearvuti

Lugemata postitus Postitas Maaks »

mx77 kirjutas:

sorry, aga kui sa veel kasutad T60-t, siis ma arvan et sa ei peaks arvutite teemal sõna võtma :)
me lihtsalt neli-viis aastat tagasi viskasime töö juures T60-d minema, kuna nendega ei olnud enam mitte midagi teha.

IRW @ ei peaks sõna võtma. Et ostan poest kõige kõige kõigema ja siis olengi "tegija" valmis :lol:
Keegi kusagil ütles, et jõukust ja köha pidi olema raske varjata.

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

indumen
Postitusi: 1061
Liitunud: 01 Apr 2008, 09:23
Tsikkel: Yamaha MT-10, 2017
Asukoht: Tallinn / Imavere
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 41 korda
Kontakt:

Re: soovin osta sülearvuti

Lugemata postitus Postitas indumen »

kaimex kirjutas:

Tegelt saab rami alati juurde ka lisada. Ise ostsin ka arvuti, kus 4gb oli. Hetkel panin 8 juurde ja nüüd vahetan ka 4-se 8gb vastu välja. Lenovo ja Dell minu jaoks ainukesed tootjad. Naisele ostsin 1000€ HP äriklassi oma ja läks järgmine päev garantiisse. Hetke seisuga 2a vana ja 3 korda garantiis olnud. Samsung suri ka 3 aastal ja toshiba oli garantiis rohkem, kui minu käes. Ise vaataks alates i5 prosest, ssd ketas ja korralik ekraan, rami pärast väga ei muretseks, kuna seda saab ka hiljem juurde osta. :)

läheb juba OT ära aga kõigil suurtootjatel on seeriaid mis on mitteniihead ja natuke kehvemad. siinkohal tulebki mängu et üldse garantii on ja kui pikalt. olles töötanud delli ametlikus services siis ei ole ta nii kuldaväärt midagi (lagunes ja omas tüüpvigasid ka teada tundud latitude seeria), kuigi ise eelistaks ka endiselt delli. Fakt on see et ei saa ju toota surematut asja, muidu sa ei ostagi uut.
hetkel olen 5 aastat töötanud firmas mis kasutab ainult hp tehnikat tänu hangetele. Niisama huvi pärast lõin kokku palju garantiis on käinud siis masinaid, ütleme et jaguneb aastas 5 tükki, mis 150 kohalise arvutipargi juures on marginaalne väärtus.
Põhilised vead seal omakorda kasutaja enda põhjustatud, vedelikuga üle valatud, kettad põrutatud ja paar ventilaatorit kah tolmusurma läinud. reaalselt tootja poolse veaga emaplaate on juhtunud 2 tükki 5 aaasta peale.
kui vaadata läpakate formaati siis suurimad surijad on 12" eksemplarid sest ilmselgelt on raske sama jõudlus poole väiksemasse korpusesse paigutada ja eeldada et kõik on super 8)
Tean ka seda et lenovo puhul ideapad seeria mis hetkel laialt levinud on, ametlik tootja poolne tugi eestis olematu, esindus neid ei taha vastu võtta remondiks.
viimane veiniklaasijuhtum tuttava jaoks lõppes taaskord ebay abiga (crash). Oma süül tekkinud probleem ju garantii alla ei käi ja tallinna esindus ütles et nemad alla thinkpadi seeria ei paku tuge. Samuti ei osatud suunata kuhugi.

kui ordi ja acer välja jätta siis alla 700€ naljalt normaalset UUT masinat ei leia, mis vastaks kõigile siintoodud tarkade soovitustele, minimaalsel kujul.
http://www.hinnavaatlus.ee/products/S%C ... ice&Sort=0

98% of the teenage population does or has tried smoking pot. If you're one of the 2% put this in your signature

kontakt nr. +372 52 58 244
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”