Sõit kruusal ja pinnasteedel. Koolitus?

Kasutaja avatar

kurisookaru
Postitusi: 444
Liitunud: 13 Apr 2004, 19:15
Tsikkel: Yamaha Super Tenere/Tenere 700
Asukoht: Vetla-Tallinn-Vetla
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 67 korda
Kontakt:

Re: Sõit kruusal ja pinnasteedel. Koolitus?

Lugemata postitus Postitas kurisookaru »

Mammutiga sõites on kehaga liikumine väga väga tähtis. Just raskuse jaotamine sõidusuunast väljapoole. Proovida pigem püsti peal olla kui kohe sadulasse lasta ennast kui väheke teravam koht ees ootab. Kõik sõltub muidugi olukorrast ja pinnasest aga pigem püsti. Paljud mammuti rebased teevad just selle vea, et kardavad tsikli peal püsti olla ja "võimelda" seal. Sidurit kasutatakse valel hetkel, gaasi ei juleta anda kohas kus see tegelikult just päästaks. Kui tahad õppida mammutiga kruusal ja metsateedel kiiresti sõitma, siis kahjuks pead olema valmis kukkumisteks. Nendest ei pääse!!! Samas läbi nende kukkumiste õpid ka kukkuma....võib-olla :wack:
Olen ise selle kõik läbi teinud. Alguses läksid käed kiiresti paksuks kuna olin jube krampis ja tegutsesin tsiklile vastu. Sidurit näppisin just siis kui oli vaja gaasi anda jne jne.
Meil oli oma punt mis koosnes TDM-dest, Freewindist, minu XTZ750-st, kellega käisime iga kolmapäeva õhtul sõitmas vast paar kolm aastat järjest. See oli super kool.
Sõitsime igal pool ja igal maastikul, harjutasime karjäärides ülesandeid.
Teine hea koht kus maastikul liikumist ja kiiret kruusasõitu arendada on moto-orienteerumised.
Mina sõitsin koos pundiga paar-kolm aastat koos kuniks tundsin, et nüüd võiks juba võidupeale hakata sõitma. Tundsin, et enesekindlus ja oskused lubavad seda. Algul oli pundis hea sõita, kuna teadsin, et seljatagune on olemas juhuks kui peaks midagi juhtuma.
Teiseks moto-orineteerumistel on üldiselt rajameistrid teinud kruusaraja väga vaheldusrikka, nii et kõike saab ja kui peakski kinni jääma või kukkuma, siis korraldajad tassivad su lõpuks ikka ära.
Kolmandaks kui vähegi võistlushimu on, siis hakkad ikka peale andma ja kiirust arendama, muidugi pead aru endale andma oma võimetest.
Rehvi valik on ka tähtis loomulikult.

Motomammuti koolitus on hea algus igatahes ja Artur teab mida räägib.

Lisan siia ühe Randeli vana video ka mida on lihtsalt mõnus vaadata.

Mitte, et ma sõita oskaks, kaugel sellest (crash)

Sõida ise ja lase teistel ka sõita
----------------------
Yamaha Super MatkaMudaKolakas XTZ
http://www.kurisoomoto.com Kesk-Eesti Tuur 2022
http://www.streetmoto.ee

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”