Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

ranel ära tassi õunaaeda küttepuid
räägiti ju :)



Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas ranel »

Spoiler
Madlobster kirjutas:

ranel ära tassi õunaaeda küttepuid
räägiti ju :)

Sa ei jaga hetkel biiti. Kui juhtmevabalt saab laadida, siis see suurendab oluliselt sobivate seadmete hulka, sest ei pea laadimiseks katet eest ära kiskuma, mistõttu on veekindlus alles.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

seadmed on juba valitud

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Spoiler
ranel kirjutas:
Madlobster kirjutas:

ranel ära tassi õunaaeda küttepuid
räägiti ju :)

Sa ei jaga hetkel biiti. Kui juhtmevabalt saab laadida, siis see suurendab oluliselt sobivate seadmete hulka, sest ei pea laadimiseks katet eest ära kiskuma, mistõttu on veekindlus alles.

Minu telefon jõuab 1A auto USB pesast juhtmega hoida enam vähem sama taset WAZE(või muu) nvigeerimise ajal,kui aku on eelnevalt 100% laetud.Kui aku on alla 80% siis tase pigem langeb ,kui juurde laeb. 2,4A USB laadija laeb samades oludes aku täis.
Seadmete hulk võib küll suureneda,aga need on ka pigem vist väga kallid seadmed.Või on ka odavamaid juhtmevaba laadimisega saadaval? Macil oli siin mingi mitte väga suur eelarve kuskil eespool ära mainitud.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas morse »

Spoiler
urmas66 kirjutas:
ranel kirjutas:
Madlobster kirjutas:

ranel ära tassi õunaaeda küttepuid
räägiti ju :)

Sa ei jaga hetkel biiti. Kui juhtmevabalt saab laadida, siis see suurendab oluliselt sobivate seadmete hulka, sest ei pea laadimiseks katet eest ära kiskuma, mistõttu on veekindlus alles.

Minu telefon jõuab 1A auto USB pesast juhtmega hoida enam vähem sama taset WAZE(või muu) nvigeerimise ajal,kui aku on eelnevalt 100% laetud.Kui aku on alla 80% siis tase pigem langeb ,kui juurde laeb. 2,4A USB laadija laeb samades oludes aku täis.
Seadmete hulk võib küll suureneda,aga need on ka pigem vist väga kallid seadmed.Või on ka odavamaid juhtmevaba laadimisega saadaval? Macil oli siin mingi mitte väga suur eelarve kuskil eespool ära mainitud.

Minu kogemuses ka 1A päris piisav ei ole. Eriti kui aku on natuke tühjaks lastud ning äppidepoolne tarbimine suur. Olen kasutanud mitmeid erinevaid S-seeria Samsungeid ning väiksema ekraaniga Iphone. Eriti karm oli olukord Samsungitega (neil ekraanid suuremad).

Aga teema on põnev, kuna mul on tegelikult sahtlis 2 veekindlat androidi, millele kannataks elu sisse puhuda.

Kasutaja avatar

Kauri
Postitusi: 606
Liitunud: 13 Juul 2005, 23:46
Tsikkel: VN 750 custom
Asukoht: Kuusalu
Tänanud: 77 korda
Tänatud: 81 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Kauri »

Mul on autos korralik laadija ja kahe aasta jooksul olen saanud katsetada olude sunnil üht ja sama telefoni ja kolme erinevat USB kaablit Nokia Lumina taga.
Waze ja tööasjad järgi. Üks kaabel ei suuda hoida laetuse taset, teine suudab nipa-napa hoida ja tasakesi juurde ajada, kolmas kaabel millel ka data olemas lükkab rahulikult aku täis ja seda hämmastavalt kiirelt.
USB laadija sigaretisüütajas on konstantselt sama.
Ehk siis soovitan kindlasti korralikku laadimisjuhtmesse investeerida.

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas ranel »

Spoiler
urmas66 kirjutas:
ranel kirjutas:
Madlobster kirjutas:

ranel ära tassi õunaaeda küttepuid
räägiti ju :)

Sa ei jaga hetkel biiti. Kui juhtmevabalt saab laadida, siis see suurendab oluliselt sobivate seadmete hulka, sest ei pea laadimiseks katet eest ära kiskuma, mistõttu on veekindlus alles.

Minu telefon jõuab 1A auto USB pesast juhtmega hoida enam vähem sama taset WAZE(või muu) nvigeerimise ajal,kui aku on eelnevalt 100% laetud.Kui aku on alla 80% siis tase pigem langeb ,kui juurde laeb. 2,4A USB laadija laeb samades oludes aku täis.
Seadmete hulk võib küll suureneda,aga need on ka pigem vist väga kallid seadmed.Või on ka odavamaid juhtmevaba laadimisega saadaval? Macil oli siin mingi mitte väga suur eelarve kuskil eespool ära mainitud.

Kulla inimene, microusb standardpesa on kuni 1,8A. Hiinlane võib sul 100A ka peale kirjutada, mis ei tähenda, et sa saaksid 100A-ga oma telefoni laadida. Ega ilmaasjata usb c käiku pole tulnud.

Võta kätte ja mõõda ära tegelik laadimisvool, mitte ära luuleta. Pead ei hakka panti panema, kuid ilmselt näed seal 0.5A laadimisvoolu auto makist.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas morse »

Spoiler
ranel kirjutas:
urmas66 kirjutas:
ranel kirjutas:
Madlobster kirjutas:

ranel ära tassi õunaaeda küttepuid
räägiti ju :)

Sa ei jaga hetkel biiti. Kui juhtmevabalt saab laadida, siis see suurendab oluliselt sobivate seadmete hulka, sest ei pea laadimiseks katet eest ära kiskuma, mistõttu on veekindlus alles.

Minu telefon jõuab 1A auto USB pesast juhtmega hoida enam vähem sama taset WAZE(või muu) nvigeerimise ajal,kui aku on eelnevalt 100% laetud.Kui aku on alla 80% siis tase pigem langeb ,kui juurde laeb. 2,4A USB laadija laeb samades oludes aku täis.
Seadmete hulk võib küll suureneda,aga need on ka pigem vist väga kallid seadmed.Või on ka odavamaid juhtmevaba laadimisega saadaval? Macil oli siin mingi mitte väga suur eelarve kuskil eespool ära mainitud.

Kulla inimene, microusb standardpesa on kuni 1,8A. Hiinlane võib sul 100A ka peale kirjutada, mis ei tähenda, et sa saaksid 100A-ga oma telefoni laadida. Ega ilmaasjata usb c käiku pole tulnud.

Võta kätte ja mõõda ära tegelik laadimisvool, mitte ära luuleta.

On korralikke tootjaid, kes panevad seadmega rohkem kui 1.8A laadija kaasa (näiteks juba mainitud Samsungi S-seeria). Ja vähemalt interneeduses on inimesi, kes kirjutavad, et on mõõtnud 1.9A vmt laadimise.

Põhipoint võiks olla selles, et laias laastus on olemas 1A laadijad ja võimsad (2A, 2,4A jmt) laadijad. Selge on see, et suuremad laadijad on suure tarbimisega telefonide jaoks kiiremad. Mul on näiteks korralik kallis laadija, kus on üks üheamprine ja teine 2,4amprine pesa. 1A pesa igat pilli ära ei toida, teine pesa toidab.

Nagu eelpool mainitud on hea kaabel ka oluline.

PS! Vaheinfona: olen lugenud, et telefonid piiravad laadimise ära, kui ekraan põleb. Samsungi mingi variandi (vist S5) puhul 1,8A pealt 1,2A peale. Isegi piiratud laadimise puhul jääks 1A väheseks.

EDIT: OK! Täpsustan. Tegelikult oleks ju MACi projektil rohkem jumet, kui laadimine saaks juhtmevabalt lahendatud. Kuid kogemused korralike 1A juhtmega laadijatega on paljudel sellised, et janusemaid seadmeid niimoodi ära ei lae... Kellelgi reaalset kogemust on selle 5W juhtmevaba laadijaga? Mac teema alguses ütleb, et on veendunud, et juhtmevaba ei vea välja.


Rasmusk
Postitusi: 214
Liitunud: 16 Apr 2015, 22:35
Tsikkel: Honda VFR1200x DCT Crosstourer
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Rasmusk »

Lihtsalt infoks. Sõitsin Samsung A5 2017 aasta mudeliga sellel suvel Euroopale tiiru peale. Ca 12Kkm. Hoidikuks oli . nn "lukuga ja kilega" hiinakas. Soojades maades oli probleemiks temperatuur. Koti kõige suurem puudus oli valgel ajal peegeldused, mille tõttu oli ekraani halvasti näha. Seetõttu soetasin ka ilma kotita hoidiku ja järgmisel aastal saan kasutada juba seda. Laadija oli 2A ja toitis väga hästi ära.

Tarkvarana kasutasin Wazet. Tänu rakendusele hoidsin kokku kümneid tunde sõiduaega. Seda just suurlinnade piirkondades, kus olid megaummikud. Loomulikult sõitsin ka vajadusel kiirteede paremates äärtes, kui oli ummikud, aga see äär ei ole alati saadaval ja siis ei olegi sul kuhugi minna, kui istud ummikus. Ärge unustage seda, et Waze on disainitud autodele ja kui juba rakendus leiab auto jaoks sobiva kiirema teekonna, siis rattaga pääseb sealt veelgi kiiremini läbi.

Just hea näide oli eilehommikused suured ummikud Tallinna lähipiirkonnas Narva suunalt sissesõitudel. Waze tegi oma töö eeskujulikult ja ma ei oleks saanud oluliselt kiiremini linna, kui oleksin sõitnud tavapärast maršruuti kasutades.

Kasutaja avatar

piiks
Postitusi: 1212
Liitunud: 18 Okt 2003, 23:52
Tsikkel: Hmmmm, peab sebima midagi!
Asukoht: Kohatu küla, Märjamaa vald
Tänanud: 127 korda
Tänatud: 50 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas piiks »

Lahenda kindlasti ka telefoni puhul tekstide suurus ära. Mul on vanusega +1 tekkinud ja ma kehvades valgusoludes, vibratsiooniga ei näe telefonilt enam piisavalt lugeda. Keskendumine telefonile, aga tekitab turvariski lenksus. NAV'i on selle kõrval ikka väga selgelt ja kiirelt hoomatav.

Some rules can be bent. Others can be broken.
Танки грязи не боятся !!!
In god I trust, all others pay cash !
Ära usalda naist ... ja pidureid !
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Spoiler
ranel kirjutas:
urmas66 kirjutas:
ranel kirjutas:
Madlobster kirjutas:

ranel ära tassi õunaaeda küttepuid
räägiti ju :)

Sa ei jaga hetkel biiti. Kui juhtmevabalt saab laadida, siis see suurendab oluliselt sobivate seadmete hulka, sest ei pea laadimiseks katet eest ära kiskuma, mistõttu on veekindlus alles.

Minu telefon jõuab 1A auto USB pesast juhtmega hoida enam vähem sama taset WAZE(või muu) nvigeerimise ajal,kui aku on eelnevalt 100% laetud.Kui aku on alla 80% siis tase pigem langeb ,kui juurde laeb. 2,4A USB laadija laeb samades oludes aku täis.
Seadmete hulk võib küll suureneda,aga need on ka pigem vist väga kallid seadmed.Või on ka odavamaid juhtmevaba laadimisega saadaval? Macil oli siin mingi mitte väga suur eelarve kuskil eespool ära mainitud.

Kulla inimene, microusb standardpesa on kuni 1,8A. Hiinlane võib sul 100A ka peale kirjutada, mis ei tähenda, et sa saaksid 100A-ga oma telefoni laadida. Ega ilmaasjata usb c käiku pole tulnud.

Võta kätte ja mõõda ära tegelik laadimisvool, mitte ära luuleta. Pead ei hakka panti panema, kuid ilmselt näed seal 0.5A laadimisvoolu auto makist.

Päris teemast mööda küll,aga ei saa ka vait olla,kui kirjutatakse asjast,millest midagi ei teata.
Kulla inimene ma ei usu,et Mersu kirjutab uuele 2017a auto USB pesale peale mingi suva numbri.Mersusid ei toodeta ka Hiinas.Tegemist ei ole raadio küljes oleva, vaid auto pesaga(ei asu isegi maki lähedal) kirjaga 1A.Mõõtnud pole ja ei hakka ka mõõtma,sest usaldan tootjat.Juhe on mul korralik,mitte suvaline.
Teine laadija on sigaretisüütaja pesas olev punn kahe USB pesaga kumbki 2,4A, tootja Leitz.See laeb nii,et mühiseb(sama kaabliga) ja sama Leitz laadija on mul ka rattal sadula all,kust tuleb lenksu juurde ka korralik kaabel.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

piiks kirjutas:

Lahenda kindlasti ka telefoni puhul tekstide suurus ära. Mul on vanusega +1 tekkinud ja ma kehvades valgusoludes, vibratsiooniga ei näe telefonilt enam piisavalt lugeda. Keskendumine telefonile, aga tekitab turvariski lenksus. NAV'i on selle kõrval ikka väga selgelt ja kiirelt hoomatav.

See numbrite suuremaks tegemine on abiks ainult natuke aega,mingil hetkel on mõistlik ikkagi õiged prillid soetada.Ma selle tee läbi käinud,kuigi näen siiani kaugemale kui 2m väga hästi,aga kellade nägemine on kehv.Lahendus kolmevaatmeliste klaasidega prillid.Nüüd kannan neid igapäevaselt ja on väga mugav ka väikest kirja vaadata,näen nagu enne.Maksavad muidugi samapalju,kui korralik motoGPS,aga on seda väärt.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas ranel »

Spoiler
urmas66 kirjutas:
ranel kirjutas:
urmas66 kirjutas:
ranel kirjutas:

Sa ei jaga hetkel biiti. Kui juhtmevabalt saab laadida, siis see suurendab oluliselt sobivate seadmete hulka, sest ei pea laadimiseks katet eest ära kiskuma, mistõttu on veekindlus alles.

Minu telefon jõuab 1A auto USB pesast juhtmega hoida enam vähem sama taset WAZE(või muu) nvigeerimise ajal,kui aku on eelnevalt 100% laetud.Kui aku on alla 80% siis tase pigem langeb ,kui juurde laeb. 2,4A USB laadija laeb samades oludes aku täis.
Seadmete hulk võib küll suureneda,aga need on ka pigem vist väga kallid seadmed.Või on ka odavamaid juhtmevaba laadimisega saadaval? Macil oli siin mingi mitte väga suur eelarve kuskil eespool ära mainitud.

Kulla inimene, microusb standardpesa on kuni 1,8A. Hiinlane võib sul 100A ka peale kirjutada, mis ei tähenda, et sa saaksid 100A-ga oma telefoni laadida. Ega ilmaasjata usb c käiku pole tulnud.

Võta kätte ja mõõda ära tegelik laadimisvool, mitte ära luuleta. Pead ei hakka panti panema, kuid ilmselt näed seal 0.5A laadimisvoolu auto makist.

Päris teemast mööda küll,aga ei saa ka vait olla,kui kirjutatakse asjast,millest midagi ei teata.
Kulla inimene ma ei usu,et Mersu kirjutab uuele 2017a auto USB pesale peale mingi suva numbri.Mersusid ei toodeta ka Hiinas.Tegemist ei ole raadio küljes oleva, vaid auto pesaga(ei asu isegi maki lähedal) kirjaga 1A.Mõõtnud pole ja ei hakka ka mõõtma,sest usaldan tootjat.Juhe on mul korralik,mitte suvaline.
Teine laadija on sigaretisüütaja pesas olev punn kahe USB pesaga kumbki 2,4A, tootja Leitz.See laeb nii,et mühiseb(sama kaabliga) ja sama Leitz laadija on mul ka rattal sadula all,kust tuleb lenksu juurde ka korralik kaabel.

http://ee.farnell.com/hirose-hrs/zx360d ... pd-mi-acce

Palun, microsusb detail. Esimene vaste spetsifikatsiooniga.

Ok, eraldi auto pesast maksimum vool jah on ilmselt 1A, kui tootja nii on kirjutanud.
Minu telefon elephone p8000 võtab navigeerimisrakendus töötamas 0,65A näiteks. Aku mahtuvus viimati mõõtes oli 4150 mAh pealt langenud 3400 mAh peale.
Need on konkreetsed faktid, mitte arvamisest lähtuvalt.

Üks teine telefon 6000 mAh akuga, kuna laadimisvoolu ei saa liiga suureks ajada, siis sel oli kaasas kuni 9V laadija.

Tegelikult vist on lausa olemas mingid äpid, mis näitavad voolu, kuid füüsiliselt üle mõõtmine on minu jaoks vähemalt usaldusväärsem.

Kuna terve ilma on turunduslikku jama täis, siis peaks ikka kehtima, et usalda aga ka kontrolli.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

kris.
Postitusi: 2391
Liitunud: 23 Mär 2004, 18:11
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 24 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas kris. »

Hei,

mõned kommentaarid laadimise kohta. Jutt käib konkreetselt uuemate Samsungide kohta aga kehtib ka paljude teiste totjate kohta.
Suurem kui 1A laadimisvool (kuni 1.2A, sõltub mudelist) eeldab laadijalt ka veidi nutikust. On erinevad standardid, alates Qualcommi QC seeriast jne aga point on selles, et 5V toitepinge korral ei võta telefon eriti palju üle 1A tugevust voolu sisse. Voolu suurendamiseks peavad telefon ja laadija omavahel laadimise rezhiimis kokku leppima. Samsungi laadija näiteks tõstab kiirlaadimise korral pinge 6V-i ja vool on sellisel juhul ca 2.5A. Kui ühendada uuema Samsa külge 5V ja kasvõi 10A voolu väljastav laadija, ei tõuse laadimisvool üle 1.2A.
Samsungist veel rääkides siis uuematel mudelitel lülitatakse ekraani põlemisel kiirlaadimine välja.

terv
Kris.

Viimati muutis kris., 02 Nov 2017, 12:49, muudetud 2 korda kokku.

morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas morse »

piiks kirjutas:

Lahenda kindlasti ka telefoni puhul tekstide suurus ära. Mul on vanusega +1 tekkinud ja ma kehvades valgusoludes, vibratsiooniga ei näe telefonilt enam piisavalt lugeda. Keskendumine telefonile, aga tekitab turvariski lenksus. NAV'i on selle kõrval ikka väga selgelt ja kiirelt hoomatav.

Ta juba mainis, et teoreetiliselt saab tarkvaraliselt ekraani reso madalamaks keerata. Sel juhul on kõik nupud ja kirjad suuremad.
Edit: ma ei ole telefonil sellist asja proovinud aga arvutiga võrreldes oleks parim tulemus ikka nii, et reso on maksimaalselt suur kuid nupud/tekstid on äpi siseselt zoomitud (k.a. androidi sisesed ikoonid jmt).
Eelis oleks see, et pilt on teravam. Kuid võibolla ma sain MACi reso muutmise plaanist üldse valesti aru - nii et +1 (ootan huviga kirjeldust, kuidas ekraani elementide suuruse teemat lahendatakse).

Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Spoiler
morse kirjutas:
piiks kirjutas:

Lahenda kindlasti ka telefoni puhul tekstide suurus ära. Mul on vanusega +1 tekkinud ja ma kehvades valgusoludes, vibratsiooniga ei näe telefonilt enam piisavalt lugeda. Keskendumine telefonile, aga tekitab turvariski lenksus. NAV'i on selle kõrval ikka väga selgelt ja kiirelt hoomatav.

Ta juba mainis, et teoreetiliselt saab tarkvaraliselt ekraani reso madalamaks keerata. Sel juhul on kõik nupud ja kirjad suuremad.
Edit: ma ei ole telefonil sellist asja proovinud aga arvutiga võrreldes oleks parim tulemus ikka nii, et reso on maksimaalselt suur kuid nupud/tekstid on äpi siseselt zoomitud (k.a. androidi sisesed ikoonid jmt).
Eelis oleks see, et pilt on teravam. Kuid võibolla ma sain MACi reso muutmise plaanist üldse valesti aru - nii et +1 (ootan huviga kirjeldust, kuidas ekraani elementide suuruse teemat lahendatakse).

Kui telefon on ruuditav siis õnnestub muuta ekraani kuva tihedust või õigemini seda, kuidas telefon ekraani reolutsiooni ja suurust tõlgendab (DPI) .
Täpsem seletus, mis juhtub on leitav siit: http://www.androidpolice.com/2016/03/10 ... reen-zoom/ Antud tekst käib küll Android 7 sisseehitatud funktsionaalsuste kohta aga umbes sarnane asi juhtub kui muuta OP-süsteemis parameetrit, mis muudab telefoni DPI'd.

Ekraani tiheduse muutmise tulemus on selline nagu alloleval pildil näha. Sama seade aga arinev tiheduse parameeter. Pilt on sealjuures alati terav.
Pilt

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

piiks
Postitusi: 1212
Liitunud: 18 Okt 2003, 23:52
Tsikkel: Hmmmm, peab sebima midagi!
Asukoht: Kohatu küla, Märjamaa vald
Tänanud: 127 korda
Tänatud: 50 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas piiks »

Ma lihtsalt küsin, et kas äkki ei oleks mõistlikum see energia töö tegemisse suunata ja saadud rahast siiski Garmin osta?

Aga see siuke retooriline küsimus. Ma ise ka mingi hetk mõtlesin mingit varianti, aga liiga palju probleeme vajab lahendamist. Keegi võiks pakkuda turul miskit tööstuslikku android seadet koos embedded ossiga. See ei muutuks ajas nii kiiresti, kui muu tehnoloogia ja sinna oleks palju lihtsam asju selga arendada. Tõmbasin paralleeli PC maailmast.

Some rules can be bent. Others can be broken.
Танки грязи не боятся !!!
In god I trust, all others pay cash !
Ära usalda naist ... ja pidureid !
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Peale oma viimast Euroopa trippi kaalun ma tõsiselt hakata jälle paberkaarti kasutama (seda küll autos ja hea kaardilugejaga kõrval).
See, et suusakeskuse juurde minevast viimasest 50-st kilomeetrist sai 5 tunnine automatk öistel mägiteedel võib veidi ennast süüdistada, sest prantsuse keelne viit mis (ilmselt) viitas sellele, et tee on kinni kuna miski sild oli maha lõhutud jäi puuduliku keeleoskuse tõttu märkamata. Aga et navi järgmist marsruuti pakkudes meid samale teele tagasi juhatas oli juba naviga navigeerimise põhimõtteline viga, et sa tegelikult ei näe, kuhu sa sõidad.
Järgmine jama oli Torino-Milaano vahelisel kiirteel, kus remondi tõttu oli kiirtee suletud ja itaallased polnud väga viitsinud ennast vaevata alternatiivse marsruudi siltide panekuga ja navi üritas debiilse järjepidevusega meid samasse kohta tagasi suunata kust meid ümbersõidule suunati. Kuna asustustihedus kiirtee kõrval on umbes nagu Tallinnas, siis mööda linnatänavaid ise uut suunda kõhutunde järgi oli pagana raske leida.

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Jesper »

piiks kirjutas:

Keegi võiks pakkuda turul miskit tööstuslikku android seadet koos embedded ossiga.

Tegelikult neid pakkujaid on mustmiljon (pane Aliexpressi "Android car pc" näiteks), kaasa arvatud Garmin (Nüvi 3592). Kui ise korpuse valmistamine ei heiduta, siis ilmselt kõige odavam on panna Raspberry Pi-le see stock puuteekraan külge, Android peale ja mingi suvakas GPS moodul serial pordi külge (ma ei ole ise proovinud, kas sedasi tõesti saab GPSi näidu süsteemseks, aga Internet väidab et saab).

Anoh päeva lõpuks selle lahenduse keerukus on ikka hoopis midagi muud kui telefonile USB kaabli sappa silikoonimine, eeliseid samas on suht vähe.

Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Kas meil siin lediub keegi, kes oskab 3D printimise jaoks vajaliku joonise valmis teha?

Detail pole (ilmselt) märkimisväärselt keeruline ja oskaja käes vaevalt, et üle tunni läheb.
Mul endal 3D oskused puudvad ja ainult ühe projekti õppida ei näe otstarvet.

Nimelt, mul on üks pealtnähe realistlik mõte, mis peaks võimaldama kogu lahenduse nii üles ehitada, et juhet pole vaja käsitsi pistikusse pista st. telefoni saad hoidjasse ja elektriga ühednatud üheainsa liigutusega. Aga selleks on vaja üks mitte eriti keeruline detail juurde teha. 3D printimine peaks ideaalselt sobima.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas ranel »

Spoiler
Macintosh kirjutas:

Kas meil siin lediub keegi, kes oskab 3D printimise jaoks vajaliku joonise valmis teha?

Detail pole (ilmselt) märkimisväärselt keeruline ja oskaja käes vaevalt, et üle tunni läheb.
Mul endal 3D oskused puudvad ja ainult ühe projekti õppida ei näe otstarvet.

Nimelt, mul on üks pealtnähe realistlik mõte, mis peaks võimaldama kogu lahenduse nii üles ehitada, et juhet pole vaja käsitsi pistikusse pista st. telefoni saad hoidjasse ja elektriga ühednatud üheainsa liigutusega. Aga selleks on vaja üks mitte eriti keeruline detail juurde teha. 3D printimine peaks ideaalselt sobima.

Ma oskan küll natuke modelleerida ja printida (99% juhtudest, kui klient ütleb, lihtne kiire asi, siis see nii pole), kuid pakun sulle hulga lihtsama variandi ühendamiseks. Kasutan ise ja väga rahul. Ainus miinus on, et väga hiinakatel kõigil see millegipärast ei toimi.
Edasi tuleb juba teooria, mitte praktika.
Võta mingi suvalise veekindla telefoni. Selle pisikese julla lükkad näiteks kuumaliimiga ääre kinni, et vett vahele ei tuleks ja kasuta suvalisi lenksu külge käivad hoidikuid. Magnetiga võtab laadija külge kinni.

https://www.ebay.com/itm/OEM-2-1A-Micro ... 2749.l2649

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Lihtsam variant mul juba välja mõeldud täpselt sellisel kujul nagu kirjeldasid ( tõttasid mul asjade käigust pisut ette). Pisukese mõtlemise peale leidsin, et tasuks samm edasi astuda ja asi elegantselt teostada. Sellest ka 3D prindi mõte.

Mis töömahu hindamisse puutub siis ma olen kunagi ammu suutnud siiski 3D's üht-teist modelleerida (Google Sketch) aga kasutust on nii vähe olnud, et täna enam ei mäleta. Sellest tulenevalt kinnitan, et see kes igapäevaselt modelleerib, suudab selle 1h ära teha.

Ausalt, kui keeruline saab olla ühe aukudega kuuptahuka joonistamine mille otsa on ühendatud poolik silinder?

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

stev666
Postitusi: 998
Liitunud: 03 Mär 2008, 21:48
Tsikkel: SUZUKI M1800R&HondaVTX1800
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 25 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas stev666 »

Ma veel ei ütle, aga ostge garmin...

dr800 2x
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas ranel »

Macintosh kirjutas:

Lihtsam variant mul juba välja mõeldud täpselt sellisel kujul nagu kirjeldasid ( tõttasid mul asjade käigust pisut ette). Pisukese mõtlemise peale leidsin, et tasuks samm edasi astuda ja asi elegantselt teostada. Sellest ka 3D prindi mõte.

Mind huvitaks siiski, et kuidas sa üle saad sellest, et telefon kuumaga/külmaga laadimise osas lolliks ei läheks ning kindaga oleks kasutatav. Laadimine osa eeldaks ju füüsiliselt telefoni ümber tegemist. Päris paljudel uuematel on omakorda veel isegi lipo akud sees ...

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Ain »

Spoiler
ranel kirjutas:
Macintosh kirjutas:

Lihtsam variant mul juba välja mõeldud täpselt sellisel kujul nagu kirjeldasid ( tõttasid mul asjade käigust pisut ette). Pisukese mõtlemise peale leidsin, et tasuks samm edasi astuda ja asi elegantselt teostada. Sellest ka 3D prindi mõte.

Mind huvitaks siiski, et kuidas sa üle saad sellest, et telefon kuumaga/külmaga laadimise osas lolliks ei läheks ning kindaga oleks kasutatav. Laadimine osa eeldaks ju füüsiliselt telefoni ümber tegemist. Päris paljudel uuematel on omakorda veel isegi lipo akud sees ...

aga aku välja võtta? mis siis juhtub?

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas ranel »

Spoiler
Ain kirjutas:
ranel kirjutas:
Macintosh kirjutas:

Lihtsam variant mul juba välja mõeldud täpselt sellisel kujul nagu kirjeldasid ( tõttasid mul asjade käigust pisut ette). Pisukese mõtlemise peale leidsin, et tasuks samm edasi astuda ja asi elegantselt teostada. Sellest ka 3D prindi mõte.

Mind huvitaks siiski, et kuidas sa üle saad sellest, et telefon kuumaga/külmaga laadimise osas lolliks ei läheks ning kindaga oleks kasutatav. Laadimine osa eeldaks ju füüsiliselt telefoni ümber tegemist. Päris paljudel uuematel on omakorda veel isegi lipo akud sees ...

aga aku välja võtta? mis siis juhtub?

Viimati enda telefonil vahetatud aku. Lipo aku, mille suutsin motoreisil ära tappa. Pole enam vanaaegne nokia 3310, mille aku võis sekunditega ära vahetada.
Pilt

Hetkeseisuga pole telefone isiklikult veel kohanud ka, mis ilma akuta tööle läheks. Võimalik, et kusagil mõni on, aga vähemalt mina pole kursis sellega.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Ain kirjutas:

Mind huvitaks siiski, et kuidas sa üle saad sellest, et telefon kuumaga/külmaga laadimise osas lolliks ei läheks ning kindaga oleks kasutatav. Laadimine osa eeldaks ju füüsiliselt telefoni ümber tegemist. Päris paljudel uuematel on omakorda veel isegi lipo akud sees ...

aga aku välja võtta? mis siis juhtub?[/quote]
Kui sa suudad leida aku asenduseks sobiva kondensaatori siis kaovad need ülekuumenemisest tulenevad hädad ära. Aga sellisel juhul hakkab telefon tuginema 100% tsikli elektrisüteemile ning tööaeg voolu kadumisel kondensaatorilt on ilmselt paar sekundit.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas ranel »

Kui sa hakkad juba kondekaid sinna toppima, miks üldse tegeleda sellise asjaga nagu microsusb? :roll:
Kuigi noh, ilma aku funktsioonita on ka jube nukker see asi. Mujal kasutamiseks peaks kogu aeg akupank küljes rippuma. :roll:

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Ain »

Macintosh kirjutas:

Kui sa suudad leida aku asenduseks sobiva kondensaatori siis kaovad need ülekuumenemisest tulenevad hädad ära. Aga sellisel juhul hakkab telefon tuginema 100% tsikli elektrisüteemile ning tööaeg voolu kadumisel kondensaatorilt on ilmselt paar sekundit.

Tsiklil on ju aku olemas.. Kas nii ei saaks teha et kui moblale ilmub toide siis lülitub see automaatselt sisse. Väljalülituse teed juba ise telost.
näiteks..

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Ain kirjutas:
Macintosh kirjutas:

Kui sa suudad leida aku asenduseks sobiva kondensaatori siis kaovad need ülekuumenemisest tulenevad hädad ära. Aga sellisel juhul hakkab telefon tuginema 100% tsikli elektrisüteemile ning tööaeg voolu kadumisel kondensaatorilt on ilmselt paar sekundit.

Tsiklil on ju aku olemas.. Kas nii ei saaks teha et kui moblale ilmub toide siis lülitub see automaatselt sisse. Väljalülituse teed juba ise telost.
näiteks..

Selle kondensaatori leidmine ja sinna aretamine on korralik ettevõtmine. Lisaks on vaja kirjutada programmi kood, mis koos voolu tahatulekuga koos seadme käivitaks. Minu silmis ei atsu vaeva.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”