Elektriautod

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Elektriautod

Lugemata postitus Postitas AzA »

Minusugusel maakal hakkab Londonis näiteks pea valutama, vaatamata asjaolule, et pole just kõige reostatum linn.
Võrdleme kasvõi ahjuküttega, ei kujuta vast meist keegi ette kui lasnamäge ahjudega köetaks ... see oleks üks suur tahmalinnaosa.
Aga nende kütte reostus tõsi liigub mujale nii ehk naa, aga see on effektiivsem. Ma tunnen oma kuutide 6-te ahju nagu oma viit sõrme, aga ikka kütan vahel ebaeffektiivselt, kas pole aega, ei viitsi puid tarida ette vms.
Asi on alati hinnas ja mugavuses.

Iga 100km järel tankida ja pool tundi lakke vahtida on nii ilmne ebamugavus, et keegi peale andunud fännide ei tee seda. Rääkimata ülekandeliinide võimekusest kodudesse jms.

Isegi kui pisike linna elektrikäru maksaks ütleme 3k uuest peast, ehk enamikul oleks võimalik lühisõitudeks see hoovi parkida, siis ....
Elekter, elekter, mul on 3x16A peakaitse majal, 25-e peale viimine maksab 5 tuhat eurikut .... isegi kui ma tasuta ostukäru saaks, no jääks seisma see kuut.
Ah krt, teisel majal juba on 3x25A, aga seal imeb tarbimine lisa ära, peaks ka tõstma, aga ..... isegi kui tahaks rämeda raha eest 552€ per amper seda teha, siis ..... ülekandeliinide võimekus puudub.

Minu arvates on see elektriautonduse prajekt juba eos absurdne, infrastruktuuriks pandi püsti mõni laadimisjaam siia - sinna. Enivei niikaua kui laadimine pole momentaalne või kodus seda öösiti teha ei saa, jääb asi nishikaubaks.
Põhikütet ei saa elekter massiliselt niipea asendama, nagu majas, nii ka ratastel.
Küll aga on võimalik ja arukas linnas elektriga asja ajada, isegi kui ta veidi kallim tuleb .... hea enesetunne maksab.



Aga mulle meeldib.

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”