Sõit ja terviseriskid.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7199
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Sõit ja terviseriskid.

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Segi ei tohiks ajada füüsilist aktiivsust ja sporti.Füüsiline aktiivsus ei pea olema kindlasti sport.Mõõdukas kõndimine, tund või kaks päevas, on ilmselt kasulikum kui mingi väga aktiivne rapsimine.
Kui sa oled pea kogu elu olnud kontori tööl ja siis äkki( 50 aastaselt)avastad,et rsk nüüd hakkan trenni tegema,võib asi mingil hetkel kahjulikult mõjuda.Samas tegelasele ,kes on füüsilist tööd teinud ,pole vahet mida ta teeb.Organism on koormusega harjunud.
Mis selja probleemidesse puutub siis gravitatsiooni abil oleme enamuses ise oma lülid kokku tampinud(mina ka).Mul endal probleem ülaseljaga ja olen lihtsalt toore jõuga pikaaegse füüsilise tegevuse tulemusena ühe lüli natuke küljele välja vedanud.Kiropraktik paneb küll selle kenasti aegajalt tagasi,aga ega ta siis igaveseks ikka enam ei jää.Peab aegajalt timmida laskma.
Nii palju võin küll öelda,et peale paari nädalast tsikli matka ei ole seljaga kunagi mingeid probleeme.Ehk minu jaoks on tsikli sõit nii füüsiliselt kui vaimselt tervendav tegevus.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”