Hälvik- Mootorratturid

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

audivana
Postitusi: 35
Liitunud: 29 Mär 2013, 19:03
Tsikkel: Kawasaki Ninja ZX-9R
Asukoht: Elva

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas audivana »

Lontrus kirjutas:

Pildil olevate koordinaatide järgi toimus see Valga - Tartu maanteel Rõngust 3,5 km Tartu poole. Seal teel omajagu suuremaid - väiksemaid ristmikke, kust teele pöörajad ja muud liiklejad ei oska raketiga arvestada.

Tegelik lōik on Nõo-Tõravere :bsmile:



Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas pühak »

mx77 kirjutas:
madmax kirjutas:

No sellisel juhul see ühe tulega täpp läheneb ka märgatavalt kiiresti... muidugi kui eeldad, et kõik liiguvad max 90km/h ja silmamõõtu ka pole, siis on raske jah.

Silmamõõt ei aita. Praktiliste katsetega on tõestatud, et inimene ei suuda läheneva objekti kiirust õieti hinnata. Kõik autojuhtide poolt tehtud otsused põhinevad juhtmiskogemusel ja eeldusel, et teised liiguvad enam-vähem kiiruspiirangute raames.

Silmamõõdu järgi saab päris kenasti aru, kui ristmik kuskil keset põldu, kus ristuval teel lähenejat eemalt külje pealt vaadata saab. Niisama ristmikul vaadates teed vahet, kas teine tuleb alla 60 või üle 120, aga kui palju üle, seda küll ei tuvasta. Tuvastamisürituse ainuke kasutegur on selles, et vahtimise ajal jõuab madallendur juba mööda lennata.
Kui õigesti mäletan, siis Segeri peamine süü oli kihutamine. Tema purjusolek ise ei ajanud teise auto rahvast kasti, küll aga see, et konkreetses kohas oli peateele sõitjal võimatu kahesajaga lendavat mürsku ohutust kaugusest näha.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

Sakidiis
Postitusi: 3
Liitunud: 23 Aug 2016, 20:28

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Sakidiis »

hälvik- mootorratturid:


will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas will111 »

kiiver on sealmaal ilmselgelt väga defka kraam :lol:

Kasutaja avatar

Bandit
Mode
Postitusi: 942
Liitunud: 13 Juul 2011, 17:27
Tsikkel: SV1000s // TigerXRx
Asukoht: TLN
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 24 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Bandit »

Mida seal kaitsta on kiivriga? Aga raud on tugev, kannatab isegi korduvalt kukkuda.

Oman parempoolse lenksuga mootorratast.
O: Sinu katkise ratta. PSi.

kalleu
Postitusi: 477
Liitunud: 13 Juul 2011, 00:59
Tsikkel: on
Tänanud: 60 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas kalleu »

Ei ole hälviku jutt, ei osanud lihtsalt mujale panna.
Kallis kroomimees, kes sa koos sõbraga täna õhtul Kilingi-Nõmme poolt Pärnu poole vurasid. Tõmba palun oksad natuke koomale nii, et oma sõiduratta ära mahute. Ma saan aru, et mõtted olid juba paraadi juures ja harjutasite maanteekiirusel, kas ja kuidas kõrvuti sõit välja tuleb. Rehvid olid sul tõesti tee telgjoonest kriipsu võrra oma raja poole. Kõik on kena ja tore kuni ühel hetkel käe ja jala minu vastu sõitva käru otsa kaotad. Õhtune aeg, päike vastu, väsimus jne. Põikamisruum oli sul mõlemale poole 0.
Pärast sind tuli veel 2 ca 10-12 rattaga kolonni, kes maleruutu sõites väga lahedalt oma sõiduratta mahtusid.

Ohutut hooaja avamist. :bsmile:

Kasutaja avatar

Mart
Postitusi: 396
Liitunud: 18 Juun 2014, 21:53
Tsikkel: Aprilia Pegaso Trail 650
Asukoht: Tallinn/Viljandi
Tänanud: 56 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Mart »

Türi, kuradi mainekujundajad. Ehk aitab juba?
Kahjuks või õnneks, aga kahtlustan, et selle vennaga teahkse ilus "näidis poomine"

http://m.postimees.ee/section/122/4104339

56271134

reimps

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas reimps »

Kindlasti sõitis seal hoovis politsei talle mõrvarlike kavatsustega otsa. Eks ootame Kuuuurijat.

EDIT: Ma tean isegi, kellega tegu.


Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

Noh see vist juba tendents, kaasõitjaga ärasõit...

Kasutaja avatar

Mart
Postitusi: 396
Liitunud: 18 Juun 2014, 21:53
Tsikkel: Aprilia Pegaso Trail 650
Asukoht: Tallinn/Viljandi
Tänanud: 56 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Mart »

Ma nüüd tean ka. Palju õnne talle!

P. S natuke on kahju ka

56271134

reimps

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas reimps »

Mind paneb vaid pead vangutama - on sõber küll, aga ei tunne kaasa. Kui ikka seadustele sülitamine välja ei tule, tuleb vastutada.
Vähemalt hea mõnitada järgmine kord, kui näen :mrgreen:

Kasutaja avatar

Mart
Postitusi: 396
Liitunud: 18 Juun 2014, 21:53
Tsikkel: Aprilia Pegaso Trail 650
Asukoht: Tallinn/Viljandi
Tänanud: 56 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Mart »

Ei kaasa jah ei tunne, ise tegi.
Ega enne vist teda aasida ei saa, kui ehk 30 päeva pärast, kui hästi läheb

56271134
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3183
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 191 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Mart kirjutas:

Türi, kuradi mainekujundajad. Ehk aitab juba?
Kahjuks või õnneks, aga kahtlustan, et selle vennaga teahkse ilus "näidis poomine"

http://m.postimees.ee/section/122/4104339

Mida selle maine pärast põdema peab.Ma küll ei tunne et minu maine kuidagi kahjustada sai.Kohe tahaks tead mida Subarute omanikud oma foorumis kirjutavad kui Subarik jälle trikke teeb. 8)

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8764
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 324 korda
Kontakt:

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Piipz »

No aga võtame kasvõi Pärnu motoparaadi - keda pealtvaatajad paremini mäletavad, kas paari tuhandet kenasti hanerivis sõitjat ja lehvitajat, või seda meest, kellel oli ilmtingimata vaja koguaeg tagarattal sõita? Ikka peab põdema, just see on see, mis mainet kujundab. Keegi ei kommenteeri ka delfis, et yo, nägin täna kümmet tsiklit, kes kõik sõitsid normaalselt, väga kõva värk, nende maine nüüd selle peale kindlasti tõusis. Neid ei pane keegi tähele.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942

will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas will111 »

oleks siis võinud selle ratta juurest vehkat teha, kui juba peidukoht leitud ja masin ära pargitud oli, jäi tsikli otsa tsillima ja kukkus mendiauto otsa külili, no kus on häbi äär...nüüd veel lehes ka :lol:


L.J
Postitusi: 64
Liitunud: 28 Jaan 2017, 23:24
Tsikkel: BMW, KTM
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas L.J »

franz125 kirjutas:
Mart kirjutas:

Türi, kuradi mainekujundajad. Ehk aitab juba?
Kahjuks või õnneks, aga kahtlustan, et selle vennaga teahkse ilus "näidis poomine"

http://m.postimees.ee/section/122/4104339

Mida selle maine pärast põdema peab.Ma küll ei tunne et minu maine kuidagi kahjustada sai.Kohe tahaks tead mida Subarute omanikud oma foorumis kirjutavad kui Subarik jälle trikke teeb. 8)

Ei kirjuta me temast suurt midagi. Nendime fakti, et babushka sai jälle mingi vägiteoga hakkama ja postitame uudiste lingi huumorirubriiki.
Ei maksa kõike kohe liiga südamesse kah võtta ju, suust pidavat lihtsam välja sülitada olema.
Selle mõne tõrvatilga pärast ei maksa nüüd küll koju patja nutma jääda. Ilm on ilus, sõida!

KTM 950sm (ex) , BMW f650 (töristaja) , GasGas 450fse (koll)

Kasutaja avatar

pets77
Postitusi: 568
Liitunud: 22 Nov 2004, 20:58
Asukoht: TLN Liiva
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas pets77 »

97CA Hondamehele pikka ja edukat aastat, kui mees niimodi jätkab, siis...

Sõitis teine Keilas Rõõmu Kaubamaja kõrvalt (üv punkti tag.väravast) välja, kui ma poleks märganud, et sellise hoo ja sõidustiiliga ta pidama küll ei saa, siis oleks ta otse rataste alla jäänud. Õnneks ennetasin seda ja pidurdasin hoo maha ja nii läkski, et kutt pidama ei saanud ja teele jõudes ei suutnud ka kiirendada ennast eest minema, ka hilisem stiil jättis ikka julmalt soovida. Paar tundi hiljem suundus kutt jälle sinna üv punkti, siis sõitsin talle järgi ja ütlesin, et mis ta valesti tegi ja soovisin talle edukat uut motoaastat, kuid ega ta väga sellest jutust aru saanud ja arvas olevat ok.... Aga eks doonoritele peab kah lootus jääma.

Terv.Pets :)

KTM 890 Adventure . Ktm 525 xc. Honda TRX450R quad. Peugeot 55TA 125cm 1954a. Aprilia SR50 Factory 06. Kõik garages
EX: võrrid,mopid,Jawad.Yamaha: 2xRaptor 660,700, Xjr1200, Virago 750, XVS 1100.Kawa: Zr750, Z750, Z1000. Ktm 620SM. Aprilia 4xPegaso.BMW F650. Honda CB500X.

koi
Postitusi: 1768
Liitunud: 17 Mai 2004, 00:01
Tsikkel: GL 1800
Asukoht: Saue
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 37 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas koi »

Aga äkki oli ülevaataja, kes käis proovi sõitu tegemas? Võõras ratas....

Nii loll pole keegi, et teisi õpetada ei oskaks.
Kasutaja avatar

EH1
Postitusi: 73
Liitunud: 14 Apr 2014, 17:05
Tsikkel: -
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 11 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas EH1 »

Pikk proovisõit :mrgreen:

Ducati 749S ex, MG California 1400 Custom ex


MadCow
Postitusi: 3
Liitunud: 30 Sept 2015, 13:33

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas MadCow »

Stiilinäide naabritelt:

Kasutaja avatar

srx
Postitusi: 202
Liitunud: 18 Aug 2015, 13:55
Tsikkel: VX800, CB600F, R6, GS500
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas srx »

Siin on tegemist lisaks ka hälvik autojuhiga, kes ei mõista tühjal teel paremasse ritta tõmmata. Ka eestis näeb neid tihti.
Ma ei tea, kuidas seal maal seadused on, aga üldiselt peaks olema vasak rida siiski mõeldud möödasõiduks. Eestis on see liiklsusseaduses kirjas (kehtib asulavälisel teel).


Vadi
Postitusi: 205
Liitunud: 12 Apr 2004, 12:50

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Vadi »

Tere!

Eile sain ebameeldiva elamuse osaliseks - sõites jalgrattaga Harjumaal Kostivere poolt Peterburi tee poole, möödus minust tore seltskond mootorrattureid, kes hiljem keerasid ära Kemba maanteele Jõelähtme poole kokku nii kümmekond tükki.

Mis siis selles ebameeldivat? Me kõik oleme olnud kuidagipidi kokku puutunud kampaaniaga - möödu kaherattalisest (mootoriga või ilma) vähemalt 1,5 meetri kauguselt. See tore seltskond (ilmselt läbinud mõnegi motokoolituse) sõites ilusti malelauas ja mitte liig kiiresti leidis, et parim on teel olevast jalgratturist mööduda "parimal" tulemusel max. 30 cm kauguselt.

Tegelikult on see 1,5m sama ka jalgratturi / mootorratturi kohtumisel erinevatel kiirustel samas suunas (minul eile lõppes see tee kõrval põllul). Loodan, et mõni nendest Lugupeetavatest juhtub lugema ja teinekord peab võimalikuks ka teiste teel liiklejatega arvestada.

Kasutaja avatar

P6rgukoer
Postitusi: 81
Liitunud: 01 Aug 2016, 10:51
Tsikkel: HD
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 22 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas P6rgukoer »

Mina ei olnud nende "Lugupeetavate" seas kes teid põllule rammis ega saanud näha seda situatsiooni pealt aga teinekord need veloahvid ise ka kujutavad ette et on mootorsõidukitega võrdväärsed liiklejad ja risustavad keset sõidurada oma olemasoluga ja no ei ole võimalik neist mööduda 1,5m vahega vastutuleva sõiduki puhul. No mis ma siis tegema pean? seisma jääma selliste taha we? et kuraditourdefransi tšempionid saaksid mõnusalt teepeal kulgeda

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7331
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Haaa. Päris vaimukas, põrgukoer.
Tegelikult on tee kõikidele liiklejatele. Sinu loogika järgi on suurem ja kiirem tähtsam.
Naah. Liiklus ei baseeru ju tugevama õigusel vaid liiklusseadusel ja selle järgi on jagrattur ka inimene. Ma teeks neile noomituse siis, kui nad kahekaupa teel ukeradavad ja/või ei suuda oma lubatud 1m piires püsida või kasutavad sõiduteed hoolimata sellest, et kergliiklustee on olemas. Kõikidel muudel juhtudel võtadki hoo maha.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Bandit
Mode
Postitusi: 942
Liitunud: 13 Juul 2011, 17:27
Tsikkel: SV1000s // TigerXRx
Asukoht: TLN
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 24 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Bandit »

Siin nädal tagasi umbes tegin 90 alas möödasõitu. Vastu tulid kahes reas jalgratturid. Ca 10 või enam. Minu möödumist nähes nad hargnesid terve sõidusuuna osas. Takistades nõnda minu möödasõitu. Uus tase.

Oman parempoolse lenksuga mootorratast.
O: Sinu katkise ratta. PSi.
Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1695
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Krl »

Nii ongi.
Jalgratturid kujutavad ette, et on mootorratturitega võrdväärsed. Mootorratturid kujutavad ette, et on autojuhtidega võrdväärsed. Tavaliiklejad autoroolis kujutavad ette, et on vilkuritega politseiga võrdväärsed jne. Sellepärast tasubki enne liiklusse sukeldumist ja eriti enne manöövreid see suurem/väiksem kalkulatsioon peast läbi lasta ja oma käitumist vastavalt sellele kohandada, või koju tagasi minna.

Kasutaja avatar

P6rgukoer
Postitusi: 81
Liitunud: 01 Aug 2016, 10:51
Tsikkel: HD
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 22 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas P6rgukoer »

Macintosh kirjutas:

Kõikidel muudel juhtudel võtadki hoo maha.

Mina ei võta hoogu maha kui need veloahvid ei saa aru et nad on tunduvalt aeglasemalt liiklejad teistest sellel teelõigul siis ma möödungi neist lähedalt, nii et leppigu sellega või sõitku võimalikult teeääres ja teeääres sõitmisel ei pea ma silmas kruusapeal sõitmist, meie teed on piisavalt laiad et asfaldi peale kõik ära mahuksid.


will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas will111 »

"Tegelikult on see 1,5m sama ka jalgratturi / mootorratturi kohtumisel erinevatel kiirustel samas suunas"

millega see sama on? ma konkreetset olukorda loomulikult üksiti ei tea, aga olen kohanud päris mitmeid rattureid (täpsustan, jalgrattureid), kes maanteel kulgedes liiguvad niivõrd laialt tee peal, et selline "vähemalt 1.5m kauguselt" läheb juba väga keeruliseks või lausa ohtlikuks. tore oleks kui ratturid ei jollerdaks keset teed, vaid hoiaks asfaltkatte serva, nii on kõigil parem ja ohutum.

aga lugedes sinu teksti siis ausalt öeldes tundub üle pingutatud, parimal tulemusel 30cm ja halvimal tulemusel siis riivas lenksu või mismoodi? sest alla 30cm on sisuliselt sama hea mis küljed koos eriti tsiklisti kiiruse juures. ega ei tea, äkki oli tõesti nii hälvik, aga raske nagu uskuda, et mingid tsiklistid jalgrattureid tahtlikult teelt välja rammivad kui ruumi liikuda on. mäletan oma juhtumit, kus möödusin jalgrattaga jalgratturist, vahet oli pool meetrit aga mina sõitsin umbes 25kmh kiiremini kui tema. pani ka teelt välja, ilmselt lihtsalt suurest ehmatusest. kui läksin ja küsisin, et mis juhtus siis sain sõimata, et "sisuliselt sõitsin sisse". küsisin, et mis see sisuliselt sisse sõitmine tema arvates siis täpsemalt tähendab. vahet olevat olnud 10cm ja mina olevat täiesti lollakas :D ütlesin, et kui ronid tee peale sõitma siis arvesta, et keegi võib seal ka sinust kiiremini liikuda, kui närvid vastu ei pea või sadulas ei püsi siis käi jala, sõida bussiga või kasvõi muretse omale tahavaate peeglid ja ole toimuvga kursis. nb! mina pole keegi neist lugupeetavatest, pole see aasta ametlikel teedel veel sõitmas käinudki, lihtsalt oma tähelepanekud...ja isiklikult palun mitte võtta, ei püüa midagi ette heita.

Kasutaja avatar

Henn
Postitusi: 368
Liitunud: 23 Dets 2006, 13:07
Tsikkel: Honda
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 58 korda

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas Henn »

will111 kirjutas:

"Tegelikult on see 1,5m sama ka jalgratturi / mootorratturi kohtumisel erinevatel kiirustel samas suunas"

millega see sama on? ma konkreetset olukorda loomulikult üksiti ei tea, aga olen kohanud päris mitmeid rattureid (täpsustan, jalgrattureid), kes maanteel kulgedes liiguvad niivõrd laialt tee peal, et selline "vähemalt 1.5m kauguselt" läheb juba väga keeruliseks või lausa ohtlikuks. tore oleks kui ratturid ei jollerdaks keset teed, vaid hoiaks asfaltkatte serva, nii on kõigil parem ja ohutum.

aga lugedes sinu teksti siis ausalt öeldes tundub üle pingutatud, parimal tulemusel 30cm ja halvimal tulemusel siis riivas lenksu või mismoodi? sest alla 30cm on sisuliselt sama hea mis küljed koos eriti tsiklisti kiiruse juures. ega ei tea, äkki oli tõesti nii hälvik, aga raske nagu uskuda, et mingid tsiklistid jalgrattureid tahtlikult teelt välja rammivad kui ruumi liikuda on. mäletan oma juhtumit, kus möödusin jalgrattaga jalgratturist, vahet oli pool meetrit aga mina sõitsin umbes 25kmh kiiremini kui tema. pani ka teelt välja, ilmselt lihtsalt suurest ehmatusest. kui läksin ja küsisin, et mis juhtus siis sain sõimata, et "sisuliselt sõitsin sisse". küsisin, et mis see sisuliselt sisse sõitmine tema arvates siis täpsemalt tähendab. vahet olevat olnud 10cm ja mina olevat täiesti lollakas :D ütlesin, et kui ronid tee peale sõitma siis arvesta, et keegi võib seal ka sinust kiiremini liikuda, kui närvid vastu ei pea või sadulas ei püsi siis käi jala, sõida bussiga või kasvõi muretse omale tahavaate peeglid ja ole toimuvga kursis. nb! mina pole keegi neist lugupeetavatest, pole see aasta ametlikel teedel veel sõitmas käinudki, lihtsalt oma tähelepanekud...ja isiklikult palun mitte võtta, ei püüa midagi ette heita.

Sellest saaks vist täiesti omaette teema teha. Hea oleks kui Verliin (Motohunt) või Õnnekas (Õnneleid) kirjutaksid omapoolse kommentaari. Nad mõlemad koolitavad mototurvajaid jalgrattavõistluste jaoks ning Verliin ise peaks ka olema aktiivne jalgrattur.

Kasutaja avatar

deegu
Postitusi: 8
Liitunud: 15 Mär 2017, 15:01
Tsikkel: Yamaha FZ6-S '04

Re: Hälvik- Mootorratturid

Lugemata postitus Postitas deegu »

Seadus ütleb, et maanteel liikudes aeglasem sõiduk (tunduvalt alla piirkiiruse) peab võimaldama teistel sõidukitel möödasõitu hoides võimalikult tee parema serva ligi, või isegi möödalaskmiseks peatuma, et mitte takistada liiklusvoolu,

AGA

kui vastutulevate sõidukite tõttu ei saa möödasõidul hoida ohutut külgvahet, siis möödasõitjana OOTAD SENI AEGLASEMA SÕIDUKI TAGA!

Olete kõik (loodetavasti) sõidukoolid läbinud ning peaksite seda teadma. Sõiduvahendid in erinevad, seadus aga üks.
Ka jalgratturil või mopeedil on õigus maanteel liikuda, arvestades eelmainitut.

Sõidukoolis õpetatakse ka, et liikluses peab arvestama ka nendega, kes liiklust ei tunne (jalakäijad, jalgratturid).
Isiklikult ajavad mind litsenseeritud sõidukijuhid, kes liiklust ei tunne, palju rohkem närvi kui need, kellelt seda nõutud pole.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”