Tsikliga Kaliningradi

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 1489
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: Suzuki 600 GSXF, Transalp 600
Asukoht: Tartu
Tänanud: 31 korda
Tänatud: 102 korda

Re: Tsikliga Kaliningradi

Lugemata postitus #1 Postitas ranel » 11 Sept 2017, 12:10

Ei käinud tsikliga, vaid autoga. Tegelikult oleks 4 päeva(2 sõidad, 2 vaatad ringi) arvestada koos sõiduga, sest kolme päevaga osa jääb vaatamata. Sõjalisi objekte piiluma ei läinud, vaid klassikalist turistiteekonda.
Autoga oli praam 10,80. Tsikliga oli vist poole vähem. See kahe otsa pilet. Leedu poolel tahetakse 5 eur masina pealt, vene poolel 150rbl+150rbl. Piiril läks kiirelt, minnes oli aga üks millegipärast tõre leedu naispiirivalvur. Vene pool oli sõbralikum. Iga lisanduv inimene on lisaks 150rbl. Suht varsti peale Vene piiri on saarel bensiinijaam. Tax free pood täiesti mõttetu piiril. Kallimad hinnad, kui Vene poes. Ainult suitsud odavamad. Kaliningradis on äge turg, Meremuuseum kindlasti vaatamist väärt ning ööelu on suht ergas. Punker on ka päris äge. Nagu ikka ühes korralikus vene linnas, on ka seal keset linna üks tank. Erinevalt muust Venemaast Kaliningradis tunnistatakse ISIC-kut ning seetõttu on päris korralikud soodustused õpilastele/üliõpilastele. Lihtsalt ise pead kohe hakkama vene keeles vastu ajama, et ma tudeng ja mul peab olema selline hind. Tagasitulles tahetakse samad summad saada välja arvatud praami pilet. Vene poolel päris paljud kohalikud räägivad inglise keelt. Osad kohe lausa küsivad, et kas saksa või inglise keelt oskad. Samas on kohti, et kus saab läbi vaid vene keelega. Pubis õlle on ~150-300 rbl, söögid 300-1000rbl. Enne Kaliningradi on mingi linn, mis on säilinud suht saksapärasena. Päris kena näeb välja. Poolsaarelt tulles on võimatu sellest mööda sõita. Kaliningradis liigub päris palju rattaid ringi ja terve õhtu on kuulda, kuidas R4 mootoreid peeneks lastakse linna peal.

Kura poolsaarel Nida ümbruses on väga kena. Meenutab Kauksit, kuid ilusam. Vene poolel on see värk suht lohakas nagu ikka, aga hulga parem kui keskmine Venemaa. Tee on seal ilus mõlemal poolel. Merd on läbi metsa tee pealt suht vähe näha.

Kaliningradi turg. 9 eur/kg toores sisikonnaga angerjas, 13 eur/kg suitsutatud. Ajavad nutma küll need hinnad.
Pilt

Bunker lavastus, kuidas Königsberg andis alla ja läbirääkimised.
Pilt

Taas nägin blanketti, mida mitte keegi ei tea ega näinud pole. Seekord küsimise peale anti siiski vene keeles oleva versiooni asemel inglise keeles. Eesti-Vene piiril on see vaid vene keeles.

Pilt


Kerghaagise rent 2.75x1.5x0.25 koos tasapindtendiga. 1-3H 7EUR, 3-6H 10EUR, 6-12H 13EUR, 12-24H 16 EUR. Hinnad sisald. KM.
Asjade vedu kerghaagisel koos autoga 15EUR+0.4EUR KM. 55684121
Mootoritõstuki rent Tartus 6 eur päev.

Mine “Motomatkamine”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist