Algajale soovitusi varustuse soetamiseks

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7200
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Algajale soovitusi varustuse soetamiseks

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Kiiver peab sinu rattaga ja peaga kokku sobima.Ei pea olema kõige kallim,aga pigem mugav.Kõik ametlikult müüdavad kiivrid kaitsevad sinu pead piisavalt.100€ ja 600€ headuse ja turvaliseuse vahe ei ole kindlasti 6kordne,sest maksab ka nimi ja muu.Leti hinnas alates a´150 maksvad kiivrid on juba piisavalt head,et nendega sõita.

Riided ka ikka sõltuvalt rattast.Kas bike,matkaratas või naked.Lisaks kas oled soojalemb või ei kannata üldse kuuma.See väga oluline asi.Mul olid kunagi ühed püksid,millega oli mul ka 15 kraadiga palav.Sõber ostis ära ja naudib neid iga ilmaga.

Kinnaste puhul jälle olenevalt rattast,kas on käe kaitsmed või ei ole.Sellega seoses peab olema kinnas kas tuulepidavam või just tuult läbilaskev ja neid võiks tõesti vähemalt 2 erinevat paari olla.Mul ühed on perforeeritud nahast(millega sõidan 90%ajast) ja teised soojemad.Mul on ka käekaitsmed,mis varjavad tuule ära.Samuti vaata kinda puhul ka sõidu asendit ja jope käist,et ei tekiks olukorda,kus sealt kõik käisesse tuleb või randmest pooma hakkab.Kinnas peab poes proovides olema pigem vaba.Proovi millestki kinnas käes kinni hoida ,mõned minutid,siis saad aru,kas lenksu hoides ka mugav on.

Saapad on ka väga individuaalsed asjad.Mina sõidan ainult lühema saapaga ja nii on.Samas sõber ainult sellise veidi kõrgema touringuga.Minule iga firma saapad ei lähe isegi jala otsa(kõrge pöia osa),rääkimatta nendega käimisest või pikalt jalas hoidmisest.Oluline on ka kuidas jalad kuuma või külma kannatavad,siit ka valikus palju erinevaid mudeleid ja tootjaid.

Kõigepealt tee selgeks palju sa kulutada tahad või võid.Kui siin piiranguid pole, siis on kõike saadaval,kohe ja palju.Kui on mingi piir,siis jaga see kogu varustuse peale ära ja hakka otsima omale vasta eelervega parimat lahendust.

Viimati muutis urmas66, 09 Mär 2016, 19:17, muudetud 2 korda kokku.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”