Elektriautod

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Elektriautod

Lugemata postitus Postitas AzA »

will111 kirjutas:

oot, mismis, et elektrikäru võtab 100km läbimiseks 3 euri eest voolu??? :O tundub küll natuke ebareaalselt suur energiakulu, aga samas ega ma ei tea, pole ise nendega kunagi sõitnud.

Nojah, epa reitingud on neil keskmsielt 32-35kwh 100 miili kohta. Ehk siis 20-25kwh per 100km. Hetkel maksab 10kwh keskmiselt 1,20€ (kui ei juhtu laadima börsi tipul vms).
Reaalsus on siiski 25-35kwh 100km, eriti talvel tänu soojendusele. Näiteks Chevy Volti salongisoojendi on 5kw ja aku soojendi 1,8kw, Leafil aku soojendi vaid 300w, aga ilmselt töötab pidevalt, miinustega kindlasti.
Ta pidurdades toodab küll tagasi, aga see on rohkem marginaalne.
Kõige sellised pehmemad küttekulu tasuvusajad on vs tavaauto 80k kilomeetrit, ehk no nii umbes 5-6 aastat.
Need sõidan igapäev Floridas 100km tööle ja tagasi, meil on asi tegelikult kurvem, mida ka senised omanikud kõik tunnistavad.
Ja kõrbetestid ei arvesta üldjuhul akude eluiga.
Enivei me saame seda kohe kohe teadma. Mina ennustan, et sotsamet hakkab sõitma fabiatega :bsmile:

Enivei on küttekulu ikkagi poole väiksem, isegi teslal, aga reklaam 8x odavam ei ole ta kohe mitte. Elmo teeb küll mingeid soodukaid riigi toel, aga kauaks?
Ummikus tiksuda on tõsi odav, 3kw tunnis nö. Soe ja akud ka ok tempil. Disla imeb koha peal tiksudes ikka liitri vast ära tunnis.
Ehk taksondus on tõsi võimalik valdkond, kus asi ära tasub.

Kodust laadides on tegu ikkagi tasumatu prajektiga finantsiliselt. Lihtsalt pole aeg veel käes.
Rääkimata benapaagi kulust. See saab olema äge, kui need leafid ja iemevid esimest korda akuringi vahetust tahavad.

Koliks tarbimiskoha soojus fossiilkütte pealt elektri peale esialgu, vaataks seda. Miskipärast on huvilisi kole vähe :(



Aga mulle meeldib.

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”