Elektriautod

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Elektriautod

Lugemata postitus Postitas AzA »

Tegin ju arvutuse, saabki enamvähem laetud ostukäru :) Enamikes eramajades on meil 16-25A, mis on piisav päeva sõitude jaoks linnas, kui vähegi oomi seadust tundev kärsa ühendab.
Küll aga läheb jamaks väheke võimsamate raskemate autudega.

Võrgud projekteeritakse 40 aastase amortisatsiooniga meil. Asi pole kõigis, juba hetkel on võrgu siinuskuju oma piiri lähedal .... isegi kui järgmisest aastast saaks leafi ntx 5 tonniga (ma kohe ostaks), ilmselt ka sina, siis toimuks elektrivõrkudes metsik koormuse kasv, siinus läheks hapuks ja mobla laadijad kärssaksid tõenäoliselt kollektiivselt maha.
Juba ainuüksi minu igakuine elektritarbimine hoobilt kahekordistuks ... ühelt kahele megavatttunnile.
Lisaks suureneks veelgi vahe talvises ja suvises tarbimises.

Ega ma vastu sulle jesper vaidle, lihtsalt kirjeldan võimalikke probleeme.
Elektriauto on igal juhul arukas, rusikana ca kolmandik riigi energiast tarbib transpordisektor ja fossiilsena kasuteguriga kuskil 12%, elektriküna 75% vastu, kui tootmise 30-40% tegur sisse arvestada saab elektriauto kasuteguri ikka sinna 20-30% kanti.
Igati arukas, kui just need muud kulud nii krdima suured poleks :(

Mul on 2 maja, ühes oleks kaks elektrikäru ja teises 0, suviti lisanduks sinna ka üks. Muidugi kui masina hind oleks alla neelatav.
Aga kuna pole, siis on see lihtsalt oleks-poleks.



Aga mulle meeldib.

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”