Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7346
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

urmas66 kirjutas:

Mida siis motonaviga teisiti saab teha?

Sinu nimekiri toimingutet on vigane, õige nimekiri mobiiltelefoni puhul on selline:

  1. Võtan telefoni taskust

  2. Pistan hoidjasse

  3. Ühendan laadija telefoniga sisestades USB pistiku telefoni; kasutan kahte kätt

  4. Avan Waze või mõne muu navigatsioonirakenduse

  5. Hakkan navigeerima

  6. Lahkudes ühendan elektriühenduse lahti

  7. Võtan hoidjast telefoni

  8. Panen telefoni taskusse

Mille sa siinkohal ilmselt unustasid: esmasel kasutusel tuleb sigaretisüütajasse pista USB otsik (kui sul pole just püsivat USB toidet tsiklil) ja ühendada USB juhe. Naviseadme alus ja toide on tsikli peale ühendatud tavaliselt püsivalt.

vs motonavi

  1. võtan taskust navi

  2. pistan ühe käega hoidjasse

  3. hakkan navigeerima

  4. lahkudes võtan navi hoidjast

  5. panen navi taskusse

Navi võidab seisuga 5:8

Motonavi puhul jätan ma söögikohtade juures ja mujal, kus palju inimesi liigub ta hoidjasse, sest navi on sinna lukustatud ning selle sissevehkimine nõuab aega ja ettevalmistust. Ehk
siis lühema peatuse puhul või turvalisemas kohas näeb see välja isegi veel lihstam.

vs motonavi (versioon 2)

  1. lülitan navi sisse

  2. hakkan navigeerima.

  3. lahkudes lülitan navi välja

Navi võidab seisuga 3:8

Minu silmis ikka päris oluline vahe.

stev666 kirjutas:

See ongi pusimine, et küll ei toimi kindaga ja laadija ühendamine ja samas ka koguaeg lenksult maha rebimine. Vahest on vaja navi kasutada linnas lühikesed otsad ja palju rattast eemaldumist. Telefon on taskus ja navi jääb rattale. Aga see ei lähe sellesse teemasse. Siin otsitakse rattale sobivat telefoni, mida minu meelest veel pole olemas, et oleks 100% hea.

Ei otsita sobivat telefoni, otsitakse sobivat terviklahendust, mida õnnestuks koostada juba olemasolevatest komponentidest nii, et see oleks piisavalt muga kasuatda end majanduslikult õigustaks. Sobivaid telefone on piisavalt, seesama ülaltoodud Nomu S10 näiteks või Kyocera. Kui kõik õigesti teha siis põhiliseks kitsaskohaks on kasutus kindaga ja telefoni jätmine tsikli juhtrauale tsikli juurest lahkudes. Nendele kahele päris head lahendust polegi. Isegil on leitav selline telefoni-hoidja kombo, mis toimib nii nagu moto-GPS kus saad telefoni ühe liigutusega hoidjasse ja samaoodi sealt välja (vt. allpool). Ainsaks kitsaskohaks jääb varguse oht. Tõsi, selle mainitud lahenduse puhul ma hakkaks pigem vaatama juba moto GPS-i sest hinnavahe kahaneb piisavalt ebaoluliseks.

Spoiler

Telefon Kyocera DualForce Pro + laadimsalus.
Kogukulu ca 500-600€

brigadiercradl2.jpg

https://goo.gl/dFpfsF

Madlobster kirjutas:

... mugavat telefoni lahendust (mis ka ülikonna taskusse pärast sobiks)

Mina sellist lahendust mis ülikonna taskusse sobiks siin ei püüa leida, sihiks on mugavus. Eesmärgiks on meil "monofunktsionaalse navi" mille alusbaasiks on mõni vee-, põrutuse- ja tolmukindel navi ning eelarve peab jääma samsse suurusjärku odava noname GPS'iga. Minu nägemuses eksiteerib telefon eraldi vahendina ikka põuetaskus edasi.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”