Radari tuvastus seade

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
Ahfrsk
Postitusi: 218
Liitunud: 07 Jaan 2013, 10:19
Tsikkel: K8 gixxer
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 4 korda

Radari tuvastus seade

Lugemata postitus Postitas Ahfrsk »

Hei.
Kolasin e-bays ringi ja sattusin selliste huvitavate asjade otsa :D
Ei tea kas selline asi meil siin reaalselt töötaks ka või ? :D
Hind on ka selline, et sitta ka, võiks ju proovida.

Samas olen kuulnud jutte, et see vist peaks ebaseaduslik asi olema ning härradel võimuhulludel ka miskid spetsjom asjad, mis neid asju tuvastada suudavad ja siis saab selle eest juba vastu kotte ?

A siin ma mõtlesin ka juba kohe, et sel juhul saaks ju sellele aparaadile lüliti vahele panna. Et nii kui häire sisse tuleb, et kuskil on ment, siis teab hoo maha võtta ja saab seadme voolu alt välja võtta, siis ei tohiks ju keegi seda leida ? :D
Seade lubab 250m - 2.5km tuvastusala, peaks reageerimiseks aega küll jääma.

Huvitav asi igatahes, on keegi proovinud seda ? :D

Jalgratas Scott ->
96´ ZX7R ->
K8 GSXR 750
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3122
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 580 korda

Re: Radari tuvastus seade

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Taga radarit piiksutades ja sina rõõmsalt piduritulega vastu vilgutades annab alust natuke täpsemaks üle vaatuseks :D ning ei jää tulemata ka vastu mainitud organeid saamine. Omamine st karbis autos olemine vist on lubatud aga kasutada ei tohi.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

zidmänn
Postitusi: 85
Liitunud: 01 Mär 2009, 14:41
Tsikkel: Suzaki
Asukoht: Sinu selja taga
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 2 korda
Kontakt:

Re: Radari tuvastus seade

Lugemata postitus Postitas zidmänn »

http://uudised.err.ee/v/eesti/acc7910a- ... ohuallikad
https://www.youtube.com/watch?v=kxdyy6QYyIE

Kiiresti googeldades andis isegi päris palju vastseid. Tundub, et Eestis päris aktuaalne teema :D .


lermo
Postitusi: 474
Liitunud: 13 Veebr 2006, 19:41
Tsikkel: BMW R45|FT500"Krants"|XT600
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 13 korda
Kontakt:

Re: Radari tuvastus seade

Lugemata postitus Postitas lermo »

Kusjuures on keelatud ka sõidukis hoidmine.
http://m.postimees.ee/v2/section/313/3365333

M: Honda FT500 Cafe-racer '84
Tel: 53453529
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3122
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 580 korda

Re: Radari tuvastus seade

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

lermo kirjutas:

Kusjuures on keelatud ka sõidukis hoidmine.
http://m.postimees.ee/v2/section/313/3365333

Ostetud seadme võid koju viia vaid jala kõndides :D
Tea kui karva pooleks ajada, kas bussireisja kotis olev karp annab õiguse bussijuhi kukrut kergendada :D :D :D

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Teema algataja
Ahfrsk
Postitusi: 218
Liitunud: 07 Jaan 2013, 10:19
Tsikkel: K8 gixxer
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 4 korda

Re: Radari tuvastus seade

Lugemata postitus Postitas Ahfrsk »

Päris hea video :D
A endiselt mõlgub mul mõttes, et miks peale seda, kui sa oled häire sisse saanud, et kuskil ment on, lihtsalt seadet vooluvõrgust ei eemaldata ? :D
Siis ei tea ju keegi sind kuskilt otsida... eeldusel, et sa jah magama ei ole jäänud ja juba nina eest läbi sõitnud neil sellega.

Jalgratas Scott ->
96´ ZX7R ->
K8 GSXR 750
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3122
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 580 korda

Re: Radari tuvastus seade

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Pead vist videot veel mõned korrad mõttega vaatama :)
Tegemist ei ole mendi avastajaga vaid radari sageduse/kiire avastajaga. St kui põõsas olev tegelane radarit ei kasuta siis sinu avastaja ei tee piiksu. Küll on aga neil seadmed, mis sinu avastaja avastavad.

Küll jääb ka minul arusaamatuks, mis seade radariavastajat avastab, sest minuteada on tegemist vaid vastuvõtjaga ning see briboor ei tohiks ise midagi välja saata, mis tema olemasolu paljastaks.
Vanasti teadsin, et neid püüti taga radariga plõksutades ja kes pidurituld vastu vilgutas sai auto läbivaatuse osaliseks. Kunagi paigldasin neid klientidele (peitsin armatuuri alla antennid sai kuskile välja toodud jms tsirkus toide oli raadio alt st kui raadio välja keerasid jäi radaripüüdja ka vait)

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Teema algataja
Ahfrsk
Postitusi: 218
Liitunud: 07 Jaan 2013, 10:19
Tsikkel: K8 gixxer
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 4 korda

Re: Radari tuvastus seade

Lugemata postitus Postitas Ahfrsk »

Madlobster kirjutas:

Pead vist videot veel mõned korrad mõttega vaatama :)
Tegemist ei ole mendi avastajaga vaid radari sageduse/kiire avastajaga. St kui põõsas olev tegelane radarit ei kasuta siis sinu avastaja ei tee piiksu. Küll on aga neil seadmed, mis sinu avastaja avastavad.

Hm, tõsi jah vist... Siis veits riskantne.. :D

Jalgratas Scott ->
96´ ZX7R ->
K8 GSXR 750
Kasutaja avatar

jkristjan
Postitusi: 450
Liitunud: 12 Mai 2016, 11:37
Tsikkel: Kawasaki Versys 650 2019
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 99 korda

Re: Radari tuvastus seade

Lugemata postitus Postitas jkristjan »

Otsige parem see täpne paragrahv üles. Kui ma ei eksi, siis vana liiklusseaduse järgi oli keelatud selle hoidmine ja transportimine mootorsõidukis, mis tähendab, et tsiklisti keha küljes või seljakotis sattus see seaduse hallile alale.

In India, you brake by steering into the nearest elephant.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7358
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1078 korda
Tänatud: 1060 korda
Kontakt:

Re: Radari tuvastus seade

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

LS § 74/23. Mootorsõiduki juhtimine, milles asub kiirusemõõteseadet avastada või selle tööd häirida võimaldav seade.
Mootorsõiduki juhtimise eest, milles asub kiirusemõõteseadet avastada või selle tööd häirida võimaldav seade, – karistatakse rahatrahviga kuni 100 trahviühikut.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

jkristjan
Postitusi: 450
Liitunud: 12 Mai 2016, 11:37
Tsikkel: Kawasaki Versys 650 2019
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 99 korda

Re: Radari tuvastus seade

Lugemata postitus Postitas jkristjan »

Just. Ehk siis ebaseaduslik on seadme omamine sõituki sees. https://et.wikipedia.org/wiki/Sees%C3%BCtlev

In India, you brake by steering into the nearest elephant.
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3122
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 580 korda

Re: Radari tuvastus seade

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Tsiklil puudub üldse siseruum, kus saab kasutada sõna sõidukis. St isegi tsikli küljes on see hallil alal, sest tsikli puhul saab kirjutada sõidukil.
Sama asi oleks autokatusle paigaldamisega.
Kui rentaabel on aga kõik kohtud ja vaidlused ette võtta, mis lõpuks viivad seaduses väikse muudatuse tegemiseni on iseasi.
Aga jah seadustega on selline lugu, et need kehtivad täpselt nii nagu nad on kirjutatud. Kuigi ... on olemas ka väike pügal, mis sõnaseadele annab natuke suurema ala. Täpselt ei mäleta aga ühesõnaga on kohtunikul õigus seaduse sõnastuse vastu teine otsus teha kui on ära tõestatud, et saavutati eesmärk, mida antud seaduse loomise juures taheti saavutada.

Mulle need hallid alad tegelikult meeldivad. Sest kui ma olen rängas joobes, ja liigutan kuskil metsas oma autot, millel puudub TÜV, kindlustus, ei põle tuled ja mul turvavöö lahti 1mm siis on mind seaduslik õigus panna pikaks ajaks platele puhkama ilma ühegi vastu kobinata. Samuti on samasugused seaduslikud õigused tavakodanikul kui seadust valvav pool eksib ühe millimeetriga. St mulle meeldivad kohtulahendid kus keegi jonnakas tegelane on samuti seaduse 1 mm kaupa laiali tõmmanud ja seadusetäitjad seljatanud. Ise ei viitsi tegeleda aga lahendeid ja käiku on äge jälgida. Imepisike sõnavääratus pikas tekstis võib keerata kõik peapeale kuigi kõigile on süüdlase olemasolu ilmselge.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7358
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1078 korda
Tänatud: 1060 korda
Kontakt:

Re: Radari tuvastus seade

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Madlobster kirjutas:

Imepisike sõnavääratus pikas tekstis võib keerata kõik peapeale kuigi kõigile on süüdlase olemasolu ilmselge.

...just nagu üks kohtulahend mida hiljaaegu lugesin, kus kodanik sõitis punase fooritulega rismikule, tekitas avarii ja mõisteti takkatippu lõpuks kohtus õigeks.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

will111
Postitusi: 5293
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 46 korda
Tänatud: 389 korda

Re: Radari tuvastus seade

Lugemata postitus Postitas will111 »

seade jope sisse ja kogu moos, kui just kuskilt juhtmeid ei paista siis natuke keeruline vist juba õigustada, et miks on vaja anaaluuringuid tegema hakata tee peal. või siis kuskile lenksu külge ja sõidu pealt kiiresti eemaldatavaks, hops ja võssa :D

aga sellise seadme kasutamise puhul oleks ilmselt mõistlik progeda vahele plokk, mis aktiveerib ja deaktiveerib selle automaatselt gps kiirusesignaali teatud väärtuse ületamisel ja taas allapoole selle langemist. pidevalt ju vist mõttetu ringi sõita avastaja aktiivne...kui just pole selline tsiklist, kes ainult kiirust ületades sõidabki :lol:

Kasutaja avatar

kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Radari tuvastus seade

Lugemata postitus Postitas kaimex »

Kasutasin soomes mingit mitu aastat. Seal nad ei tuvasta neid nii kergelt. Vist oli 3 tuvastajat kogu riigi peale. Aitas mind mitme trahvi saamise eest igatahes. Miinuseks j'lle, et tanklate peale tegi ka nagu politsei tuleks vastu. http://www.aliexpress.com/item/New-Car- ... b226c76f7d


will111
Postitusi: 5293
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 46 korda
Tänatud: 389 korda

Re: Radari tuvastus seade

Lugemata postitus Postitas will111 »

kas tanklates on soomes radarid, mis mõõdavad ja näitavad kiirust? või miks need tanklad piiksuma hakkasid seal?

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2542
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 182 korda
Tänatud: 356 korda

Re: Radari tuvastus seade

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Radariavastaja teeb häält ka kui elektrikaablitest üle sõidad või kui mingil muul põhjusel muutuva tugevusega elektiväljas liigud. Linnas liigeldes hea asi - kogu aeg piiksub ja seega hoiad ennast tagasi :-)
EDIT: Siis veel see asi, et seade suure tõenäosusega ei tuvasta lidari (infrapuna radari) kiirt, seega omamine suht mõtetu.

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA

will111
Postitusi: 5293
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 46 korda
Tänatud: 389 korda

Re: Radari tuvastus seade

Lugemata postitus Postitas will111 »

siis on jammerit vaja :) http://www.stealthveil.com/guides/laser ... ser-jammer

anyway, kui puhtalt mõttekusest rääkida siis sellega päris nõus olla ei saa. lasergun on küll väga efektiivne ja täpne, ja tõesti vist (ette)defectimatu asi, samas nii nagu mina olen selle kasutamispõhimõttest aru saanud siis sellega saab ikkagi kiirust mõõta vaid statsionaarselt. mis tähendab, et sõitvast autost sellise asjaga ei mõõdeta. aga ega kõik mõõtmised ju ei toimu maantee servast, veel enam...ega igalpool ei saagi maantee servast mõõta. suvalisest eravärvides autost aga küll, ja minumeelest just selliste asjade vastu see detector hea ongi. seda enam, et minumeelest selline "salaluure" stiilis ringi sõitmine ja mõõtmine on minumeelest natuke alatu. politsei olgu selgelt eristatav ja kõigile märgatav sest suur osa politsei REAALSELT kasulikkusest teedel tuleneb ju selgelt justnimelt sellest kohalolekust, sellest, et inimesed neid näevad

Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1781
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 121 korda
Tänatud: 190 korda

Re: Radari tuvastus seade

Lugemata postitus Postitas simp »

jammeri avastamine on veel eriti lihtne ju. istu ja kuula signaale.


will111
Postitusi: 5293
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 46 korda
Tänatud: 389 korda

Re: Radari tuvastus seade

Lugemata postitus Postitas will111 »

aga kus öeldi, et on raske? eks kõige jaoks on measures ja countermeasures. ma ei tea muidugi täpselt kui tihti need politseionud nüüd just istumise ja signaalide kuulamisega tegelevad, aga ju vist vahel ikka.

eks jammeriga ole ka nii, et paned oma jammeri tööle, teed oma kiire lõigu ära ja siis lülitad oma jammeri kohe jälle välja. või siis again, proged selle aktiveeruma ja deaktiveeruma ainult > x kiiruse sõites. kui seda ei tee siis ongi sind väga lihtne tuvastada. ma arvan, et selllisest asjast ei ole mõtet unistada, et ostad kümpsiga mingi vidina ebayst ja siis sõidad lihtsalt all the time nagu jumal ringi olles täiesti puutumatu :lol:

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”