TS Laevade vastutus, kui tsikkel külili läheb

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7199
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: TS Laevade vastutus, kui tsikkel külili läheb

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Spoiler
Irual kirjutas:
urmas66 kirjutas:
Ain kirjutas:

Tegelikult laeval liigeldes sõidukiga peaks ju kehtima sama loogika nagu kaubanduskeskuse parklas- ehk siis see võiks olla liikluskindlustusjuhtum.

See teema oligi laevafirmade lobitöö tulemusel 2000-ndete algul üleval ja liiklusseadusse see nii läkski.Ja on ka see juhendamise puhul juhtunu, laevakindlustuse teema,aga lihtsalt viimasel ajal ei ole peale juhtunut enam kedagi,kes tunnistaks,et tema juhendas jne.Ikka proovitakse juht süüdi teha,et ise asjast pääseda.Varem seda ei olnud ja kõik asjad sai ilma ajukepita ära lahendatud.

Liikluskindlustuse seadus p8:
(2) Kindlustusjuhtumiks ei ole kahju põhjustamine:
1) sõidukis, sealhulgas õhu- ja veesõidukis, välja arvatud liinivedu tegevale parvlaevale peale- või mahasõidul;

Ja mis sa sellega öelda tahtsid? Copypaste oskaks ka ise sealt võtta.
Kõik nii soome ,kui rootsi liikuvad laevad on liinilaevad,saartevahelistest rääkimata.Kõik mis toimub laevapere liikme juhendamisel ei ole liikluskahju juhtum.Laeva autodekil autode liikumine on peale või mahasõit.Kahjujuhtumitega tegelemine on mul lausa tööalane tegevus ja ka täna tegelesin kahe juhtumiga,tean neid reegleid üsna hästi.
Mis puutub teemaalgataja keissi,siis siin pole liiklusega mingit pistmist ja ilmselt tuleb asjaga kohtusse edasi minna.Kui tekib kohtulahend,siis tekivad ka TS laevades reeglid ja asjad saavad paikka.
Iseasi,kas on viitsimist selle tühise summa pärast aastaid kohut käia.Mul on juhtum(tsiviil nõue) käsil,mis läks kohtusse selle aasta aprillis.Mina olen kostja.Siiani pole veel istungini jõutud.Advokaadile on kulunud umbes 1200€ ja see on kulunud ainult kirjade genereerimiseks hageja advokaadile vastates.Hagejal on rohkem kui poole suurem summa kulunud.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”