Mootorratturite reisikirjad

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 1471
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 183 korda
Tänatud: 329 korda

Re: Mootorratturite reisikirjad

Lugemata postitus Postitas Jesper » 04 Mai 2017, 00:37

Tagaratta pehmest kohast välja tõstmise või lükkamise-sikutamise üritamine on pointless tegevus, isegi kordades kergema tsikliga on see päris raske. Nipp on selline, et tuleb läheneda küljelt-küljele suunas - kui kohvrid ei lase masinat toorelt külili lükata, siis paned küljejala alla midagi tahket (puuhalg, lapik kivi, isegi lapik plekkpurk võib töötada) ja kangutad tsiklit ette-vasakule nii, et tagaratas üles tõuseks. Kangutamisliigutust on nutikas enne asfaldi peal proovida (nii vasakult kui paremalt lähenedes), see kulub ka kesktoe puudumise korral ratta altvõtmisel marjaks ära. Tagarattast jäänud auku kühveldad siis kiirelt mingit tahkemat kraami sisse, kahekesi olles on see suisa lihtne, üksinda peab sättima kraami enne auguservale valmis ja siis sutsaki-sutsaki neid sinna varbaga sisse udjama :) Põhimõtteliselt sama trikk töötab ka esiratta puhul, lihtsalt kangutamise suund on taha-vasakule.

Pehmes liivas tegelt piisab ka lihtsalt tagaratta seal jala otsas üles-küljele-alla liigutamisest, see pakib augupõhja piisavalt uut liiva, et karter maa küljest lahti tõuseks.

Muidugi kõige kergem on ikkagi kohver lahti lasta ja ratas külili lükata, siis saab juba rahulikult augu täitmisega tegeleda, aga noh ausalt öeldes ega minu omad ka väga kergelt ära ei käi.

Jään huviga päris trippi ja reisikirja ootama :)


Mine “Motomatkamine”