Mootorratta rehvid

Kasutaja avatar

Snowhite
Mode
Postitusi: 829
Liitunud: 10 Apr 2009, 15:13
Tsikkel: 790R, 701Rally
Asukoht: Tallinn, Harku
Tänanud: 17 korda
Tänatud: 27 korda
Kontakt:

Re: Mootorratta rehvid

Lugemata postitus Postitas Snowhite » 26 Mär 2018, 09:07

Rasmusk kirjutas:Tere!

Mida põnevat on toimumas rehvimaailmas?

Nimelt otsin nüüd jälle oma matkarattale uusi rehve, sest eelmised said kenasti lõpuni sõidetud. Eelmisel aastal sõitsin Continental TKC-70-ga ja sarnast profiili otsin nüüdki. Ehk siis on kellelgi häid soovitusi samas hinnaklassis ja sobivusklassis suurele matkarattale rehvide osas.

Kui lühidalt eelmise aasta rehve kommenteerida, siis vastupidavus oli väga hea. Terve hooaeg (ca 26K) sai kenasti sõidetud, kuid esirehv ei olnud hea valik. Ca 2K tuli enne sõita, kui rehv korralikult pidama hakkas. Miks see nii oli - ei tea.

Mõõdud on: Esirehv: 110/80/19
Tagarehv 150/70/17

Kas võiks mõttesse tulla näiteks Heidenau K-60? Veel midagi sarnast? Hea meelega prooviksin jälle midagi muud, mitte ei sõidaks sama rehviga.
Tere.

Kui pidada silmas samasugust läbisõitu, siis ainsad, mis kannavad selle välja veel on Metzeler Tourance ja Mitas E08.
Pisut tagasihoidlikuma läbisõiduga võiks olla ehk Michelinilt anakee 3 ja kui on ikka väga palju asfaldi sõitu, siis vb pigem PR 5 - mis on teistest vihmas pidamise poolest ja mugavuse poolest kindlasti üle.
Pidamise poole pealt nähtavasti kirjeldatakse siin asfaldi pidamist?
Sellega on nende reisirehvide puhul see, et tegemist on väga kõva seguga ja karkassiga.
Neid rehve on mõistlik sisse sõita madalama rõhuga, kui pärast igapäevane sõidurõhk. Stiilis sissesõit 200km rõhul 1,5 bar ja pärast keerata 2,4-2,6 sisse ja siis on olukord juba hea.
Seltsimees KIBU poolt mainitud STR-id on ka väga tore valik aga eluiga ja hind per km on kindlasti teisest klassist, kui igapäevaste reisirehvide puhul.
:bsmile:

Edit: - Mitasel on ka uus Terra force R - mis nendes mõõtudes spetsiaalselt just mammutliikuritele toodetakse. See aga veidi vara hinnangute andmiseks. Las agaramad kasutavad hooaja või 2 ja siis saab teha järeldusi.


Pilt

Reisirataste ettevalmistus, vedrustuse seadistus ja ümberehitus, hooldus ja tehniline tugi/koolitus.
http://www.vugtec.com
Porganditele tehnilist abi ja hooldust saab ka!

Mine “Rehvid, rehvid, rehvid”