Supermoto koolitust Eestis?

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8451
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 340 korda
Tänatud: 435 korda
Kontakt:

Re: Supermoto koolitust Eestis?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

will111 kirjutas:

siis sain selgelt valesti aru :) või noh, polnud piisavalt infot lihtsalt.

tehniliselt on umbes nii. valid laia ja puhta kurvi, mitte päris U aga mitte ka lauge, ikka nii 90 kraadi võiks keerata. hakkad harjutama (liiga) kiiresti sellesse kurvi sisenemist ja väga tugevalt esipiduriga mahapidurdamist (siis üsna hilja, ja lai kurv sellepärast, et oleks ruumi eksimiseks ja pidurdamisega pikaks minemiseks). vastavalt oskuse ja julguse tekkimisele hakkad ka kergelt samal ajal kurvi sisse kallutama selle pidurdusfaasi keskel. kui seda ka natuke proovinud siis hakkad tagumise piduriga kaasa aitama PEALE seda kui esimesega on kogu raskus juba tugevalt esirattale shiftitud. see eeldab muidugi ka natuke siduriga mängimist, muidu tõmbad mootori seisma lihtsalt.
eelneva tulemusel juba saab libistada end kurvi suunas, ilma et käikudega peaks veel miskit mängima hakkama üldse, kuigi eks üks tuleb igaljuhul alla lüüa mingil hetkel.

aga väga hea pidamise ja profiiliga esirehv ja hea esipidur on minumeelest kõige eeldus. tagumise puhul loeb samuti palju rehvi õige profiil. ma pole muidugi mingi elukutseline ja võin eksida aga minumeelest on vaja järsu tipuga rehvi. keskel vähem kontaktpinda ja servades rohkem.

Räägid isikliku praktika alusel või lihtsalt teoretiseerid?

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”