Algajale soovitusi varustuse soetamiseks


keio
Postitusi: 59
Liitunud: 13 Sept 2013, 22:55

Re: Algajale soovitusi varustuse soetamiseks

Lugemata postitus Postitas keio » 09 Mär 2016, 20:08


Võtan isikliku eelistuse alusel:
1. Kas avatav või kinnine kiiver? Kui avatav, siis Schuberth C3. Hea kerge ja mugav. Kinnise puhul S1.
2. Nahk on tore küll. Aga kui pikad sõidud ja mis tsikkel üldse? Üldiselt on tekstiil universiaalsem lahendus. Ilmastikust ka nii palju ei sõltu. Head tekstiili teeb Rukka. Aga head tugevat nahka teeb näiteks Furygan.
3. Kõrgemad, aga mitte raja omad. Sellised head kõrged matkasaapad. Daytona Travel Star GTX näiteks. Või Touring Star.
4. Kindaid osta eri hooaegade jaoks kaks paari. Ühed õhukesed suvekad ( näiteks Revitil päris kenad 3d kätte sobivad kindad ) ja paksemad talvekäpikud, millega hea nullkraadi ringis ringi lasta. Kui huvi on muidugi. :)
Kogu selle varustuse juures tekib kindlasti üksaeg küsimus, et mis see ka maksab. Päris omajagu maksab, kui aus olla. Samas, asjad on ostetud sellise varuga, et jätkuks ikka terveks dekaadiks. :)
Pole kunagi Rukkat kandnud aga minu arust on see põhjendamatult kallis. Oleneb muidugi palju ja kus sa soidad. keskmisele Eesti sõitjale on minu arvates palju muid, ja mis peamine, palju odavamaid variante. Mine poodi, proovi selga ja osta see, mis seljas mugav ja mille hinnalipik pulssi lakke ei löö.
Enda kogemusest julgen soovitada Motohoovi pakutavaid Modeka riideid. Mõned aastad tagasi kui lube tegema hakkasin, ostsin autokooli jaoks jope ja sõidan sellega siiamaani- nii talvel jääl, sügisel tänaval ja ilma voodrita kannatab ka täitsa suvel sõita. Kui mälu ei peta, maksid Modeka jope ja Cloveri kaitsmetega püksid(tõsi püksid olid tol hetkel allahinnatud) kokku ca 250 eurot, samas ainuüksi Rukka jopel rippus silt hinnaga ca 600 juudirubla.


Mine “Sõidu- ja lisavarustus”