Mööda kruusa ümber Eesti


Hr.Nõel
Toetajaliige
Postitusi: 1424
Liitunud: 21 Okt 2005, 21:33
Tsikkel: Päris mitu...
Asukoht: Pärnu
Tänatud: 98 korda

Re: Mööda kruusa ümber Eesti

Lugemata postitus Postitas Hr.Nõel » 12 Nov 2016, 22:07

Kuidas PPA ja EE turvateenistusega kavatsed kokkuleppele saada?
Miks ja mis luba neilt vaja on küsida? Kui pead silmas kagu eestit ja vene piiri lähedust, siis seal kõik ju legaalne. Kirde eesti on omaette teema. Sinna karjääride kanti jah ei pääse ligi.
Aga üldiselt lõunapiir on kole otseselt võetud sul. Seal on palju huvitavamaid väikseid teid mida sõita. Käisime alles oktoobris seda trassi sõitmas.

Ps. andumehe joonistatud trassile annaks mõned täiendused:
Veelikse juures saab otse lõunasse, läti poole mööd külavahe kruusa lasta. Sealt ida poole mööda RMK metsateid kuni Kiisa taluni välja.
Sealt edasi annab annab Jäärja juures see parempöörde nurk ilusti lõigata mööda põlluvahe teid. Paar kuud tagasi sai seal suurte Gessudega just nii toimetatud. Funi oli täiega.
Mõisakülast edasi mööda kitsarööpalise tammi.. algab Mäe tänavalt. Ei pea seda nurka läbi Saali küla sisse võtma.
Tündre järve ääres olid lahedad sügavad rööpad Harvesteride poolt sisse sõidetud. Kui sul küljekohvrid küljes... pead ettevaatlik olema. Ei pruugi laiusest ära mahtuda. Meil nii juhtuski. Aga Gessudega oli seal lahe. Ümberminekut polnud karta. Rööpad olid boxeri laiused ja parajalt sygavad.
Peale Valgat, Laanemetsa juures pole mõtet seda haaki sisse teha. Sealt saab yhe talu juurest otse teed mööda läbi jõe sõita.
Peale Krabit ära tee seda suurt kaart ümber Luhasoo vaid mine otsem... läbi Kogrõ ja Kadõni. Me saime seal totaalseid elamusi.. alates heinamaast ja lõpetades jõega mis voolas üle olematu tee ( lihtsalt loomarada padriku vahel).
Enne Missot saad Hino järve lõuna kallast mööda ka sõita. Ägedam.
Peale Parmu küla.. Pedetsi jõe silla juures on kohustuslik pildistamise koht, kus on Vene piiritulba taustal lahe enekat teha. Ilmselt on seal kaamerad üleva.l Seal peatumise järel on 2 korda PPA ametnikud mind peatanud ja nendega niisama vesteldud.
Palo ja Marinova juures on ka seal "kotis" legaalselt võimalik seigelda (metsasihid ja RMK teed). Aga tuleb ka arvestada PPA vestlusega.
Peale Kavastu parve läheb asi ebahuvitavaks.
Põhja Eesti on täius eramaa silte ja keelumärke.


Tel. +372 viiskuus 2158üksüks & noelamees@gmail.com

Mine “Motomatkamine”