Elektriautod

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Elektriautod

Lugemata postitus Postitas AzA »

Tänane seakärss on ikka tavaliselt 2,5mm2 kaabli taga ja maks 16A 230V ühe faasilisena. Ohutuse mõttes siiski üle 10A poleks sealt arukas läbi lasta, kaabel ikka kisub 16A-ga pikalt käiates soojaks minema.
Arvestades noh kõrbes 100km läbimiseks 25kwh (suht standard kergetel ostukärudel), talvel kindlasti see number suureneb (tublisti ikka), ja ..... tavalisest kärsast kannaks ca 23kwh üle ca 10 tunniga 10 ampriga (2,3kw tunnis) ... see aga tähendab, et iga jumala öö on üks faas lihtsalt kasutu ja omiku saad 100 kilti ringi teha .... heal soojal suvel, talvel ilmselt see asi on kahe kordne, kui just puhvaika ja vildi huviline pole.
Jõupesaga saaks asja kiiremaks ja veidi hajutada.
Tihti on autodel 10A piirang, et igaks juhuks kärssu mitte maha põletada ... ameerika noh.

Seega tavalisi kärssu võib olla iga meetri tagant, aga tund laadimist ja 10 kilti vuramist ... suvel eksole.
Selline asi lihtsalt ei toimi meil, väga väike osa juuskeisse vaid.

Tesla 85kwh akude laadimisaja võib igaüks nüüd ise arvutada. Ma oma 25A peakaitsmega annan kogu ühe faasi autole ära ja saan hommikuks aku peaaegu täis .... pesu peseb kallis kaasa siis päeval :P
Või panen majale rubilniku ette ööseks ja kütan 3 faasi peale, saab aku täis kui pika unega pole.

Tsiklitega on nii, et neil pole 50kwh akusid seal peal, nad on ikka hoopis lahjemad kui autot.
Ma niisama ei puhu ka, olen nii mitsu, kui ka nissaniga sõitnud, teslat tõsi pole proovinud.
Minek on muidugi vihane, hind ja infra järgi jõuab ... igatahes selline linnakäruks.

Lisaks kärss kärsaks, aga meie võrgud pole projekteeritud nonstop täisvoolu võimsusele, rääkimata sellest, et auto laadimine moonutab siinuskuju, mis omakorda keerab pekki mitte ainult minu oma maja toiteplokid, vaid kogu võrgu.
Suur hulk võrke on meil ehitatud sellise võimsusega arvestamata hetkel.

Meil pole infrat kärssade jaoks, isegi kui nii tundub. Nii see asi päris ei käi, et kärss seinas ja tõmban rubilnikut. Eino võib teha ka muidugi, mul vanaisa tegi ise .... sai uue maja ehitada pärast ruumi puude saagimist oma veetud kaabli otsast.

Pisiasi veel, täna on elektri hind koos ülekande tasudega keskmiselt 12 senti kwh, ehk õnnelik 100km massab ca 3 veidi peale euri suvel, umbes sama mõõtu lidrane turbobensiin võtab vast kuskil 5L ehk 6eur, sealjuures kõik muu tarbimine.
Reaalselt kipuvad nad talvel suht ühte auku küttekuluga olema paraku.



Aga mulle meeldib.

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”