Õnnetused mootorratastega [2017]

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7196
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1858 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

minu puhul on ka igasugu asju olnud,aga ajad olid teised ja ka kiirused ja masinad teised.Täna ,aga joogi ja sõidu kohta 0 tolerants ja nii on.



Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Üdi totaks jutt ja targutamine, mida on aegade algusest saati noorusele soiutud kui hukas nad on.
Ei olnud mingeid teisi aegasi või teisi masinaid või teisi inimesi. Enda mõtlemine ja maailmast aru saamine oli vaid teine. Tänapäeva noor loll kukk mõtleb samamoodi nagu sina omal ajal muud ei olegi. Kui ise pole mingi musternäidis olnud siis pole oma järelkasvu mõtet surma mõista tegude eest, mida ise kunagi uhkusega tegid.

Reimps jm. Nagu oleks kohe topelt kõvad mehed. Üks kõvamees läheb kirja nooruse eest, kus ei mäleta, mis ainete all ja kuhu sõidetud sai (teised vaid kiitisid takka) ja teine kõvamees läheb kirja täna, kus ma olen ingliks hakanud ja sellise käitumise kohta igal võimalikul juhul ülimat põlgust näitan (kusjuures see teine ei vähenda absoluutselt seda eseimest kõvameest. Suisa vastupidi. Kohe topelt kõvamees tuleb sedasi välja)

Las esimese kivi võtab see, kes patust puhas.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

reimps

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas reimps »

Piira erutust.

Ma nendin fakte, mis on toimunud ja pole uhkustanudki (seda sa muidugi ei lugenud välja sobilikult). Normaalne inimene areneb läbi elu - mis kunagi tundus mingitel põhjustel aktsepteeritav, ei pruugi seda vanuse kogunedes enam mitte tunduda. Või noh, minu puhul kehtib see arenemisevärk, sinu puhul ma ei oska öeldagi. Oma kogemustest järelduse tegemine teeb mind aga tõesti kõvaks meheks, seda võin ma sulle küll täitsa rahulikult kinnitada ja uhkegi olla selle üle. Teiste kogemustest õppimine on ka tore sõnakõlks, aga no ei toimi mõnikord kahjuks, misiganes põhjustel.
Kivi loobin täpselt sellepärast, et ma tean väga hästi, millest ma räägin. Vedas lihtsalt "mittevahelejäämistega" ja õnnetusteta lõppenud "seiklustega", seaduslikus mõistes on teod aegunud niikuinii.
Pigem võiks sellised hoopis nokad koomal hoida, kes konkreetsest teemast midagi ei tea oma kogemus(t)e läbi.

Ja 15+ aastat tagasi olid ajad tõesti kardinaalselt teistsugused.

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

reimps kirjutas:

Omal ajal sai ikka jõhkralt sõidetud, vähemalt nii teised hommikul rääkisid.

:wack: Jõhker vend :wack:
Ei tundu üldse kohe sellena, et vaadake kui änks ma omal ajal olin. Arenenud jutt ei midagi muud (lol)
Erutusega on kõik kontrolli all tänan hoolimast!

Ei poold ma tahmas sõitmist, ei ole ma esimeses nooruses loll kukk, kelle jaoks kõik mendid on kitsed vms. Lihtsalt see esinemine ei mitte ainult sina reimps. See, keda täna arenenuna kividega loobid vahetab tulevikus sinu mähkmeid ja räägib sama "kõva" juttu, mis sina täna. Vaata, et liiga kõvasti ei viska.

Lihtsalt viskas see kõvatamine sahtlisse ei muud Eile olin mõrvar täna arenesin ja hakkasin usklikuks :D ja see annab mulle õiguse kõiki oma ümber poriga loopida vaatamata, et ise samasugune hälvik olin.

Targuta või ära targuta savi seitse.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

reimps

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas reimps »

Mis su konstruktiivne panus foorumisse on?

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

reimps kirjutas:

Mis su konstruktiivne panus foorumisse on?

A sinu?

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Hanno
Postitusi: 221
Liitunud: 24 Mär 2008, 15:26
Tsikkel: R1200GS
Asukoht: TLN
Tänatud: 3 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas Hanno »

Pilt

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas AzA »

Aitab vast küll, kütate ikka väga metsa juba teemaga.

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2430
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 335 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Laagna tee lõpus oli mingi ratas auto all külili 5-6 vahel.


kaarel123
Postitusi: 2
Liitunud: 10 Mai 2017, 16:55
Tsikkel: GSR 750
Tänanud: 1 kord

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas kaarel123 »

Kellegi ilus roheline Z750 tundus olevat. Ise sõitsin mööda, kui pääste tungiga autot üles tõstis, et tšiklit kätte saada. Juhil midagi viga vist ei olnud, kõndis ringi ja rääkis telefoniga. Kõrvalt vaadates paistis, et ka ratas oli enamvähem okei. Mõlemad masinad olid keeramas laagna teele ning tõenäoliselt autojuht sõitis tagant sisse. Kuna CSIs ei tööta ja ise täpselt avariihetke ei näinud, siis tegemist oletusega.

Pildid kopeeritud FB grupist tšiklirahvas.
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2430
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 335 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Seal oli mingi pauk veel, sest treila peal oli Honda Accord millel juhipoolne tagauks oli sees ilusti.


Fox2
Postitusi: 102
Liitunud: 14 Sept 2014, 20:21
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas Fox2 »

Millegipärast ei ole PPA suutnud 24+ h jooksul 24. juuli liiklusinfot avaldada?

Kasutaja avatar

Jannes
Postitusi: 246
Liitunud: 25 Veebr 2004, 16:09
Tsikkel: R1200R -17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas Jannes »

Sest on puhkuste aeg? Muudki teha?
Läheb loeb seni Postimehest surmakuulutusi...

Sui generis
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2501
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 341 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Fox2 kirjutas:

Millegipärast ei ole PPA suutnud 24+ h jooksul 24. juuli liiklusinfot avaldada?

Lihtsalt infoks, et kui inimkannatanud puudusid ja osalised on süüdlase osas ühte meelt, siis on tegu "kindlustusjuhtumiga" ja politsei ei pruugigi asjast mitte midagi teada.

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA

Fox2
Postitusi: 102
Liitunud: 14 Sept 2014, 20:21
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas Fox2 »

Tembeldavad alko/narko joobes olevaks? Väänavad käsi? Liiklusõnnetuse teadet ei vormistatud? Venemaal elame vist?


reimps

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas reimps »

Pole miskit tembeldatud ju, käsi väänati vaid ja põhjusega. Rohkem polegi. Edasine on juba tugitooliteooria ja muu müra.


kaarel123
Postitusi: 2
Liitunud: 10 Mai 2017, 16:55
Tsikkel: GSR 750
Tänanud: 1 kord

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas kaarel123 »

Vääna-Jõesuus on toimunud õnnetus. Delfi räägib täpsemalt. Otseloomulikult on Delfi kommentaariumis palju vastava valdkonna spetsialistide analüüsi, kuidas täpselt kõik juhtus.
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/k ... d=79003114

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2501
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 341 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas Maaks »

kaarel123 kirjutas:

Vääna-Jõesuus on toimunud õnnetus. Delfi räägib täpsemalt. Otseloomulikult on Delfi kommentaariumis palju vastava valdkonna spetsialistide analüüsi, kuidas täpselt kõik juhtus.
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/k ... d=79003114

Postimehest:
Kell 18.43 juhtus liiklusõnnetus Harjumaal Harku vallas Tallinn-Rannamõisa-Kloogaranna mnt 20. kilomeetril, kus mootorrattaga MV Agusta Brutale sõitnud 46-aastane mees kaldus vastassuunda ette sõidukile Seat Leon, mida juhtis 41-aastane naine. Kokkupõrke tagajärjel mootorrattur kukkus ja libises mööda teed 41-aastase naise juhitud sõiduki Ford Focus esistange vastu. Mootorrattur toimetati Põhja-Eesti regionaalhaiglasse
http://www.postimees.ee/4191431/jalg-ja ... -must-paev

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7196
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1858 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Täna hommikul suts enne 8-t oli kohe peale Harutee pealesõitu suunaga linna poole rekka,sõiduauto ja tsikkel(punane eesti nr.)mingi laksu läbi teinud.Tsikkel oli püsti ja juht tundus ka terve olevat.Sõiduka stange vedeles maas ja rekka seisis tee ääres.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/k ... d=79051936

Idika kari raisk ma ütlen! Neid nööri tõmbajaid ja mürgitajaid on kuidagi palju! See ju puhta tahtlik mõrvakatse!

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Ardilla kirjutas:

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/k ... d=79051936

Idika kari raisk ma ütlen! Neid nööri tõmbajaid ja mürgitajaid on kuidagi palju! See ju puhta tahtlik mõrvakatse!

Njah, samas on kergliiklusteel mootorsõidukiga sõitmine keelatud. Väga tõenäoliselt oli veel ka tegemist mõne pitbikega, millega avalikel teedel sõitmine üldse keelatud.

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

mx77 kirjutas:
Ardilla kirjutas:

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/k ... d=79051936

Idika kari raisk ma ütlen! Neid nööri tõmbajaid ja mürgitajaid on kuidagi palju! See ju puhta tahtlik mõrvakatse!

Njah, samas on kergliiklusteel mootorsõidukiga sõitmine keelatud. Väga tõenäoliselt oli veel ka tegemist mõne pitbikega, millega avalikel teedel sõitmine üldse keelatud.

Ise välja mõeldud mõjutus/karistusvahend, mis noori/lapsi tapab/vigastab on siiski umbes kahte/kolme lõuga väärt.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1764
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas simp »

mx77 kirjutas:
Ardilla kirjutas:

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/k ... d=79051936

Idika kari raisk ma ütlen! Neid nööri tõmbajaid ja mürgitajaid on kuidagi palju! See ju puhta tahtlik mõrvakatse!

Njah, samas on kergliiklusteel mootorsõidukiga sõitmine keelatud. Väga tõenäoliselt oli veel ka tegemist mõne pitbikega, millega avalikel teedel sõitmine üldse keelatud.

pitbike'id peaks vist mopeedi alla käima tavaliselt? ja mopeediga on kergliiklusteel sõitmine lubatud?

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Raske on seisukohta võtta. Võib-olla nühkis see tüüp seda kergliiklusteed pidevalt ja vilistas mõistlikele manitsustele.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas mx77 »

simp kirjutas:

Njah, samas on kergliiklusteel mootorsõidukiga sõitmine keelatud. Väga tõenäoliselt oli veel ka tegemist mõne pitbikega, millega avalikel teedel sõitmine üldse keelatud.

pitbike'id peaks vist mopeedi alla käima tavaliselt? ja mopeediga on kergliiklusteel sõitmine lubatud?[/quote]

Mis ajast see pitbike mopeedi alla käib? Ma ei ole veel tänavalegaalset pitti oma silmaga näinud.

Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1764
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas simp »

mx77 kirjutas:
simp kirjutas:

Njah, samas on kergliiklusteel mootorsõidukiga sõitmine keelatud. Väga tõenäoliselt oli veel ka tegemist mõne pitbikega, millega avalikel teedel sõitmine üldse keelatud.

Mis ajast see pitbike mopeedi alla käib? Ma ei ole veel tänavalegaalset pitti oma silmaga näinud.

Võibolla mu pitbike'i definitsioon on reaalsusest mööda, aga ega nad üle 45kmh tavaliselt välja ei lähe?

(okei, registris neid ilmselt tõesti pole, kuna tuled ja suunad puudu).


Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

Madlobster kirjutas:
mx77 kirjutas:
Ardilla kirjutas:

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/k ... d=79051936

Idika kari raisk ma ütlen! Neid nööri tõmbajaid ja mürgitajaid on kuidagi palju! See ju puhta tahtlik mõrvakatse!

Njah, samas on kergliiklusteel mootorsõidukiga sõitmine keelatud. Väga tõenäoliselt oli veel ka tegemist mõne pitbikega, millega avalikel teedel sõitmine üldse keelatud.

Ise välja mõeldud mõjutus/karistusvahend, mis noori/lapsi tapab/vigastab on siiski umbes kahte/kolme lõuga väärt.

Ma kunagi väiksest peast, maal hüppasin heina küünis, mängisime teiste lastega ja mäng seisis selles, et ronisime ca2 m kõrguse heina kuhja otsa ja siis hüppasime sealt alla. Kuhi võis olla madalam, sest ma käisin siis teises klassis ja kõik mäed tundusid kõrgemad. Samas seal oli kahe seinavahele tõmmatud nöör, ma ei tea mis selle point oli aga see oli üks pesunöör. Ma kogemata võtsin veidi rohkem hoogu ja kurguga hüppasin sinna peale. Mäletan vaid seda tunnet kui kõri läks paiste ja ma ei saanud sisse hingata. Mitte ühtegi sõõmu õhku, rinnus läks valusaks, tekkis paanika, pea hakkas ringi käima. Siis korra sai veerand kopsu õhku ja siis jälle ei üldse. Aeg venis ikka päris pikaks ja see oli ikka väg kole tunne. Kui kiresti siis laps kes kaalub ca 25 kilo lendab 2 m kõrguselt. Kusjuures see nöör oli umbes 1,5m kõrgusel ja lend ei saanud väga kõrge olla.

Aga nüüd korra mõelge, kui tuled jalgrattaga ei peagi mopeed olema. Piisab, et õnnetult valesse kohta see köeis läheb, et oleks tulemus väga traagiline. Ma ei poolda ka, et keegi pitbaikiga laste ja emadega kärude vahel siiberdab arvates, et ta on nüüd ilge äss. Aga sellist tuleb teistmoodi kasvatada, see on ikka väga arg tegu minu silmis või siis väga haiglane nali mis väärib korralikku keretäit, sest ega see inimene kes nii tegi, ei ole ise väga palju rohkem väärt kui see mopedist.

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

mx77 kirjutas:

Raske on seisukohta võtta. Võib-olla nühkis see tüüp seda kergliiklusteed pidevalt ja vilistas mõistlikele manitsustele.

Võib küll olla, et see pidev ebaseaduslik pinistamine akna taga viskas kopsu üle maksa aga sinna nööri võib sõita ka süütu inimene, jalgrattur, rulluisutaja vms, lapsest vanaemani. Kodaniku algatus korra hoidmisel on kindlasti tänuväärt tegevus, kuid osadel kodanikel on mõttelõng üsna lühike. Avalikesse kohtadesse lõksude ja püüniste seadmine on minu silmis kindlasti lühikese arunatukese tulemus ning otsest ning vahetut füüsilist mõjutust väärt tegevus. Sama mõttetegevusega vennad panevad teravaid asju randa liiva sisse ja muid selliseid debiilsusi. Seega igasugu isehakanud korravalvur koos oma püünistega saaks teolt tabatuna minu käest lisaküsimusi küsimata otse kümpi (kui muidugi jõud üle käiks :D :D )

Tee video, pildista uuri, kes nad on (tõenäoliselt ei ole kaugelt tulnud) vii materjal politseisse ja palu kodutänaval rahu taastada.
Me kõik oleme nooruses oma võrri pininaga vanuritel kopsu üle maksa ajanud. Eks ole umma hää, et täna omadel jalgadel kõnnime ja mõnes "korravalvuri" seatud lõksus ennast vigaseks ei kukkunud?

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

srx
Postitusi: 202
Liitunud: 18 Aug 2015, 13:55
Tsikkel: VX800, CB600F, R6, GS500
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas srx »

Mopeedi alla käib ainult kuni 50cc ja max 45km/h, mis on registris ja numbriga.
Ilma numbrita pitbike või mõni muu offroad kaherattaline ei tohi üldse avatud liikluses osaleda, kergliiklusteest rääkimata.

15) jalgratta- ja jalgtee on jalgrattaga, tasakaaluliikuri, robotliikuri ja jalakäija liiklemiseks ettenähtud eraldi tee või teeosa, mis on asjakohaste liiklusmärkidega tähistatud. Sõiduteega teede ristmikul on jalgratta- ja jalgtee tee osa;

quote Mopeediga võib sõita sõiduteel, jalgrattarajal või jalgrattateel.[/quote]
Mopeediga kergliiklusteele (jalgratta- ja jalgtee) asja ei ole.

Jalgrattateel on lubatud pisimopeedi ja mopeediga sõita. Aga ainult jalgrattateid kohtab harva. Samuti on ka ainult kõnniteid viimasel ajal suhteliselt vähe. Enamus kvalifitseerub jalgratta- ja jalgteeks (=kergliiklustee).

Nööri ette tõmbamine on muidugi omaette teema.

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”