Muigega tehtud: Kas mootorrattaga tasub sõita?

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
Django
Postitusi: 9
Liitunud: 17 Veebr 2014, 23:56
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 6 korda

Muigega tehtud: Kas mootorrattaga tasub sõita?

Lugemata postitus Postitas Django »

Mul on jube kaua üks unistus, tahaks tsikliga sõita. Aga kas ikka alustada tsiklisõiduga või mitte? Ma elan täpselt Tallinna kesklinnas, kohe geograafilises keskpunktis (ma võin koordinaadid ka anda, kui soovite). Ma soovin ma nõu küsida die hard mootoratturite kommuuni käest (kes juba suve keskel hakkavad halama, et kohe saab hooaeg läbi). Kas ikka tasub tsikliga sõita? Öelge, et tasub! No ma tõesti ei tea. Ma küll ei tea, sest tsikliga on igavene jama aga ma loodan, et te räägite mu ära. Ja mul on jube palju küsimusi ka. Aga samas tean, mitmeid asju jube hästi. Näiteks asjad mida ma väga oluliseks mootorattasõidu puhul pean on see, mida töökaaslased arvavad, kui ma WC'st motoriietes välja tulen. On teil sellega kogemusi?

Ja ma tean jummala kindlalt, et ma ostan endale liisinguga tutika kruiseri (kui ma silmad kinni panen siis ma näen vaimusilmas end selle seljas päikseseloojangusse sõitmas; jube cool vaade, tahaks suisa isendaga seksida) ja seda tean ma ka, et ma mitte kunagi ei kuku ega tsikit mitte kunagi maha ei pilla. Põhjus on lihtne: ma olen varem jalgrattaga sõitnud, suudan känguru rinnalt üles tõsta, harrastan kaugushüpet, käsikiimlust ja rahvatantsu ning kiikingut. "Karu tuleb" mängus olen ma ülikõva kärbes. Nii, et nagu näete, ma olen päris lahe ja osav sell, hobisid mul jätkub.

Aga tsiklit tahan ma rohkem nagu praktiliseks transpordivahendiks, et suvel tööle sõita. Aga ma ei kiitle, on ikka paar asja ka, millest ma päris hästi ei saa aru, Näiteks kas ma saan sõites ka märjaks ning kas ma öösel võin motovarustuse seljast ära võtta või peab kogua aja selles olema?

Ja ainuke tõsine asi mida mina tsiklihobiga alustades ei tea on see, et kas ikka tasuks seda teha. Mis teie arvate?



Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Kas mootorrattaga tasub sõita?

Lugemata postitus Postitas Krl »

Suht vaimuvaene pask.

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Kas mootorrattaga tasub sõita?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Krl kirjutas:

Suht vaimuvaene pask.

Seda teemat on siin mitupäeva tõsimeeli heietatud.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Kas mootorrattaga tasub sõita?

Lugemata postitus Postitas Krl »

Pole ju.
Oli see teine teema, trollimine või ei, aga foorumisasutajatele meeldis sinna postitada(mis ongi ainsana oluline).

Mis asi see nüüd peaks olema, ei tea.

Kasutaja avatar

ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: Kas mootorrattaga tasub sõita?

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

See on see eestlaste lemmiktoit: teine eestlane! :D

Kasutaja avatar

MarekM
Postitusi: 1022
Liitunud: 12 Aug 2007, 20:46
Tsikkel: old oilboiler
Asukoht: Järvamaa
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Kas mootorrattaga tasub sõita?

Lugemata postitus Postitas MarekM »

Materiaalselt asjale lähenedes... ei tasu. Küttekulu enamasti suurem kui uuematel autodel, rehvi kulub rohkem, ning hind nendel ka kallis, õlivälp tihedam...
Hingelise poole pealt... oi kuidas tasub.

フーリガン
Kasutaja avatar

shortcut
Postitusi: 123
Liitunud: 30 Apr 2012, 17:28
Tsikkel: HD FXDWG
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 26 korda
Tänatud: 18 korda

Re: Kas mootorrattaga tasub sõita?

Lugemata postitus Postitas shortcut »

Haaaaa.... ma lugesin seda teemat enne ja mõtlesin, et WTF. Pärast nägin seda originaal teemat ja siis tundus see juba päris naljakas :D

Kavasaki GPZ900R
Honda Transalp 650
Honda Dominator
Suzuki DRZ400
Harley-Davidson FXDWG

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Kas mootorrattaga tasub sõita?

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Krl kirjutas:

Suht vaimuvaene pask.

Suht? See sõna on antud juhul isegi kiitus.


wylde
Postitusi: 18
Liitunud: 01 Veebr 2018, 09:44
Tsikkel: Kawasaki Vulcan S
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 3 korda

Re: Kas mootorrattaga tasub sõita?

Lugemata postitus Postitas wylde »

Tere Django. Vaata tsikli ellu toomine on suur muutus. Nagu välja tõid, siis küsijal on elus kogemusi erinevatelt aladelt, kuid mootorrattasõitu on vaid kõrvalt vaadanud ja puuduvad esmased liiklusoskused tsiklil, mis viivad mõttele, et ära parem hakka. Samas üritab leida oma elust paralleele, mis ehk aitaks hirmudest üle saada, sest väga palju soovitajaid tsikkel muretseda taunivad ka uue ratta soetamist, kuna kukkumistega tuleb arvestada. Mu 40-ndates tuttavad, kes varem sõitsid on tänaseks kõik tsiklist loobunud, nemad need hirmud tekitanudki. Et a la mõtle praktiliselt; sõiduilma on niikuinii 5 päeva aastas jne. Ma sellele vaatamata punniks edasi aga vajan rohkem arvamusi. Mu tööandja taunib ka rattaga tööl käimist, vb kadeduset, aga igaljuhul sealt need küsimused, kas saan tsiviilseks jääda mootorrattal tööl käies. Täna on sõiduvahendiks auto ja koduteele jääb supermarket, lapse lasteaed ja teise lapse trenn. Eeldan, et kõik foorumlased ei ole 18 aastased pubekad, kes emme-issi kulul elavad ja teenivad elus ise oma elatise ja kui vaja, leiavad raha ka et materiaalselt oma unistusi ellu viia.Isegi kui liising ja 5 aastane laenukoormus, siis kes meist omab õigust seda maha teha, mida inimene oma teenitus tasu eest ostab.No kui ei tee vana pill õnnelikuks, siis ei tasu solvuda. Samas poosetajaid ma ka ei salli, nii et saan aru mida tunned, ei tahtnud sellist muljet jätta. Kindlasti kogu perega peab millestki loobuma, sest pere üldine väljaminek suureneb. Samas jääda hirmudesse kinni võib võrduda elamata elu ja päeva lõpuks kumb on olulisem?
Ilmselt jah palju rääkisin endast, kuid see aitas paljudel samastuda olukorraga ja anda soovitusi oma isiklikust kogemusest mille eest saan tänulik olla. Kui lähed õhtul suusatama ja vaevu püsid püsti, siis minult 5 pihku, et julge pealehakkamine. Ma ei tauni ega alaväärtusta kui keegi endale uusi väljakutseid esitab. Ja mida rohkem küsib, seda vähem eksib. Kui küsib ka arusaamatu nurga alt, siis ju otsib mingit pidepunkti, mis tal aitaks vastutust võtta ja õigele otsusele jõuda. Näitena hea rattatreener ütleb esmakordselt rattatrenni tulnule, et "sa oled varem balleti tantsinud", see on suurepärane ju, sul on tasakaalutunnetust ja hea lihasvastupidavus, kindlasti saab sust hea rattur! Sorry, kui tõsihingelisi pahaseks ajasin. Parimal juhul on varsti üks kamraad teil juures, kes hirmudest ei tea midagi, oskab vaid rattasõidu plusse üles lugeda :)

Kasutaja avatar

shortcut
Postitusi: 123
Liitunud: 30 Apr 2012, 17:28
Tsikkel: HD FXDWG
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 26 korda
Tänatud: 18 korda

Re: Kas mootorrattaga tasub sõita?

Lugemata postitus Postitas shortcut »

wylde kirjutas:
Spoiler

Tere Django. Vaata tsikli ellu toomine on suur muutus. Nagu välja tõid, siis küsijal on elus kogemusi erinevatelt aladelt, kuid mootorrattasõitu on vaid kõrvalt vaadanud ja puuduvad esmased liiklusoskused tsiklil, mis viivad mõttele, et ära parem hakka. Samas üritab leida oma elust paralleele, mis ehk aitaks hirmudest üle saada, sest väga palju soovitajaid tsikkel muretseda taunivad ka uue ratta soetamist, kuna kukkumistega tuleb arvestada. Mu 40-ndates tuttavad, kes varem sõitsid on tänaseks kõik tsiklist loobunud, nemad need hirmud tekitanudki. Et a la mõtle praktiliselt; sõiduilma on niikuinii 5 päeva aastas jne. Ma sellele vaatamata punniks edasi aga vajan rohkem arvamusi. Mu tööandja taunib ka rattaga tööl käimist, vb kadeduset, aga igaljuhul sealt need küsimused, kas saan tsiviilseks jääda mootorrattal tööl käies. Täna on sõiduvahendiks auto ja koduteele jääb supermarket, lapse lasteaed ja teise lapse trenn. Eeldan, et kõik foorumlased ei ole 18 aastased pubekad, kes emme-issi kulul elavad ja teenivad elus ise oma elatise ja kui vaja, leiavad raha ka et materiaalselt oma unistusi ellu viia.Isegi kui liising ja 5 aastane laenukoormus, siis kes meist omab õigust seda maha teha, mida inimene oma teenitus tasu eest ostab.No kui ei tee vana pill õnnelikuks, siis ei tasu solvuda. Samas poosetajaid ma ka ei salli, nii et saan aru mida tunned, ei tahtnud sellist muljet jätta. Kindlasti kogu perega peab millestki loobuma, sest pere üldine väljaminek suureneb. Samas jääda hirmudesse kinni võib võrduda elamata elu ja päeva lõpuks kumb on olulisem?
Ilmselt jah palju rääkisin endast, kuid see aitas paljudel samastuda olukorraga ja anda soovitusi oma isiklikust kogemusest mille eest saan tänulik olla. Kui lähed õhtul suusatama ja vaevu püsid püsti, siis minult 5 pihku, et julge pealehakkamine. Ma ei tauni ega alaväärtusta kui keegi endale uusi väljakutseid esitab. Ja mida rohkem küsib, seda vähem eksib. Kui küsib ka arusaamatu nurga alt, siis ju otsib mingit pidepunkti, mis tal aitaks vastutust võtta ja õigele otsusele jõuda. Näitena hea rattatreener ütleb esmakordselt rattatrenni tulnule, et "sa oled varem balleti tantsinud", see on suurepärane ju, sul on tasakaalutunnetust ja hea lihasvastupidavus, kindlasti saab sust hea rattur! Sorry, kui tõsihingelisi pahaseks ajasin. Parimal juhul on varsti üks kamraad teil juures, kes hirmudest ei tea midagi, oskab vaid rattasõidu plusse üles lugeda :)

Ma ei tea. Kui tahad mootorraturiks hakata siis mine tee load ja hakka. See teema püstitus on minu arvates retarded, sorry. Kui sa tsikliga sõitnud ei ole siis kuidas sa tead, et vana pill sind õnnelikuks ei tee? Cmon ilmselgelt on ratas puhtalt aksessuaar sellisel juhul ja minu arvates on Django paroodia siin kohal suht spot on.
Ma vahetasin oma 2007 aasta ratta 1991 aasta ratta vastu kuna see teeb mind oluliselt õnnelikumaks just sõiduomaduste poolest, samuti ei ole mul vaja mingit liisingut maksta ja kogu liisingu raha läheb lapse ülikooli fondi. Prioriteedi paika, load, proovisõidud ja siis mõtle millega ja kuidas sõitma hakkad, kas hakkad.

Kavasaki GPZ900R
Honda Transalp 650
Honda Dominator
Suzuki DRZ400
Harley-Davidson FXDWG


wylde
Postitusi: 18
Liitunud: 01 Veebr 2018, 09:44
Tsikkel: Kawasaki Vulcan S
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 3 korda

Re: Kas mootorrattaga tasub sõita?

Lugemata postitus Postitas wylde »

Lisan, et kiivri ja riietuse osas nõu andjate soovituste järgi tellisin e-poest vajalikud asjad. Algne idee olnukski vale riietus tellida. eesti poodidest mul kahjuks koos tsikli ostuga ei ole raha, et sel aastal korralik sõiduvarustus muretseda. Seega olen oma küsimustega saanud juba materiaalset abi, nii et your loss :)
Jagan ka teistele, et praegu seal 250.- ostuga näiteks -50.- eur ale, mina sain selle raha eest kiivri, tagi ja saapad - https://www.louis.eu/
Ei ole Sidi süsinikust kingad ja krokodilli nahast tagi, vaid jalatsid, mis jala tervena hoiavad ja tagi mis ilmastikukindel. Usun, et selles varustuses ei tekita kellegis pahameelt, et tsiizaz mis poosetaja.. ja samas saan tööle ilmuda ilma, et tööandjale muljet jätaks, et tulin ringrajalt ja nii muuseas hüppasin kontorist ka läbi. Seega veelkord, sorry et riietuse teema hinge kriipis.


Hate
Postitusi: 14
Liitunud: 30 Jaan 2018, 16:43
Tsikkel: Ducati

Re: Kas mootorrattaga tasub sõita?

Lugemata postitus Postitas Hate »

Kõige pealt tuleb osta omale parim varustus, siis vaatad kas ja palju tsikli jaoks raha jääb.


reimps

Re: Kas mootorrattaga tasub sõita?

Lugemata postitus Postitas reimps »

Hate kirjutas:

Kõige pealt tuleb osta omale parim varustus, siis vaatad kas ja palju tsikli jaoks raha jääb.

Tegelt on see vastupidi siiski.

Kasutaja avatar

kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Kas mootorrattaga tasub sõita?

Lugemata postitus Postitas kaimex »

Hate kirjutas:

Kõige pealt tuleb osta omale parim varustus, siis vaatad kas ja palju tsikli jaoks raha jääb.

Räägi siis mulle ka, mis see PARIM varustus on? Kuulaks huviga... :ner:


Hate
Postitusi: 14
Liitunud: 30 Jaan 2018, 16:43
Tsikkel: Ducati

Re: Kas mootorrattaga tasub sõita?

Lugemata postitus Postitas Hate »

kaimex kirjutas:
Spoiler
Hate kirjutas:

Kõige pealt tuleb osta omale parim varustus, siis vaatad kas ja palju tsikli jaoks raha jääb.

Räägi siis mulle ka, mis see PARIM varustus on? Kuulaks huviga... :ner:

No ikka see mis kaitseb ka, selline millega kukkudes ei kahetseks.

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Kas mootorrattaga tasub sõita?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Spoiler
Hate kirjutas:
kaimex kirjutas:
Hate kirjutas:

Kõige pealt tuleb osta omale parim varustus, siis vaatad kas ja palju tsikli jaoks raha jääb.

Räägi siis mulle ka, mis see PARIM varustus on? Kuulaks huviga... :ner:

No ikka see mis kaitseb ka, selline millega kukkudes ei kahetseks.

Ja kaimex sina ei teadnud seda lihtsat tõde :D (w)

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Kas mootorrattaga tasub sõita?

Lugemata postitus Postitas kaimex »

Madlobster kirjutas:

Ja kaimex sina ei teadnud seda lihtsat tõde :D (w)

Ainuke kord kui mina kukkunud olen, oli varustusest ainult kiiver. Kuna linna peal lühike sõit. :wack: (crash)
Tulemuseks muidugi hunnik nahka puudu nii käelt kui jalalt. Edaspidi ikka kas rahulikumalt võtnud, või varustust kandnud. :roll: :bsmile:


wylde
Postitusi: 18
Liitunud: 01 Veebr 2018, 09:44
Tsikkel: Kawasaki Vulcan S
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 3 korda

Re: Kas mootorrattaga tasub sõita?

Lugemata postitus Postitas wylde »

Ma olen valmis rattasse investeerima ühe korra ja lähen täis pangale. Kollane, punane vms ere bike nagu kõik need kasutatud on ei ole liiklusvahend , millel end ette näen. Nimetage seda kasvõi edevuseks, mis siis. Kui ostate igapäeva riideid Tamrexist, siis tõesti vales seltskonnas räägin, teatud inimestele on tsikkel ja sellega kaasnev siiski ka elustiil. Tahan ratast, millega mugavalt kulgeda, võib-olla pensionini. Kasutatuna on valik väga hõre ja enamjaolt ka üle sellest hinnast, mis ma uuena saan.
See, et teema laiali valgus, võin selles vabalt süüdi olla. Diskussioon arenes ja pigem tekkis dialoog nende vahel kes osalesid. Ma sain esimeste vastustega oma peamise küsimuse vastatud ja minu poolt lõppenuks, kuid eks teema oligi laiem ja puudutas elustiilist sõiduoskuseni teemasid ja miks mitte nendega kaasa minna. Kõik unistavad kevadest ja viis mõtted sinna :)
Soovitan Lasnamäe Harley poodi külastada, mõistate, et mootorrattaga kaasneb rohkem kui 2 ratast, mida hirmsasti siin peale surutakse kui ainsat mentaliteeti kuidas asja vaadata.
Eestlane tõesti ei ole tolerantne kõige suhtes mis pole tavapärane ja eks kompleksid mis meil on tulevad ühiskonnast mis neid loob. Kui 20-nendates nooruk sõidab kollasel bike`il tööle tagumik uppis ja poolkuu paljas, siis fine; kui 40-selt sellisena kontori ette sõidad, kus ametlikeks rõivasteks on miinimum triiksärk ja pintsak, siis ei ole päris ükskõik kuidas tööle ilmud. Kuna tuleb rattaga 20+ päeva nädalas tööl käia, siis selle küsimuse lahendamine oli teatud mõttes eluline otsus kas ma saan tsiklit igapäevaselt kasutada või mitte. PS, eelmine töökoht oli linnast väljas ja ma ilusatel suve päevadel ikka "salaja" läksin rattaga, haldusjuhilt sain võtme, et koristaja ruumis riideid vahetada ja seal ka pisut veega end värskendada. Tuli leida lahendus ja leidsin. Samas tunne oli küll nagu mingi arkass olen, hiilin salaja oma lycras koristaja ruumi.. nii et excuse me, et selline riietuse ja stiili teema tõstatatud sai :)

Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Kas mootorrattaga tasub sõita?

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Isegi kui liising ja 5 aastane laenukoormus, siis kes meist omab õigust seda maha teha, mida inimene oma teenitus tasu eest ostab

See pole veel välja teenitud.

Kuna tuleb rattaga 20+ päeva nädalas tööl käia,

Mingi uus maiade kalender?

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kas mootorrattaga tasub sõita?

Lugemata postitus Postitas will111 »

Peab mainima, et naerda sai...seda esiposti lugedes siin :lol:

tegelikult kahjuks või õnneks nii ongi, et kellegi kolmanda käest küsida, mis hobiga sina tegelema peaksid hakkama...või ei peaks hakkama, see on tõepoolest lollus. tsiklisõidu puhul mingeid agasid ei ole, kui sa tahad tsikliga sõita siis sa ostad tsikli, ostad kiivri (kui eriline rikkur oled siis ostad veel load ka sinna otsa!) ja sõidad. mida siin heietada või mõelda on? tsikkel ei maksa keskmise eesti 5 rikkaima bossi jaoks ju mitte sentigi, osta või iga kuu uus. sõiduilma on näed tuleb välja 365p aastas...mõtlesin et äkki tüdinetakse lõpuks ära aga EI, siiamaani iga päev mingid tolad laevad tsiklirahva grupis järjekordset pilti üles sellest kuidas "mina nägin täna mootorratast, vaadake ka, nii äge...". seega ei muud kui ratas alla ja sõitma. kuidas riidesse panna, kuhu parkida jne, küll need mured ka hiljem kuidagi lahendatud saavad

Kasutaja avatar

claw
Postitusi: 503
Liitunud: 23 Juul 2013, 02:24
Tsikkel: pilusilm ja venelane
Asukoht: Tartu
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 78 korda

Re: Kas mootorrattaga tasub sõita?

Lugemata postitus Postitas claw »

See on ju trollimisteema. Te arvate, et see on reaalne teemapüstitus või? (Naeran kõvasti)
See on tore nali selle teise naljaka teema üle.

Idee järgmiseks teemaks: Miks te üldse tsikliga sõidate, kui autoga on parem (ei kuku ümber, saab rooli taga burksi süüa, subwuuferid mahuvad peale ja naised ka)?

Kasutaja avatar

ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: Kas mootorrattaga tasub sõita?

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

Veider, kuidas lapsepõlves õpetatud tarkused härrastel 21. sajandil nii kergesti meelest lähevad. Või päriselt teile ei tehtnud juba lapsena selgeks, et küsija suu pihta ei lööda?! Või ongi nüüd kombeks, et mitte ainult ei lahmita, vaid kustakse veel kõrge kaarega täis ka igaks juhuks, et ikka endal pärast enesetunne max hea oleks?..

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Kas mootorrattaga tasub sõita?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

wylde kirjutas:

Kuna tuleb rattaga 20+ päeva nädalas tööl käia, siis selle küsimuse lahendamine oli teatud mõttes eluline otsus kas ma saan tsiklit igapäevaselt kasutada või mitte. PS, eelmine töökoht oli linnast väljas ja ma ilusatel suve päevadel ikka "salaja" läksin rattaga, haldusjuhilt sain võtme, et koristaja ruumis riideid vahetada ja seal ka pisut veega end värskendada. Tuli leida lahendus ja leidsin. Samas tunne oli küll nagu mingi arkass olen, hiilin salaja oma lycras koristaja ruumi.. nii et excuse me, et selline riietuse ja stiili teema tõstatatud sai :)

No ei saa sa ka selle uue Kawaga triiksärgis ja pintaga tööl käia. Ebamugav ja määrdud ära. Tsikli,kui elustiili juurde ei käi triiksärk,eriti veel sinu valitud ratta juurde.Teksad nahktagi ja T-särk,kui tahad stiilne olla,aga igaljuhul mitte pintsak. Koristaja ruumi võtme pead ikka omale küsima,et stiilne olla nii tööl kui ratta seljas.
Ma ka arvasin kunagi,et käin palju tsikliga tööl,aga tegelikkus on see,et käin autoga.Tsikliga käin tööjuures nädalvahetusel,kui vaja,aga mitte argipäeval.
Mul oma kabinet ja ka riietusruum privaatne olemas,aga no pole mugav.Liigapalju aega kulub riietumisele,asju kaasa võtta on ka ebamugav(porfell) ja ka telefoniga suhtlemine on peale rääkimise välistatud.Ma tegelikult võiks ka dressides tööl olla,oma asi. aga mul särk ja teksad ning nahk king.Oma alluvate suhtes ei saa ma seda lihtasalt omale lubada,kuigi sellest mitte hoolimine lubaks mul kasvõi tsikli riietes olla.
Aga see ei takista sul muidugi tsiklit soetamast ja sellega sõitmast,lihtsalt sinu nõumistele vastavas univormis tööl käimine ei ole mõistlik või siis ma ütleks pigem on tüütu.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Vint
Toetajaliige
Postitusi: 1935
Liitunud: 06 Apr 2008, 09:30
Asukoht: Soome- Riihimäki
Tänanud: 136 korda
Tänatud: 178 korda
Kontakt:

Re: Kas mootorrattaga tasub sõita?

Lugemata postitus Postitas Vint »

Troll jah, otsige Django postitusi. :)
Pilt

Kasutaja avatar

mardixas
Postitusi: 40
Liitunud: 12 Aug 2008, 10:15
Tsikkel: JAWA/URAL /Yamu/Honda/KTM/Kawa
Asukoht: Lääne-Viru/ Ida-Viru

Re: Kas mootorrattaga tasub sõita?

Lugemata postitus Postitas mardixas »

Kus on kodanikul alles mured ..kas olla või mitte...
Ma olen erinevate mopeedidega käristand juba aastast 2001.Eelmine võrr teenis mind pea 10 aastat.Kuid nüüd mõtlesin et võtaks midagi täitsa 'uut'..pappkarbist välja võetud ja puha..
Naine oli küll kuri et ..kurat selle raha eest oleks saanud uuele kodule vundamendi.. :lol:
Aga mis teha kui meeldis ja see tunne kui ikka võtad suvel ühe väikse tripi ette...küll ma selle vundamendi raha tagasi teenin.. :)

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Kas mootorrattaga tasub sõita?

Lugemata postitus Postitas yeekim »

ÄHH, peaasi, et bikeris klikke tuleb ja reklaami müüb.
(togi)

Saadetud kettaga lauatelefonist!


reimps

Re: Kas mootorrattaga tasub sõita?

Lugemata postitus Postitas reimps »

wylde kirjutas:

Ma olen valmis rattasse investeerima ühe korra ja lähen täis pangale. Kollane, punane vms ere bike nagu kõik need kasutatud on ei ole liiklusvahend , millel end ette näen. Nimetage seda kasvõi edevuseks, mis siis. Kui ostate igapäeva riideid Tamrexist, siis tõesti vales seltskonnas räägin, teatud inimestele on tsikkel ja sellega kaasnev siiski ka elustiil. Tahan ratast, millega mugavalt kulgeda, võib-olla pensionini. Kasutatuna on valik väga hõre ja enamjaolt ka üle sellest hinnast, mis ma uuena saan.

Odoot, kollane bike on ka elustiil või mida sa öelda tahtsidki?
See ühe korra investeerimise jutt on aga tore talvine targutamine, tegelikkuses sa avastad aasta-paari pärast, et see Vulcan on paras roller ja tegelt tahaks ikka miskit päris. Aga vot ei saa, ainuke investeerimiskord läks mööda ja eesti mees ei söö sõnu, kannatab, lööb sauna taga rusikaga vastu seina ja kiidab Vulcanit edasi läbi pisarate.

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Kas mootorrattaga tasub sõita?

Lugemata postitus Postitas Krl »

Eriti hea on esimese käeharjutusena tutika rattaga käige sisse rapsida ja sidurit libistada.

Kasutaja avatar

Ilgekepp
Postitusi: 178
Liitunud: 11 Juul 2011, 17:37
Tsikkel: Jamaha VIBRAGO
Asukoht: Keset s''tumist
Tänatud: 2 korda

Re: Kas mootorrattaga tasub sõita?

Lugemata postitus Postitas Ilgekepp »

Mul s..a hàda,kas tasub minna?tûûpiline tànapàeva lumehelbeke ,kôike peab teiste kàest kûsima,kas on legaalne,ega kedagi ei ahista,kas hakata motikaga sôitma?tegelt môtetu,sellistele ei peaks vastamagi isegi kui pole troll

Ole kasvõi loll aga ole motäkamees! ja teine asi: Tegija kannab kiivrit!
Kasutaja avatar

tuman
Postitusi: 218
Liitunud: 02 Juul 2015, 09:17
Tsikkel: T7
Asukoht: Tartu
Tänanud: 50 korda
Tänatud: 24 korda

Re: Kas mootorrattaga tasub sõita?

Lugemata postitus Postitas tuman »

Pigem tüüpiline foorumithread. Originaalpostituse esimene tekst pole kellelgi meeles, postitajal oli põhjendatud huvi inimeste kogemuste kohta kuna plaanis igapäevasõiduriist välja vahetada mitte osta garaazi seisma pühapäevati stati-parklas kõvatamise pilli (nagu siin ilmselt suuremal osal tegelikult on). Mul ausalt öeldes oleks samad küsimused kui elaksin Tallinna kesklinnas. Õnneks elan külas nimega Tartu ja siin selliseid suurlinna muresid pole :)
Aga tõesti nagu keegi juba mainis, eestlase toit on teine eestlane. Olen minagi omajagu "tõeliste" motomeeste käest kuulnud jutte, et täiskasvanu eas mootorratturiks hakkavad inimesed pole ikka õiged, paras Wild Hogs'idega võrrelda, liisinguga tsikliostjad on üldse retarded jms...

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”