Õnnetused mootorratastega [2017]

Kasutaja avatar

reinuvader
Postitusi: 266
Liitunud: 11 Okt 2004, 15:32
Asukoht: valgamaa
Tänatud: 22 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas reinuvader »

Hei!
Tahaksin ka haakuda teemas ning kirjutada oma loo,mis juhtus minuga juunis mnt ja ma ei teagi,et kas sellest kogemusest miskit õppida või lugeda seda lihtsalt õnnelikuks juhuseks,et veel siin istun ja jätkuvalt tsiklimeeste perre kuulun.
Nimelt ei ole mul pikka tänavaratta kogemust ja eelnev kogemus,enne mootoratast, piirdus jalgrattaga.Load on mul alles 3a ja sõiduvahendiks mnt 600 Yamaha bike.Olin tegemas õhtust sõidutuuri ning jõudsin Kanepi-Otepää lõigul ühele pikale sirgele lõigule ning tekkis "loll" mõte,et keeraks õige tsipa....ja ma üldiselt "hullu" ei pane ning minu max kiirus on üldse olnud u 140km/h rattaga.Ega saanudki palju "keerata",sest just enne "pauku" vaatasin spidot,mis näitas u 120km/h...kui silma nurgast märkasin ainult..."KITS"!!!...minust paremalt ja hetke pärast käis selline "pauk" nagu oleks kiivri sees püssist tulistatud!Silme eest lõi mustaks....ja ma ei tea siiani,kuidas aga säilitasin tasakaalu,sest kits lendas suure kaarega minu ette asfaltile maha!Mina sain pidama mitu meetrit kitse laibast edasi,oma suunavööndis-püsti-ja esimese tunde järgi ka enam-vähem ühes tükis!
Ei teagi,et kaua seal nii lihtsalt seisin,ratta seljas...jalad maas...ja sõna otseses mõttes kogu keha värises ning hakkasin tundma kuidas parem käsi paiste läheb ja valutama hakkab.Siis oli aega ka nats süveneda ,et mis rattast sai...parem,esipiduri link oli gaasi poole kõver ning ratas istumise all tundus üldse kuidagi kiivas e normaalne nagu polnud.Kitsega polnud enam midagi teha.Panin ratta hargile,tõmbasin vaese looma teelt ära ja proovisin oma ratast uuesti käima panna...ning see õnnestus,nagu poleks midagi juhtunud?Istusin selga aga nüüd sain aru,et gaasi keerata väga ei saa,sest käsi on nii paistes,et randmest ei keera.Surusin siis kuidagi küünarnukist kogu käe alla poole ja nii vaikselt kulgesin kodu poole.Ratas väliselt jumala terve!...tuli põles,plastikud terved,esiratas e esirehv terve ja velg sirge...üllatav?Kuigi tundsin,et ratas hoiab üldiselt kuidagi viltu.
Kokkuvõttes,käsi sai põrutada ja luud olid terved...ime!Ratas ise oli siiski tsipa katki,sest hiljem selgus, Velt Motos,et parempoolne lenksi ots oli pea-aegu pooleks ja vaid 2mm metalli äär hoidis lenksi veel koos.Sai andud uus pulk ning asi toimib.
Järeldus:...pimedal ajal või halva nähtavusega sõita rohkem tee keskjoone läheduses,et oleks vb tsipa rohkem aega reageerida ning pimeduses mitte "hullu" panna ja võimalusel üldse vältida pimedaga sõitmist.Teiseks,mulle meenus motokoolitusest,et seal soovitatigi looma teele joostes,mitte hakata põikama vaid sõita otse peale...kui muud võimalust pole.Ma ei tea,kas see on õige või vale...kuid minu puhul vist toimis.
Edu kõigile tsiklimeestele ja jääge terveks!



Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”