Telk motomatkaks

Kasutaja avatar

KIBU
Postitusi: 895
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: R1200GS Rally
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 28 korda
Tänatud: 49 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas KIBU » 06 Veebr 2017, 22:10

tere

Tellitud Lone Rider Mototent V2 jõudis kohale.
https://lonerider-motorcycle.com/collec ... ototent-v2
Esmamulje: ikka päris suur on. nii pakk kui ka telk ülespanduna. materjal on märgatavalt paksem kui "tavalistel" kergetel telkidel. üldine mulje on hea. kaalu kokkuhoiu huvides materjaliga koonerdatud ei ole, pigem vastupidi.
esmalt pakki nähes ehmatas selle pikkus. märgatavalt üle 60cm.
pildil 60x60 põrandaplaat
20170206_173527.jpg
tõmbasin paki laiali. selgus et pikkust andis peamiselt liialt võimas telgi kaarte kott, millel mõlemad otsad pehmendusega ja üldse 10cm liiga pikk. kaarte lülid tegelikult 52cm pikad. lisaks on pakis ka telgi aluskate, kah eraldi kotikeses. telk oli pakitult võimalikult peenikeseks ja sellest ka liigne paki pikkus.
kaarte lülid on kergelt kaardus mitte sirged. paigaldamine ka toas oluliselt lihtsam kui arvasin. siiani kaaretunnelitega telke pole sallinud.
Sidusin telgi ühe otsa suvalise nööriga ukse külge kinni ja tõmbasin telgi püsti. Teise otsa nöörid sidusin pingi külge. oli tõesti nii lihtne kui reklaamis väidetakse. sisetelk on juba küljes. seega kokkuvõttes tundub selle suure telgi paigaldamine lihtsam kui nii mõnegi väikse kahekihilise üles panek.
20170206_180214.jpg
20170206_180358.jpg
üleval püsib see tunnel väga kergelt, olles kummastki otsast nö moepärast kinnitatud ja ilma ühegi vaiata libedal põrandal. kuigi kanga sirgeks ja pingule saamine on ilmselt keeruline.
kokku pakkisin telgi nii nagu mulle meeldib: kaared küljest, võtad telgi otsast kinni ja topid järjest kotti kuni kõik sees. jalaga surusin vähe takka kuna plaan nägi ette võimalikult lihtsat ja kiiret pakkimist proovi mõttes. kaared panin eraldi kotti nagu ette nähtud ja toppisin telgi kõrvale. sama ka põhjakattega. mahavõtmis kiirus ja lihtsus oli üllatav. lihtsam kui minu 3 kohaline kuppel Kalahari 3. Pakk sai tunduvalt lühem ja kui oleks telgikaarte jaoks mõistliku/täpse suurusega kott või pakkida nad ilma lisakotita, saaks paki mõõdu omajagu lühemaks.
Telgi pakkekott võiks olla parem. koti kohta leiab netist omajagu kasutajate nurinat. kompressiooni rihmade pingutusmaa võiks olla pikem ja rihmad peaks olema ka pikkisuunas. lisaks võiks kotisuu ka laiem olla hõlbustamaks toppimist.
kuigi esmaemotsioon oli, et türr see raha läks nüüd vähe valesti, et paremal juhul jääb see telk vaid mitmepäevaste festarite tarvis. kuid uuesti pakitult ja vähe mõtteid kogunult tundub siiski täitsa ok ja matkakõlbulik. tsiklile hakkab ta kinnituma nagu pildil või tagakohvri asemele. kui kaared välja võtta mahub telk ka pildil olevasse Givi E52 topboxi . Täpsema pildi saab muidugi peale õues ülespanekut ja proovimist.
20170206_183733.jpg


5248653

Mine “Motomatkamine”