Huvitav, kauaks neid navisid on?

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 1456
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: Suzuki 600 GSXF, Transalp 600
Asukoht: Tartu
Tänanud: 30 korda
Tänatud: 99 korda

Re: Huvitav, kauaks neid navisid on?

Lugemata postitus #91 Postitas ranel » 23 Aug 2017, 11:11

Ain kirjutas:
ranel kirjutas:
urmas66 kirjutas:Käisin eile õhtul,täna öösel saatmas süstamatka Lätis Salaca jõel ja kasutasin paralleelselt nii Garminit kui Waze ja jälle kord tõestas Waze,et on igati hea valik.No seal oli tegu ikka väga väga väikeste metsateedega,et jõe äärde pääseda,aga Waze näitas kõik asjad väga täpselt ära.Garmin kahjuks mitte nii väga.garminiga oleks mõneski kohas pidanud jõeni saama,aga ei saanud ja ka waze näitas,et ei saa.Peale kahte proovimist Garminiga rohkem ei proovinud ja sai Waze järgi kogu öö rahulikult kulgetud.Sama on ka eesti metsateede ja muude väikseste vähekäidavate kohtadega.

Ma olen ise ka seda märganud, et garmin on väga optimistlik teede osas, mida tegelikult pole. Seevastu googli kaardid on alati täpsemad olnud.

Garmini puhul peab omanik ise jälgima et seadmes on just talle vajalikud ja uuemad kaardid. Kui võtta uus Garmin siis sellega ei ole Eesti looduses midagi teha.Kui tahta näha talusi ja kõiki teid siis on vaja näiteks Regio Eesti teed (Eomap sobib ka). Selleks et näha maastiku ja metsaradu väga detailselt peab ostma näiteks Regio Eesti topo kaardi. Sama kehtib ka muu maailma kohta.

Mul on kaks kaarti garminis sees, mida pidevalt kasutan. Üks on 2017a europe city navigator nt ja teine 2016 russia city navigator nt. Nagu ma enne ütlesin, et suurem probleem on see, et kaartidel on olemas asjad, mida reaalselt siiski ei eksisteeri. Mõlema city navigator nt kaardiga seda täheldanud. Google mapsi kaardil on samal ajal info kattunud tegelikkusega. Mul endal ongi just dubleeritud seetõttu, kuna nagu nõel enne ütles, siis idas mobiilileviga pole alati just kõige parem seis.

Eesti jaoks on mul olemas siiski EOMAP-i ja Regio kaardid ka, kuid näiteks Regio Eesti kaardi fail on poole väiksem, kui Lääne-Venemaa kaart. Reisile selliseid kaarte enam navisse ära ei mahuta.


Kerghaagise rent 2.75x1.5x0.25 koos tasapindtendiga. 1-3H 7EUR, 3-6H 10EUR, 6-12H 13EUR, 12-24H 16 EUR. Hinnad sisald. KM.
Asjade vedu kerghaagisel koos autoga 15EUR+0.4EUR KM. 55684121
Mootoritõstuki rent Tartus 6 eur päev.

Mine “Teenused ja abi”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist